1 ile 14 arası toplam 14 sonuç

Konu: Muhabbet Kuşları Üretimi Hakkında Soru.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Default Muhabbet Kuşları Üretimi Hakkında Soru.

Yaklaşık 1 yıl önce Edindiğim Dişi Muhabbet Kuşum ile aram çok iyiydi.Artık eş istediği düşüncesiyle gittik Dişi aldığımız yere birde Erkek alalım dedik.Erkek alırken malesef dişi tam olarak seçemedi yaklaşık 3-4 saat bir kafes içerisinde sadece bir erkek tarafından kavga etmediği için aldık geldik. İlk günlerde dişi ile hiç bir alakası olmayan erkek.Koca kafesin içinde ayrı ayrı yerlerde zaman geçirdiler.Zamana bırakmak gerek dedim bekledim bekledim bekledim Fakat hala tık yok.Erkeği alalı 6 Ay geçti . Erkek ; Ürkek , utangaç .Adama sorduğumda erkek 2 yaşında dedi.Dışarı salarsan çiftleşmezler dedi.Fakat Dişi kuşum kafeste durmak yerine dışarda durmak istiyordu.Erkeğide çıakrttık zar zor.Fakat erkek kaçtı yaklaşmadı bize.İlk zamanlar dişinin dışarı çıkmasını pek umursamadas son zamanalrda çıkmasını istemiyordu.Bu yüzden 3-4 aydır çıkartmıyorum.Erkek ile dişi zaman z<aman öpüşüyor , birbirlerini kaşıyorlar.Fakat işlev yok.Kafesim büyük 2tane tünek var. 3 tane kapılı olan kafesin bir kapısında Yuvalık bir kapısında Banyo var Banyo şuanda işlevsiz yeni aldım.Erkek ile Dişi genelde kavgalılar.Aynı tünekte durmuyorlar.Aynı kaptan yem yemiyorlar.Dişi küçük olmasına rağmen Erkeği dövüyor.Tam dövmekte değil korkutuyor Erkek te direk kaçıyor.

Sizce Erkeği gidip değiştirmem bana yavru verir mi ?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Bende uğraşmıştım ama olmuyo keşke hazır çift alsaydın

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Muhabbet kuşlarında dişi ve erkeğin birbirini sevmesi en önemli şeydir. Birbirlerine ısınamazlarsa hiç bir şey bekleme onlardan. Tekrar kuşçuya git ve erkeği ver. Dişiyi kafesin içine koyun ve bırakın o seçsin. Ya da şu şekilde deneyini, tam ters şekilde. Erkekleri tek tek sizin kafese koyun. Bakalım hangisiyle öpüşüp anlaşacak.
    FM Gazetesi

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Muhabbet kuşlarında dişi ve erkeğin birbirini sevmesi en önemli şeydir. Birbirlerine ısınamazlarsa hiç bir şey bekleme onlardan. Tekrar kuşçuya git ve erkeği ver. Dişiyi kafesin içine koyun ve bırakın o seçsin. Ya da şu şekilde deneyini, tam ters şekilde. Erkekleri tek tek sizin kafese koyun. Bakalım hangisiyle öpüşüp anlaşacak.
    pele kardeşimiz kusura bakmasın da çok güldüm okuyunca konuyu yani kavga ediyorlar falan yazmış ya komiğime gitti Görkem senin yazdığına da ayrı bi güldüm. Hamamda kız beğenme adeti gibi yahu

Şaka bi yana kardeşim Görkem'in söylediği ikinci seçenek daha bi mantıklı geliyor bana da.Yani sırayla erkekleri tek tek seninkinin yanına koyma olayı.Tabi sürekli gözleyince kuşlar da rahatsız oluyor ama illa ki anlaşılır durum.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2007
    Yer
    34

Konu hakkında bir fikrim yok fakat başlık çok hoşuma gitti, sanki tarlaya muhabbet kuşu ekilmiş gibi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by futureless View Post
    pele kardeşimiz kusura bakmasın da çok güldüm okuyunca konuyu yani kavga ediyorlar falan yazmış ya komiğime gitti Görkem senin yazdığına da ayrı bi güldüm. Hamamda kız beğenme adeti gibi yahu

Şaka bi yana kardeşim Görkem'in söylediği ikinci seçenek daha bi mantıklı geliyor bana da.Yani sırayla erkekleri tek tek seninkinin yanına koyma olayı.Tabi sürekli gözleyince kuşlar da rahatsız oluyor ama illa ki anlaşılır durum.
    Bu işler böyle oluyor ama yahu Bir nevi görücü usulü
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Öyle bir dedin ki sanki Coşkun seri kuş üretimi yapıyor Bu başlık iyice geyiğe bağlayacak.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Öyle bir dedin ki sanki Coşkun seri kuş üretimi yapıyor Bu başlık iyice geyiğe bağlayacak.
    Ondan yardım alabilir yani

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    Bende uğraşmıştım ama olmuyo keşke hazır çift alsaydın
    İlk hedefim Dişiyi kendime yakınlaştırmaktı.Sonradan yavru istemeye başladım
    Yav seviyo gibilerde işte arada dişi dövmese Kuşçu kabul etmiyor işte.Adam diyorki öyle yaparsak kuşlar birbirini öldürür. Ne alakaysa
    Quote Originally Posted by futureless View Post

Önemli değilde gerçekten kavga ediyorlar
    Quote Originally Posted by ShevAnil View Post
    Konu hakkında bir fikrim yok fakat başlık çok hoşuma gitti, sanki tarlaya muhabbet kuşu ekilmiş gibi

Bu işler böyle oluyor ama yahu Bir nevi görücü usulü

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Onlada bir konuşayım.2 Kuşuda geri vermek istemiyorum fakat erkeği değiştirmem 2si içinde iyi olacak gibi düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

niye yavrulatcan hayvani ki, tek basina daha mutlu belki

benim de kucukken bi ciftim vardi, yumurtladi da bir defasinda ama biz baktik diye galiba ertesi gun kirmislardi

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by TeNaciOUS MidFieLdeR View Post
    niye yavrulatcan hayvani ki, tek basina daha mutlu belki

benim de kucukken bi ciftim vardi, yumurtladi da bir defasinda ama biz baktik diye galiba ertesi gun kirmislardi
    Yok yok tek başınayken eş istiyordu şimdi eşi var onu dövüyor sanırım köle istemiş biz eş anlamışız

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Bu tohum nasıl birşeymiş böyle

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    Selamlar

Bunun nedenleri siraliyalim

Disi uzun suredir sizle ve seni aileni esi olarak goruyor. Sende ona getirip bir es atiyorsun. Ona alisip es tutmasi zaman alir. hatta es bile olmama durunlari var.

Bursada olsan sana ya cift yada tek bir erkek ucretsiz verebilirdim.

sen ilk once gidip erkegi vermek gibi ugrasamam dersen nijer tohumu al ve koydugun yeme 2 gunde 1 kasik ekle. nijer kuslari kizistirir.

en buyuk hatayi en basta yapmissin. ciftleri ayri ayri kafes yada bolmelerde 10 gun bekleteceksin. birbirlerini tanimalari icin. direk alip erkegi yanina atmak sakincali. cunku disi erkegi her turlu dover. bu durumun yasla alakasi yok. disiler her zaman baskindir. ve kafeste ustunluk onun. cunku erkekten daha uzun yasadi o kafeste.

petshoplar asla buyuk satmaz. genel 3-7aylik kuslari satarlar kuslarin resimlerini koy. bakayim sana erkek diye disi vermis olabilir.ayroca 2 yasindami bakalim.ilginc geldi bana. bende petshoplara cok kus verdim. hep yavru isterler

neyse erkegi degistirirsen eger ayri bolmelerde 10 gun beklet. ve 10 gun sonra kafese ilk erkegi 20 dk sonrada disiyi birak. kafeste bu sefer erkek ustun olursa cabuk ciftlesirler.

benim bir tane parcali bir erkek sow kusum var bildigin azman. hangi disinin yanima atiyim dakkasinda ciftlesiyor. sanada oyle bir erkek lazim

neyse yukarida beliettigim en buyuk sebep bunlar.benim yeri geldi 1 sene kusum ciftlesmedi. bir cpk faktor var. hayvan strese girmicek.esini benimsicek.iyi yem ve sebze takviyesi yapilacak vsvs.

ya yavurudan bir disi bir erkek al yada erkegi degistir.
    cepten yazdim. kelime hatalari olabilir.
    Nijer Tohumu kullanmış o ara çok yakınlık göstermişlerdi sonradan bıraktım kullanmayı yarın tekrar gider alırım zzaten Bit ilacıda alacağım çok kaşınıyorlar bu sıralar.Birde bugün dikkatimi çeken birşey oldu Erkek dişiyi kaşımak istedi dişi erkeğe saldırdı acaba dişi mi erkeği istemiyor.İkisinede çok alıştım vermek istemiyorum.Ben erkeği alırken eşi vardı adam ordaki eşinden ayırıp bana verdi.Yani dişi olma olasılığı yoktu.Yarın sabah fotoğraf eklerim şimdi uyuyorlar rahatsız etmiyeyim.O dediğin erkekten kuzenimde var sanırım.2,5 yaşında daha dişi yüzü görmemiş fakat işte ne o kuşunu bana 3-5 aylığına verebilir nede ben ona

Mesaj Yetkileri