1 ile 15 arası toplam 15 sonuç

Konu: Karşınızdaki rakibe göre taktik yapıyor musnuz?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Default Karşınızdaki rakibe göre taktik yapıyor musnuz?

Arkadaşlar karşınızdaki rakibe göre tatktik yapıyor musunuz?Yoksa ev/deplasman taktiğiniz mi var?

Nesil
    2006
    Yer
    11

Taktiğime ters gelen taktiklere karşı dizilişimi değiştiririm genelde.Onun dışında her seride en iyi taktiğimi bulur ve sadece onunla oynarım.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    Taktiðime ters gelen taktiklere karþý diziliþimi deðiþtiririm genelde.Onun dýþýnda her seride en iyi taktiðimi bulur ve sadece onunla oynarým.

Aynen ek olarak bazen 2 maçlik turlarda ilk maç iyi skor aldiysam rakipte zorluysa defansif takilabiliyorum.
    Last edited by Trabzonspor : 06.Ağustos.2012 at 05:47

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Sürekli taktiğimi değiştirmem.Belli bir taktiğim olur ancak rakibin dizilişini ters geldiğini biliyosam anında değişirim.Ama şöyle bi mantığım var mümkün olduğunca taktiğimi bozmamaya çalışırım.Kenar komutları maç öncesi ayarlar gibi ince detaylar vazgeçilmezlerimdir

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Fazla sakatlık olmadıkça taktiği kolay kolay değiştirmem. Ama sakatlıkların arkası geldiği zaman taktiği değiştirmek kaçınılmaz.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Maçlara ve rakibe göre taktiklerimde sürekli değişikliklerde bulunuyorum. Tek bir taktiğe bağlı kalmam. Ayrıca taktiklerim üzerinde de maç öncelerinde oynamalar yapabiliyorum rakibime göre. Yani taktik konusunda çok genişimdir.

Tek bir taktik.Bazen Deplesman ve Ev sahibi diye ikiye ayrılıyor. Bazen de bir taktik ama rakibe göre değişiyor(ofsayt,defensive line gibi)

Forumlar-Destek Merkezi bölümündeki sorumun cevabını biliyorsanız oraya cevabı yazarsanız çok sevinirim.Teşekkürler.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Belli bir taktiğim yok genelde oyuncuların form durumuna forma şansı bulamamasına göre değişkenlik gösteriyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Her takımda 4-2-4 ya da 4-2-3-1 kullanıyorum diğer taktiklerin faydasını göremedim.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

4-2-3-1 genellikle kullandığım taktiktir ileride tek poacher ile.cok da değiştirmem,hatta zorunlu olmadıkça,sakatlık gibi,hic değiştirmem.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Elbette. Özellikle rakibin kalecisi uzun boylu stoperleri de hava toplarına hakim olabiliyorsa, kanatlardan oynamanın pek anlamı olmuyor.

Ya da rakip kaleci Timo Hildebrand ise, bol bol kanat ve yan top yapmak gerekiyor. Özellikle rakibin kalecisinin ve stoperlerinin tipi ile, ön libero kullanıp kullanmadığına bakıyorum. Güçlü bir ön liberosu olmayan ve yan topları aşırı kuvvetli bir takıma göbekten saldırmak daha etkili oluyor mesela.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Tek taktikle oynarım hep. Ama duruma göre kontrollü, defansif, düşük tempoda falan oynarım yani.
    Canım FEDA olsun sana !

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Üçlü orta saha bende bağımlılık oldu. Çift forvet ve AMC'li taktiklerde bir türlü başarılı olamıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    London

Evet, 4 tane sık sık kullandığım taktiğim vardır, özellikle sivas ile yaptığım 3 maçta yenilince ona karşı en sonunda bir taktik tutturabildiğim için 4 e çıkmıştı, normal 3 taktiğim beklediğim performansı veremedi. Her maç rakibimin taktik ve oyuncularına göre taktiksel değişiklikler yaparım hatta zaman zaman oyuncularını zora sokmak için top kapma yeteneği çok yüksek olan oyuncularımı derbilerde sahayada sürmüşümdür, kafa vuruşlarını iyi yapan oyuncular derbilerde ilk tercihim olmuştur genelde çünkü Ts ve Fb sürekli kanatlar üzerinden oynuyorlar

Mesaj Yetkileri