Sayfa 1 / 13 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 364 sonuç

Konu: Türkiye Turuncu, Avrupa Kırmızı-Beyaz! | Türkiye&Adanaspor | 6. Sezon

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Default Türkiye Turuncu, Avrupa Kırmızı-Beyaz! | Türkiye&Adanaspor | 6. Sezon

Geçen sene forumda da sunduğum Adanaspor kariyerimde hem çok eğlenmiş hem de önemli şeyler başarmıştım. Bu sene de Toros Kaplanları ile uzun bir yolculuğa çıkmayı planlıyorum.

Geçen sene 7. sezonumda Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale çıkan kadromda John Obi Mikel, Marouane Fellaini, Willian, Carlos Vela gibi yıldızlar vardı. Bu sene oluşturmayı planladığım konsept ise biraz daha farklı olacak. Dış transferde mümkün olduğunca genç oyunculara yöneleceğiz ve fırsat bulduğumuz her anda kulübümüzün altyapı tesislerini, junior coaching'ini ve youth recruitment network'ünü artırarak altyapımızı state of art seviyesine getirmeye çalışacağız. İnşallah sabırla dayandığımız uzun bir maraton sonucunda 11 tane altyapıdan çıkma gerçek Adanasporlu ile devler ligini kaldırırız. Bu en büyük hedefim, dediğim gibi.

Maçlarımızı Adana 5 Ocak Stadyumu'nda oynayacağız. O da geliştirmeyi en çok istediğimiz tesisimiz tabii ki. Şu haliyle bile hiç fena olmayan(oyunda 21.600 kapasiteli, stadium condition: average, pitch condition: ok) stadımızı kulübümüzün her alanı gibi düzenli ve programlı bir yükselişe sokarak dünyanın en korkulan stadyumlarından biri haline getirmek istiyoruz.

Kuralları okudum; kabul ediyorum.
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Başarılar dilerim.

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Başarılar dilerim. İlgiyle takip edeceğim. Hedeflerinin zorluğu oyundan daha da zevk almanı sağlayacaktır.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Trabzonspor View Post
    Başarılar dilerim.
    Teşekkürler.

Quote Originally Posted by ardaskoc View Post
    Başarılar dilerim. İlgiyle takip edeceğim. Hedeflerinin zorluğu oyundan daha da zevk almanı sağlayacaktır.
    Çok teşekkür ederim, umarım öyle olur
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Göreve gelir gelmez takımın bu sezonki kadrosunun nasıl olması gerektiğini düşünmeye başladım, ve bu bağlamda 4 oyuncuyu yanıma çağırarak kendilerine kulüp bulmalarını istedim. Sağolsunlar, hiçbiri zorluk çıkartmadı. Özellikle serbest olarak kulüplere önerdiğim Bülent Bölükbaşı için gelen 20 teklif beni şaşırttı; ancak kararımdan geri çevirmedi. Takımın genç kalecisi Yaşar Memişoğullarından'ı bedelsiz olarak Hacettepe'ye, Bülent Bölükbaşı'nı yine bedelsiz olarak Bucaspor'a, Kibong olarak bilinen ancak oyunda ismi Marc Mbamba olarak geçen sol açık oyuncumu 110k pound'a Nacional De Madeira'ya, ve kalecimiz Tolgahan Acar'ı 65k pound'a Karabükspor'a gönderdik; ve transfer çalışmalarına hemen başladık.

İlk post'ta da söylediğim gibi, elimden geldiğince gençlere yönelmeye çalıştım. Bu yüzden 24 yaşından daha büyük bir oyuncuyla sözleşme imzalamadık. İşte Adanaspor'un 2011-2012 sezonunda kadrosuna kattığı isimler şöyle:

1. Necati Yılmaz # 1

İlk takviyemiz kaleye oldu. Tolgahan'ın gidişinin ardından bu mevkiye kaliteli ve Türk bir isim gerekiyordu; ve profilini çok beğendiğim Necati Yılmaz'ı Karşıyaka'dan 180k pound karşılığında renklerimize bağladık. Gerçekten çok istediğim bir transferdi, gerçekleştiği için çok mutluyum. İyi performans göstereceğine %100 inanıyorum.

