1 ile 30 arası toplam 30 sonuç

Konu: FM'yi Hamachi'siz online oynamak

Post FM'yi Hamachi'siz online oynamak

Yabancı sitelerde açıklamaları görüyorum ama onlarda net açıklamıyor.Orjinal FM12 sahibiyim. Bir arkadaşımla online oynamak istiyorum.Arkadaşımda da orjinal FM12 var. Bildiğim kadarıyla FM12 menüsünden New Network Game ben açıyorum....falan falan falan. Boşlukları biliyorum. Daha sonra da arkadaşım benim IP numaramla oyuna bağlanıyor. Benim anlamadığım ise şu neden herkes hamachi kullanıyor (Orjinal oyunu olanlar bile hamachi kullanıyor.).FM12 menüsündeki New Network Game ile açılan oyunda sorun mu var?Nedir sıkıntı?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Hiç kimse cevap vermeyecek mi?

misafir arkadaşlar sizde üye olun ve cevap verin lütfen

Sen köprüsüz boğazı geçebilirmisin ? Burdada hamachi köprü görevini görüyor.O yüzden imkansız.

http://www.footballmanager.com/webmanual/fm2012/16.0.

FM 12 Online Manual öyle bir şey demiyor.Attığım linkteki Network Play'i oku.

Turksportal FM'nin Türkiyedeki resmi sitesi.Eğer her şey attığım linkteki gibiyse neden kimse bundan bahsetmiyor.

Gerçekten bilen biri de onaylasa da bende nasıl olduğunu anlatsam herkese...lütfen biri cevap versin.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Eski seriler için hamachisiz oynamak için şöyle bir rehber vardı ama hala aynı mıdır bilmiyorum.Gerçi hiç denememiştim de.Bir incele,belki işine yarar.

http://www.turksportal.net/makale/fm/463/
    So what?
    Saike

O zaman ordan yapsana kardeşim neden flood atıp post kasıyorsun.

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Eski seriler için hamachisiz oynamak için şöyle bir rehber vardı ama hala aynı mıdır bilmiyorum.Gerçi hiç denememiştim de.Bir incele,belki işine yarar.

http://www.turksportal.net/makale/fm/463/
    Tamam çok teşekkür ederim.İngilizce yazının türkçesi o gönderdiğin link.

Quote Originally Posted by leventb12 View Post
    O zaman ordan yapsana kardeşim neden flood atıp post kasıyorsun.
    ters cevaba gerek yok. ben insanlara bu konunun doğru anlatıması için uğraştım. asıl anlatmak istediğim ise şuydu. herkes hamachi kullanıyor acaba herkes çakma oyun mu kullanıyor?? anladım ki insanlar hamachi ile alışmış bu yüzden hamachi kullanılıyor.yorumların için yinde de teşekkürler.

FM'Yİ ZAHMETSİZCE HAMACHİ'SİZ ONLİNE OYNAMAK

http://www.turksportal.net/makale/fm/463/ Türkçe

http://www.footballmanager.com/webmanual/fm2012/16.0. İngilizce

FM 12 için en kısa yol:

Oyuna Host olarak (oyunu açan kişi) başlamak istiyorsanız,Main Menu'den(Ana Menü'den) New Network Game'e(Yeni Ağ oyunu'na)tıklayınız.Daha sonra burada server adını,oyuna devam etmek için oyuncuların yüzde kaçının Continue(İlerle) tuşuna basması geretiğini belirleyiniz.Daha Sonra Choose Nations (Ülkeleri Seç butonuna tıklayınız).Devamı normal oyun açmak gibi.Oyun Açıldıktan sonra Continue(İlerle) butonunun yanındaki FM menüyü açınız ve Game Status'e tıklayınız.Server IP adress bölümündeki IP adresini yada adreslerini not alınız.(Bu adresi daha sonra arkadaşınıza söyleyeceksiniz.)

Bir oyuna katılmak istiyorsanız,Main Menu(Ana Menu)'den Join Network Game(Ağ oyununa katıl)'a tıklayın.Açılan ekranda sağ alt köşede Join Other Server(Başka servere katıl)'a tıklayın ve arkadaşınızın size söylediği IP adresini girin.

Yardımcı olduysam çok memnun oldum.
    Last edited by manager725 : 06.Ağustos.2012 at 22:38

Amacım ters davranmak değildi hatta hamachisiz fm oynanıldığını yeni duydum ve özür diliyorum yanlış anlattıysam.

Quote Originally Posted by leventb12 View Post
    Amacım ters davranmak değildi hatta hamachisiz fm oynanıldığını yeni duydum ve özür diliyorum yanlış anlattıysam.
    Ben de kaba davrandıysam özür dilerim.Umarım yardımcı olmuşumdur. Gelecek sene oyun türkçe çıkacağından çoğu kişi orjinal alacak ve hamachi'ye gerek olmadığını insanlara anlatmak istedim.

Forum Görevlisi Bir Kişi Kontrol Ederse Daha Iyi Olur. Eğer Yanlış Bilgilendirme Varsa Forum Görevlisi Düzeltebilir Misiniz? Eğer Hepsi Yanlış Bilgiyse Forum Görevlisi Kişi Bu Konuyu Kapatsın Lütfen.

http://www.fmscout.com/a-how-to-play...t-hamachi.html İngilizce

Dikkat edilmesi gerekenler burada anlatılıyor.Firewall,Aynı veritabanı gibi

Ayrıca sorun olursa nasıl halledeceğinizi de anlatıyor ama sorun oluyorsa Hamachi'yi kullanın.

Bildiğim Kadarıyla Cevap Vereyim;

Network ile Birbiriyle Oynamak Aynı İP'ye Sahip Farklı PC'lerde Mümkün Olur. Yani Cafelerde Yanyana veya Karşı Karşıya Masalarda Karşılıklı Oyun Oynamak İçin Network Yeterlidir.

Ama Uzak Bilgisayarlar Arasında Farklı İP'ye Sahip PC'lerle Oynayabilmek İçin Hamachi Benzeri Programlar Malesef Zorunludur.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

mesaj sayısı olmadığından mesaj kasma olayı olur mu diye düşünmüyor değilim.

Quote Originally Posted by Rick Nelson View Post
    mesaj sayısı olmadığından mesaj kasma olayı olur mu diye düşünmüyor değilim.
    ne?????hiçbir şey anlamadım??

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Bildiğim Kadarıyla Cevap Vereyim;

Network ile Birbiriyle Oynamak Aynı İP'ye Sahip Farklı PC'lerde Mümkün Olur. Yani Cafelerde Yanyana veya Karşı Karşıya Masalarda Karşılıklı Oyun Oynamak İçin Network Yeterlidir.

Ama Uzak Bilgisayarlar Arasında Farklı İP'ye Sahip PC'lerle Oynayabilmek İçin Hamachi Benzeri Programlar Malesef Zorunludur.
    Tamam ben bunu deneyeceğim ondan sonra buraya yazacağım.yorum için teşekkürler.kimse emin değil en iyisi denemek,neden hiçbir FM Turksportal Forum Görevlsi bakmıyor anlamış değilim.

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

http://www.youtube.com/watch?v=L6JVyeygB14 şuna mı döndüm acaba mesaj sayısı yazmıyor profilde , onu dedim

Quote Originally Posted by Rick Nelson View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=L6JVyeygB14 şuna mı döndüm acaba mesaj sayısı yazmıyor profilde , onu dedim

. senin profilinde mi?

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

yok , kimsenin profilinde

Galiba Hamachi Gerekliymiş....

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Bildiğim kadarıyla cevap vereyim, Baga dedemizin de söylediği gibi network'ten oynamak için aynı evde, aynı cafede falan oynamanız lazım.Kısacası aynı modemden internet alıyor olmanız lazım.Ya da windows 7 sayesinde artık kablosuz ağ kurup ona bağlanılmasıyla oynayabilirsiniz.Hamachi ise bunu uzak bilgisayarlar arasında yapar.FM için olmasa da farklı oyunlarda çoğu zaman aynı ağdan bağlandığım arkadaşımla bağlanamadığımız olmuş ve kürkçü dükkanına, yani hamachi'ye başvurmuşuzdur.Hamachi şart yani bence.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Zamanında denemiştim, olmamıştı.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

evet Son Noktayı Koyuyorum.

hamachi En Kolay Yoldur Ve Gereklidir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Quote Originally Posted by manager725 View Post
    evet Son Noktayı Koyuyorum.

hamachi En Kolay Yoldur Ve Gereklidir.
    Hahahaha.. Bu kadar yazıdan uğraştan sonra acı gerçekler

Quote Originally Posted by kasım akdemir View Post
    Hahahaha.. Bu kadar yazıdan uğraştan sonra acı gerçekler
    Evet konuyu araştırınca çok zor geldi ve galiba olmuyormuş.Hamachi ile herkes yapıyor bu yüzden hamachi daha kolay.

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Eğer aynı modem üzerinden giriyorsanız bir şekilde uğraşarak hamachisiz oynayabilirsiniz.Ama farklı modemleri kullanıyorsanız hamachi olmadan asla oynayamazsınız hamachi ile bir kez bağlandıktan sonra,sonraki girişlerinizi hamachisiz yapabilirsiniz.Bir şekilde görüyor o onu.

Mesaj Yetkileri