1 ile 10 arası toplam 10 sonuç

Konu: Maaş Hakkında Oyuncuyla Konuşma

Threaded View

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Maaş Hakkında Oyuncuyla Konuşma

Öncelikle merhaba,

Football Manager serilerinde son yıllarda sıkça sıkıntı yaşadığımız bir sorunun çözümünü paylaşmak istiyorum sizlerle. Bildiğimiz üzere bir oyuncuyu aldığımız zaman o oyuncu yarım sezonda üst düzey bir performans sergilediyse ve buna bağlı olarak maaşı düşük ise yeni sözleşme istemekte. 6 ay gibi bir sürede yeni sözleşme isteyince ister istemez canımızı sıkan bu durumu şu şekilde 1-2 sene oyuncuyu mutlu ederek idare edebiliyoruz.

Öncelikle oyuncu sıkıntılı olduğu durumu haberler sekmesinde size belirtecektir. Oyuncu ile konuşma butonuna tıkladıktan sonra şu ekran gelecek:

Turuncu çizgi ile işaretli kısımdaki yazıyı tıkladığınızda oyuncuya, daha kontratının devam ettiğini ve şu an bunu görüşmenin gereksiz olduğunu söylüyorsunuz. Oyuncu bu hareketinizden sonra ısrar edecektir. Israrından sonra aşağıdaki bölüm çıkacak:

Tekrar turuncu kısımı seçiyoruz. Oyuncuya, sözleşme yapılacağı zamanın kararını ben veririm, sen değil gibisinden bir konuşma yapmış oluyoruz. Ve mutlu son:

Bazı futbolcular ise zamana ve kişiliklerine göre kafa tutmaya devam edeceklerdir. Şöyle bir ekran gelecektir karşınıza:

Turuncu alanı seçtikten sonra sorun çözülüyor.Bütün bunlar %80 tutuyor. Ama tabi oyuncuların kişiliklerine göre bütün bunlar değişkenlik gösterebilir.

Benim çok işime yarıyor. Oyuncuları bir süreliğine idare etmek adına güzel bir çözüm. Umarım sizinde işinize yarar. İngilizcem çok iyi değil bu nedenle çevirileri söylerken hatam olduysa affola.
    Last edited by Ralph : 11.Ağustos.2012 at 17:09
    FM Gazetesi

Mesaj Yetkileri