Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 48 arası toplam 48 sonuç

Konu: Paslaşmada çözemediğim sorun

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Oyunda ki en saçma oLayLardan birisidir bu. İsterseniz kaLeciniz topu ortada ki stopere dağıtsın, ya da ne biLeyim orta saha da ki DM oyuncusuna dağıtsın, her zaman soL bek nedense, benim anLam veremediğim bir şekiLde topLa çok oynuyor.

O yüzden FM de her kariyerimde soL bek oynatacağım pas yeteneğinin yüksek oLmasına bakarım. İyi bir soL bekin varsa kraLsın.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Default kalecinin oyunu sol kanata açması sorunu

Hep oyun kurarken bunu yapıyor arkadaşlar bu kaleciler,takım farketmiyor,eğer degaj dikmiyorsa kesinlikle topu sola atıyor,sağ kanatta yada ortada sanki adam yok,sizde bu şekilde mi?

Bunu dediğinden sonra bakayım dedim harbiden de öyle şansıma da sol kanatta 1.65 lik adamım var. 12.0.3 sürüm

stoperlerden sağdaki ball playing soldakine limited vermeyi dene bir de. şuan kullandığım taktik:

2stoper 1 sağ bek 1 wing bek 2 mc 1 amr 1 amc 2 sc gayet dengeli çıkıyorlar atağa

Quote Originally Posted by Zafonte View Post
    stoperlerden sağdaki ball playing soldakine limited vermeyi dene bir de. şuan kullandığım taktik:

2stoper 1 sağ bek 1 wing bek 2 mc 1 amr 1 amc 2 sc gayet dengeli çıkıyorlar atağa
    taktiğini bana gönderebilir misin

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Aynen bu bende de oluyor.Sol bekimde hep başka takımlar tarafından göz hpsinde oluyor.

Quote Originally Posted by mustafagonul View Post
    taktiğini bana gönderebilir misin
    dostum geç kaldık biraz galiba ama eğer hala işine gelicekse sabah göndericem

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bende de hep aynısı oluyor... kendi yaptığım taktik hazır taktik falan hepsinde aynı sorun var.. hangi takım olursa olsun.. solda abidal oluyor ve abidel 70 pas yapıyor ama ortasahanın ortasındaki xavi 17 pas falan yapıyor.. sağ bek oyuncum ise 40 pas falan yapıyor...

Quote Originally Posted by Zafonte View Post
    dostum geç kaldık biraz galiba ama eğer hala işine gelicekse sabah göndericem
    hocam bu cevapta çok geç oldu ama gönderebilir misin

İzlediğim bir kaç tam maçın ardından şu karar vardım, genelde kaleciler defanstan birine pas atacağı zaman, rakibin forveti DCL ve DCR yi riskli bölgeye soktuğu için kaleciye 2 alternatif kalıyor, ya sağ bek ya sol bek. Oyundaki kalecilerin çoğu sağ ayaklı olduğu için oyun moturu kaleciyi bir kaç açı sağ tarafa döndürüp ayak içiyle sağ beke pas attırmaktansa doğrudan ayak içiyle sol beke attırmayı tercih ediyor.

Kaleciye bireysel komutlardan topu oyuna sokma kısmında defender collect (savunmacıya ver) ve özel olarak da sağ bek oyuncumu seçmesine rağmen kaleci sol beki tercih ediyor. Yukarıda yaptığım açıklamadan dolayı olabileceğini düşünüyorum.

Quote Originally Posted by Chivalry View Post
    İzlediğim bir kaç tam maçın ardından şu karar vardım, genelde kaleciler defanstan birine pas atacağı zaman, rakibin forveti DCL ve DCR yi riskli bölgeye soktuğu için kaleciye 2 alternatif kalıyor, ya sağ bek ya sol bek. Oyundaki kalecilerin çoğu sağ ayaklı olduğu için oyun moturu kaleciyi bir kaç açı sağ tarafa döndürüp ayak içiyle sağ beke pas attırmaktansa doğrudan ayak içiyle sol beke attırmayı tercih ediyor.

Kaleciye bireysel komutlardan topu oyuna sokma kısmında defender collect (savunmacıya ver) ve özel olarak da sağ bek oyuncumu seçmesine rağmen kaleci sol beki tercih ediyor. Yukarıda yaptığım açıklamadan dolayı olabileceğini düşünüyorum.
    çözmeye çalıştınız mı hiç

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

O zaman çözüm sol ayaklı kaleci oluyor. İyi kaleciyi buldunda sol ayaklısı kaldı .

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Benim son maçlarda sağ bek ve oyun kurucumun pasları bayağı artmaya başladı hiçbir şey yapmamama rağmen. Ama yine de bir sol bek değiller

şöyle birşey var oyun kurucunun geri gelip top alması gerekiyor bunu yapamadığım için kaleci sol ayaklı ise sağ bek sağ ayaklı ise sol bek çok pas yapıyor bu oyun kurucuya ya da defansif ortasahaya defanstan top aldırtmak lazım bunu nasıl yapabilirim

Hiç Real Madrid yada İspanya ile oynayan yok mu bir cevap versin Casillas sağ beke mi atıyor topu yoksa o da mı sola atıyor.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Dennis Bergkamp View Post
    Hiç Real Madrid yada İspanya ile oynayan yok mu bir cevap versin Casillas sağ beke mi atıyor topu yoksa o da mı sola atıyor.
    SoL bek`e veriyor. KaLecinin kuLLandığı ters ayak iLe aLakası varmıdır diye düşündün sanırım ama soL ayak kaLeciLer de topu soL bek`e veriyor.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    SoL bek`e veriyor. KaLecinin kuLLandığı ters ayak iLe aLakası varmıdır diye düşündün sanırım ama soL ayak kaLeciLer de topu soL bek`e veriyor.
    Bu böyleyse gerçekten mantıksız o zaman.

abidal fazla gitmiyodur cizgiye boşta bekliyodur.Gelen topu da saga sola kısa oynuyodur hucuma cıkarmıyordur. Diger bekin muhtemelen alves geride durmayıp surekli cezasahasına yoneldiği için anca ara paslarıyla bulusur onu da defansif kısa bir pas vermek yerine öne oynar ya gol attırır ya kaptırır. Sen ne kadar oyuncuya talimat versen de adamı wing back yapsan da oyuncunun bir oyun karakteri var o değişmez. yani abidal cok fazla öne oynamaz. Genelde ya stoperine donuyodur ya da yakın ortasaha oyuncuna. Kısacası senin sol acıgını marke ediyodur herkes abidal de geride durdugu için boş kalıyordur. Hele bi de play simple passing game varsa adam da 1 milyon pas bile yapabilir.

Not: Barca gibi takımlarda oyun kurucu ya da target man kullanma. Onlar zayıf takımlarda oyunu bir oyuncunun üzerine kurmak için gereken taktikler.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri