Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 74 sonuç

Konu: Üst Üste 3. Şampiyonlar Ligi Zaferi İçin Geliyoruz ! [ A.C Milan - 3.Sezon ]

Default Üst Üste 3. Şampiyonlar Ligi Zaferi İçin Geliyoruz ! [ A.C Milan - 3.Sezon ]

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım dolayısıyla bu kariyer hikayem forumdaki ilk hikayem olacak. Takımım A.C Milan.Tarihçesini bilmeyen yoktur zaten Milan'ın bu yüzden paylaşmıyorum.Bundan önceki kariyerim olan Galatasaray kariyeri crash dump hatasına kurban gidince yamasız açmaya karar verdim.
    Kadro yaması yok bu yüzden, ama türkçe yamanın nasıl kaldırıldığını bilmediğim için bir tek o yama var.

İlk sezonu oynadım bu yüzden ikinci sezondan itibaren teker teker ssleri atacağım. İlk sezonu kısa bir özet geçeyim, takımı aldığımda inanılmaz bir maaş fazlalığı vardı. Bu yüzden sportif olarak acımadım takıma, parayı cepte tutmak için elimden geleni yaptım. Örneğin Nesta - Mexes - Inzaghi üçlüsünün sözleşmesi karşılıklı olarak fesh edildi, Ibrahimovic satış listesine konuldu ancak talip çıkmayınca takıma geri döndü.

İlk sezon 4 kupada da (İtalya Süper Kupası, Serie A, İtalya Kupası, Şampiyonlar Ligi) şampiyonluk hedefimdi.Süper Kupa'da İnter'e yenildim. Serie A'da rahat şekilde şampiyon oldum. İtalya Kupası'nda finalde Genoa'yı yenerek şampiyonluğa ulaştım. ŞL'de ise gruptan 1.çıktıktan sonra sırasıyla Valencia, Manchester City, Manchester United ve Barcelona'yı elerek şampiyon oldum. Yeni sezonu size detaylı olarak aktaracağım.

Geçen sezon takıma kattığım isimler : Kwadwo Asamoah(21 milyon euro),Sidney Sam (13.5 milyon euro), Guiseppe Prestia(2.4 milyon euro) Marco Verratti(2.8 milyon euro), Marc Albrighton (kiralık), Steven Taylor (kiralık), Danny Welbeck (kiralık)

Geçen sezon takımdan ayrılan isimler : Antonio Cassano(9.25 miyon euro),Gennaro Gattuso(2 milyon euro) Mathieu Flamini (4.2 milyon euro) Philippe Mexes(serbest), Alessandro Nesta(serbest), Filippo Inzaghi(serbest)

Geçen sezonki lig sıralaması ;

Bu arada arkadaşlar sadece 5 puan var gibi görünüyor ancak şampiyonluğu 4 hafta önceden garantiledik. Son maçlarda takmadık zaten yedeklerle oynadık ve Şampiyonlar Ligi'ne konsantre olduk.

Şampiyonlar Ligi Final maçı ;

İtalya Kupası Final Maçı ;

Serie A'da geçen sezonun en iyi 11'i ;

Geçen sezon Pato'nun sezonuydu ;

Hedeflerimiz :

3 sezon üst üste Serie A - Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmak.
    Bir gün tüm takımı Milan altyapısından çıkan gençlerle yönetmek.
    Finansımızı, başarımızı ve itibarımızı Dünya'nın en iyisi yapmak.

Kuralları okudum ve kabul ediyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Kariyeriniz onaylanmıştır , başarılar dilerim ..
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Başarılar.

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    Kariyeriniz onaylanmıştır , başarılar dilerim ..
    Teşekkürler.

Quote Originally Posted by cabir48 View Post
    Başarılar.

Teşekkürler.

A.C Milan Transfer Borsası

Leandro Damiao A.C Milan'da !

Leandro Damiao'yu forvet hattımıza zenginlik katması için Internacional'den aldık. Damiao için kulübüne 17.25 milyon euro ödenirken, futbolcunun kendisine yıllık 3 milyon euro verilecek. Damiao ile 5 yıllık kontrat imzalandıktan sonra, Damiao "Benim için rüya gerçek oldu. Milan gibi bir kulüpte forma giymek, tüm futbolcuların rüyasıdır. Buraya geldiğim için çok mutluyum." ifadelerini kullandı. Brezilyalı milli forvet, milli takımdan arkadaşı Pato ve Ibrahimovic'in arkasında 3. opsiyon olarak ilk sezonunda takımımıza güç katacak.

Marc Muniesa A.C Milan'da !

