Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 78910 SonSon
241 ile 270 arası toplam 276 sonuç

Konu: Turksportal Spor (Fitness-Vücut Geliştirme..) Sohbet Alanı

Arkadaşlar Koşu Bandı Almak İstiyorum Ama Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim. Piyasada Çeşit Çeşit Var Hangi Özelliklerinin Olması Lazım ?

Var mı Önerdiğiniz Bir Şey ?

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by benzema35 View Post
    @William Rookwood dostum bu konularda baya bilgilisin bende bir soru soracağım ,

Bende genel de az öğün yiyorum 2 öğün gibi , geceleri de 11-12 gibi acıkıyorum makarna , biskivü gibi şeylerle açlığımı bastırıyorum .

Kilo alamamamın bir nedeni var mıdır ya ? ( Ben düzensizliğe bağlıyorum biraz ama )

Düzensiz besleniyorum daha çok , spor desen oda pek yok , sebze de pek sevmem genel de makarna , mantı , köfte patates gibi yemeklerle besleniyorum ?

Bu arada bir sorumda askerliğini yaptın mı bilmiyorum da sence askerde düzenli yemek spor uyku derken alır mıyım kilo ?
    Düzensiz beslenme kilo alamama sebeplerinden biridir. Metabolizma belli bir düzende işler neticede biyolojik saat falan işin içine girdiği zaman düzenli beslenme bir hayli önem kazanıyor.

Gece karbonhidrat yüklemesi yaptıktan sonra kilo alamaman enteresan doğrusu. O saatlerde yenen karbonhidratlar ve özellikle senin yaptığın gibi makarna türü yiyecekler direk kilo alma sebebidir normalde.

Metabolizman çok hızlı olabilir diyeceğim ama uyku halindeyken de çok fazla sindirim yapman mümkün değil.

Enteresan bir bünyen var

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Arkadaşlar Koşu Bandı Almak İstiyorum Ama Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim. Piyasada Çeşit Çeşit Var Hangi Özelliklerinin Olması Lazım ?

Var mı Önerdiğiniz Bir Şey ?
    Senin ne amaçla kullanacağına bağlı dede. Yani şunu demek istiyorum , yürüyüş ve hafif tempo koşu yaparım en fazla diyorsan max 10-12 km/sa hız kapasitesinde bir bant alabilirsin. Yürürken farklı kas gruplarını çalıştırmak istiyorum diyorsan eğimli bir koşu bandı alabilirsin. Esnek zeminli bantlar her zaman daha faydalıdır , kası fazla yormaz.

Bu tarz teknik detayların yanında da güvenilir bir marka seç tabii ki , en ufak bir sıkıntında dahi ilgilenilsin seninle.

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    Düzensiz beslenme kilo alamama sebeplerinden biridir. Metabolizma belli bir düzende işler neticede biyolojik saat falan işin içine girdiği zaman düzenli beslenme bir hayli önem kazanıyor.

Gece karbonhidrat yüklemesi yaptıktan sonra kilo alamaman enteresan doğrusu. O saatlerde yenen karbonhidratlar ve özellikle senin yaptığın gibi makarna türü yiyecekler direk kilo alma sebebidir normalde.

Metabolizman çok hızlı olabilir diyeceğim ama uyku halindeyken de çok fazla sindirim yapman mümkün değil.

Enteresan bir bünyen var
    Harbiden öyle bir bünyem var

Geceleri karbonhidrat alıyorum ama şöyle 11-12 gibi alıyorum genelde gece saat 3-4 gibi yatıyorum yani sindirmek için biraz zamanım oluyor olabilir bekli de

Peki asıl merak ettiğim şey bir kaç güne askerlik başlayacak , sence orada yemek seçmeyip yersem, düzenli spor ve uykuda olacak o düzende kilo alabilir miyim ?

Boyum 1.90 kilom 67 şöyle bir 10-12 kilo alsam çok iyi olacak ya

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Harbiden öyle bir bünyem var

Geceleri karbonhidrat alıyorum ama şöyle 11-12 gibi alıyorum genelde gece saat 3-4 gibi yatıyorum yani sindirmek için biraz zamanım oluyor olabilir bekli de

Peki asıl merak ettiğim şey bir kaç güne askerlik başlayacak , sence orada yemek seçmeyip yersem, düzenli spor ve uykuda olacak o düzende kilo alabilir miyim ?

Boyum 1.90 kilom 67 şöyle bir 10-12 kilo alsam çok iyi olacak ya
    Sabah kalkış belli gece yatış belli , yemek saatleri belli tabii ki olumlu yönde etki yapar ama bir de orada göreceğin eğitimler var , onların hepsi enerji götürecek şeyler

Bu arada 12 de yeyip 3-4 gibi yatman hareketsiz (sportif aktivite) olduğun sürece pek bir şeyi değiştirmeyecektir.

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

Sabah kalkış belli gece yatış belli , yemek saatleri belli tabii ki olumlu yönde etki yapar ama bir de orada göreceğin eğitimler var , onların hepsi enerji götürecek şeyler

Bu arada 12 de yeyip 3-4 gibi yatman hareketsiz (sportif aktivite) olduğun sürece pek bir şeyi değiştirmeyecektir.
    O zaman metabolizmam da biraz hızlı ki pek etkilemiyor gece yediklerim ,
    askerde inşallah biraz etkisi olur ya 5-6 kilocuk çok değil
    Gerçi dediğin gibi yediğini yakacaksın , olmadı dönünce spor salonun da alacağım soluğu

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

O zaman metabolizmam da biraz hızlı ki pek etkilemiyor gece yediklerim ,
    askerde inşallah biraz etkisi olur ya 5-6 kilocuk çok değil
    Gerçi dediğin gibi yediğini yakacaksın , olmadı dönünce spor salonun da alacağım soluğu

Askerlikten çok bir şey bekleme derim ben moral bozmak gibi olmasın ama. Eğitimler , askerlik şartları , aile hasreti derken zayıflayıp da gelirsin kilo alacağına

Şaka bir yana hayırlısıyla döndüğünde düzenli beslenme yoluna gitmelisin. Baktın hiç olmuyor , artık alırsın bir gainer.

Senin ne amaçla kullanacağına bağlı dede. Yani şunu demek istiyorum , yürüyüş ve hafif tempo koşu yaparım en fazla diyorsan max 10-12 km/sa hız kapasitesinde bir bant alabilirsin. Yürürken farklı kas gruplarını çalıştırmak istiyorum diyorsan eğimli bir koşu bandı alabilirsin. Esnek zeminli bantlar her zaman daha faydalıdır , kası fazla yormaz.

Bu tarz teknik detayların yanında da güvenilir bir marka seç tabii ki , en ufak bir sıkıntında dahi ilgilenilsin seninle.
    Kasla Masla İşim Olmaz Benim

Sadece Zayıflamak Formda Kalmak İçin İstiyorum Bunun İçin Ne Önerirsin ? Markaları Falan Bilmem Hangisi En İyisidir Dayanıklılık Servis Falan Önemli Şeyler.

Şuan Tekrar 90 Kiloya Dönmem Lazım İştede Artık Kıdem Dolayısıyla Ağır İşler Yapmıyorum Haliyle Yatış Modundayım Bu da Bu Aralar 102 Kğ Olmamı Sağladı Bir 10-15 Kğ Vermem Lazım Diyetle Beraber Yapacağım Yürüyüş ve Koşu Proğramı ile Uygun Bir Gereç Lazım Bana

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

Askerlikten çok bir şey bekleme derim ben moral bozmak gibi olmasın ama. Eğitimler , askerlik şartları , aile hasreti derken zayıflayıp da gelirsin kilo alacağına

Şaka bir yana hayırlısıyla döndüğünde düzenli beslenme yoluna gitmelisin. Baktın hiç olmuyor , artık alırsın bir gainer.
    3-5 kilo alırdık belki niye öyle dedin ki

Bende çok beklemiyorum zaten ne alayım ne vereyim en kötü böyle kalsın kilom

Döndüğümde garanti gideceğim bir salona , o gaineri başlar başlamaz kullanamaz mıyız nasılsa hızlı kilo alamıyorum direk etkisini göstersin ?

3-5 kilo alırdık belki niye öyle dedin ki

Bende çok beklemiyorum zaten ne alayım ne vereyim en kötü böyle kalsın kilom

Döndüğümde garanti gideceğim bir salona , o gaineri başlar başlamaz kullanamaz mıyız nasılsa hızlı kilo alamıyorum direk etkisini göstersin ?
    Askerlikte Kilo Veririm Diyen Aldanır. Ben 93 Kilo Gittim Askere 105 Kilo Geldim

Askerlikte Öğünler Düzenli Olduğu İçin Rahat Kilo Alırsın Ancak Sadece Dağda Mağda Yatıp Kalkarsan Sürekli Eğitim Yaparsan O Zaman Verirsin Ama Normal Bir Birlikte Kilo Alırsın

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Abi sen yatmışsın askerde

Askerde boş vakit çok bence,spor yapmaktan başka askerlerin çay içip çekirdek çitlediği yerden başka yapacak ne var ki ?
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Askerlikte Kilo Veririm Diyen Aldanır. Ben 93 Kilo Gittim Askere 105 Kilo Geldim

Askerlikte Öğünler Düzenli Olduğu İçin Rahat Kilo Alırsın Ancak Sadece Dağda Mağda Yatıp Kalkarsan Sürekli Eğitim Yaparsan O Zaman Verirsin Ama Normal Bir Birlikte Kilo Alırsın
    Abi valla acemi birliği ezine çıktı 3. jandarma taburu bana , komando değilim bir de baktım büyük ihtimal batıya düşüyormuş usta birliği buranın söylentiler öyle , bu şartlar oluşursa belki alırım dediğin gibi umutlandırdın şimdi beni

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

@benzema35

Dostum o çok yanlış bir bakış açısı. Uzmanların çoğu televizyona çıkıp saat 8'den sonra yemek yemeyin derler çünkü metabolizma akşamları ve geceleri bir nevi güç tasarrufu moduna geçer ve aşırı derecede yavaşlar. O yüzden gece 11'de yemek yiyip 4'e kadar sindirmesini beklemekte aslında kilo aldıran bir etken. Senin kilo almamanın sebebi de hem düzensiz beslenme, hemde vücudunun genişlemeye ve yağlanmaya müsait bir yapısı olmamasından kaynaklanıyor.

Anıl'ın dediklerine katılmakla birlikte birkaç şeyde eklemek istiyorum. Askere gidip kilo alan insanlar genelde vücudu kilo almaya müsait olupta normal şartlarda kilo alamamış olan insanlardan oluşuyor. Askerlikte ne yaptığına da bağlı bu. Eğer masabaşı bir işte çalışırsan 3-4 kilo alabilmen mümkün tabii. Ama bana soracak olursan bu şekilde kilo almayı istemezsin. Çünkü şuan seni gözümde göbeksiz zayıf ve uzun biri olarak canlandırdım. Bu şekildeyken göbekli bir görünüme sahip olmayı isteceğini pek sanmıyorum.

Benim sana önerim; askere git, hayırlısıyla tezkereni al ve eve döndüğünde bir spor salonuna yazılmayı düşün. Spor salonuna yazıldıktan sonra ilk üç ay normal beslenmeyle, üç aydan sonra ise whey protein kullanımına başla. Whey protein kullanımın yanında dilersen gainer'da (kilo aldırıcı) kullanabilirsin. Benim böyle kilo alamayıpta şuanda vücudu normale dönen bir çok arkadaşım ve akrabam var.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    @benzema35

Dostum o çok yanlış bir bakış açısı. Uzmanların çoğu televizyona çıkıp saat 8'den sonra yemek yemeyin derler çünkü metabolizma akşamları ve geceleri bir nevi güç tasarrufu moduna geçer ve aşırı derecede yavaşlar. O yüzden gece 11'de yemek yiyip 4'e kadar sindirmesini beklemekte aslında kilo aldıran bir etken. Senin kilo almamanın sebebi de hem düzensiz beslenme, hemde vücudunun genişlemeye ve yağlanmaya müsait bir yapısı olmamasından kaynaklanıyor.

Anıl'ın dediklerine katılmakla birlikte birkaç şeyde eklemek istiyorum. Askere gidip kilo alan insanlar genelde vücudu kilo almaya müsait olupta normal şartlarda kilo alamamış olan insanlardan oluşuyor. Askerlikte ne yaptığına da bağlı bu. Eğer masabaşı bir işte çalışırsan 3-4 kilo alabilmen mümkün tabii. Ama bana soracak olursan bu şekilde kilo almayı istemezsin. Çünkü şuan seni gözümde göbeksiz zayıf ve uzun biri olarak canlandırdım. Bu şekildeyken göbekli bir görünüme sahip olmayı isteceğini pek sanmıyorum.

Benim sana önerim; askere git, hayırlısıyla tezkereni al ve eve döndüğünde bir spor salonuna yazılmayı düşün. Spor salonuna yazıldıktan sonra ilk üç ay normal beslenmeyle, üç aydan sonra ise whey protein kullanımına başla. Whey protein kullanımın yanında dilersen gainer'da (kilo aldırıcı) kullanabilirsin. Benim böyle kilo alamayıpta şuanda vücudu normale dönen bir çok arkadaşım ve akrabam var.
    Gece yemek yemeyi kilo almak için yapmıyorum açıkçası geceleri geç yattığım için acıkıyorum haliyle bir şeyler atıştırıyorum . Ama yine de dediğin gibi vücut onu bile yağ olarak almıyor

Anıl abinin dediklerine bende tamamen katılıyorum , benim asker de kilo alır mıyım diye sormamın nedeni belki orada ki düzen vücuda iyi gelirde bir ihtimal kilo alırım diye meraktan işte . ( Birde sorduğum çoğu kişi alırsın diyince insan meraklanıyor )
    Ama herkesin vücut yapısı farklı dediğin gibi .

Son dediklerini kesinlikle yapıcam spor salonu çok önemli gerçekten , şu askerlik geçsin hayırlısıyla dediğin ürünleri kullanarak salona da yazılarak boyuma göre ideal bir vücut yapmayı istiyorum

Eyvallah bilgiler için bu arada

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Bişey sorucam. Biz arkadaşlarla spor salonundaki programı bırakıp arkadaşımın bir bodybuilding hakemi abisi var ona program yazdırdık. Haftada artarda 5 gün gidicez ve hergün sadece tek bölgeye odaklanıcaz. Sizce böyle daha mı yararlı olur.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by jevox06 View Post
    Bişey sorucam. Biz arkadaşlarla spor salonundaki programı bırakıp arkadaşımın bir bodybuilding hakemi abisi var ona program yazdırdık. Haftada artarda 5 gün gidicez ve hergün sadece tek bölgeye odaklanıcaz. Sizce böyle daha mı yararlı olur.
    Hangi bölge? Bölgeden kasıt göğüs, sırt, kanat yada bacak gibi bir bölge ise beş gün üst üste aynı kas grubunu çalıştırmak kasları yıpratır.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Hangi bölge? Bölgeden kasıt göğüs, sırt, kanat yada bacak gibi bir bölge ise beş gün üst üste aynı kas grubunu çalıştırmak kasları yıpratır.
    Hayır bak şöyle.

P.tesi : Göğüs
    Salı : Bacak
    Çarşamba : Omuz
    Perşembe : Sırt
    Cuma : Biceps ve Triceps
    C.Tesi : Karın bölgesi

Ama mesela her bölge için 5-6 hareket var. Önceki programda 2 gün gelip 1 gün dinleniyorduk.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Hayır bak şöyle.

Ama mesela her bölge için 5-6 hareket var. Önceki programda 2 gün gelip 1 gün dinleniyorduk.
    He böyleyse tamam o zaman sorun yok. Zaten vücut geliştirme amacıyla spora gidipte 3-4 ayı geçtikten sonra bu tür programlara geçilmesi uygun. Ama ek olarak her ağırlık çalışmasından sonra karın çalışabilirsin. Böylece karın kasların daha fazla gelişir. Yani ben kişisel olarak her ağırlık çalışmasından sonra karın çalışırım ve 15 dakika bisiklet yapıyorum. Tek bir günde karına yüklenmektense gittiğim günler yapıyorum.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

He böyleyse tamam o zaman sorun yok. Zaten vücut geliştirme amacıyla spora gidipte 3-4 ayı geçtikten sonra bu tür programlara geçilmesi uygun. Ama ek olarak her ağırlık çalışmasından sonra karın çalışabilirsin. Böylece karın kasların daha fazla gelişir. Yani ben kişisel olarak her ağırlık çalışmasından sonra karın çalışırım ve 15 dakika bisiklet yapıyorum. Tek bir günde karına yüklenmektense gittiğim günler yapıyorum.
    Aynen bende öyle düşünüyorum. C.tesi günü böylece gitmem 5 ay oldu zaten. Biz de arkadaşlarla dedik artık bu program bizi kesmiyo yeni bir program yaptıralım dedik. 4 set 15-12-10-10 tekrar. Çok güzel oldu.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Aynen bende öyle düşünüyorum. C.tesi günü böylece gitmem 5 ay oldu zaten. Biz de arkadaşlarla dedik artık bu program bizi kesmiyo yeni bir program yaptıralım dedik. 4 set 15-12-10-10 tekrar. Çok güzel oldu.
    Hareketleri bölme işlemi doğru ama programı yazan kişi biraz kendini baz alarak yapmış gibi geldi bana. Çünkü 5 gün üst üste dinlenmeden ağırlık çalışmak yorucu olur biraz, birde sıkılma ihtimalinde var.

Çarşamba : Dinlenme
    Perşembe : Omuz
    Cuma : Sırt
    C.Tesi : Biceps ve triceps

Böyle daha iyi gibi. Çünkü bende bu programın benzerini uyguluyorum şuan ve böyle gidiyorum. Aralıklarla dinlenmek her zaman iyidir, hemde kas gelişimini olumlu yönde etkiler. Ağırlık çalışmasından sonra da karın çalışırsın tamamdır.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Hareketleri bölme işlemi doğru ama programı yazan kişi biraz kendini baz alarak yapmış gibi geldi bana. Çünkü 5 gün üst üste dinlenmeden ağırlık çalışmak yorucu olur biraz, birde sıkılma ihtimalinde var.

Çarşamba : Dinlenme
    Perşembe : Omuz
    Cuma : Sırt
    C.Tesi : Biceps ve triceps

Böyle daha iyi gibi. Çünkü bende bu programın benzerini uyguluyorum şuan ve böyle gidiyorum. Aralıklarla dinlenmek her zaman iyidir, hemde kas gelişimini olumlu yönde etkiler. Ağırlık çalışmasından sonra da karın çalışırsın tamamdır.
    Aynen bu da olabilir aslında. Arkadaşlara söyliyim öyle yaparız. Artarda gelmek yorar baya. Sıkılma problem değil ona nazaran. Ben bu işi baya severek yapıyorum

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Koşu bandı almayı düşünenler bu fırsatı kaçırmasın derim. Hem katlanabiliyor, hemde koşu bandı makinasına birleşik mekik aleti de var. Üstüne kondüsyon bisikleti de hediye.

http://urun.gittigidiyor.com/spor-ou...andi-111940946

Evet Bilgilendirdiğin İçin Teşekkürler Aslında İdeal ve Hesaplı Ama Benim Ayaklar Falan Biraz Geniş Bandın Geniş Olmasını İstiyorum 150 cmlik Olanları Var Koşarken Falan Geniş Bandlarda Daha Rahat Oluyor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hayır bak şöyle.

Bana kalırsa 5 gün üst üste gitmek kasları yorar ve gelişimini engelleyebilir , vücudun dinlenmeye ihtiyacı var neticede. Bir spor hakemi nasıl önerebilmiş bunu enteresan , bir bildiği vardır illaki

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Bana kalırsa 5 gün üst üste gitmek kasları yorar ve gelişimini engelleyebilir , vücudun dinlenmeye ihtiyacı var neticede. Bir spor hakemi nasıl önerebilmiş bunu enteresan , bir bildiği vardır illaki
    Ya zaten bende öyle düşündüm şu altta William Rookwood'un yazdığı gibi yapıcam. Çarşamba dinlenme. Arkadaşlar da abimizin bir bildiği vardır diyo ama işte arada kaldım Bakalım büyük ihtimal dinlenmeli yaparım.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Koşu bandı almayı düşünenler bu fırsatı kaçırmasın derim. Hem katlanabiliyor, hemde koşu bandı makinasına birleşik mekik aleti de var. Üstüne kondüsyon bisikleti de hediye.

http://urun.gittigidiyor.com/spor-ou...andi-111940946
    Valla süpermiş,imkan olsa düşünmeden alırım.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Üşenmedim şu Assassin's Workout'u deniyim dedim ilk setten sonra nefes nefese kaldım bıraktım. Spor bana göre bir şey değilmiş yeniden farkına vardım
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Egzersizler güzelde spor yapmamış bir insanı feci şekilde yorar. Birde P90x diye bir program var, hazır konusu açılmışken onu da söyleyeyim. Genelde internet alanında kilo vermek isteyenler için bu tür program önerileri yapılıyor. Fakat bunlar daha çok en az 1 yıl spora gidip o tempoya alışık olan insanlar için. P90X'de ki sporculara da baktığınızda hepsi kaslı ve atletik vücutlu insanlar. Zaten bu tür programların temel amacı çok tekrar, hareketlerin hızlı yapılması ve setlere geçiş arasında en fazla 10-15 saniye dinlenerek yağ yakımını hızlandırmaya yönelik.,

Yeni başlayanlar için 2,5 kiloluk dambıl bile yağ yakımı için yeterli olur. Bunun içinde ek bir konu açacağım.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Benim zaten yağ yakmak gibi bir problemim yok zaten zayıfım kilo almam lazım Görünce bi deniyim dedim, denemez olaydım.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by E.Cartman View Post
    Benim zaten yağ yakmak gibi bir problemim yok zaten zayıfım kilo almam lazım Görünce bi deniyim dedim, denemez olaydım.
    Bu tür programlar sana göre değil özgür, seni daha da zayıflatır bunları yaparsan. Kilo almak için bence fitness salonuna başlamalısın, ağırlık çalışarak geliştirebilirsin vücudunu.

Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 78910 SonSon

Mesaj Yetkileri