Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 169 sonuç

Konu: Fm 2013'ten Beklentiler

+oyuncu güçleri olmasın artık veritabanında gizli bir yerde olsun biz görmeyelim aksi halde adamın güçlerine bakıp almak çok saçma scout gönderip alabiliriz onun yerine ya da youtube'dan videolarını izleriz hiç olmadı geçen istatistiklerine bakarız.

+manager maaşları bi işe yaramıyor örneğin ben 0 euro ya çalışıyorum. bunun yerine aldığımız maaş ile kendimize bir ekip kurabiliriz. atıyorum kendi maaşımızdan ayırdığımız para ile fizyoterapist- scout-coach-asistan menejer(ingilizcesini yazamadım :P) alalım böylece aldığımız paranın bir kıymeti olur.

+bir de oyuncu ile konuşmalarımızda yapıcı diyaloglar bulunsun bir zahmet ben büyük takıma gideceğim diyen adama ne desem sövüp kapıyı çarpıp çıkıyor.

+bir de şu saçmalığa değinmezsem olmaz atıyorum eskişehir i çalıştırıyorsunuz bir oyuncuya 1m bonservis verdiniz gelmedi haliyle yükselttiniz 1.5 m€ ya kabul etti adamın değeri 500 bin€ olsun. kontrat sayfası da açılmamış olsun. ama bu abimiz 2 gün sonra mersin i.y. ile anlaşmasın hemde ederi kadar anlaşıyorlar deli oluyorum arkadaş. kuş kadar paraya eyvallah diyor. diaby i alırken başıma gelmişti. roma'nın başındaydım 6m idi değeri 8 falan vermiştim kulüp kabul etmemişti. daha sonra 6m€ ya kıytırık bir takımla anlaşmıştı.
    ha bunların hiçbiri olmayacak ama zevkle oynayacağız

+ekleme yapayım top direklere çarpıp taca falan çıkıyor el insaf. shoot on target kısmı yüksek olan takım yüzde 90 yensin bir zahmet ayrıca.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Bunların hiçbiri olmicak ama genede hayalimdeki fm'yi yazmak istedim .

Öncelikle oyunda 2. bir mod olmalı ve benim isteklerim 2. modda yer almalı. Oyunu eski haliyle oynamak istiyenler olabilir.

*Oyuncuların gücleri gizlenmeli. Biz oyunun gücünü görmemeliyiz. Scoutlarla oyuncuları takip edmeli ve maç performansına göre değerlendirip almalıyız.

*Oyuncu gözlemleme işlemi 1 günde değilde en azından 2 haftada gerçekleşmeli.

*Transferleri biz değil kulube sunucamız bir liste ile yönetima. yaptıymalıyız

*Özel etkinlikler yapılabilir.(Örneğin yılbası günü öğlenleyin külüb halinde bir kutlama yapılabilir.)

*Oyuncularla iletişim bölümü genişletilebilir.

* Antremana katılabilelim bizimde bir gözlem yetenegimiz olsun kendimi cok bos hissediyorum hiç bir işe yaramıyor gibiyim .

*Bizimde özelliklerimiz olabilir. Bu özellikler zaman gectikce tecrübeyle beraber gelişebilir.(İkna kabiliyeti, Antreman, Söz gecirebilme vs...)

Quote Originally Posted by Jozai View Post
    *Özel etkinlikler yapılabilir.(Örneğin yılbası günü öğlenleyin külüb halinde bir kutlama yapılabilir.)
    Fifa Manager 12 deki gibi

cm 01/02'den aklımda kalan bir özellik vardı, federasyondan maçı erteleme talebi. Bazen o kadar sıkışık fikstürler denk geliyor ki nefes alma fırsatı bulamıyor insan. Oyuncular zaten perişan Güzel bir opsiyondu keşke tekrar olabilse.

Ekstra bir beklentim yok fm'den. Zaten en büyük hayalimiz, dilimiz yer alacak oyunda. Daha ne ister bir Türk Az bug'lı, bol eğlenceli, çekişmeli, saatlerimizi sıkılmadan başında geçirebileceğimiz bir fm olmasını diliyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Jozai View Post
    Bunların hiçbiri olmicak ama genede hayalimdeki fm'yi yazmak istedim .

Öncelikle oyunda 2. bir mod olmalı ve benim isteklerim 2. modda yer almalı. Oyunu eski haliyle oynamak istiyenler olabilir.

*Oyuncuların gücleri gizlenmeli. Biz oyunun gücünü görmemeliyiz. Scoutlarla oyuncuları takip edmeli ve maç performansına göre değerlendirip almalıyız.

*Oyuncu gözlemleme işlemi 1 günde değilde en azından 2 haftada gerçekleşmeli.

*Transferleri biz değil kulube sunucamız bir liste ile yönetima. yaptıymalıyız

*Oyuncularla iletişim bölümü genişletilebilir.

* Antremana katılabilelim bizimde bir gözlem yetenegimiz olsun kendimi cok bos hissediyorum hiç bir işe yaramıyor gibiyim .

*Bizimde özelliklerimiz olabilir. Bu özellikler zaman gectikce tecrübeyle beraber gelişebilir.(İkna kabiliyeti, Antreman, Söz gecirebilme vs...)
    Bunların cogu mevcut zaten oyunda..
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Kazandığımız parayı harcaya bilelim. Ev alalım, araba alalım, at alalım bişey alalım ama artık

Oyuncu transferinde fiyatların aşırı mantıksız olduğunu düşünmüyorum ama yinede bi ayarlama yapılması lazım. Tamam takımın yıldız oyuncusunu almak istediğimizde değeri 5 milyonken 15-20 istemeleri normalde 10-12'ye fit olsunlar artık. Takım için sıradan bi oyuncu alırkende 2 katını değilde az bişey fazlasını istesinler.

Birde her oyuncuya teklif sunabilelim eskiden olduğu gibi. Bi dinlesin teklifimi belki kulüpten hisse vericem kabul edicek niye izin vermiyon ki arkadaş
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Tek şu paragöz menejerleri değiştirsinler yeterli birde gene transfer konusunda İbrahimoviçi alacağım belki masaya otursun dünyaları vericem ya ama masaya oturmuyor saçmalık.Gördümüz gibi Çin takımları şakır şakır topçu alıyor buna bir düzenleme gelmeli bizde teklif yapabilelim

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Benim tek isteğim, maç oynanırken ekranda yedek kulübesinden istediğim oyuncunun üzerine tıklayıp onu maça hazırlamalı ve gerekirse oyuncu değişikliğinide o ekrandan yapabilmeliyiz. Quick menü yerine.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by LaigLeNoiR View Post
    Benim tek isteğim, maç oynanırken ekranda yedek kulübesinden istediğim oyuncunun üzerine tıklayıp onu maça hazırlamalı ve gerekirse oyuncu değişikliğinide o ekrandan yapabilmeliyiz. Quick menü yerine.
    Murat abiye ek olarak
    Quote Originally Posted by Legendary View Post
    Oyuncu değişikliği yapmadan önce oyuncular ısınmaya gönderilsin.Böylece rakibin kimleri değiştireceği hakkında biraz bilgi sahibi olmuş oluruz.Fena mı olur ?
    Nam-ı diğer [Rec]ep

İmkansıza ulaşmanın tek yolu, onun mümkün olduğuna inanmaktır.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

rakip takım mağlupken son dakikalarda deli gibi baskı kurmasına rağmen her 30 sn'de3 deli gibi ataklar yapmasına ve zaman geçmemesine üstelik bu durumdan dolayı gol atacağı belli olmasına ve sonunda hakkaten golü bulmalarına rağmen aynı şekilde biz mağlup olduğumuzda bütün taktiksel değişiklikleri yapıp gerekli taktikleri vermemize rağmen 80den sonra zamanın çok daha hızlı geçmesi hiç atak yapamamamız bence en büyük handikaplardan biri bu oyunda.

genelde en çok başıma gelen şeylerden biri bu ve çok can sıkıcı bir durum açıkçası. rakip takımın gol atacağını anlıyorum resmen. aha diyorum bu adamlar gol atarlar maç ya berabere biter ya da kazanırlar. hatta yeri geldiğinde adamlar mağlupken 30sn arayla ikinci golü bulüp bi de öne geçiyorlar. çok fazla başıma geldi bu.