Marc Muniesa'yı bedelsiz olarak Barcelona'dan kadromuza kattık. Takıma girmekte zorlanan ancak potansiyelli bir oyuncu olan Muniesa'yı Barcelona'nın B takımında uzun süre izledik. Ardından da kontratının bitimine 6 ay kala ön sözleşme imzaladık. Barcelona'ya Muniesa için bonservis bedeli ödenmeyecek, hem stoper hem sol bek oynayabilen Muniesa ise yıllık 425 bin euro kazanacak. Muniesa 3 yıllık kontratı imzaladıktan sonra, "Milan'a geldiğim için çok mutluyum. Geçen sezon Barcelona'da iyi bir sezon geçirmeme rağmen bana güvenen teknik direktörüm Özardıç'a teşekkür ederim. Onun yüzünü güldürmek ve kariyerimi burada sonlandırmak istiyorum." dedi. Muniesa'yı bu sezon iyi bir alternatif olarak düşünüyoruz, as takım dinlenirken önemli katkıları olacaktır takımımıza.

Andrea Guiducci A.C Milan'da !

Guiducci'yi Empoli'den 2.1 milyon euro bonservis bedeliyle takıma kattık. Hedeflerimden biri olan tüm takımı Milan altyapısından oluşturmada bana önemli katkı sağlayacak. 2 sezon altyapıda forma giydikten sonra yavaş yavaş rotasyona girecek, ardından ilk 11'in değişilmezi olacak inşallah.

Sacha Meunier A.C Milan'da !

Çok iyi bir kaleci olarak ileride Meunier. 2 milyon euro bonservis bedeli ödedik Auxerre'e onun için. 3 sene içinde kaleyi alacak ve hiç bırakmayacak inşallah.

Jussi Jaaskelainen A.C Milan'da !

37 yaşındaki Jaaskelainen'i Bolton'dan kadromuza kattık. Kontratı bittiği için bonservis bedeli ödemediğimiz Jaaskelainen, yıllık 1.2 milyon euro kazanacak. Kendisini 2 yıllığına Milan'a bağlayan imzayı attıktan sonra konuşan Fin kaleci, "Milan'ın kalesini korumayı çocukluğumdan beri istemişimdir. Takıma 3. kaleci olmak için gelmedim. Savaşarak formayı kapmak ve sözleşmemin sonuna kadar da çıkarmamak istiyorum. Yaşım ilerledi, bu yüzden de kariyerimi burada bitirmek istiyorum. Bana bitti diyenlere inat beni buraya getiren ve bana güvenen hocam Özardıç'ın yüzünü kara çıkartmayacağım." dedi. Jaaskelainen'i 3.kaleci olması için aldım, bonservis bedeli ödemedim bu yüzden aman aman sorun değil maddi yükü transferin, güvenilir bir kaleci, Meunier'in gelişimine de katkısı olacak 2 sene boyunca.

Steven Taylor Bonservisiyle A.C Milan'da !

Steven Taylor'ı geçen sezon Newcastle'dan kiralamış, 5 milyon euro satış opsiyonu yapmıştık. Taylor geçen sezon Thiago Silva ile birlikte harika bir uyum sergiledi ve ilk 11'in değişmez ismi oldu. Sezon sonunda Newcastle ile pazarlıklara girdik ancak 1 kuruş bile inmediler. Biz de 5 milyon euro verip bonservisini aldık Taylor'ın. Taylor'a yıllık 2.4 milyon euro vereceğiz. Kendisini 4 yıllığına Milan'a bağlayan imzayı attıktan sonra konuşan Taylor, "Geçen sezon kiralık oynarken birçok defa burada kalmak istediğimi söylemiştim. Yönetimimiz de bonservisimi Newcastle'dan aldı, bu yüzden çok mutluyum. Bana güvenen hocama teşekkür ediyorum, bu yıl da ilk 11'in değişmezi olacağım." dedi. Taylor'ı Silva ile birlikte stoperde kullanmak istiyoruz.

Marc Albrighton Bonservisiyle A.C Milan'da !

Albrighton'ı geçen sezon Sam'in arkasına yedek olarak kiralamış ve 7.5 milyon euro satış opsiyonu yapmıştık. Hem potansiyeli, hem yedek olmayı sorun etmeyecek olması hem de ortalamanın üstünde bir performans sergilemesi nedeniyle bonservisini almaya karar verdik. Villa ile görüşmeler zorlu geçti ve 6.75 milyon euro'da anlaştık. Albrighton'a dayıllık 1.2 milyon euro vereceğiz. Kendisiyle 4 yıllık sözleşme yaptık. İmza töreninden sonra konuşan Albrighton, "Villa'daki taraftarlardan ayrılmak çok zor oldu, ancak Milan'da geçen sezon çok mutluydum. Milan reddedilemez bir takım. Artık bonservisim Milan'da ve ben formayı kapmayı çok istiyorum. Stephan, Sidney ve benim aramda önemli bir forma yarışı olacak. Formayı kapmak ve Milan'a uzun yıllar hizmet etmek istiyorum." dedi. Albrighton bu sezon yedek bekleyecek gibi görünüyor, bizim için yeterli bir oyuncu.

Fernando Muslera A.C Milan'da !

