1 ile 10 arası toplam 10 sonuç

Konu: Maaş Hakkında Oyuncuyla Konuşma

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Maaş Hakkında Oyuncuyla Konuşma

Öncelikle merhaba,

Football Manager serilerinde son yıllarda sıkça sıkıntı yaşadığımız bir sorunun çözümünü paylaşmak istiyorum sizlerle. Bildiğimiz üzere bir oyuncuyu aldığımız zaman o oyuncu yarım sezonda üst düzey bir performans sergilediyse ve buna bağlı olarak maaşı düşük ise yeni sözleşme istemekte. 6 ay gibi bir sürede yeni sözleşme isteyince ister istemez canımızı sıkan bu durumu şu şekilde 1-2 sene oyuncuyu mutlu ederek idare edebiliyoruz.

Öncelikle oyuncu sıkıntılı olduğu durumu haberler sekmesinde size belirtecektir. Oyuncu ile konuşma butonuna tıkladıktan sonra şu ekran gelecek:

Turuncu çizgi ile işaretli kısımdaki yazıyı tıkladığınızda oyuncuya, daha kontratının devam ettiğini ve şu an bunu görüşmenin gereksiz olduğunu söylüyorsunuz. Oyuncu bu hareketinizden sonra ısrar edecektir. Israrından sonra aşağıdaki bölüm çıkacak:

Tekrar turuncu kısımı seçiyoruz. Oyuncuya, sözleşme yapılacağı zamanın kararını ben veririm, sen değil gibisinden bir konuşma yapmış oluyoruz. Ve mutlu son:

Bazı futbolcular ise zamana ve kişiliklerine göre kafa tutmaya devam edeceklerdir. Şöyle bir ekran gelecektir karşınıza:

Turuncu alanı seçtikten sonra sorun çözülüyor.Bütün bunlar %80 tutuyor. Ama tabi oyuncuların kişiliklerine göre bütün bunlar değişkenlik gösterebilir.

Benim çok işime yarıyor. Oyuncuları bir süreliğine idare etmek adına güzel bir çözüm. Umarım sizinde işinize yarar. İngilizcem çok iyi değil bu nedenle çevirileri söylerken hatam olduysa affola.
    Last edited by Ralph : 11.Ağustos.2012 at 17:09
    FM Gazetesi

Nesil
    2007
    Yer
    Dublin

Tahmin ediyorum ki oyuncuların gösterecekleri tepkiler kişiliklerine de biraz bağlı. Hiç karşı çıkan, illa yeni sözleşme isterim diyen oldu mu?

Remaining silent in the face of injustice is the same as supporting it.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by vivoperlei View Post
    Tahmin ediyorum ki oyuncuların gösterecekleri tepkiler kişiliklerine de biraz bağlı. Hiç karşı çıkan, illa yeni sözleşme isterim diyen oldu mu?
    Oluyor tabi ki ama çok çok nadir karşılaştım ben bu durumla. Eğer karşılaşırsam onunda fotoğraflı çözümünü atarım. Ama tabi ki illa çözülecek diye bir şey yok. Bazı futbolcular takımı kapasitesiz görüp ayrılmak istiyor mesela. Bu durumda da takıma yıldızlar alacağımıza söz verip oyuncuyu ikna edebiliyoruz.

Edit: Hatta bazı futbolcular senin de dediğin gibi kişiliğine bağlı olarak baya bir kafa tutuyor ve ikna edemiyorsun.
    FM Gazetesi

Nesil
    2010
    Yer
    İzmir,Türkiye

Egosu yüksek oyuncularda bu pek tutmuyor daha kötü sonuçlar doğuruyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Tuskarr View Post
    Egosu yüksek oyuncularda bu pek tutmuyor daha kötü sonuçlar doğuruyor.
    Evet tabi ki oyuncusuna göre değişim gösterebilir ama anlattıklarım yüksek ihtimalle işe yarıyor. Yani oyuncuların büyük kısmında.

Bu arada son fotoğrafı da ekledim. Eğer oyuncu kafa tutarsa o şekilde çözebiliriz. Tabi ki yine oyuncuya göre değişiklik gösterebilir
    FM Gazetesi

En garantisi bugün git yarın gel Oyalama taktiğiyle çözüyorum ben işi. Baktım olmuyor, sezon sonunda ayrılmana izin vericem diyorum. Transfer döneminde satılık listesine koyuyorum, talibi çıkmazsa paşa paşa devam ediyor oynamaya

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Aynen bende oyuncuyu oyalıyorum Ama yeni sözleşmede büyük ölçüde anlaşıyorum oyuncuyla.

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Yeni sözleşmelerde sıkıntı çıkarmıyor oyuncular bende fazla.İstediğim ücreti verdiğimde kabul ediyorlar.Yıllık 3.5m alan birisiyle 2.2 anlaşabiliyorum mesela

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by myres View Post
    Yeni sözleşmelerde sıkıntı çıkarmıyor oyuncular bende fazla.İstediğim ücreti verdiğimde kabul ediyorlar.Yıllık 3.5m alan birisiyle 2.2 anlaşabiliyorum mesela
    Zaten sıkıntı genelde düşük maaş alanlarda çıkıyor. Örneğin Kara'yı ele alalım. Adam ile yıllık 500K'ya anlaşıyorum ama 1 sene sonra doğal olarak daha yüksek istiyor. Ama 1-2 sene anlattığım şekilde idare edebiliyorsun. Öbür türlü yıllık 2-3-4 milyon alanlar zaten daha ne istesin
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Ben biraz yufka yürekliyim çoğuna prove me on the pitch diyorum sonra haliyle yeni kontrat önermek zorunda kalıyorum

Mesaj Yetkileri