üstelik adamlar bunları yaparken ben de aynı zamanda taktik veriyorum ancak oyun durduktan sonra taktikler işlendiğinden dolayı ve bu sırada maç bitene kadar oyun durmadığından dolayı taktiklerim de geçerli olmuyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Maç sonlarında bir korner veya duran top olduğu zaman taktiksel değişiklik yada oyuncu değişikliği yaptıktan sonra %60-70 gol yeniyor. Buna bir ayar çekmeleri lazım.

Steam ID: fotosuki

Quote Originally Posted by tombul taho View Post
    rakip takım mağlupken son dakikalarda deli gibi baskı kurmasına rağmen her 30 sn'de3 deli gibi ataklar yapmasına ve zaman geçmemesine üstelik bu durumdan dolayı gol atacağı belli olmasına ve sonunda hakkaten golü bulmalarına rağmen aynı şekilde biz mağlup olduğumuzda bütün taktiksel değişiklikleri yapıp gerekli taktikleri vermemize rağmen 80den sonra zamanın çok daha hızlı geçmesi hiç atak yapamamamız bence en büyük handikaplardan biri bu oyunda.

genelde en çok başıma gelen şeylerden biri bu ve çok can sıkıcı bir durum açıkçası. rakip takımın gol atacağını anlıyorum resmen. aha diyorum bu adamlar gol atarlar maç ya berabere biter ya da kazanırlar. hatta yeri geldiğinde adamlar mağlupken 30sn arayla ikinci golü bulüp bi de öne geçiyorlar. çok fazla başıma geldi bu.

üstelik adamlar bunları yaparken ben de aynı zamanda taktik veriyorum ancak oyun durduktan sonra taktikler işlendiğinden dolayı ve bu sırada maç bitene kadar oyun durmadığından dolayı taktiklerim de geçerli olmuyor.
    Hislerime Tercüman Olmuşsun Çağrı. Aynı Dertten Muzdaripim

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyuncu transfer edildikten 6 ay sonra yeni kontrat istemesin. Komik geliyor bana bu.
    FM Gazetesi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Para konusu çok kötü. Haftalık 15.000 € kazanan adam sonraki sözleşmesinde kapıyı 100.000 €'dan açıyor haftalık. İmza parası adı altında ne paralar dönüyor. Takıma bağlı dediğiniz adamlar 30 yaşını geçmesine rağmen %50 zam istiyorlar. Tuncay'ı almıştım Fenerbahçedeyken yaşı olmuş 32 haftalık 51.000 € veriyordum ikinci sözleşmesinde 110.000 istemeye başladı sözleşmesini uzatmayacaktım sonra takımdan ayrılınca baktım yeni antrenörler 70.000 €'ya sözleşme imzalamış.

İstekleri Hortlatalım...

Quote Originally Posted by Addolorato View Post
    Şu Final maçlarına sinir oluyorum maç bittiği an adamlar soyunma odasına gidiyor.. Gitme kardeşim sahada bir tur at sevincini yaşa. Yenildiysende çök otur sahada kal ağla zırla.

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Taktik bölümündeki geliştirmeler güzel ama çok daha ayrıntılı olmalı. Bu oyun bizim verdiğimiz taktikler üzerine kurulu, mantığı bu zaten. Onun için taktik bölümü en ayrıntılı bölüm olmalıdır. Mesela bir forvete "sırtı dönük oyna", "pas iste", savunma oyuncusu için "vücudunu kullan", "rakibe yakın oyna", kanat oyuncusu için "ver kaç yap", "çapraza uzun oyna" gibi bir sürü taktik ayrıntı katılabilir. Antrenman bölümüne artık bir yenilik getireceklerdir, herkesin beklentisi bu. 3D konusunda ise hala ısınabilmiş değilim ama umutluyum. Taraftarın gerek ses gerek görüntü olarak çok daha iyi bir duruma getirilmesi gerekir. Oyunun sesleri tam bir skandal.
    Quote Originally Posted by goosfraba View Post
    sosyal hayatımızın olması iyi olurdu. ne bileyim bir eşimiz olsun. belirli münasebetlerde bulunalım. çocuklarımız olsun. bir pazar günü maçtan sonra birlikte sinema keyfi yapalım
    Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Herşey bir yana. Korner Bug`u oLmasında, ne oLursa oLsun arkadaş. Yeter artık.
    Quote Originally Posted by El Barto View Post
    2010 için olan temennim devam ediyor.

Çıkmasın.
    Bence gayet güzel olur. İsteyen normal devam eder isteyen bu yolla başlar. Ne bileyim pat diye Real Madrid'e menajer olamamalısın. Hoş olur bence. Diğeri ISS diye bir oyun vardı onda oluyordu. Maçın 2. yarısına 2-0 geride başlayıp kazanmanızı istiyordu. Gerçi bu biraz abes olur gibi.
    Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Artık eski oyuncuları sıkmaya başladı oyun, adını ettikleri devrimi yaptıkları söylenemez. Mevcut 3D, günümüz teknolojisinde devrim kelimesiyle zıtlık yaşıyor.

Oyunda kesinlikle özel hayat istiyoruz. Ayrıca taraftar grupları olsun. Bir grup bizi isterken diğer grup istemesin. Bu gruplarla etkileşimli olalım. Gerçi etkileşim diyince işin içine İngilizce sorunu giriyor.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Tek isteğim sorunsuz bir Türkçe ki zaten bunun olacağından neredeyse eminiz. Onun dışında yıllardır yazdığımız istekler her sürümde geçerlidir. Eklemek çokda fayda sağlamayacak. Benim istediğim dilimizin kalitesi. TSI'ya güveniyoruz bu konuda.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Fazla bi değişiklik olacağını sanmıyorum geçmiş senelerdede yüzlerce şey sayıyorduk ama yine bi kaç küçük değişiklik yeni trasnferler ve oyuncu özellikleri al sana yeni sürüm diyolardı.
    Korner bugu olmasın ve takımlar deli gibi atak yapmasın bana yeter.30 şut çekiliyo 2 gol oluyor mesela. Birde oyun biraz zorlaşşsın Adanaspor ile süper lige çıktığım ilk yıl şampiyon olamayım mesela Birazda transfere el atılırsa süper FM15'ten beklentilerim gibi oldu ama neyse

1. Kulübüyle anlaştığım bir futbolcu kontrat teklifimi bile dinlemiyor.Bu kesinlikle değiştirilmeli.
    2.Oyunda kesin olarak bir borçları ödeme yok. Sadece fazla trransfer yapmıyoruz,finans gelişiyor.Bu olay şöyle değiştirebilinir: oyuncu sat, para kazan , borçları bir miktarını öde butonuna tıkla, borçlar ödensin ve kalan borçlar gözüksün.
    3.Bir futbolcunun 8 milyon değeri var deniyor ama 25 milyondan aşağı çıkmıyo. Bu na yaa!!8 milyon değere en fazla 13 milyon istensin...

BEĞENENLER NE OLUR ALINTI YAPSIN Kİ, BÜTÜN FM OYUNCULARININ SIKINTILARI BELLİ OLSUN,OYUN DA DEĞİŞSİN.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Birbirinden çok farklı özelliklerdeki Scout'ların raporlarına baktığımda birbirinin kopyası oyuncu listeleri görüyorum. Bu gerçekçiliği düşürüyor. Bu gibi hataları istemiyorum yeni oyunda.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Türkçe çıkıyor ya gerisi teferruat

Herkes birşeyler saymış fakat yenilikler hakkkında bilgisi olan var mı ?

Nesil
    2006
    Yer
    Eskişehir

maçlardaki sacma buglar kaldırılsın!takas olayı olabilsin yani takaslar direk red ediliyodu.oyuncu almak zor olabilir ama satmak nie zor yani oyuncu iyi sayılır(juvedeki vucinic,marchisio ayarındaki ayarındaki adamlar) ama yok baba 4 milyona kadar indim yine de satılmıor yani bu saçmalığa son verip biraz esnetilsin lütfen tamam anlarım örneğin eskdeki peleye talep olmayabilir veya baska bi takımdaki sıradan bi zenciye ama abi bu ayardaki adamları bile satamıyosam öleyim ben artık ya

Nesil
    2006
    Yer
    Eskişehir

bir de adamın menajeri beni sevmiyor die 100 milyon avro versem bile kabul etmio dünyada bu kadar deil anlıorum menajerler artık para delisi oldu ama olayı kişiselleştirmemek lazım ne demek ben ahmeti sevmiyorum ama mehmet 1 k verse bile oyuncu veririm yok ya kapitalist düzendeyiz geçiniz bu sacmalıkları sigagames!

Açıkcası benzer bir konu olduğundan tüm yorumları teker teker okumadım ama birçoğuna katılıyorum.Oyuna Fifa Manager'den birçok şey katılması kanaatindeyim.Zira şuan ki konumda 5-6 sezon oynadıktan sonra sıkılıyorum.

1-Yedek oyuncuyu ısındırmayı yazan arkadaşa katılıyorum..
    2-Transfer edilecek oyuncunun masaya oturmaması olayının kalkması gerektiğini düşünen arkadaşlarla aynı fikirdeyim.
    3-Çoklu takas günümüzde de pek yok burası NBA değil ama takasın daha da artması ve takasta kiralık oyuncaların da dahil edilmesi taraftarıyım.
    4-TEKNİK DİREKTÖR GÖZÜNDEN MAÇ MOTORU İSTEMEKTEYİM,hatta frikiklerde çıkan maç motorunu istiyorum
    5-Taraftar etkisi artırılabilir..
    6-Antremanlarda etkimiz ve dahilimiz çoğalabilir..

Bunların çoğu zaten oyun hazırlanırken düşünülecektir.Takas-maç motoru-taraftar ve antreman etkisi kesinlikle eklenecektir.Oyuncuların masaya oturması ve yedek oyuncu noktasını düşünürler mi bilmem...

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

her sene transfer sistemi tamamen değişecek denir niyese hiçte değişmez. kötüye gider.

FM12'de porto'dan bi adam alıyorum değeri 8 milyon. 5milyon+oyuncu karşılığında anlaşıyorum adamlada yıllık 1.5 milyona anlaşıyorum sonrasında benim oyuncu porto'ya gitmeyince transfer yatıyo. adamı parasıyla alayım diyorum 20 milyona anlaşıyorum kontrat görüşmesinde adam benden 7 milyon yıllık istiyor. 10 gün de adam altın top aldı sanki?

bide grafik falan eklemesinler kesinlikle. oyunun grafikleri gayet iyi hatta çok bile. Menajerlik oynuyoruz sonuçta call of duty değil. bu oyun dünya piyasasına çıktığında 2D bile yoktu. Olay oynanabilirlikte, grafikte değil.

sponsorda da seçim hakkı olmalı ama onda da risk olmalı. yani kimisi kısa sözleşme yapar az para verir kimisi uzun yapar ondan çok verir. ama siz 5 yılda önemli başarı yakalasanız bile o sponsorluk anlaşmasına bağlı kalırsınız.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

90 artıdaki neredeyse yüzde yüzlük tüm pozisyonlar kaçıyor hadi oyuncular yorgun yeni aldığımız elemanlar da çok kaçırılıyor belki gol olsa hayati bi etki olacak bu düzeltilsin hemen

Sanırım kimse söylememiş ama benim yıllardır hayalini kurduğum, asıl oyunda bizi ilgilendiren şey. Mesela başka takıma gideceksin, kendi kontratınla ilgili tek ücretini görüşebiliyorsun. Adam 500 veriyor, ne anlamı var bunun ?

Bir kere aldığın parayla, oyundaki etkinliğin arasında daha dinamik ilişkiler kurulsun. Ne biliym cebinden transfer yap, yat al, ev al, bunlar da reputation falan yapsın vs.

Ya da en çok dilediğim, transfer bütçesi ile ilgili masaya otur klüple. Ya da tesisini geliştirmesini söyle. 10M transfer bütçesi şart falan de.

Ayriyeten seyirci atmosferi geliştirilmeli. Ne biliym oyuna etki etmeli doğrudan bazı takımların taraftarları. Maç motorundan pek şikayetim yok ama oyuncular pas verirken, şut çekerken falan daha düzgün kodlanabilir.

Transferde de, kiralık oyuncu verme karşılığında bonservis alma ve takas meselesi daha aktif hale getirilebilir.

Maç motorunun saçmalıkları artık kabak tadı vermeye başladı.Büyük bir takıma karşı öndeyim ve son 10 dakika 10 dakikanın hepsini gösteriyor oyun, rakip takım gol bulup puan koparıyor hatta bazen yenebiliyor bile. Aynı durum bende kendimden küçük takıma karşı oynuyorum 1-0 gerideyim ve ya berabere; Son 10 dakika da son kozlarımı kullanıp hücum yaptırıyorum ama 80 de pozisyon bi bitiyor bidaha maçı göstermeden maç bitiyor.

Diğer bir konu; Transfer saçmalığı. Oyuncular gelmek istemese de önce bi teklifimizi dinlemeli.

3. konu iste sözleşmeler. 3. sezonumda Fenerbahçe'nin başındayım. Oyuncularımın aldığı bazı maaşlar; Volkan 3.8, Serdar 3.5, Kara 3.5, Aymen 5, Gökhan 4.8, Emre 4.8, Jenssen 3.2, Dia 2.4, Sow 5 alıyor.

Adamlar doymak bilmiyor. Kara yeni sözleşme isteyip ücretinin 10.25 yapılmasını istedi. Messi misin Ronaldo musun bu nedir be arkadaş.

Son mesele ise; FENERBAHÇE. Şike operasyonundan çok zarar gördük doğru fakat rep çok fazla düşürülmüş. 4. senem bitmek üzere; Serdar tasci, Ekinci, Gundogan, Tore vb hiçbir oyuncu sözleşme görüşmek için masaya bile oturmuyor.Bugüne dek yaptığım tek büyük transfer Aymen Abdennour oldu. Onu da yıllık 3 milyona zor ikna ettim şuan 5 alıyor. 2013'te araştırmacılardan buna bi el atmalarını rica ediyoruz.

mesela kamp yapacağımız yerler olsa biraz daha gerçekçi olabilir. 2. olarak ayrıca bir de ben manchester united'ı aldığımda alex ferguson da olmalıyım diye düşünüyorum. o kadar kariyerli bir hoca manchester'ı çalıştırırken ben gidip onun yerini alıyorum ve sıfır bir kariyerden başlıyorum. yani alex ferguson, jose mourinho, arsene wenger 'de olunabilmeli bence. böyle bir seçenekte düşünülebilir. aklıma gelen son şey de şu; gözlemci, koç ve doktorların takıma katkısı daha açık olsun. yani ben bir gözlemci alıyorum, bana galatasaray'a önerdiği isimleri de getiriyor.bütün gözlemciler farklı oyuncular bulabilsin.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri