Sayfa 1 / 14 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 407 sonuç

Konu: Devler Avrupa'ya Karşı | 2.Sezon | Fenerbahçe - Galatasaray |

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Default Devler Avrupa'ya Karşı | 2.Sezon | Fenerbahçe - Galatasaray |

Arkadaşlar webcagri ile kariyer açmaya karar verdik. Son Transferlerin olduğu pack'i kullanıyoruz(Krasic , Yobo , Melo dahil).

Ben Fenerbahçe - webcagri Galatasaray ile mücadele başlıyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü, 1907 yılında Nurizade Ziya Bey, Ayetullah Bey ve Necip Bey tarafından İstanbul'un Kadıköy ilçesinde kurulan spor kulübü. Renkleri sarı ve laciverttir.
    Profesyonel futbol takımı, iç saha maçlarını 2007 yılında yenilenmesi tamamlanan Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda oynamaktadır. Kulüpteki diğer branşlar basketbol, voleybol, atletizm, boks, kürek, yelken, yüzme, masa tenisidir.
    Profesyonel futbol takımı, Türk futbol tarihinin ilk uluslararası başarısı olan Balkan Kupası'nı (1966-67) kazanmıştır. Kupa Galipleri Kupası'nda (1964) çeyrek final oynamış, 2008 yılında ise UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finaline kadar yükselmiştir.
    Basketbol erkek takımı, FIBA Europe Kupası'nda 2005 yılında Dörtlü Final oynamış; 2007-08 sezonunda Euroleague'de çeyrek finale ulaşmıştır. Kadın Basketbol Takımı 2004 ve 2005 yıllarında FIBA Bayanlar Euro Cup'ta Dörtlü Final'e ulaşıp, 2005 yılında final oynamış ve Avrupa 2.'si olmuştur. 2006 yılından itibaren her sene Avrupa‘da Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynamış; 2011-12 sezonunda ilk kez tatbik edilen Sekizli Final'e kalmayı başarmış ve Avrupa dördüncüsü olmuştur.
    Voleybol Erkek Takımı, Avrupa Erkekler Top Teams Kupası'nda 2004-05 sezonunda çeyrek final oynamış, 2008-09 Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkan ilk Türk takımı olmuş, 2009 yılında ilk kez Balkan Şampiyonluğuna ulaşmıştır. Kadın Voleybol Takımı 2009'da Kadınlar CEV Kupası'nda Avrupa üçüncüsü olmuş, 2009-2010 ve 2010-11 sezonlarında Şampiyonlar Ligi'nde Dörtlü Final'e kalmış, sırasıyla Avrupa ikinciliği ve üçüncülüğü kazanmıştır. Takım, 2010 yılında Katar'da yapılan Dünya Kulüplerarası Voleybol Şampiyonası'nda, Dünya Şampiyonu olmuş ve tarihi bir başarı elde etmiştir. 2011-12 sezonunda ise Fenerbahçe iki sezondur kılpayı kaçırdığı Avrupa Şampiyonluğu unvanına ulaşmıştır.
    Fenerbahçe erkek atletizm takımı A takınlar düzeyinde 1993 ve 2009 yıllarında B Grubu, 1999 yılında C Grubu'nda Avrupa şampiyonu olmuş, 1992, 1995 ve 1996 da ise ikinciliğe ulaşmıştır. Genç erkek takımı 2010'da Avrupa şampiyonu, 2011'de Avrupa ikincisi olmuştur. Genç erkek kros takımı ise üç yıl üstüste Avrupa şampiyonluğunu (2009, 2010 ve 2011) ve 2012'de Avrupa üçüncülüğünü kazanmıştır. Kadın atletizm takımı 1997 yılında C Grubu'nda, 1998 yılındaysa B Grubu'nda Avrupa ikincisi olmuştur. Genç kadın takım 2010 ve 2011 yıllarında Avrupa ikinciliğine ulaşırken, genç kros takımı 2009'da Avrupa üçüncülüğüne ulaşmıştır.
    Fenerbahçe Yüzme Takımı da Avrupa'da önemli başarılara ulaşmış ve bu branşta 2004 ve 2005 yıllarında iki kez Avrupa şampiyonu olmuştur.
    Fenerbahçe Boks branşı sporcuları, çeşitli kategorilerde Avrupa ve Dünya şampiyonu unvanlarını kazanmışlardır. Takım olarak ise 1999 yılında Ukrayna'nın Lvov kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda ikinciliğe ulaşmıştır.
    Masatenisinde Avrupa ETTU Cup'ta erkek takımı 2007-08 sezonunda final oynamış, kadın takımı ise 2011-12 sezonunda Avrupa şampiyonu olmuştur.
    2010-11 sezonunda 5 ana branşın 5'inde de (Futbol, Basketbol Erkek, Basketbol Kadın, Voleybol Erkek, Voleybol Kadın) şampiyon olmuştur ve Türkiye'de bu başarıyı gösteren ilk ve tek kulüptür. Ayrıca bunun dışında kalan şubelerinden de şampiyonluklar almış ve tarihinin en şaşalı dönemlerinden birini yaşamıştır.

Mabedimiz Saraçoğlu

Başkanımız Sayın AZİZ YILDIRIM

Taraftarlarımız

A Takım Kadromuz

Kariyeriniz onaylanmıştır, başarılar dileriz. İri olan kazansın (:

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post
    Kariyeriniz onaylanmıştır, başarılar dileriz. İri olan kazansın (:
    Teşekkürler

Söylediğim yamayı mı kullanıyorsunuz?eğer evetse sevindim.Başarılar.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by manager725 View Post
    Söylediğim yamayı mı kullanıyorsunuz?eğer evetse sevindim.Başarılar.
    Evet güncellemeleri yaptım Teşekkürler

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

DEVLERİ BİRBİRİNE SOKAN FUTBOLCU SİZCE HANGİ TAKIMLA ANLAŞACAK..

FENERBAHÇE Mİ ? , GALATASARAY MI ?

Nesil
    2011
    Yer
    Bursa

Geçenki kariyer noldu

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

yamada buglar vardı onun için başka bir yamayla açtık

Ş.liginde 3.ön elemede elenince avrupaya fln gidilmiyordu vs..

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ, 1905

Galatasaray Spor Kulübü, Türk Spor Tarihi'ndeki öncü olma özelliğini hiç kuşkusuz içinden doğduğu ve gene öncü bir kurum olan Galatasaray Lisesi'nden (Mektebi Sultani) almıştır. Okul ile kulüp arasındaki koparılmaz bağ, yadsınamayacak bir gerçeklik ve övünç kaynağıdır.

Devlet adamı yetiştirmek amacıyla II. Beyazıt tarafından 1481'de kurulan mektep, adını kurulduğu bölgeden alır ve "Galata Sarayı" olarak anılmaya başlar. Okul modern konumuna 1 Eylül 1868'de Sultan Abdülaziz döneminde kavuşur. Okul' un yeniden yapılanmasıyla birlikte, Türkiye'de de gerçek anlamıyla ilk sportif çalışmalar başlamış olur ve okulda Beden Eğitimi dersi jimnastikçi 'Monsieur Curel' tarafından eğitim programına konur. Bu atılımlar gerçekten bir devrim niteliği taşımaktadırlar. Curel, modern aletler eşliğinde çalıştırdığı öğrencileri sportif açıdan geliştirirken, onlar için Kağıthane'de bir idman Bayramı düzenler. Yıl 1870'tir. Bu etkinlikte başarı gösteren sporcular değişik ödül ve madalyalar kazanır ve yarışmaların sonunda öğrencilere "kuzulu pilav" verilir. Bu da, sonraki yıllarda bir başka geleneğin başlangıcını oluşturur.

Curel'den sonra görevi devralan yabancı spor hocaları (M. Moiroux, Signor Martinetti, Stangali gibi), jimnastik ve atletizmin yanı sıra, değişik branşlara da eğilerek (yüzme, kürek, aletli jimnastik), bir ilki daha başlatmış olurlar. Bu çalışmaların ürünü çok geçmeden alınmaya başlanır ve adı Türk Spor Tarihi'ne altın harflerle yazılan Faik Üstünidman'ın yanı sıra, Binbaşı Mazhar Kazancı, Abdurrahman ve Ahmet Robenson kardeşler GSL'nde görev alıp, izcilik, tenis, hokey gibi spor dallarının öğrenciler arasında yaygınlaşmasını sağlarlar. Özellikle Üstünidman'ın ön ayak olmasıyla, öğrenciler futbolla tanışırlar. Ama oynanan futbol, bir kör dövüşünden farklı olmayan ve kural tanımayan bir koşuşturmayı andırmaktadır. Ama futbol GSL' nin Tören Kapısı'ndan adımını atmış ve tam bir salgına dönüşmüştür.

1901 yılında İstanbul'da yaşayan iki İngiliz, James Lafontaine ve Horace Armitage, Rum ve İngiliz oyunculardan oluşan Kadıköy Futbol Kulübü'nü kurmuşlar ama 1903'te takımdaki İngilizler bir anlaşmazlık sonucu ayrılarak Moda Kulübü'nü oluşturmuşlardır. 1904 yılında ise bu kulüpler, Imogen, Elpis, Strugglers takımlarıyla anlaşarak, İstanbul Futbol Birliği'ni hayata geçirmişler ve bugünkü Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın yerinde bulunan "Union Club-İttihat Spor" sahasında düzenli karşılaşmalar yapmaya başlamışlardır. Görüldüğü gibi bu takımlar yabancı ya da azınlık takımlarıdır. Türk olmayan ekiplerin gerçekleştirdikleri bu ilk futbol karşılaşmaları, GSL öğrencilerini hem ilgilendirir hem de çok üzer. Artık onların amacı, kendi futbol kulüplerini kurmak, ölesiye sevdikleri bu oyunun kurallarını "hatmetmek" ve yabancılarla boy ölçüşmektir.

Türk olmayan takımları yenmek
    Galatasaray Spor Kulübü'nün kurucusu Ali Sami Yen, "Ellinci Yıl" kitabında kuruluş öyküsünü şöyle anlatır: "1 Teşrin 1905'te mektebin beşinci sınıfında edebiyat muallimimiz merhum Mehmet Ata beyin dersi esnasında birkaç arkadaş baş başa vererek Galatasaray'da bir futbol kulübü kurmaya karar verdik. İlk müteşebbisler oyuna ve mücadeleye meyyal arkadaşlardan Asım Tevfik Sonumut, Reşat Şirvani, Cevdet Kalpakçıoğlu, Abidin Daver, Kamil...gibi gençlerdi. Mektepde tahsilde bulunan Bulgar ve Sırp talebesinden çevik ve kuvvetli olanlar da bize iltihak etmişlerdi. Asım'ı muhasebeciliğe, Cevdet'i ikinci reisliğe seçmiş, kendim de Reis olmuştum. Asım her hafta arkadaşlardan birer kuruş toplamakda mahir olduğu için kendisini muhasebeci yapmıştık. Ben Reisliği topu yağlayıp şişirmekle almıştım. Topumuza evladım gibi bakardım. Zaten varımız yoğumuz da toptu. Mektebe gelirken, domuz sokağından geçer, domuz yağı alırdım. Topu onunla yağlar, şişirirdim; yamasını yeni pabucumdan kesmiştim. Bunu gören arkadaşlar, bana hepimizden fazla paye vermişlerdi. Yani o zaman Reisliğe ve diğer vazifelere payeyi, en çok çalışan kazanırdı. Cevdet de ikinci Reisliği formaları yıkadığı için almıştı.

"Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek."
    Kulübün adının Gloria (Zafer) ya da Audace (Cesaret) konulması yolunda görüşler ortaya atılmışsa da, sonuçta Galatasaray olmasında anlaşmaya varılmıştır. Araştırmacı Cem Atabeyoğlu, Galatasaray adının, bu takımın yaptığı ilk maçta Rum ekibini 2-0 yenerken, seyircilerin onlardan "Galata Sarayı efendileri"diye söz etmelerinden doğduğunu yazar. Bunun üzerine kurucular da ismi benimserler ve "Adımız Galata Sarayı olsun" derler.

Kurucu Listeler
    1905'ten 1919'a kadar Galatasaray Spor Kulübü'ne Başkanlık yapan, mektebin 889 numaralı öğrencisi Ali Sami Yen, inci gibi elyazısıyla tuttuğu Galatasaray Terbiye-i Bedeniye Kulübü ıhsaiyet Defteri'nin (Sayım-İstatistik Defteri) 181 ve 182. sayfalarında kurucu 13 üyeyi şöyle sıralar:
    1-Ali Sami Yen
    2-Asım Sonumut
    3-Emin Bülend Serdaroğlu
    4-Celal İbrahim
    5-B. Nikolof
    6-Milo Bakiş
    7-Pol Bakiş
    8-Bekir Sıtkı Bircan
    9-Tahsin Nahit
    10-Reşat Şirvanizade
    11-Hüseyin Hüsnü
    12-Refik Cevdet Kalpakçıoğlu
    13-Abidin Daver

1905'te Osmanlı İmparatorluğu'nda bir dernekler yasası bulunmadığından, Galatasaray Spor Kulübü yasal olarak tescil edilme olanağını bulamamıştır. 1912 yılında Cemiyetler Kanunu çıkarıldıktan sonra, kulüp yasal bir kimlik kazandı. Yetkili makamlara kulüplerin tüzükleriyle birlikte, kurucu üyelerin ad ve adreslerinin de bildirilmesi zorunlu tutulduğundan, istifa eden ya da eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine dönen üyeler ilk listeden çıkarılmış ve 1 Eylül 1913'te kurucu liste yeniden düzenlenmiştir. Kurucu üyelerin yeni sıralaması şöyle gerçekleşmiştir:

1-Ali Sami Yen
    2-Asım Sonumut
    3-Emin Bülend Serdaroğlu
    4-Celal İbrahim
    5-Bekir Sıtkı Bircan
    6-Reşat Şirvanizade
    7-Refik Cevdet Kalpakçıoğlu
    8-Abidin Daver.

Renklerin öyküsü
    Galatasaray Spor Kulübü'nün ilk renkleri kırmızı-beyaz'dır. Bayrağımızın renklerinden esinlenerek seçilen bu renkler, dönemin baskıcı ve paranoyak yönetimi tarafından kuşkuyla karşılanmış ve futbolcular sıkı bir takibe alınmışlardır. Bu nedenle, sarı-lacivert renkler gündeme gelmiş ama bunlar da kalıcı olmamış ve Galatasaray bugünkü renklerine kavuşmuştur. Bu renklerin öyküsünü Ali Sami Yen'den dinleyelim:

"Birçok yerleri dolaştıktan sonra, nihayet Bahçekapı'daki Şişman Yanko'nun dükkanına gidilerek orada zarif iki yünlü kumaşa tesadüf ettik. Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı. Tezgahtar, mahirane bir el hareketi ile kumaşların dalgalarını birleştirdi. Bir saka kuşunun başı ile kanadının yarattığı renk güzelliğine benzer bir parlaklık hasıl oldu. Ateşin içindeki renk oyunlarını görür gibi olmuştuk. Sarı-Kırmızı alevinin takımımız üstünde parıldamasını tasavvur ediyor ve bizi derhal galibiyetten galibiyete götüreceğini tahayyül ediyorduk. Nitekim de öyle oldu." Buna karşılık kuruculardan Bekir Sıtkı, söz konusu renklerin Gül Baba'nın II.Beyazıt'a verdiği sarı ve kırmızı güllerden esinlendiğini ileri sürer.

BÜYÜK BAŞKANIMIZ

BİRÇOK TAKIMIN GELİP DE ÇIKAMAYACAĞI STADIMIZ

MUHTEŞEM TARAFTARIMIZ

KADROMUZ

AVRUPA'DAN YURDA GELİRKEN GETİRDİKLERİMİZ

Nesil
    2011
    Yer
    Bursa

Galatasarayı arkadaş iyi yönetiyor.

Sende biraz sıkıntı var renktaş öyle hatırlıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by vFor View Post
    Galatasarayı arkadaş iyi yönetiyor.

Sende biraz sıkıntı var renktaş öyle hatırlıyorum
    Yamadan dolayı öyleymiş, şimdi yeni yama kurduk, bununla deneyeceğiz şansımızı

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçe'de Gündem Transfer

Türk asıllı Alman futbolcu Deniz Naki'nin kulübü FC St. Pauli ile görüşmelere başlanmıştır.

Norveç milli takımının oyuncusu Ruben Jenssen'nin kulübü Tromsø ile görüşmelere başlanmıştır.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

FENERBAHÇE'DEN KAP'A AÇIKLAMA

"Kulübümüz,Deniz Naki'nin kulübü FC St. Pauli ve Ruben Jenssen'nin kulübü Tromsø ile bonservis bedelinde anlaşmıştır.Oyuncularla yapılan görüşmeler olumlu geçmiştir."

Kamuoyuna duyurulur.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

GALATASARAY SK'DAN ÖNEMLİ DUYURU !

Bildiğiniz gibi Ruben Yttegard Jenssen transferi için Fenerbahçe ile rekabet içerisine girmiştik. Fakat daha sonradan, her seferinde aynı futbolcularla oynamak yerine, daha farklı oyunculara yönelmek istediğimizden ötürü bu transferden vazgeçmiş bulunmaktayız. Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.

Galatasaray SK

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Dön dolaş aynı şeyler bi sabit kalın artık bu sefer güzel takım kur renktaş öyle saçma adamlar alma başta Naki hiç büyüklerde oynayacak kalitede değil gereksiz olmuş

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Dön dolaş aynı şeyler bi sabit kalın artık bu sefer güzel takım kur renktaş öyle saçma adamlar alma başta Naki hiç büyüklerde oynayacak kalitede değil gereksiz olmuş
    Ben iyi potansiyel gördüm onda ilerleyen günlerde maçlarda görücez

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

11 de iyiydi ama bu seride kötü Serdar Gürleri alsan daha iyiydi taraftarız biz eleştiricez alınma

Tekrardan başarılar deniz naki Fenerbahceye hiç yakışmıyor,jenssen cok iyi bir transfer geçen kariyerden neler yaptıgını biliyoruz takıma mutlaka katkısı olucaktır Galatasaraydan Nokta transferler bekliyorum..

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    11 de iyiydi ama bu seride kötü Serdar Gürleri alsan daha iyiydi taraftarız biz eleştiricez alınma
    Alınma yok kardeşim

Nesil
    2008
    Yer
    ankara

tekrardan başarılar galatasaraydan transfer haberleri bekliyoruz

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

ÜNAL AYSAL KONUŞTU!

Teknik ekip ve yönetim kadrosunun bir araya geldiği toplantının ardından, forvet mevkiisine kesin transfer isteyen hocanın isteği doğrultusunda çalışmalara başlandığını ve listenin ilk sırasında yer alan oyuncuyla görüşmelerin çok olumlu gittiğini bildirdi bize sayın Ünal Aysal..

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

VARAN 1
    Leandro Damiao Galatasaray'da

10milyon Euro bonservis bedeliyle pastanın ilk çileği Galatasaray'a geldi.

hala mertens diyorum, farklı tatlar farklı dokular
    başarılar bi de

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by lemograss View Post
    hala mertens diyorum, farklı tatlar farklı dokular
    başarılar bi de
    Farklı bir tat daha gelicek. Herkesin çok beğendiği ama kimsenin denemediği bir tat

hadi bakalım heyecanla bekliyoruz o ismi bu arada gidiyim ben benim kariyeri geliştiriyim, arkadaş tüm forvetler sakat 2 gün sonra tottenhamla şampiyanlar ligi maçı var çeyrek final şansı zorda

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Burayı da unutma
    Az kaldı diğer çilek'in gelmesine

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Çift forvetli hangi sistem Galatasaray'a daha uygun olur? Direk 3-5-2 mi 4-2-2-2 mi veya alternatif düşüncesi olan varsa buyursun değerlendirelim.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

4-2-2-2 iyidir Galatasaray'a. Başarılar ikinize de.Fenerbahçe'yi destekliyorum ama geçenki gibi olmasın hocam
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Deniz Naki Fener'de

Deniz Naki ile anlaştık,2.5mil € karşılığında kadromuza katıldı.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Maçlar hakkında yorum : Güzel maçlar oynadık şimdilik egemen bana göre çok amatörce bir kırmızı kart gördü,ondan sonra leverkusen yüklendi ama iyi futbolla galip geldik.

Sayfa 1 / 14 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri