Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 276 sonuç

Konu: Turksportal Spor (Fitness-Vücut Geliştirme..) Sohbet Alanı

Default Turksportal Spor (Fitness-Vücut Geliştirme..) Sohbet Alanı

içimizde spor salonuna giden veya vücut geliştiren üyeler vardır muhtemelen ben geçen yaz 4 ay gittim fitnessa ve 15 kilo verdim 90dan 75 düştüm şimdi ise fit vücuda sahip olmak için gidiyorum
    buna benzer konu var mı diye araştırdım ama bulamadım.Hala spor yapan arkadaşlar, yapmış olanlar veya yapmak isteyenler burdan bu tip konuları konuşabiliriz deneyimlerimizi veya önerilerimizi burdan paylaşıp birbirimize yardımcı olabiliriz diye düşündüm

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben okulumun salonuu dışında hiç gitmedim. Çok üst düzey bilgi sahibi olmasam da belli başlı konulara hakim sayılırım. Herşeyden önce şunu söyleyeyim ki mümkün mertebe az dışardan madde alın. (Hap , toz vs )

He eğer kullanacağım diyorsanız da kesinlikle hocanızın verdiği programa göre ilerleyin. Yağ fazlası olan arkadaşlar yağlarından kurtulmadan ve vücutlarını belli bir şekle sokmadan kesinlikle dışarıdan madde almasınlar.

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    Ben okulumun salonuu dışında hiç gitmedim. Çok üst düzey bilgi sahibi olmasam da belli başlı konulara hakim sayılırım. Herşeyden önce şunu söyleyeyim ki mümkün mertebe az dışardan madde alın. (Hap , toz vs )

He eğer kullanacağım diyorsanız da kesinlikle hocanızın verdiği programa göre ilerleyin. Yağ fazlası olan arkadaşlar yağlarından kurtulmadan ve vücutlarını belli bir şekle sokmadan kesinlikle dışarıdan madde almasınlar.
    benim arkadaşım sadece mekik,şınav ve barfiksle 4-5 ayda çok harika vücut yaptı hiçbir toz ve hap kullanmadı. kullanmadanda yapmak mümkün ve daha iyi.

spor aletleri konusunda deneyimliyim sorunuz olursa yanıtlarırım

Nesil
    2010
    Yer
    Viyana

Ben başlayalı henüz 3 hafta oldu ve hiçbir gelişme yok halen 85 kiloda çakılıyım dün akşam beyaz ekmek gazlı içecek aburcubur yemini ettim bakalım birşeyler değişecekmi şu önümüzdeki iki ay boyunca 10 kilo verebilsem harika olucak.Şekerparemi eritip baklava yapmak tek gayem.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by maNga 33 View Post
    benim arkadaşım sadece mekik,şınav ve barfiksle 4-5 ayda çok harika vücut yaptı hiçbir toz ve hap kullanmadı. kullanmadanda yapmak mümkün ve daha iyi.

spor aletleri konusunda deneyimliyim sorunuz olursa yanıtlarırım
    Tabii ki mümkün ve bana kalırsa çok daha sağlıklı. Ben bu zamana kadar gram dahi kullanmadım kullanacağımı da sanmıyorum. Oldu da sporu bıraktınız , vücut direk sarkıyor şişirme olduğu için. Ama kendiniz çalışarak alt tabakayı sıkı hale getirdiğiniz için herhangi bir sarkma olmuyor sadece sönersiniz biraz o kadar.

Quote Originally Posted by carlito94 View Post
    Ben başlayalı henüz 3 hafta oldu ve hiçbir gelişme yok halen 85 kiloda çakılıyım dün akşam beyaz ekmek gazlı içecek aburcubur yemini ettim bakalım birşeyler değişecekmi şu önümüzdeki iki ay boyunca 10 kilo verebilsem harika olucak.Şekerparemi eritip baklava yapmak tek gayem.
    Kardeşim 3 haftada gözle görülür değişiklik yakalaman zor zaten. Boyun kaç senin ? Eğer yeterli bir boyun varsa 75 e düşmene çok da gerek yok.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

fazla hap kullanmayin sonra eldeki malzemeden olursunuz.

Nesil
    2010
    Yer
    Viyana

Tabii ki mümkün ve bana kalırsa çok daha sağlıklı. Ben bu zamana kadar gram dahi kullanmadım kullanacağımı da sanmıyorum. Oldu da sporu bıraktınız , vücut direk sarkıyor şişirme olduğu için. Ama kendiniz çalışarak alt tabakayı sıkı hale getirdiğiniz için herhangi bir sarkma olmuyor sadece sönersiniz biraz o kadar.

Kardeşim 3 haftada gözle görülür değişiklik yakalaman zor zaten. Boyun kaç senin ? Eğer yeterli bir boyun varsa 75 e düşmene çok da gerek yok.
    Boyum 187 yinede kilo vermek istiyorum çok hantal kalıyorum böyle.

Bende 2 baklava var ama çok şirin duruyor Her idmandan sonra 40*5 mekik, aynı şekilde 30*5 şınav,ters mekik,ip atlama dumbell çalışmaları vs. olaylar olaylar yani özellikle ip atlama en çok verim aldığım çalışma arka adelelerim inanıilmaz gelişti ve kaslarım dahil. Bendende bir öneri eğer sonuna kadar verim istiyorsanız tek şey bence sabır devamlılık yani 2 haftada anca yağ eritirsiniz.

Abi 1.87 boyun var ve 85 kilosun bence ideal boyuna göre kilon

Anıl abinin dediği doğru 3 haftada büyük bi değişiklik olmaz eğer boyun 1.80nin üstündeyse 10 kilo vermene gerek kalmaz benim boyum 1.72 kilomda 90dı 4 ay sonunda boyum 1.75 kiloda 75 oldu.
    şöyle bişeyde var ben ilk gittiğimde başıma gelmişti spor yaparken su falan içiyor musun ? spora 90 kiloyla başlamıştım 3. gün spor yaptıktan sonra tartıldım 91 kilo çıktım hocaya durumu anlattığımda kaç litre su içtin dedi 1,5 litre diyince ondan dolayı merak etme kilo almadın sudan dolayı dedi. eğer tartılacaksan sabah uyandığında tuvalete gittikten sonra tartıl gerçek kilon o zaman belli olur yemek yedikten sonra asla tartılma.

Nesil
    2010
    Yer
    Viyana

Anıl abinin dediği doğru 3 haftada büyük bi değişiklik olmaz eğer boyun 1.80nin üstündeyse 10 kilo vermene gerek kalmaz benim boyum 1.72 kilomda 90dı 4 ay sonunda boyum 1.75 kiloda 75 oldu.
    şöyle bişeyde var ben ilk gittiğimde başıma gelmişti spor yaparken su falan içiyor musun ? spora 90 kiloyla başlamıştım 3. gün spor yaptıktan sonra tartıldım 91 kilo çıktım hocaya durumu anlattığımda kaç litre su içtin dedi 1,5 litre diyince ondan dolayı merak etme kilo almadın sudan dolayı dedi. eğer tartılacaksan sabah uyandığında tuvalete gittikten sonra tartıl gerçek kilon o zaman belli olur yemek yedikten sonra asla tartılma.
    Sadece idman esnasında 2 litre su içiyorum ama bir okadar da kaybediyorum hani derlerya sucuk gibi olmuşsun işte o hesap.

Sadece idman esnasında 2 litre su içiyorum ama bir okadar da kaybediyorum hani derlerya sucuk gibi olmuşsun işte o hesap.
    geçen sene bende 2 litre su içiyordum her spor sonrası tartıldığımda normal kilomun 600-800 gr arası üstünde oluyorum 1-2 saat sonra normale dönüyorum. bide herkes kolay kilo veremez kimileri 2 haftada verirken kimileri 1 ayda ancak verir böyle bişeyde var ben şanslıydım ilk 3 ayda 14 kilo verdim fitness hocam ve orda benimle çalışanlarda şaşırdı baya

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Boyum 187 yinede kilo vermek istiyorum çok hantal kalıyorum böyle.
    1.87 boy ve 75 kilonun uyumlu olması için ciddi spor yapman lazım kardeşim unutma. Aksi halde çok sıska kalırsın. Herhangi bir sporla uğraşıyormusun bilmiyorum ama eğer uğraşmıyorsan yani sadece salon antrenmanların varsa çok ciddi çalışman lazım.

leg press ( bacak sıkıştırma ) konusunda oldukça kararsızım boyumun uzamasını durdurur diye korkuyorum ama fitness hocam boy uzatma sıralamasında basketboldan önce geliyor dedi ne kadar doğru bilmiyorum

Abi kiloya 85 dedi sanki.

Edit: manga33 adını bilmiyorum kusura bakma. Boy olarak bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsan step up ve burnout hareketlerini deneyebilirsin. Her gün set halinde çalışırım şiddetle öneririm.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

leg press ( bacak sıkıştırma ) konusunda oldukça kararsızım boyumun uzamasını durdurur diye korkuyorum ama fitness hocam boy uzatma sıralamasında basketboldan önce geliyor dedi ne kadar doğru bilmiyorum
    Halteri omzuna alarak mı yoksa bacak aletiyle mi kardeşim ?

Halteri omzuna alarak mı yoksa bacak aletiyle mi kardeşim ?
    bacak aletiyle Anıl abi

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

bende göbeği eritmek için çalışmalara başladım allahtan boyumuz uzun da belli olmuyo ama ben rahatsızım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bacak aletiyle Anıl abi
    Bacak aletiyle yaparsan boyunu etkilemez bence. Çünkü vücudunda ağırlık yok. Ağırlık olsa dahi vücudun V şeklinde olduğu için baskı oluşturmaz.

Haltercilerin hemen hepsi kısa boyludur zaten dikkat edersen , onla yapsan belki engel olabilrdi.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Geçen sene bu zamanlar deli gibi çalışıyordum (:
    118 kiloydum ve 3 aylık bir çalışmayla 88 kiloya indim. Günde 2 defa gidiyordum sabahları fitness akşamları vücut geliştirme. Herhangi bir programa tabii değildim ama genelde hep aynı şeyleri yapardım. Canım sıkılmasın diye kulaklıktan müzik dinlemek çok yararlı oluyordu çünkü bu iş birazda sabır işi.

Kilo vermek isteyenlere tavsiyem bol bol ter atmaları, koşu bandında 20 dk koşacaksanız bunu parça parça yapmak yerine birden yaparak bitirmek ayrıca ter attığınız bütün çalışmaların sonuna kadar su tüketmeyin. Eriyecem derken şişersiniz.

Vücut geliştirmek isteyenlere tavsiyem, kesinlikle hap ve toz kullanmamaları ve düzenli çalışmaları. Dambıl'la mı çalışıyorsunuz, etraftan etkilenmeden bunu yapabileceğiniz en makul kiloda, kası düzenli bir şekilde gevşetip-gererek yapın. Ne demişler, taşı delen suyun kuvveti değil sürekliliğidir.

Kolay gelsin.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bende arkadaşla heves edip gitmiştim spor salonuna.2 ayda felan hissettim baya etki ettiğini.Sonra sıkıcı gelmeye başladı.Biraz azim lazım.Severek gitmek lazım spora.
    Birde denilenler gibi hocanın verdiği program dışında çalışmayın.Ben 1 hafta felan kendim rast gele çalışınca anladım aradaki farkı.Düzen içinde çalışmak lazım.
    Sağlıklı beslenmekte önemli.Yağlı yiyeceklerden kaçının.Benim gittiğim yerde süte karıştırılan proteinler felan vardı.Onları alabilirsiniz.Bilmiyorum etki ediyormu ancak baya kullanan var protein tozlarını.
    Birde Hardline var enerji+yağ yakıcı.Hoca antrenman öncesi tavsiye ediyordu.Bir kere içtim tadını beğenmediğim için devam etmedim.İsteyenler bunu kullanabilir.

Nesil
    2007
    Yer
    34

Ben evde çalışmak istiyorum diyen arkadaşlar var ise sizlere tavsiyem bu videoyu uygulamanız.

http://www.youtube.com/watch?v=fk_usVg7Fp0

İlk 2-3 gün gerçekten zorlanabilirsiniz videoya ayak uydurmak için, fakat düzenli beslenmeyle birlikte 10-12 gün sonra bile karın kısmındaki farkı farkedebilirsiniz.

Ben videoyu uyguluyorum 13 gündür, başlamadan önce karın kısmımda hiç bir kasın belli olmamasına rağmen şuanda 4 pack gözüküyor. 186 boyum var ve 75 kiloyum tabi bunuda belirteyim. Ayrıca dumbbell, ve şınav çalışmalarını da 13 gündür düzenle yapıyorum.

kesinlikle hocanın verdiği programın dışına çıkmayın
    bir bölgenin çalışması bitmeden diğer bölge çalışmasına geçmeyin mesela kol çalışması bitmeden bacak çalışmasına başlamayın bir kol bir bacak bir karın çalışmak hiçbirşey ifade etmez hepsini sırasıyla çalışın

benim fitness hocam koşmak zayıflatmaz kondisyonunu arttırır zayıflamak istiyorsan yürüyeceksin diyor kilo vermek isteyenlerin koşmasına izin vermiyor ne kadar doğru acaba

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

hizli adimlarla yuruyup ter atip kilo verirsinde kosma"nin zarari olmaz ya

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Bende önümüzdeki sene içinde spora başlamayı düşünüyorum.Mezun olduktan sonra Pomem e başvuracağım.Orada spor kısmında elenmek istemiyorum.En azından spora gidersem üzerimdeki pası atar form tutarım.

http://www.passion4profession.net

Tavsiye edebileceğim bir websitesi, youtube kanallarında da videoları mevcut. Kaynak ingilizce olsa da oldukça açıklayıcı görsel içeriğe sahip, zorlanmadan anlayabileceğini düşünüyorum ilgilenenlerin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bende yaklaşık 2.5 haftadır gidiyorum salona. Genelde karın hareketleri yapıyorum. 6-7 çeşit mekik yapıyorum ondan sonra ağırlıklara geçiyorum. 1.70 boyum var 70 kiloyum. 65 civarı olmam lazım bir hayli göbek var bende de. Benim bir de şöyle bir sıkıntım var, ne yersem göbeğe gidiyor Armut misali. Tabi bir de diyet yapıyorum. 3 ay sonra göbek gider diye düşünüyorum. Geçen sene 1.5 ayda bu şekilde 5 kilo vermiştim. Ama bırakınca anında aldım geri.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Herkes kendi programini kendi belirler.

Tek tavsiyem vucut gelistirenler icin, hapmis tozmus uzak durun. Protein ihtiyacinizi et ve yumurta ile giderin.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

1.89 boyum var.76 kiloyum.evde yapacağim bir egzersiz yok mu acaba?biraz siska duruyorum.bunu gidersem iyi olacak.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Quote Originally Posted by LadroN View Post
    1.89 boyum var.76 kiloyum.evde yapacağim bir egzersiz yok mu acaba?biraz siska duruyorum.bunu gidersem iyi olacak.
    http://www.youtube.com/user/sixpackshortcuts

Evde yapilabilecek cok sey bulursun

Nesil
    2010
    Yer
    Viyana

Quote Originally Posted by LadroN View Post
    p90 serisi var yapabilicem diyorsan yap ama cidden çok zordur internetten gerekli dökümanları indir içinde beslenme , hareketler vs var dirençliysen hem hacimlenirsin hemde forma girersin.

Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri