Sayfa 5 / 10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 276 sonuç

Konu: Turksportal Spor (Fitness-Vücut Geliştirme..) Sohbet Alanı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

yüzme falan yok ama şişlide 100 liradan az yok maalesef, bu da benim eve 2 dk 1200 den indik buraya kadar. yapacak bir şey yok.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    yüzme falan yok ama şişlide 100 liradan az yok maalesef, bu da benim eve 2 dk 1200 den indik buraya kadar. yapacak bir şey yok.
    Geçmiş Olsun

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

la yürü git
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Bazen karşındakine fazla değer vermeyeceksin. Yada adam yerine koymayacaksın.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

bunu kime dedin bilmiyorum ama bana diyorsan , ne oldu da bunu dedin anlamadım. değişik..

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Dostum yok sana demedim Ben burada 140 TL'ye giderken sen orada 700 TL'ye gitmene sinirlendim.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ToRoSKaPLaNı View Post
    Bende 4 kiloluk dumbell ile çalışmaya başladım.Direk pazularımı geliştirsin istiyorum.Günde yaklaşık kaç kere çekmem iyi olur.Spor salonuna da gideceğim lakin şuan biraz sıkışığım.O yüzden şimdilik evde çalışacağım.4 kiloluk hafif gelmeye başladığındaysa 6 kiloluğa filan geçerim.Dİrek pazuya etki ettirmek için nasıl hareket yapmalıyım?Benim yaptığım hareketler sanki pazu dan çok bilek kısmını çalıştırıyor gibi geliyor.tüm ağırlığı pazuya vermem gerek.
    Ben kuzenime danismistim.Bende 5KGlik dumbell vardi.Bunla fazla kas yapmayi bekleme demisti.Sadece Gogus kasi calisabilirsin demisti.Kendi yaptigi dumbelli gosterince azim acik kaldi.15KG lik 2 adet Dumbell +20-25KGLik Halter yapmis aynisindan sanada yapalim dedi bende oldurecekmisin beni dedim halteri 10kez felan kaldirabildimde dumbelleri 5ten fazla kaldiramadim
    Quote Originally Posted by lexoqe View Post
    Dostum yok sana demedim Ben burada 140 TL'ye giderken sen orada 700 TL'ye gitmene sinirlendim.
    Sende bayagi ucuza bulmussun.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Weider Premium Whey Protein 2.3 kg isteyen varsa piyasa fiyatının altında istetebilirim.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Haftada bir gun yuzmenin vucut gelisiminde faydasi olurmu?

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Önerebileceğiniz Yağ Yakıcı Var mı Beyler ..!

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Weider L-Carnitine

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by IcedEarth View Post
    Ben menisküs yırtığıdır diye düşündüm.

Bu dediğiniz sakatlığın tedavisi tam olarak nasıl oluyor? Ameliyat var mı mesela?
    Evet, şüphemde haklı çıktım. Menisküste 2. derece yırtıkla beraber Anterior Cruciate Ligaments'imde de (ön çapraz bağlar) hasar var. Hareketim çok kısıtlı, sürekli bir düşecekmiş hissi ile yaşıyoruz. Doktora göre ameliyatlık birşey yok, voltaren verdi, bi de egsersiz programı verdi, ama verdiği egzersizleri yaptığım zaman dizim daha çok ağrıyor. Ağrılar aynen devam ederse başka doktora gideceğim. Hatta keşke direk özel hastaneye filan gitseymişim. MR'ın çekilmesi için 2 hafta, sonuçları için de bir başka 2 hafta bekledim.
    Last edited by IcedEarth : 11.Kasım.2012 at 21:58

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Geçmiş olsun sana..

Of bir off season olmuşum, Hüsmen Dayı gibiyim

Boy 1.90 kilo 100 var, acaba şimdi düzenli kardiyoya başlasam yaza kadar sonuç alabilir miyim?

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by ECantona View Post
    Boy 1.90 kilo 100 var, acaba şimdi düzenli kardiyoya başlasam yaza kadar sonuç alabilir miyim?
    1 aya sonucun bende diyebilirim

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Hareket ederseniz 1 ay bile değil 10 gün içinde ne kadar çok fitleştiğinizi ve hızlıca kilo verdiğinizi görürsünüz.Uygulamıştım bir aralar,yalan oldu tabi.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Revolution View Post
    Dizinde sıvı birikmesi olabilir. Bende sezon içinde yaşanmıştı aynı belirtiler MR çektirtmişti kulüp Medical Park'ta, sıvı birikmesi çıkmıştı.
    Benimde iki dizimde aynı şeylerden var. Eğilip dizlerinin önüne çömelmeyi bırak bazen dizini bi yere yavaşça değdirince bile ağrıyor. Doktora gittim oda sıvı birikmesi gibi birşeyler söyledi ancak diz kemiğine yapışmış, alamayız dedi. 13-14 yaşlarıdna belirtisini gösterip hemen tedavi ediliyormuş ama esas nedeni kemik erimesiymiş ve küçükken gelişim çagındayken dizimizi sıraya dayamamız ve sürekli hop oturup hop kalkmak bunlara neden oluyormuş. Acısı ise 30'lu yaşlardan sonra çıkıyormuş.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Arkadaşlar 1-2 hafta önce basket oynarken ayak bileğindeki ligamenti esnettiğim için şuan pek sağlıklı yürüyemiyorum, 2 ay kadar da spor yasak. Bu yüzden biraz hantallaşmaya başladığımı hissediyorum. Koşma, bisiklet falan olmadan yani yürümeden, koşmadan, bileği zorlamadan nasıl sağlıklı, fit kalabilirim ?

Göbeğin artmasını engellemek için aklıma gelen tek çözüm mekik. Var mı başka fikirler ?
    Football is simple,but Football Manager is not

19. Default

Arkadaşlar haydi şu başlığı bi canlandıralım

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

hiç sorma ya geçen sene ki vücudumla bu seneki arasında dağlar kadar fark var 60 kiloydum ve gayet fitdim ve bu yıl 68 kiloyum biraz da göbeğim var

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Bende de göbek çıkmaya başladı okul açılsın spora gideceğim.175 boyum var kas da yapmaya zorlasam güzel durur mu ecaba? Önerisi olan var mı?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Mayıs'ın başında ayağı kırdığımdan beri salonda gidemiyordum. Alçı çıkalı yaklaşık 4 ay oldu ama bunun yarısı yaz okulunda vesairede geçti zaten. Yaz okulundan sonra yaklaşık 10 gün yazlıktaydım , bolca yüzdüm. yaklaşık 5 aylık aradan sonra iki gündür de okulda salona gidiyorum. Bayramdan sonra daha donanımlı bir spor salonuna yazılmayı düşünüyorum. Şimdilik bu haldeyim. İnşallah bir aksilik daha gelmez başıma.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şu konuyu biraz kımıl kımıl yapsak yahu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yau eline iki dumbell alıp kaldıran iki şınav çeken yok mu Allah için

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    Yau eline iki dumbell alıp kaldıran iki şınav çeken yok mu Allah için
    Forumun geneli yatmayı seven, üşengeç insanlardan oluşuyor Ayrıca yatmak en güzel spordur, her derde devadır.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Öncellikle geçmiş olsun. Ayağın kırıldığı için Calf ve Leg Press gibi ayakla yapılan hareketlerden kaçınırsan şimdilik kırıkla ilgili bir sorun yaşamazsın diye düşünüyorum. Ayağının tam olarak neresinin kırıldığını bilmediğim için detaylı bir yorum yapamıyorum burada paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırım.

Mesaj atış tarihine bakılırsa toplam 2 ay gitmişsin sanırım spor salonuna. İki aylık bir çalışma için vücudun gayet iyi durumda çünkü ilk ay spora alışma ikinci ayda ısınma evresi olarak görülürse bu dönemi iyi değerlendirmişsin, göğüsler belirgin şekilde çıkmaya başlamış.

İleride daha profesyonel bir spor salonuna geçtiğinde biceps ve omuzlara biraz yüklenmen gerektiğini düşünüyorum. Omuz bölgesinde sırt ve göğüs kaslarıyla birlikte paralel çalışan kaslar olduğundan dolayı gelişimine yardımcı oluyor. Ve biceps bölgesini geliştirdiğin taktirde göğüs kasların daha belirginleşir ve daha fazla ağır çalışmaya başlarsın. Çünkü göğüs çalıştığın hareketlerde gücünü bir yerden alman gerekiyor. Kimisi omuzundan kimisi ise biceps bölgesinden alır. Ben şahsen omuzumdan alıyorum gücü göğüs çalışırken, zamanında her erkeğin geniş omuz sevdası için omuzlara yüklenmiştim fazlasıyla bicepslerim zayıf kalmıştı. Şimdi ise tam tersi biceps ve arka kol çalışıyorum yoğunluk olarak.

Bu arada boy ve kilon kaç onuda yazarsan daha detaylı yorum yapabilirim.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Valla ben de geçen sene fitness'a 3 ay ve ondan önceki sene 3 ay gitmem üzerine bu sene 1 aydır gidiyorum hedefim temmuz'a kadar gitmek bu sefer Hiç kaslı maslı olmak gibi bir amacım yok ama vücudumdaki yağlardan kurtulmaya çalışıyorum bel ve göğüs bölgesindeki. Bilmiyorum 5-6 daha devam ettiğimde istediğim şekle gelir mi acaba.
    Boy 182 kilo 77 yaş 21

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Öncellikle geçmiş olsun. Ayağın kırıldığı için Calf ve Leg Press gibi ayakla yapılan hareketlerden kaçınırsan şimdilik kırıkla ilgili bir sorun yaşamazsın diye düşünüyorum. Ayağının tam olarak neresinin kırıldığını bilmediğim için detaylı bir yorum yapamıyorum burada paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırım.

Mesaj atış tarihine bakılırsa toplam 2 ay gitmişsin sanırım spor salonuna. İki aylık bir çalışma için vücudun gayet iyi durumda çünkü ilk ay spora alışma ikinci ayda ısınma evresi olarak görülürse bu dönemi iyi değerlendirmişsin, göğüsler belirgin şekilde çıkmaya başlamış.

İleride daha profesyonel bir spor salonuna geçtiğinde biceps ve omuzlara biraz yüklenmen gerektiğini düşünüyorum. Omuz bölgesinde sırt ve göğüs kaslarıyla birlikte paralel çalışan kaslar olduğundan dolayı gelişimine yardımcı oluyor. Ve biceps bölgesini geliştirdiğin taktirde göğüs kasların daha belirginleşir ve daha fazla ağır çalışmaya başlarsın. Çünkü göğüs çalıştığın hareketlerde gücünü bir yerden alman gerekiyor. Kimisi omuzundan kimisi ise biceps bölgesinden alır. Ben şahsen omuzumdan alıyorum gücü göğüs çalışırken, zamanında her erkeğin geniş omuz sevdası için omuzlara yüklenmiştim fazlasıyla bicepslerim zayıf kalmıştı. Şimdi ise tam tersi biceps ve arka kol çalışıyorum yoğunluk olarak.

Bu arada boy ve kilon kaç onuda yazarsan daha detaylı yorum yapabilirim.
    Eyvallah dostum sağol. Mesajı 10 ekim tarihinde atmışım ama zaten Bursa'ya gidiş tarihim 20 eylül falandı ondan öncesi yaz okulu ve yazlık evresi , yani spor salonuna hiç gidemedim. Geçen sene çok seyrek aralıklarla gidebildim çünkü bel fıtığı başlangıcı da vardı bende maalesef derdim bitmiyor

10 ekimden sonra da doğru düzgün gidemedim okul salonunun iyice cıvıklaşmasından dolayı ama 5 kasımdan beri düzenli olarak okul dışında bir spor salonuna gidiyorum kaliteli de bir yer , güzel çalışma fırsatım oluyor.

Ayağım bileğin hemen dış kısmından kırılmıştı. salona yazıldığım günden beri 1 defa ayak programı yaptım fazla yüklenmek istemediğimden ötürü ama yavaş yavaş artırma zamanımın geldiğini düşünüyorum , iyi hissediyorum çünkü.

Boyum 1.84 kilom 81. Herhangi bir madde kullanmadım bu zamana kadar supplement anlamında ama yılbaşından sonra protein tozuna başlayacağım sanırım.

Bu iki fotoğraf da son halim. Sağ ve sol omuz ayrı ayrı görülsün diye iki fotoğraf ekledim

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Spor için yatkın bir vücudun var. Her ne kadar iyi hissetsende hareket yaparken değilde daha sonraları çıkıyor ağrısı yinede çok fazla yüklenmemeye çalış derim. Bel fıtığı başlangıcı fitness için sıkıntılı bir durum. Bel bölgende gördüğüm kadarıyla yağda yok zaten o bölgedeki kas geliştirmek zordur ve zaten karında çalışıyorsan karnındaki kasların yeterli olacaktır bel için. Beldeki kasların geliştirilmesinin sebebide sırt ve arka omuz gibi zor gelişen kaslarnıın daha iyi geliştirmek için. Fakat profesyonel derecede fitness amaçlamıyorsan (yarışmaya katılmak gibi) zorlamaya gerek yok diye düşünüyorum. Çoğumuz bu sporu hem sağlıklı olmak için hemde güzel görünmek için yaptığımızı düşünerek sağlığımız birinci planda olmalı çalışırken.

Bir arkadaşımın bu tür bir sorunu vardı, deadlift yaparken sürekli beline ağrı giriyordu doktora gittiğinde bel fıtığı başlangıcı olduğu ortaya çıktı. Yani onun ağır ve yanlış deadlift hareketini yaptığından dolayı oluşmuştu mesela. Yapılması ince detay isteyen ve temel olan hareketleri yaparken ben mümkün olduğunca hafif çalışırım, birde hareketi tam olarak kavrayamadıysam pek ağıra girmem. Fakat hareketi tam olarak kavradığımda yavaş yavaş ağırlığı arttırıyorum, youtubedeki hareketlerin yapılış videoları çok yardımcı oluyor. Çalışma programındaki hareketleri youtubeden izlemek ekstra kazanç sağlıyor.

Ocak'tan sonra sanıyorum ki 4-5 ay lık bir süre geçecek spora başlangıcınla ilgili. Zaten o süreye kadar vücudun temel hareketlere alışmış olacak ve başlangıç için Whey Protein alabilirsin, toz şeklinde satılıyor ve sporcuların başlangıç için en çok kullandığı ek takviyelerden bir tanesidir. Spordan önce ve sonra tüketiliyor 30 dakika ara ile. Hem vücudun spordan sonra basit şeker ihtiyacını hemde protein ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    Valla ben de geçen sene fitness'a 3 ay ve ondan önceki sene 3 ay gitmem üzerine bu sene 1 aydır gidiyorum hedefim temmuz'a kadar gitmek bu sefer Hiç kaslı maslı olmak gibi bir amacım yok ama vücudumdaki yağlardan kurtulmaya çalışıyorum bel ve göğüs bölgesindeki. Bilmiyorum 5-6 daha devam ettiğimde istediğim şekle gelir mi acaba.
    Boy 182 kilo 77 yaş 21
    Kilo ile boya bakarak yağ oranını çözmek zor. 1.82 kilo olupta 85 kilo olan bir insanın, 182 kilo olupta 60 kilo olan bir insandan daha az yağ kütlesi olabilir. Bu tamamen vücudun yüzde kaçının kas, yüzde kaçının yağdan oluştuğu ile alakalı.

3 aylık bir süreçte tabii ki yağlarından arınabilirsin. Fakat sadece spor ile değil, beslenme ilede takviye yapmalısın sporuna. Özelikle yağlı,tuzlu,şekerli ve hamur işlerinden uzak durmalısın, fast foodda bunlara dahil. Vücudunda çok fazla yağlanma olduğunu sanmıyorum, o yüzden rahatça verebilirsin kilolarını. Kardiyo(bisiklet, koşu bantı, step vs) ve karın çalışarak bel bölgesindeki yağları eritebilirsin. Birazda ağırlık takviyesi yaparsan vücudun kilo verirken hem sıkılaşır hemde şekillenir.

Sayfa 5 / 10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Mesaj Yetkileri