2. Uğur Parlak # 8

Box to box midfielder oynayabilecek bir yedek ortasahaya ihtiyacım vardı, yaş-yetenek-para üçgeninde en avantajlı konumda bulunan Uğur Parlak'ı Dardanelspor'dan 90k pound bonservis bedeliyle transfer ederek bu açığımızı kapattık. Uğur henüz çok genç, umarım uzun yıllar takımımıza hizmet eder.

3. Orhan Taşdelen # 30

Ön liberoya ve sol açığa yaptığımız 2 yabancı transfer nedeniyle yabancı kontenjanımızı doldurmuştuk, ve bu nedenle sol beki Türk bir oyuncu ile takviye etmemiz gerekiyordu. Orhan Taşdelen seçeneklerimiz arasında en iyi olandı ve kendisini 1 yıllığına kiraladık. Hız özelliğini geliştirirse bonservisini de satın alabiliriz.

4. Oğulcan Gökçe # 42

Kariyere devam edebilirsem, ilerleyen yıllarda Türk stoper bulmak zor olacak ve vasat yabancı oyuncuları getirmek için dünyanın parasını ödeyeceğim. Buna bir nebze önlem alabilmek için 19 yaşındaki Oğulcan Gökçe'yi serbest transfer olarak kadroma kattım. Geleceği parlak gözüküyor, asistanım 4 yıldız verdi. Zaten gelir gelmez takımın en pahalı oyuncusu ünvanını ele geçirdi

5. Alejandro Cascio # 16

Oyuncunun yetersiz olduğunun farkındayım ama gerçekten getirebileceğimin en iyisiydi. Zaten ilk onbir oyuncusu olmadığı için düşük stamina özelliği sorun yaratmaz diye düşünüyorum ancak mentali ve gücü aklımda soru işareti bırakıyor.

6. İlhan Parlak # 99

İlhan için fazla söze gerek yok, kalitesini ispatlamış bir futbolcu. Kendisini 95k pound karşılığında Karabükspor'dan transfer ettik. Bu takviyeyle forvet mevkiimizi iyice sağlama aldığımızı düşünüyorum. Mbilla, İlhan ve Emre Aktaş tek forvet oynayan bir Bank Asya ekibi için müthiş bir lüks.

7. Loic Gagnon # 11

Bu seneki en bomba transferimiz, aynı zamanda tek milli oyuncumuz. Kibong'u satmamdaki neden de bu arkadaş. Çok iyi özelliklere sahip olması, daha gencecik olması ve çok az maaş alması onu bizim için bulunmaz Hint kumaşı yapıyor. Tipini görmezden gelip, performansına bakacağız. İlerleyen yıllarda yüksek bonservisler bekliyorum bu koçero için

Transfer dönemimizin genel görünümü şöyle oluştu:

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Oyuncu transferini bitirdikten sonra en az onun kadar önemli olan personel transferine yoğunlaştım. Geçen seneki oyunda maaşlarını karşılayabilmeme rağmen kaliteli personeller benimle görüşmüyordu, bu oyunda ise tam tersi oldu. Fenerbahçe'ye aldığım personellerin %70-80'i benimle de masaya oturmayı kabul etti ancak maaşlarını karşılayamadım; yönetim gerçekten çok az maaş ayırmıştı personellere. Bu nedenle takıma Türk ağırlıklı personeller getirdik, ve antrenman seviyelerimiz şöyle oldu:

Antrenman yıldızlarımdan memnunum, bu seviyedeki bir lig için fazlasıyla yeterli bence ancak tesisimiz 5 üzerinden 0.6 yıldızla değerlendiriliyor; yani Üçyol 19 Mayıs Halı Saha Tesisleri'nden hiçbir farkı yok. Bu konuyu görüşmek için başkanımızın odasına gittim, kendisine ''Oyuncularımızın daha zinde kalması için antrenman tesislerimizin geliştirilmesini talep ediyorum.'' dedim; kendisi beni anlayışla karşıladı, sözlerime hak verdi ancak şu anda bunu yapmak için gereken bütçeye sahip olmadığımızı söyledi. ''E ben böyle gelir gider geliştiririm bu tesisleri, başkan pamuk gibi adam'' düşüncesiyle kendisinin odasından ayrılırken laptop'uma gelen haber şu şekildeydi:

Yakın bir zamanda başkanlık seçimi olacak, ve Adanaspor kulübünün başkanlığına başka birisi gelcekti. Valla benim için hava hoş. Şöyle zengin bir başkana da hayır demeyiz yani

Taktiğimi de belirledim. Sezon boyunca kullanmayı planladığım ana dizilişim şu şekilde olacak:

Bu dizilişle ve yeni transferlerimizle çıktığımız hazırlık kampı mükemmel geçti. Oyuncularımın kendini gösterme fırsatı buduğu maçlarda Mbilla ve İlhan ön plana çıkarak uç bölgenin emin ellerde olduğunu belirtircesine rakip ağları bolca havalandırdılar. Kampın en güzel noktasıysa hiçbir oyuncumun sakatlık geçirmeyişiydi, sezona tam kadro başlama imkanı bulacağım.

Artık yeni sezona tam anlamıyla hazırız! Oyuncularımla bir toplantı yapıp, şampiyonluk isteyeceğim ve ilk hafta oynayacağımız Akhisar Belediye maçı için kampa gireceğiz...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

İlhan nasıl gelmiş yahu ilk sezondan vay canına.
    Hiç almak gelmediydi onu bak aklıma, hoş bana Mbilla ile Emre yetiyordu.

Başarılar dilerim...

Bu Şehirde Güneş TURUNCU Doğra TURUNCU Batar....

Satılık listesinde oluyor başlarken galiba, çok cüz'i bir fiyat biçiyorlar, almayanı dövüyorlar Başarılar dilerim. Adana'yı ayrı bir severim 2 yıl gidip geldim eğitim amacıyla.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    İlhan nasıl gelmiş yahu ilk sezondan vay canına.
    Hiç almak gelmediydi onu bak aklıma, hoş bana Mbilla ile Emre yetiyordu.

Başarılar dilerim...

Bu Şehirde Güneş TURUNCU Doğar TURUNCU Batar....
    Çok teşekkür ederim kardeşim Valla aslında ben Mbilla-Emre-Emrah Bedir üçlüsüyle bu ligi çok rahat götürürdüm ama Emrah uzun süreli bir sakatlık yaşadı, ben de satılık listesindeki forvetlere bakınca İlhan'ı gördüm, anlaşmayı sağladık ve takıma getirdim. Gelecek sene bile forvet almayabilirim, o kadar kaliteli bir üçlü oldu şimdi elimde

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post
    Satılık listesinde oluyor başlarken galiba, çok cüz'i bir fiyat biçiyorlar, almayanı dövüyorlar Başarılar dilerim. Adana'yı ayrı bir severim 2 yıl gidip geldim eğitim amacıyla.
    Hahahahah, evet her Türk takımına bir İlhan lazım, oynatmayacaksan bile al; yedekte beklesin

Çok teşekkür ederim başarı dileklerin için

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

1. HAFTA

Gerçekten sezona harika hazırlanmıştık ve meyvelerini de aldık. Rakipte bize tehlike oluşturabilecek bir oyuncu gözükmüyordu; ve ilk dakikadan itibaren Aşık Ozan Serge Mbilla önderliğinde sazı elimize alıp izleyenlere harika bir futbol resitali sunduk Oyunun her dakikasından ayrı keyif aldım, hakikaten mükemmeldi. Umarım böyle devam ederiz.

Bu lige çok fazla olan forvetimiz, tabiri caizse yeni Emenike SERGE MBILLA:

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

2. HAFTA

Maç güzel başladı, ilk yarı biterken golü de bulduk. Kendisine sert bir faul yapıldığı için kondüsyonu düşen Mbilla'yı devre arasında oyundan alıp yerine İlhan'ı koydum. İkinci yarıda rakip gol için bastırırken, en sonunda dakika 77'de dayanamayıp golü yedik; fakat sonrasında 90+1 ve 90+2'de İlhan çok net 2 pozisyondan yararlanamadı, hatta birini direğe vurdu. Neyse, sağlık olsun diyelim. Maçın hakkı beraberlikti.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

3. HAFTA

Maçın daha başında iki tane birbirinin kopyası ve çok basit 2 gol yiyince, ve goller daha sezon başında sattığımız Bülent Bölükbaşı'ndan gelince morallerimiz çöktü. Ancak yediğimiz 2. golden 2 dakika sonra gelen golümüz umutlarımı yeşertti, ve takımı gazlayayım, yeni bir havaya bürünsünler diye 2. yarıya 3 değişiklik yaparak başladım. Değişiklikler olumlu sonuç verdi, kontrol tamamen bizdeydi ancak pozisyonları cömertçe harcıyorduk. 55'te Rahman dasakatlanınca oyunu 35 dakika 10 kişi oynamak zorunda kalmamıza rağmen 90+2'de Gagnon'la golü bulduk ve maçtan 1 puan almayı başardık. İstatistikler her şeyi anlatıyor, maç bariz bir şekilde bizim hakkımızdı ama olmadı.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Başarılar.Takipteyim.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by ToRoSKaPLaNı View Post
    Başarılar.Takipteyim.
    Eyvallah hocam, yine bir Adanaspor kariyerinde birlikteyiz

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

4. HAFTA

Gerçekten çok hakettiğimiz bir maçtı, ancak maç boyunca çok müsait pozisyonlarda Göztepe kalecisi Akın'ı bir türlü geçemedik, heralde 9.0 ortalamayla falan oynamıştır. Son dakikada önde yaptığımız baskı sonucu Mbilla rakip oyuncu Ramazan Kahya'yı hataya zorladı, Ramazan'ın gelişigüzel diktiği topu Cascio kafayla indirdi, Mbilla topu göğsüyle kontrol edip 1 oyuncu geçti ve karşı karşıyayı bu kez affetmedi. Çok önemli bir 3 puandı bizim açımızdan.

5. HAFTA

Tavşanlı Linyit maçında zorlanmayacağımızı zaten biliyorduk, rakip 17. sırada ligden düşmeme mücadelesi veriyordu, ve bütün oyuncularının moralleri yerlerdeydi. Çok rahat bir maç oynayarak 3 puanı 3 golle aldık. Stoperimiz Anıl'ın frikikten attığı gol görülmeye değerdi.

6. HAFTA

Konyaspor'la karşılaşmak için bundan daha güzel bir tarih olamazdı. Zaten kadrosunda 15-16 oyuncu bulunduran Yeşil-Beyazlılarda 2 oyuncu milli takımına gitmiş, 3 oyuncu sakat ve 1 oyuncu kaydedilmemişti; bizde de sakat olan İzzet ve Rahman'ın yanısıra milli takımdaki Gagnon görev yapmadı ancak yedeklerimiz de sağlamdı; rakibin böyle bir alternatifi yoktu. İlk 11'de 3-4 tane altyapı oyuncusuyla sergilenebilecek en iyi performansı sergilediler, hatta bizimle başa baş oynadılar bile diyebilirim. Ama kalite farkımızla öne çıktık ve çok kritik bir 3 puanı daha hanemize yazdırdık.

6 hafta sonucunda namağlup lideriz. Önümüzdeki hafta Güngörenspor'la oynayacağız(ve %95 kazanacağız), sonraki 2 hafta ise yine bizim gibi namağlup olan Sakaryaspor ve Giresunspor'la karşılaşacağız. O 2 haftadan 4 puan çıkartabilirsek ilk devreyi lider tamamlama yolunda çok önemli bir adım atmış oluruz.

İstatistiklere Adanaspor damgası!

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Güzel gidiyorsun.Birde tavsiye verim.Mbilla ya bitiricilik çalıştır.Şuan 4. sezonumu oynuyorum ve bitiriciliğini 15 e yükseltti.Kaçırdığı saçma topları sokmaya başladı.İlerleyen senelerde epey faydası oluyor bunun.Ayrıca milli takıma çağrılmıyor.3 sene sonra türk statüsünde kaliteli bir forvete sahip oluyorsun.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by ToRoSKaPLaNı View Post
    Güzel gidiyorsun.Birde tavsiye verim.Mbilla ya bitiricilik çalıştır.Şuan 4. sezonumu oynuyorum ve bitiriciliğini 15 e yükseltti.Kaçırdığı saçma topları sokmaya başladı.İlerleyen senelerde epey faydası oluyor bunun.Ayrıca milli takıma çağrılmıyor.3 sene sonra türk statüsünde kaliteli bir forvete sahip oluyorsun.
    Takıma geldiğim gün Mbilla'ya bitiricilik çalıştırmasını vermiştim zaten Fenerbahçe kariyerimden de Türk statüsüne geçtiğini biliyorum. Fakat o zamana kadar şöyle 2-3 milyon pound'luk bir teklife satmayı düşünüyordum ben onu. Kısmet

Nesil
    2010
    Yer
    İzmir,Türkiye

Satma Mbilla'yı.Türk vatandaşı olsun adı da ; Sergen Embebasmatulumba olsun

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Tuskarr View Post
    Satma Mbilla'yı.Türk vatandaşı olsun adı da ; Sergen Embebasmatulumba olsun
    Üç büyüklerden birine kakalayacağım onu. İNADIM İNAT!

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Merakla beklenen başkanlık seçimlerimiz tamamlandı! Eski başkan Bayram Akgül'ün yerine geçen isim, fanatik Adanaspor taraftarı genç yönetici Yusuf Güngör oldu.

Dinamizmini takdir ettiğim Yusuf Güngör'le ilk görüşmem çok olumlu geçti ve kulübün altyapısında oynayan gençleri eğitmek için ödediğimiz miktarı artırma konusunda kendisiyle anlaşma sağladık! Yaratmayı planladığım altyapı devriminin ilk hamlesi buydu. Umarım başkanla ilişkilerimiz böyle devam eder...

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

7. HAFTA

Lig sonuncusu Güngören karşısında kendi sahamızda 2-0 ve 3-1'lik skorlarla geriye düşünce bütün keyfim kaçtı... Ancak oyunculara yaptığım agresif takım konuşmasıyla kendilerine geldiler ve 3-3'ü yakaladılar. Bu dakikadan sonra ne olduysa, istediğimiz gibi pozisyon üretemedik. Son 5 dakikada oyuna sürdüğüm Okan Salmaz ve İlhan Parlak'tan Okan'ın açtığı ortaya İlhan'ın kafayla vurması ve dramatik bir şekilde kazanmamız ise gerçekten mükemmeldi

8. HAFTA

Sakarya karşısında çok etkili bir oyunla çok kritik bir galibiyet aldık. Son dakikalarda gelen golleri ise sadece teseli oldu...

9. HAFTA

Böyle oynadığımız bir maçta yenilsek gerçekten sinir bozucu oldurdu. Giresun'un kaleyi bulan 0 şutuna tek golle karşılık verdik

10. HAFTA

Zorlu 2 deplasmandan sonra tekrar evimizdeydik... Bütün ofans oyuncularımın gol attığı maçta şahane bir oyunla 3 puana uzanarak galibiyet serimizi tam 8 maça çıkardık

11. HAFTA

Mbilla'nın kart cezalısı olması, Gagnon'un milli takıma gidişi ve İlhan'la Rahman'ın sakatlığı yüzünden yedek ağırlıklı kadroyla çıktığımız maçta bile rakibimizden çok daha güzel oynadık. Maçı hak eden kesinlikle bizdik ancak rakip çok şanslı 2 gol buldu ve 1 puanı kaptı, üstüne üstlük sağ bekimiz İzzet de 6 hafta sakatlandı... Üzgünüz.

12. HAFTA

Toros Kaplanları 5 Ocak'a kaplan gibi bir dönüş yaptı... (Bu maçta kalecim Necati'ye de özel bir paragraf açmak istiyorum. Gerçekten harika bir performans daha sergiledi. Çok ucuz bir fiyata böyle bir kaleci aldığımız için çok şanslıyız.)

13. HAFTA

İnanılmaz defansif hatalar, ve gol tadı bile vermeyen 3 gol... Resmi maçlardaki ilk mağlubiyetimizi aldık. Cidden çok şanssızdık, umarım bu sene bir daha böyle bir maç oynamayız.

TFF 1. Lig'de 13 maçın ardından puan durmu şöyle oluştu:

Valla 1 maç yenildik, hemen liderliği kaptırdık Ama en yakın zamanda geri alma şansımız yüksek... Kasımpaşa ile 3 hafta sonra oynayacağımız maçta yüksek konsatrasyon ile sahaya çıkıp 3 puanı alabilirsek 4.'den aşağıdaki takımlardan iyice kopmuş oluruz ve o andan sonra net olarak sadece ilk 2 için mücadelemizi veririz... Genel olarak gidişattan memnunum yani. Sıkıntı yok.

FEVZİ BÜYÜLÜYOR!

2007-08 sezonunda Şanlıurfaspor'dan transfer edilen ve o gün bugündür Adanaspor formasını başarıyla terleten Fevzi Özkan, menajerliğe Eren Aydemir'in gelişiyle ise daha da güzel bir görüntü çizmeye başladı. Ligde ilk 11 olarak çıktığı 13 maçta 5 gol 9 asistle oynayan Fevzi, otoritelerden tam not aldı, ve Adanaspor'un olası bir lig yükselme durumunda da sağ açıktaki koltuğunu sağlama aldı gibi görünüyor.

Türkiye Kupası 2. Tur'daki rakibimiz de belli oldu arkadaşlar. 2. Lig ekibiyle kendi evimizde oynayacağımız maçta fazla ilk 11 şansı bulamayan oyuncularıma kendilerini göstermeleri için bir fırsat vermeyi planlıyorum.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Finansımız içler acısı arkadaşlar... Aydan aya yüksek meblağda para kaybediyoruz ve balance muhtemelen gelecek ay eksiye düşecek. Bir türlü toparlayamadım bu durumu. Olası bir lig yükselme durumunda yönetimin kesenin ağzını açmayacağı anlaşıldı... Serbest oyuncu araştırmasına şimdiden başladım bile

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

14. HAFTA

Bu maçta zorlanacağımızı tahmin ediyordum ancak öyle olmadı. Son haftalarda biraz durgunlaşan Mbilla, bu maçta harika işler yaparak bize 3 puanı getiren isim oldu.

15. HAFTA

Piüüüüü, nerde o bize kök söktüren, geçen seneki Youla'lı Denizli Ceza sahasına her girdiğimizde indirdiler oyuncularımızı resmen, Fevzi de 4. penaltıyı atmadı Gagnon da maçın gizli kahramanlarındandı. İlk 3 penaltıyı sadece kendi çabasıyla yaptıran Gagnon, alkış topladı.

Daha aramızdaki maça gelmeden Kaşımpaşa'nın 2 puan önüne geçtik İlk devrenin son maçında onları ağırlayacağız sahamızda. 1 puan bile bizi ilk devrenin lideri yapıyor ancak biz seyirci desteğimizle kazanıp, ikinci devreye en yakın rakibimizle 5 puan gibi yüksek bir puan farkıyla girmek istiyoruz.

İlk 15 haftada farkı yaratan oyuncularımız hücumcular oldu. İşte 3 ofans oyuncumun harika istatistikleri:

Loic Gagnon(AML) - 525k pound - 12 maç/4 gol/8asist/7.39 rating

Fevzi Özkan(AMR) - 170k pound - 15 maç/10 gol/11 asist/7.85 rating

Serge Mbilla(ST) - 190k pound - 14 maç/16 gol/5 asist/7.94 rating

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

16. HAFTA

Erken finalde, neredeyse bütün maçı 4. bölgede oynadık ancak bir türlü etkili şut çekemedik. Son dakikalara doğru baskımızı iyice artırmamıza rağmen gol gelmeyince sahadan golsüz eşitlikle ayrıldık ve liderliğimizi sürdürdük. Kasımpaşa'nın bu kadar etkisiz oynayacağını tahmin etmiyordum. Gol atamasak bile onların da atamayacağı belliydi, bu yüzden çok rahat bir maç izlediğimi söyleyebilirim

Ve TFF 1. Lig'de ilk yarı tamamlandı! Puan tablosu şöyle:

Gayet güzel gidiyoruz. Karşıyaka'da yaşadığımız yol kazası dışında bir mağlubiyetimiz yok. Umarım 2. devreyi de rehavete kapılmadan, liderliği riske atmadan bitiririz ve şampiyon olarak Süper Lig'e yükseliriz...

2. TUR

Maça 8 yedekle çıktık. As oyuncularımız stoperde Onur Akbay ile sakatlıklarından dönen İzzet ve Rahman'dı, bu 2 oyuncuyu yeniden maç kondüsyonu kazanmaları için onbire almıştım. Yedek ağırlıklı kadromuza rağmen zayıf rakibimize karşı iç sahada olmanın da verdiği avantajla çok çok rahat bir galibiyet alarak 3. Tur'a yükseldik, ve 12.5k pound gibi bir para ödülünün sahibi olduk. 3. Tur'daki rakibimiz Gaziosmanpaşa. Maç yine 5 Ocak'ta oynanacak.

Devre arasında gidecekler olacak, ancak yerleri doldurulamayacak cinsten oyuncular olmadıkları için sadece serbest transferden 1-2 genç oyuncu ile anlaşabilirim. Yine de gelecek sezon için hummalı bir oyuncu araştırması yürüteceğim verilen bu arada. Şimdiden radarımıza birkaç isim takıldı bile

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

TRANSFER DÖNEMİ HABERLERİ

Yönetimle görüşen ve ilk 11'de yeteri kadar forma şansı bulamadığı için ayrılmak isteyen Fahri Tatan'a engel olmadık. Kendisi 35k pound karşılığında Rio Ave'ye transfer oldu. Umarım orada ülkemizi en iyi şekilde temsil eder.

Sezon sonunda bitecek sözleşmesini yenilemek istemediğimiz Koray Şanlı da Tavşanlı Linyitspor ile anlaştı. Koray, sezon sonunda yeni takımına katılana kadar rezerve takımımızda mücadele edecek.

Devre arası transfer döneminde kadromuza sadece 1 oyuncu takviyesi yaptık. İşte o oyuncu:

Okay Yokuşlu # 14

Kayserispor'un genç yıldızını gelecek sezonun sonuna kadar kiraladık. Adana'da ilk 11 şansı yakalayacağını düşündüğü için mutlu olan Okay'ın kiralık süresince maaşının tamamı kulübümüz tarafından ödenecek. Paramız yeterse, Okay da bize gelmek isterse 2 sene sonra bonservisini de almayı istiyorum açıkçası. Hatta şu an aklıma gelen kötü bir şakayı da sizlerle paylaşayım: Everything's OKAY

Bir de, kulübümüzde şu anda kiralık olarak oynayan Alejandro Cascio'nun iyi performansı nedeniyle 6k pound karşılığında Olympiakos Volou'dan kendisinin bonservisini de aldık, 2.5 yıllık bir sözleşme imzaladık. Ancak daha yeni sözleşmesinin 2. maçında sakatlanan Cascio sezonu kapattı Süper Lig'de faydalanabiliriz inşallah.

İlk devrede bizimle görüşüp ayrılmayı isteyen diğer 2 oyuncumuz Tuna Üzümcü ve Emre Aktaş'a ise talip bulamadık, bu nedenle ikisi de takımda kaldı. Sene sonu kontratı bitecek Emre'yle yollarımızı ayıracağız, Tuna için de yeniden talip arayacağız.

3. TUR

Yedek kadromuzla çıktığımız maçta her ne kadar oynanan oyun beni tatmin etmese de sonuca gitmeyi bildik ve 4. turda Gençlerbirliği ile eşleştik.

4. TUR

Gerçekten bu maçta oyuncularımla gurur duydum. Süper Lig'in demirbaş takımlarından Gençlerbirliği'ni kendi sahasında ezdik, ancak penaltılar sonucu elendik. Normal süresi 1-1 biten maçta uzatmalarda 10 kişi oynamamıza rağmen 2-1'e gelen skoru 2-2'ye getirip maçı penaltılara taşıyabildik. Penaltılarda da oyuncularımın hayli düşük duran top özelliklerine karşın ilk 7 penaltıda fire vermedik, ancak 8. penaltıda genç yıldızımız Okan Salmaz 7 olan penalty taking'i, 5 olan composure'u ve 6 olan finishing'iyle yapabileceğinin en iyisini yaptı ancak vuruştan yararlanamayınca kupaya veda ettik Cidden hiç üzülmedim. Şu anki kadromuzla bile Süper Lig'e yakışacağımızı gösterdi bize bu maç.

17. HAFTA

Gençlerbirliği maçında çok yorulan oyuncularımın yerine bu maçta nispeten yedek ağırlıklı bir kadro sahaya sürdüm ancak istenilen futbolu ortaya koyamayınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Boluspor da bizi yenerek ligde kalma yolunda önemli bir 3 puan elde etti.

18. HAFTA

Serge Mbilla... Çok iyi oynadığımız bir maçta bitiricilik yolunda en iyi günlerinden birini yaşayan Mbilla muhteşem hat-trick'iyle takımımıza galibiyeti getiren isim oldu...

19. HAFTA

Liderliği kaybettiğimiz Elazığspor karşısında oynadığımız maçta Mbilla ilk 11 dakikada hat-trick yaparak gerek tribünleri, gerekse beni ve yönetimi zevkten dört köşe yaptı! 3-0'lık galibiyet ile futbolun en net skorunu alarak liderliği Elazığspor'dan geri aldık...

20. HAFTA

İlk devrede çok şanssız bir biçimde puan kaybettiğimiz Buca'ya forvetlerimiz bu kez acımadı...

21. HAFTA

İlk yarıda gelen gollerle rahat bir maç çıkarıp Göztepe'yi evine puansız gönderdik... Mbilla'nın oynamadığı maçta İlhan Parlak, Bülent Bal'a zor anlar yaşattı

21 haftası tamamlanan ligimizde puan durumu şöyle oluştu:

Play-Off grubuyla puan farkını iyice açtık. Süper Lig artık garanti gibi... Ayrıca da ligin açık ara en çok gol atan takımıyız. Fakat ben en az gol yiyen takım sıfatını da kazanıp kalecimiz Necati'ye ödül verilsin istiyorum. Çok hak ediyor çünkü gerçekten

Ve istatistikler:

Mbilla, Fevzi, Gagnon... Hücum üçlümüz lige damgasını vurmuş durumda!

NOT: Bu periyotta çoğu maçımıza da as kadromuzla çıkamadığımızı belirtmek isterim. Çok sakatlık yaşadık. Gagnon da Togo ile Afrika Kupası'nda olduğu için yaklaşık 7-8 maçı kaçırdı. Bu sonuçları bu eksiklere rağmen aldık yani. Gördüğünüz gibi, yeni yeni iyileşiyorlar

Nesil
    2007

Bu sene çıkarsın inşallah gidişat iyi

Fevzi Özkan ve Onur Akbay benim de elimden geçti Onur'a bayağı sinir olmuştum ama Fevzi candır Okay da muhteşem transfer olmuş. Başarılar

Kardeş Okan Salmaz'ın nasıl durumu ?

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Bu sene çıkarsın inşallah gidişat iyi

Fevzi Özkan ve Onur Akbay benim de elimden geçti Onur'a bayağı sinir olmuştum ama Fevzi candır Okay da muhteşem transfer olmuş. Başarılar
    Eyvallah hocam Fevzi zaten pire gibi, Onur da Bank Asya'da iyi işler çıkarıyor, 7.30 gibi bir ortalamayla oynuyor. Okay'dan da beklentiler büyük açıkçası

Quote Originally Posted by Awasaquek View Post
    Kardeş Okan Salmaz'ın nasıl durumu ?
    As kanatlarımız Loic Gagnon ve Fevzi Özkan'ın arkasında forma bekliyor hocam. Birisi oynayamayacak gibi olursa, ya da maç içinde yorulurlarsa Okan'ı alıyorum hemen. Ancak geçen sene 750k pound gibi bir teklife Ajax'a satmıştım kendisini, bu sene de öyle bir teklif alırsam düşünmeden gönderirim. Bu profilinin üstüne koyabileceğini pek sanmıyorum, Süper Lig'de de bu profille iş yapacağını pek sanmıyorum. Bakalım, zaman gösterecek

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Sene sonu için hummalı bir oyuncu araştırması yürütüyorum. Şu ana kadar sadece 1-2 lige baktım ancak kafamda gelecek sezonun kadrosu yavaş yavaş kurulmaya başladı. İşte şu an transfer listemde olan isimler:

Papy Milson Djilobodji
    Arif Şahin
    Rudy
    Sefa Aksoy
    Helder Castro
    Tengarrinha
    Caner Bulut
    Sofiane Hanni
    Mithat Yaşar
    Torric Jebrin
    Yüksel Kayaalp
    Aydın Karabulut
    Emrah Dağ
    Cafercan Aksu
    Ricardinho
    Jannis Schliesing
    Murat Akça
    Giannis Papadopoulos
    Atila Turan
    Artun Akçakın

Daha sadece 1-2 lig araştırdım dediğim gibi. Bütün liglere bakınca ve bütçemiz açıklanınca hedeflerimiz daha da netleşir. Sene sonunda yaklaşık 100-120 kişilik bir listeyi yönetime sunacağız, ve 9'unun transfer edilmesini talep edeceğiz.

Sayfa 1 / 13 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri