1 ile 23 arası toplam 23 sonuç

Konu: Saç Konusunda Yardım

Default Saç Konusunda Yardım

Merhaba arkadaşlar direk derdimi anlatayım size
    benim saçım seyrek yanlarda seyrekli var saçıma şekil verirken bu seyrekli canımı sıkıyor biraz daha gür olmasın istiyorum. Önümüzdeki yaz saçımı kazıtmak istiyorum acaba saçımı kazıtmamın faydası olur mu veya tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı?

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Kazıtmanın faydası olduğunu bende duydum. Genelde öyle diyolar. Ki mantıken de doğru. Kazıttığında saçların yeniden bitiyor, yeniden çıkıyor. İyi olur aslında.

Benimde kafamda saçlarımı kazıtıp, sadece sakal bırakmak var. Kırita gibi bi tip düşünüyorumda hayırlısı.

Dediğim gibi kazıtmak en doğal yöntemidir sanırım. Saçı sıklaştırmak için ilaçlar falan oluyor. Kullanmayı bırakınca dökülmeler vs. olabilir. O yüzden dediğin gibi kazıt bence de.

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

çocukken sık sık uygulasaydın bu yöntemi belki yararı olabilirdi.seyreklik genetikse pek yapacak bişey yok maalesef.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Haftada en fazla 2-3 kere şampuanlıyacaksın ve bol bol dua etceksin dökülmemesi için. Tek çözüm bu.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

seyrek yerlere yada yeni yeni çikmis gibi gozukup cikmayan saclara sarimsak surmelisin.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Tolga hayalindeki tip bu mu yani ?

Ben de aynı dertten muzdaribim ama, şu soruyu soruyorum kendime. Ya kazıttığımda bu kadar bile çıkmayacaksa ? O zaman vazgeçiyorum işte....

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Sarimsak gercekten cok etkiliyor beyler.Sackiran olanlarda onu kullanir mesela.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

benim iki arkadaş bu durumda. birinin durum çok kötü , diğeri de onun yolunda ilerliyor saç ektirmeye çalışıyorlar onlar. bu dediğiniz sıfıra vurma işini araştırdılar ama aldıkları sonuç; etkisi olmuyormuş. durumu çok kötü olan dediğim vazgeçti sıfıra vurmaktan ya bir daha çıkmazsa diye , diğeri vuracaktı en son bir haftadır konuşmadım bilmiyorum ama pek hatta hiç etkisi olmadığı söylendi onlara birkaç yere başvurmuşlardı.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Saçı kazıtınca gür çıkması olayı doğru bilinen bir yanlış aslında. Hiçbir faydası olmuyormuş. Geçen akşam doğru bilinen yanlışlar diye bir kitapta okudum

Faydası olmaz yani Hakan. Bir saç uzmanına falan gözükmek en iyisi

Nesil
    2011
    Yer
    Elazığ

İstersen benim saçlardan ödünç vereyim

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Saçları epey seyrek olan bir arkadaşım var. Biomen midir nedir onlardan kullandı işede yaradı eskisine göre daha iyi durumda. Ama sanırım kullanmadan önce doktorada görünmüştü o, doktor gözetiminde kullandı diye hatırlıyorum. Bir dene bence.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Quote Originally Posted by LaigLeNoiR View Post

Tolga hayalindeki tip bu mu yani ?

Ben de aynı dertten muzdaribim ama, şu soruyu soruyorum kendime. Ya kazıttığımda bu kadar bile çıkmayacaksa ? O zaman vazgeçiyorum işte....
    Abi ben bunu 1 kere denemek istiyorum ama Serdar Kesimal gibi sakallarım çıkarsa yada 5-6 ay sakallarımı hiç kesmessem kazıtıcam ya Merak ediyorum nası bi tipim olacak o zaman diye.

Valla kazıtınca gür çıkar derler genelde bende öyle bildiğimden yazdım ama işe yaramıyormuş.

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    Saçı kazıtınca gür çıkması olayı doğru bilinen bir yanlış aslında. Hiçbir faydası olmuyormuş. Geçen akşam doğru bilinen yanlışlar diye bir kitapta okudum

Faydası olmaz yani Hakan. Bir saç uzmanına falan gözükmek en iyisi

Cahillikler kitabımı ?

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Saçları epey seyrek olan bir arkadaşım var. Biomen midir nedir onlardan kullandı işede yaradı eskisine göre daha iyi durumda. Ama sanırım kullanmadan önce doktorada görünmüştü o, doktor gözetiminde kullandı diye hatırlıyorum. Bir dene bence.
    Saçsizligin ve kelligin ilaç"i olsaydi ilk once doktorlar tedavi olurdu

saçımı kazıtmadan vazgeçebilirim her an, bir ara doktora göründüm seyrek değil dedi ama aynadan falan bakınca ve çevremdekilerde bunu deyince tekrar dert etmeye başladım ilk başta doktora görünecem ona göre karar vereyim sonradan pişman olmayayım ki kısa saçı da hiç sevmeyen biriyim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by leventb12 View Post
    Cahillikler kitabımı ?
    Hayır abicim doğru bilinen yanlışlar işte yazdım ya

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Ben son dönemde çok kez kazıttım.Bence daha gür çıkmasında etkisi oluyor.En azından saçlar rahatlıyor.Ayrıca minoxidil ilacını kullanıyorum.Düzenli olarak kullandığımda dökülme olmuyor ama bir dönem sonra savsaklıyorum,o zaman yine dökülmeye başlıyor.Tekrar saçımı kazıtıyorum,tekrar ilacı düzenli kullanmaya başlıyorum. Böyle bir döngü içerisindeyim bir kaç yıldır.Baya gitti saçlar.Artık geri kalanlarını muhafaza etmeye çalışıyorum.Benimkisi genetik olduğu için gidecek o saçlar gerçi.Dökülmesini geciktiriyorum ben. Sonuç olarak bence saçlarını kazıtabilirsin.Kazıtırken var olan saç köklerinden zaten bir daha çıkar.He ama dökülme varsa,kazıttıktan sonra kesilmesi söz konusu değil.İlk zamanlarda duruyor ama uzadıktan sonra tekrar dökülür.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Kazıt kazıt kökü sende nasılsa yine çıkar

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Güvercin boku sürün saçınıza çok faydası oluyor.

12 Yaşına Kadar Çocuğun Saçını Sıfıra Vurdurursanız Gür Çıkar Bu Kanıtlanmıştır. Çünkü Organizma ile Alakalı Bir Durum Var Orda.

Ama 12 Yaşından Sonra Artık Gelişim Tamamlandığı İçin Etkisi Olmaz Bu Dönemden Sonra Sıfıra Vurulan Şaçlarda

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Yav benimde saçlar çok kıvırcık çok kötü duruyor Şekil felan vermeyi geçtim artık düzgünde durmuyor.Hiç şansım yokmu? Uzatırsam iyi durur gibi hissediyorum fakat okul var işte kapıdan sokmuyolar
    Bir ara uzadı azıcık okula girdim Beden Öğretmeninin lafı bu ne hal oğlum Fenerbahçedeki Cristian'a dönmüşsün

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Saçları güçlü tutan tek ilacın zigan... diye başlayan ismini tam bilmediğim, eczanelerde satılan ilaç olduğunu duydum, tam ismi neydi bunun?

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Yine yanlış okudum, "Suç konusunda yardım" okudum başlığı elim ayağım titredi yeminle

Konuya dönersek, kazıtmanın pek faydası olmayacaktır, ancak güvenilir bir berbere görün. Ben de saçlarımın seyrek olduğunu düşünüyorum, ancak berberim saçımın hiç de seyrek olmadığını söylüyor.

Mesaj Yetkileri