Amelia'nın 31 yaşına girmesi, Roma'nın bırakması ve Abbiati'nin ayrılmasından sonra kaleye sağlam bir takviye yaptık. Muslera için Galatasaray'a 13.25 milyon euro ödeyeceğiz. Takıma faydası olacaktır. Muslera'ya yıllık 3.6 milyon euro vereceğiz. Kendisiyle 5 yıllık sözleşme imzaladık. Muslera "Milan'da oynamak çok zevkli olacak. Çok iyi bir takımımız var ve 3 üst düzey kaleciye sahibiz. Forma savaşı çok çetin geçecek ancak ben kazanabileceğimi biliyorum. Rekabetten başarı doğar. Takıma uzun yıllar hizmet etmek istiyorum." dedi. Muslera kalede bu sezon ilk tercihimiz olacak gibi duruyor.

Angel Di Maria A.C Milan'da !

Di Maria'yı geçen sezon da almak istemiş ancak alamamıştık. Sol açıkta Robinho'nun yerine onu aldık. Kendisi için 15 milyon euro ödeyeceğiz. Di Maria'yı satış listesine koyan Madrid'e teşekkürü de borç bilirim. Kendisine yıllık 6.25 milyon euro vereceğiz. 5 yıllık sözleşmeyi imzaladıktan sonra konuşan Di Maria "Real'den ayrılmaya karar verdikten sonra ilk gitmek istediğim yer Milan'dı. Beni istediklerinde çok mutlu oldum. Her ne kadar Arsenal ve Manchester City'de bana teklif yapsa, Milan'ı seçmeyi kafama koymuştum. Milan'a uzun yıllar hizmet etmek istiyorum." dedi.Di Maria sol açıkta değişmez isim olacak.

Charlie Adam Kiralık Olarak A.C Milan'da !

Charlie Adam'ı Liverpool'dan 1 yıllığına kiraladık. Satış opsiyonu 6 milyon euro olan Adam, orta sahada advanced playmaker olarak oynayacak ve yaratıcı oyuncu rolünü üstlenecek. 1 yıllık kira için 1.7 milyon euro ödeyeceğiz Liverpool'a. Charlie Adam, "Liverpool'a asla dönmeyeceğim. Milan'da uzun yıllar oynamak istiyorum, bunun için de bu sezon iyi bir performans sergilemem gerektiğini biliyorum. Umarım takım olarak iyi bir sezon geçiririz." dedi.

Kim Kallström A.C Milan'da !

Kim Kallström'ü orta sahada alternatif olması için takıma kattık. Oyunun her iki yönünü oynayabilmesi bizim için önemli olacak. Kallström için Lyon'a 1.4 milyon euro ödeyeceğiz. Kendisiyle 1 yıllık kontrat imzaladık. İsveçli bizden 1.9 milyon euro kazanacak. Kallström, "Lyon'dan kurtulduğum için çok mutluyum. Milan gibi bir kulüpte tekrar Şampiyonlar Ligi tecrübesi yaşamak harika olacak. Formayı kapmak için çok savaşacağım, umarım sezon sonunda tekrar sözleşme imzalarım." dedi.

Bir dahaki mesajda - Takımdan Ayrılanlar

Robinho Liverpool'da !

Robinho geçen sezon takıma yararlı olamadı. Aslında sezona fena başlamamıştı ancak antrenmanda sakatlanarak 3 ay sahalardan uzak kalması belkide onun Milan kariyerini bitirdi. Sakatlıktan sonra takıma neredeyse hiç katkı yapamadı, yıllık 7 milyon euro olan maaşını hak etmiyordu. Di Maria'yı da alınca, artık Robinho'ya gerek kalmadı. Değeri olan 20 milyon eurodan satış listesine konuldu ve 19.25 milyon euroya Liverpool'a transfer oldu. Bize kattıklarından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz, yolu açık olsun.

Mark Van Bommel'in Sözleşmesi Yenilenmedi !

Aslında geçen sezon ilk 11'in değişilmez ismiydi Van Bommel. Takımın en iyilerinden biri olmuştu, ancak yaşı Milan kariyerini bitirdi. Artık kariyerini bitirmek üzere olan Van Bommel'in sözleşmesini yenilemedik. Kadroda başlattığımız büyük revizyonun parçası olarak takımdan ayrıldı Hollandalı. Kendisine teşekkür ediyoruz, yolu açık olsun.

Kaptan Gemiden Ayrıldı !

Takımın kaptanı, emektarı Ambrosini de sözleşmesi yenilenmeyince takımdan ayrıldı. Aslında ona vefa göstermek istedim, hiç gerek olmamasına rağmen yıllık 3 milyon eurodan 2 yıllık kontrat önerdim. 6.5 milyon euro istedi, pazarlıklar tıkandı. Hiç gerek yoktu bunu yapmasına aslında. Ancak yapacak bir şey yok, Ambrosini ile yollarımız ayrıldı. Kaptan artık yuvada değil. Yolun açık olsun kaptan, bu takıma emeklerin için teşekkürler.

Christian Abbiati Fiorentina'da !

Abbiati'de takımdan ayrıldı. Sezon içinde Amelia formasını alınca takımdan ayrılmak isteyen Abbiati'yi kırmadım. 1 milyon euroya Fiorentina'ya gitti kendisi. Aslında 3.kaleci olarak kalabilirdi ancak kendisi oynamak istedi, izin verdim. Emekleri için teşekkürler, yolu açık olsun.

Flavio Roma da futbolu bırakarak takımdan ayrıldı.

Diğer ayrılan isimler ise rezerv ve 20 yaş altı takımlardan oyunculardı. Hepsine teşekkür ediyoruz, yolları açık olsun.

Transfer özetini de şuraya koyayım ;

Konuyu yorumlarla zenginleştirirseniz sevinirim.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Oh oh, takım yeniden oluşmuş. Umarım alışma süreci çabuk geçer...
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Taktiğimi paylaşayım, takımın geçen sezon oynadığı taktikten tek farkı var. Geçen sezon 1 ön libero 2 orta saha oynuyorduk, bu sezon 3 orta sahaya döndük. Duruma göre değiştirebilirim taktiği.
    Taktik ve ideal ilk 11 :

Takım talimatları :

Sezonu resmi maçla açtık. Hazırlık turnuvasında Amerika'ya gidecektim ancak gözümden kaçmış iptal olmuş turnuva. İtalya Süper Kupası'nda Juventus ile karşılaştık.

Maça iyi giremedik ve 10. dakikada gölü yedik. Aslında oyuna ilk yarı bitmeden hamlelerimi yapacaktım ama hak mahrumiyeti cezam olduğundan sadece izledim maçı. Pato devre bitmeden atınca rahatladık. İkinci yarı tek kale oynadık ve gereken golü uzatmalarda bulduk. Sezonu kupayla açtık.

Takım sevince boğuldu.

Bu maçın ardından 3 hazırlık maçı oynadık, ikisi kondisyon kazanmak için biri gençleri görmek içindi.

Bu 3 maçın ardından UEFA şampiyonu Lyon ile Süper Kupa maçına çıktık.

Maçı tamamen domine ettik. Lyon gerçekten çok etkisiz kaldı takımımıza karşı, takım sezona harika bir formla girmiş oldu. 30.dakikada 2-0 öne geçtikten sonra 60. dakikaya kadar gerçekten muhteşem bir futbol oynadık ancak golü atamadık. Lyon farkı 1'e indirdi ama nafileydi. 2 gol daha atıp Avrupa Süper Kupası'nı da aldık!

Sevinç futbolcularımızın hakkı tabiki.

Bu maçlardan sonra da sıra Şampiyonlar Ligi grup kurasına geldi. 1.torbadan katıldığımız kurada rakiplerimiz şöyle oluştu ;

Benfica

Athletic Bilbao

Lech Poznan

Kura çekiminden sonra konuşan teknik direktör Özardıç, "Çok kolay bir kura çekmedik. Benfica ve Bilbao ekipleri gerçekten iyi futbol oynayan ve başarılı ekipler. İki takımda gruptan çıkmak için varını yoğunu ortaya koyacaktır. Aynı şekilde, Lech Poznan da 3.olarak Avrupa Ligi'ne gitmek isteyecek. Lech ve Bilbao, taraftarlarıyla ünlü takımlar. Onlarla deplasmanda oynayacağımız maçlar çok zor geçecektir. Ancak ne olursa olsun gruptan ilk sırada çıkacağımıza inanıyorum." dedi.
    Sonraki Mesaj - Serie A İlk 5 Hafta & Şampiyonlar Ligi İlk 2 Hafta

gruptan çok rahat çıkarsın başarıalr

Transferler çok iyi 2 önerim var Erick Torres ve Marco Ruben'e de oyunda takip etmeni öneririm

Quote Originally Posted by Nordanvedr View Post
    Oh oh, takım yeniden oluşmuş. Umarım alışma süreci çabuk geçer...
    Evet takımı yeniden oluşturduk, alışma süreci de sancılı geçiyor. Bir maç harika futbol, diğer maç topu ayağında tutamayan takım. Teşekkürler.

Quote Originally Posted by Cesc4 View Post
    gruptan çok rahat çıkarsın başarıalr

İlk 2 maçımızdan galibiyetle ayrılmasını bildik zaten, Şampiyonlar Ligi'nde iyiyiz yine. Teşekkürler.

Quote Originally Posted by cabir48 View Post
    Transferler çok iyi 2 önerim var Erick Torres ve Marco Ruben'e de oyunda takip etmeni öneririm

Erick Torres Meksikalı, AB dışı 2 oyuncu transferi hakkımı Damiao ve Muslera'dan yana kullandım o yüzden bu sezon alamam. Ancak önümüzdeki sezon Fierro ile birlikte düşünüyorum onu, Ruben'e de bakacağım. Teşekkürler.

Serie A 1. Hafta - Milan Galibiyetle Başladı !

Palermo'ya karşı Pato'nun sakatlığı yüzünden forvette Ibra'yı kullanarak başladık. Golü bireysel bir hatadan yedik. Marc Muniesa - Thiago Silva ikilisi uyum yakalayamadı ve zorlandık maçta. Sakatlanan Silva 3 hafta sahalardan uzak kalacak. İlk yarının sonlarına doğru gelen penaltı gölü bizi rahatlattı, aynı şekilde son dakikalarda Ibra klasını konuşturdu ve takıma 3 puanı getirdi.

Serie A 2. Hafta - Futbolun Karşılığını Alamadık !

Hafta içinde oynanan Lech maçından dolayı hafif de olsa yorgun olan takım, maçı tek kale oynadı. Roma'ya göre çok daha iyi oynadık, pozisyonlar bulduk ancak geçen sezon hiç yaşamadığımız bir sıkıntı yaşadık. Bitiricilik konusunda bu maçta sınıfta kaldık. Sağlık olsun.

Serie A 3.Hafta - Rotasyon Var, Puan Yok !

Genoa maçını da rotasyon maçı olarak gördüm az da olsa. Çok fazla yazılacak bir şey yok, yedekler tat vermedi. Di Maria tek başına yetemedi maalesef.

Serie A 4. Hafta - Rakip Zayıf, Sorun Yok !

Bu maç da tam bir rotasyon maçıydı, ideal 11'den 1 oyuncu bile sahada değildi. Zayıf rakibimize karşı kolay bir galibiyet alırken Damiao'nun ilk golü beni sevindirdi.

Serie A 5. Hafta - Yorgun Milan Sahada Yok !

Taiwo maçı verdi adeta. Zaten Benfica maçından dolayı yorgun olan takım, sahada hiçbir varlık gösteremedi. Ancak en azından golü bulduk, öne geçtik. Bundan sonra ise yediğimiz ilk golde topu durup dururken kaybeden, 2. golü de kendi kalesine atan Taiwo devreye girdi. Teşekkür ediyoruz kendisine bu maç için.

Şampiyonlar Ligi D Grubu 1. Hafta - Mücadele Var, Kalite Yok !

Beklediğimden çok daha zor bir maç oldu. Takım olarak kalitemizi sahaya yansıtamadık ancak mücadele ettik. Sürekli aradık ancak bulamadık. Pato - Ibra - Damiao üçlüsü çok formsuz bu aralar. Açıkçası ilk forma giren formayı kapacak. Önemli olan 3 puanı almaktı. Kapanan rakibe karşı zorlansak da Bonera kornerden golü atarak takımı rahatlattı. Yavaş yavaş daha iyi olacağız.

Şampiyonlar Ligi D Grubu 2. Hafta - Muhteşem Geri Dönüş !

Harika üstünün de üstü bir maç yaşadık. Çok keyifliydi. Takım olarak 20 dakikada 2 gol yedikten sonra sirkelendik ve Boateng ile çok kritik bir gol attık. Devre arasında takımı ateşleyici şekilde konuştum ve takım kendine geldi. Tüm takımı hücuma yolladım, Pato'nun yanına Ibra ve Damiao'yu soktum. 3 forvet, 2 kanat, 1 ofansif orta saha ile oynadık son 15 dakikayı. Zira beklediğimiz golleri atarak galip geldik bu zorlu deplasmandan. Yenilseydik iyi olmayacaktı. Kazandığımız için çok mutluyuz.

Son olarak da Serie A ve Şampiyonlar Ligi'ndeki puan durumlarımızı vereyim.

Serie A

Şampiyonlar Ligi

Arkadaşlar hiç ilgi yok ?

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Çift forvet neden oynatmıyorsun, hem de Milan gibi bir takımla. Küme düşmemeye oynayan bir taktik olduğunu düşünüyorum 4-3-2-1'in. Başarılar, ligde toparlanırsın.

Quote Originally Posted by ardaskoc View Post
    Çift forvet neden oynatmıyorsun, hem de Milan gibi bir takımla. Küme düşmemeye oynayan bir taktik olduğunu düşünüyorum 4-3-2-1'in. Başarılar, ligde toparlanırsın.
    Atalanta maçında çift forvet oynatayım dedim, Pato formsuzdu ve Ibra'yı da çift forvette denemek istedim. Sonucunda mağlup olduk. Ancak bu kötü gidiş biraz daha devam ederse, klasik 4-3-3'e bile dönebilirim. Takımı görmek istiyorum biraz. Önerin için teşekkürler.

Serie A 6.Hafta - Eksik Milan'dan İyi Futbol, İyi Sonuç !

Napoli'ye karşı hep bir şanssızlığım olmuştu geçen sezon.Onlara karşı aldığım tek galibiyet İtalya Kupası Yarı Finali'nde penaltılarlaydı. Maça çıkarken çok eksiklerimizin olması ve kötü gidişimiz nedeniyle pek umutlu değildim. Ancak takım gerçekten çok iyi bir futbol oynayarak Napoli'yi tam anlamıyla ezdi.Sidney Sam geçen sezon iyi başlayıp devamını getirememişti, bu sezon inşallah devamını da getirecek. Attığı gollerle takıma çok yararı oluyor. Bu maçta takımımla gurur duydum, harika oynadık. Çok iyi sonuç.

Şampiyonlar Ligi D Grubu 3. Hafta - En Zor Deplasmanda Son Anda Kaçan Galibiyet

Maça çıkarken Athletic'in 2 puan önünde ilk sıradaydım, maçı alırsam hemen hemen liderliği garantileyeceğimi biliyordum. Çok da iyi başlayıp 2 gol attık ama 2.yarı çok zorlandık, Bilbao 2.yarı çok iyi futbol oynadı. 2-2 olduktan sonra da 90.dakikada maç tekrar bize geldi, Damiao karşı karşıya pozisyonda kaçırınca 1 puana razı olduk. Ancak en azından bu zorlu deplasmandan 1 puanla ayrıldık.

A.C Milan Haber Turu

Milan'da Afrika Kupası Sorun Çıkartıyor!

Milan'da Afrikalı milli oyuncuların Afrika Kupası'na gitmesi can sıkıyor. Her ne kadar alternatifli bir kadroya sahip olunsa da, takımın en önemli birkaç oyuncusunun milli takımda olmasıyla zorluk çeken Milan, kadroyu kurmakta zorluk çekiyor. Kevin Prince Boateng, Kwadwo Asamoah, Djamel Mesbah, Taye Taiwo gibi isimlerin kadroda yer almaması nedeniyle İdeal takımda 5 farklı oyuncuyu oynatan Milan, bu oyuncuların bir an önce geri dönmesini umuyor.

Pato'nun Sakatlığı Can Sıkıyor!

Milan'da Alexander Pato'nun sakatlığı can sıkıyor. Önemli oyuncularının Afrika Kupası'na gitmesi nedeniyle kadro kurmakta sıkıntı çeken Milan, bir de en önemli oyuncusu Pato'yu Napoli maçından hemen önce Brezilya milli takımı kadrosundayken sakatlanarak kaybedince, iyice zor duruma düştü. Brezilya'nın antremanında sakatlanan Pato, 3-4 hafta arası takımdan ayrı kalacak.

Thiago Silva'nın Yanına Stoper Mi Geliyor ?

Savunmada bu sezon açık vermeye başlayan Milan, 27 yaşındaki Thiago Silva'nın yanına kaliteli bir stoper almak istiyor. Sezon başı stoper bölgesine Steven Taylor'ı alan Milan, Taylor'dan tam olarak verim alamamanın sıkıntısını yaşıyor. Taylor'ın savunmada sürekli hata yapması, teknik direktör Özardıç'ı düşündürüyor. Milan'ın devre arasında Silva'nın yanına önemli bir bonservis bedeliyle bir stoper alabileceği konuşuluyor.

Amelia Kaleyi Devralıyor Mu ?

Milan'da sezon başı 13 milyon euro bonservis bedeliyle takıma katılan Fernando Muslera'nın düşük performansı, ibreyi yavaş yavaş geçen sezon kalesinde harikalar yaratan Marco Amelia'ya döndürüyor. Geçtiğimiz maçlarda 2 kez sahaya çıkan ve hiç gol yemeyen Amelia'nın yükselen formu, kaleyi Amelia'nın alabileceğini gösteriyor. Özellikle son Bilbao deplasmanında yenilen 2 golde de Muslera'nın hatasının olması, Amelia'nın kaleyi geri alabileceğini gösteriyor. Jaaskelainen'in de forma savaşına dahil olabileceği söyleniyor.

Yeni maçlar geliyor arkadaşlar.

Serie A 7.Hafta - Milan Oynadı, Udinese Puanı Kaptı

Lig ikincisi Udinese'ye karşı sahaya Afrika Kupası'ndan dönen oyuncularla çıktık. Pato'nun yokluğu bizi zorladı. İyi bir bitiriciyi çok aradık maçta. Takım yavaş yavaş oturacak inşallah.

Serie A 8.Hafta - Sürpriz Takıma Normal Sonuç

Chievo puan cetvelinde bizden önde ve sürpriz yapabilecek bir takım. Bu yüzden aklımda hep bir soru işareti oldu ama ilk yarının son dakikasında 10 kişi kalınca rakip, kolay galibiyet geldi. Uyum sürecini üzerimizden atabilsek ve 3-4 maç üst üste as takımla sahaya çıksak çok daha iyi olacak.

Puan Durumu

Yavaş yavaş toparlanıyoruz. Üst sıralarda olan Udinese, Genoa, Chievo gibi takımların yavaş yavaş form düşüklüğü yaşayacağını umuyorum.

Serie A 9. Hafta - "Zlatan Ibrahimovic"

Tamamen Ibra'nın günüydü, harika oynadı. Takım olarak oynadık ve güzel bir galibiyet aldık.

Arkadaşlar eğer ilgi yoksa kariyeri kapatmayı düşünüyorum

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Devam devam. Toparlanırsın yavaş yavaş ligde.

Şampiyonlar Ligi D Grubu 4.Hafta - Gruptan Zorlanmadan Çıkıyoruz

Bilbao'yu yenerek gruptan çıkmayı garantiledik. Soldan gelen ortaya iyi ayak koyan Sam galibiyeti getirdi. Pato dönmeye başlayacak önümüzdeki maçtan itibaren, bu arada çift forvete döndük. Ön liberonun yerine çift forvete döndük. Galibiyetler gelmeye devam ediyor.

Puan Durumu

Nesil
    2011
    Yer
    adana

çok ıyı karıyer ben d e mılanla basladigim karıyerimi oynuyorum ilk sezonu namaglup ve clyi alabilecek potansiyel var takimda yaptigimdan biliyorum ve yapilanma cok iyi olmus insallah basarili olursun

Quote Originally Posted by ardaskoc View Post
    Devam devam. Toparlanırsın yavaş yavaş ligde.
    Devam ediyoruz. Toparlandık neredeyse zaten, son maçlarda istikrarsız olsak da bir şekilde galibiyeti buluyoruz.

Quote Originally Posted by zeck17 View Post
    çok ıyı karıyer ben d e mılanla basladigim karıyerimi oynuyorum ilk sezonu namaglup ve clyi alabilecek potansiyel var takimda yaptigimdan biliyorum ve yapilanma cok iyi olmus insallah basarili olursun

Teşekkür ederim. İlk sezondan lig ve ŞL'yi aldım zaten, hedefim üst üste 3 sezon bunu başarmak.

Serie A 10.Hafta - "Kaliteli Bitiriciler..."

Zor günler geçiren Fiorentina'yı karşı sakatlıktan sonra ilk maçına çıkan Pato ve Ibra'nın muhteşem performansıyla kolay geçtik. Antonini de hiç gereksiz bir yerde kırmızı gördü ve 2 haftalık maaş kesiğini yedi. Pato'nun dönüşü güzel oldu.

Serie A 11.Hafta - Kazanma Alışkanlığı Kazanmak

Sonuncu Empoli'yi çok kolay geçeceğimizi düşünmüştüm ancak zorla kazandık. İlginç maç oldu, Taylor 2 tane kornerden atsa da 2 tane penaltı kaçırdı. Empoli de iyi takım olduğunu gösterdi ama daha puan alamamışlar. Di Maria bu maçta gerçekten çok iyiydi.

Puan Durumu

Serie A 11.Hafta - Temiz Galibiyet

Cesena'yı kolay geçtik. Savunmamız üst düzeydi, hücumda çok golü aradık ancak bir türlü son vuruşları yapamadık. İlk yarının sonunda bulduğumuz gol rahatlattı bizi, Sam de kendi uğraşıyla attığı golle galibiyeti perçinledi.

Şampiyonlar Ligi D Grubu 5.Hafta - Kazanma Alışkanlığı Devam Ediyor

Kazanma alışkanlığını tekrardan kazandık. Savunma olarak çok üst düzey performans sergiliyoruz bu dönemde, santraforlarımız Pato ve Ibrahimovic formsuz ancak bir şekilde golü buluyoruz. Bu maçta da seken bir topta kendi kalelerine attılar ve maçı aldık. 5 maçta 13 puan aldık, çok rahat çıkıyoruz gruptan.

Şu anda ikinci yarıya geçiyorum ama sizinle paylaşmak istedim, oyunda bug oluştu herhalde ????

Serie A 13.Hafta - Hücumcu Savunmacılar

Çok iyi savunmamız olduğundan bahsediyordum. Savunmamız sadece işlerini yapmıyor, hücumcuların da görevlerini yerine getiriyor.İki duran top organizasyonu, 2 kafa, 2 gol. Maçı almamıza neden oldu, Seedorf'un da son dakikalardaki harika golü görülmeye değerdi. 1 sıra arkamızdaki Lazio'yu yenerek 4.sırayı sağlama aldık.

Serie A 14.Hafta - Taylor Faktörü

Steven Taylor kafa gollerine devam ediyor. İngiliz oyuncu katı savunma karşısında hücumcularımızın tıkandığı bir başka maçta daha golünü atıp 3 puanı getirdi. Ayrıca maçta sakatlanan Di Maria 10 gün yok, bu da maalesef 7 gün sonraki Juventus maçını kaçırması demek.

Serie A Puan Durumu

Şampiyonlar Ligi D Grubu - Hatalı Maç

Oyun hata verdi sanırım, başka bir açıklaması olamaz..

Şampiyonlar Ligi D Grubu Puan Durumu

Serie A 15.Hafta - Derbinin Galibi Milan !

Sonunda Juventus'u geçmeyi başardık. Artık liderlik için yapmamız gereken averajla geride olduğumuz İnter'i geçmek. 2 kaliteli bitiricimiz Pato ve Sam, kontra ataktan attı gollerimizi. Seedorf da 2 golün de atağını başlatan isimdi. Di Maria'yı hiç aratmadı tecrübe abidesi.

Dünya Kulüpler Şampiyonası Yarı Final - Milan Zayıf Rakibini Kolay Geçti

Gayet kolay bir maç oldu benim için, takım gerçekten çok iyi futbol oynadı. Pato'nun 10 günlük sakatlığında Ibra'nın yanına koyduğum Damiao'da sonunda golü buldu, umarım artık yararlı olacak takıma.Final'de Velez ile oynayacağız, bir kupa daha almak istiyoruz.

Dünya Kulüpler Şampiyonası Final - Kapanan Rakibi Ibra Açtı

5 savunma oyuncusu ve 2 ön libero ile 90 dakika kapanan rakibe karşı tek kale oynadık, ilk yarı önemli 2-3 pozisyon bulduk ancak değerlendiremedik. Böyle rakibi ya duran toplar ya da kaliteli bitiriciler açardı, bu işte uzmanlaşmış olan takımımız önce Ibrahimovic'in sağdan gelen ortaya direk şutu, sonra da son dakikalarda Muniesa'nın duran toptan gelen ortaya kafasıyla rakibimizi bitirdi. Bir kupa daha aldık, mutluyuz.

Şampiyonlar Ligi Son 16'daki Rakibimiz Belli Oldu!

Kura çekiminden sonra konuşan teknik direktör Özardıç, "Bayern gelebilecek en zorlu ekiplerden biriydi, şanssız bir kura çektik. Turu geçeceğimize inanıyorum ancak elenene yazık olacak. Çok daha zayıf ekipler varken bu kurayı çekmemiz büyük şanssızlık. Asamoah'ın da bu turu kaçıracağını düşünürsek bizim için epey zor bir tur olacak." dedi.

Yeni maçlar gelecek arkadaşlar birazdan..

Serie A 16.Hafta - Gol Düellosunda Gülen Yok

Yediğimiz golün 4 golü de duran toptan. Olacak iş değil gerçekten, hepsini de kornerden gelen topa vurulan kafalarla yedik. Sağlık olsun diyelim, galibiyet serimiz bitmiş oldu.

Serie A 17.Hafta - Zayıf Rakibe Kolay Sonuç

Çoğunluk olarak yedeklerle çıktık maça, zayıf rakibimizi kolay geçtik. Zirveye yeniden ortak olduk. Damiao'nun gol atmasına sevindim.

Puan Durumu

Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum .

Güzel gidiyoruz hocam. Şampiyonluk istiyoruz :P

Quote Originally Posted by Morgan View Post
    Güzel gidiyoruz hocam. Şampiyonluk istiyoruz :P
    İnşallah gelecek hocam.

Serie A 18.Hafta - Bol Gollü Galibiyetlere Devam

Çok kolay bir galibiyet daha aldık, Brezilyalılarımız 5 gol attı. Güzel gidiyoruz.

İtalya Kupası 1.Tur - Diyecek Söz Yok, Tek Kelimeyle "Harika" Maç

Bu kariyerimdeki en zevk aldığım maç bu oldu herhalde. Ibra'nın golüyle öne geçince kolay bir galibiyet olur diye tahmin ediyordum ama 18'de Seedorf kendisinden hiç beklenmeyecek bir sertlikle kırmızı görünce çok zorlandık. Pato'yu çıkarıp Adam'ı aldık. 5 kaleyi bulan topumuzun ikisi gol, diğer üçü de karşı karşıya. 60'a doğru yorulan Sam'in yerine Albrigton'ı aldık, Emanuelson ve Albrighton'ı orta sahaya kanatlara çekip 4-4-1 yaptık. 1-0'a yatmışken 85'te Ibra'yı çıkarıp Muniesa'yı oyuna soktuk ve savunmayı beşledik. 90+3'te yine kornerden golü yedik, uzatmadaki dizilişimizi size göstermek isterim. Emanuelson 118'de ipten aldı bizi, 102 dakika 10 kişi oynadık, zor oldu.İşte sol bekimizin santrafor oynadığı uzatmalardaki dizilişimiz :

Serie A 19.Hafta - Kırılma Anı 7. Dakika

2 oyuncu dışında tamamen yedek oyuncularla çıktık, 2.dakikada geri düştük, 7.dakikada Muslera penaltıyı kurtardı ve maç o andan itibaren koptu. Penaltıyı atsalardı belki maçı alabilirlerdi, ancak kaçırdılar ve biz gayet rahatça aldık.

Serie A 20.Hafta - Pato Farkı

Söylenecek fazla bir şey yok, çok kritik bir maçta, geri düşmüşken, Pato ipten aldı bizi.. Pato'ya sahip olmak çok özel bir şey..

Sıradaki maçta İtalya Kupası 2.turunu oynayacağız, rakibimiz Lazio olacak. Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri