1 ile 18 arası toplam 18 sonuç

Konu: Aslan Avrupa'ya kafa tutuyor..!

Default Aslan Avrupa'ya kafa tutuyor..!

2011-2012 sezonunda Galatasaray'ı şampiyonluğa ulaştıran teknik direktör Fatih Terim'in Galatasaray yönetiminden senelik 3 Milyon € istemesine GS yönetimi 2 Milyon € dan fazla vermeyeceğini belirtmesi üzerine Fatih Terim sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti. Bunun üzerine teknik direktör arayışlarına başlayan GS yönetimi aradığı ismi buldu. Yeni teknik direktör daha önce altyapı direktörlüğü yapan Hasan B. oldu. Galatasaray'dan senelik 850.000 € alacak olan Galatasaray'ın Şampiyonlar liginde oynayacak olmasından dolayı kulüp personellerine transfer çalışmaları için gerekli talimatları verdiği öğrenildi.

Not: Öncelikle belirtmem gerekiyor ki, oyunda son transfer yaması yüklü ve playoff kaldırılmış durumda. Belirtmem gereken diğer bir konu da, bu kariyerim 2. sezondan itibaren başlayacaktır. 1. sezonda takımın bütçesinde çok fazla yer kaplayan ve bana göre yeterli olmayan bazı oyuncuları sattım bazılarını ise gerek bütçeden kısmak gerekte yabancı kontenjanını açmak amacıyla kiraladım. Şimdi geçen sezon yaptığım transferleri ve sezonun kısa özetini aktararak kariyerimi sizlerle paylaşmaya başlıyorum.

Takım, Galatasaray

1. sezondaki öncelikli amacım, takımı gençleştirmek ve daha sonraki sezonlar için kalıcı bir kadro oluşturmak.

Kuralları okudum, onaylıyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Kariyeriniz onaylanmıştır , başarılar dilerim ..
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Teşekkürler..

Öncelikle geçen sezon ile ilgili kısa bir özet geçeyim.

İlk olarak yetersiz olduğunu düşündüğüm personelle yollarımızı ayırdık. Galatasaray'a katkı sağlayabilecek kaliteli personellerle anlaştık.

Sırada geçen sezonun transfer özeti var.

Riera'nın formsuzluğu ve yüksek maliyeti nedeniyle orta sahanın soluna daha önce Feyenoord ve R.Madrid formalarını giyen ROYSTON DRENTHE serbest olarak transfer edildi.

DRENTHE, GS'den senelik 2,8 M € alacak.

[B]Drenthe, geçen sezon 33 maçta 1 gol 8 asistle oynadı ve genel ortalaması 7,00[/B]

Defansın soluna Hakan Balta ve Çağlar Birinci'nin yetersiz olacağı düşünülerek Toulouse forması giyen Cheikh M'Bengue alındı.

M'Bengue'nin takımı Toulouse' a 5,25 Milyon € bonservis bedeli, kendisine de senelik 1,7 M € verilecek.

M'Bengue geçen sezon; 32 maçta 3 asistle oynadı ve ortalaması 7,05

Orta sahanın sağına kaliteli bir oyuncu transferleri sonuçsuz kalınca son çare olarak kiralama yoluna gidildi. Tottenham takımında forma giyen David BENTLEY senelik 2,4 M € ve 600.000 € kiralama bedeli ile kiralandı. Ayrıca 2,3 M € bedelle satın alma opsiyunuda sözleşmeye eklendi.

Yapılan transferlerden en talihsizi bu oldu. David BENTLEY, 16 maçta 5 gol 1 asistle çok güzel bir grafik çiziyordu. Fakat yaşadığı sakatlık nedeniyle performansı burada noktalandı.

Pek fazla ihtiyaç olmamasına rağmen tecrübeli gözetmenlerimiz tarafından keşfedilen 23 yaşındaki Anele 3,8 M € bedelle Genk takımından transfer edildi. Defansın tüm mevkilerinde oynayabilen Anele'ye senelik 2 M € ödenecek.

Anele, 26 maçta 3 asistle oynadı. Ortalaması 7,22

Sezonun ilk yarısının ardından, gözetmenlerimiz tarafından keşfedilen ve Güney Kore liginde top koşturan defansif ortasaha oyuncusu kim Jung Woo 3 M € bonservis bedeli ile transfer edildi. Woo, senelik 2 M € alacak.

Woo, geçen sezonun 2. yarısında alındığı için pek fazla forma şansı bulamayan oyuncular arasındaydı. Yeni sezonda performansı hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Toplamda 7 maça çıktı.

Son olarak forvete takviye amacıyla sezonun 2. yarısındaki transfer döneminin son günlerinde Ajax takımında harikalar yaratan kolbeinn sigthorsson 12 M € bonservis ile transfer edildi. kolbeinn sigthorsson senelik 2,5 M € alacak.

kolbeinn sigthorsson, geçen sezonun 2. yarısında alınmasına rağmen 14 maçta 6 gol 4 asistle muhteşem bir performans sergiledi. Ortalaması 7,34 Yeni sezonda harikalar yaratacak bir futbolcu .

Simdi de geçen sezon takımdan gönderdiğim oyuncuları ve gittikleri takımları belirtip geçen sezon oynanan maçları ve puan tablosunu paylaşacağım.

Elmander, Burak ve Umut gibi formda oyuncuların arasında forma şansı bulamayacağı için ve yabancı kontenjanında yer açmak amacıyla Milan Baros'u, 1,5 M € kiralama bedeli ile Aston Villa' ya kiraladık. Sezon sonunda performansında herhangi bir gelişme göstermemesi nedeniyle bonservis bedeli olmadan Trabzonspor'a verildi.

Ayrıca gelişmelerine katkısı olabileceğini düşündüğüm için Aydın Yılmaz'ı Zaragoza'ya, Semih Kaya'yı Braga'ya, Yekta Kurtuluş'u Osasuna'ya kiraladım.

Ayrıca forma şansı bulamayacak olan Necati ve Sercan Yıldırım'ı B.Dortmund'a kiralayarak maaş bütçesini gereksiz yere kullanmadım.

Ujfalusi'yi yaşının ilerlemesi ve yüksek maliyeti nedeniyle 1 Milyon € karşılığında B.Dortmund'a sattım.

Riera'da yüksek maliyeti nedeniyle %50 karşılığında + 600.000 € kiralama bedeliyle Udinese'ye kiralandı.

Son olarak Engin Baytar 1.8 Milyon € bedelle malaga'ya satıldı.

Geçen sezonun Spor Toto Süper Ligi puan tablosu ve Şampiyonlar ligi maçlarımın sonuçlarını paylaşıp yeni sezona başlıyorum.

Şampiyonlar Liginde sürpriz yaparak çeyrek finale çıktım. Fakat çeyrek finaldeki rakibim kupanın sahibi olacak olan M.United' ti. Her iki maçta da yenilerek çeyrek finalde elendim.

Geçen sezon Ziraat Türkiye Kupasında Karabükspora yenilerek elenmiştim.

Kısacası geçen sezon sadece sezonun başında Fenerbahçeyi yenerek aldığım Süper Kupa teselli oldu.

Heyt bee Fenerime bak şampiyon olmuş başarılar diliyorum anlatımların çok hoş sıkılmadan okuyabildim

Nesil
    2008
    Yer
    ankara

fener nasıl şampiyon olur bu sene ortalıgı yıkıp geçmeni bekliyorum

Hocam takipteyim,devamını bekliyorum.

Başarılar.

Teşekkürler.. Kaldığım yerden devam ediyorum..

Yeni sezon başlamadan kiradan dönen oyuncular hem yabancı kontenjanını doldurdu hem de maaş bütçesini gereksiz yere kısıtladıkları için kadroda düşünmediğim yabancı oyuncuların çoğunu sattım.

Riera'yı ise %50 maaş karşılığı + 1 Milyon € kiralama bedeli ile Sporting'e kiraladım.

Geçen sezon ki performansı çok iyi olmayan DANY 5,75 Milyon € bedelle Marsilya'ya

4-4-2 taktiğinde pek fazla işe yaramadığını düşündüğüm AMRABAT 3 Milyon € karşılığı Wigan'a

Elmander'i forvetteki kadro bolluğundan ve yaşından dolayı elden çıkarmak istedim. 3,4 M € karşılığı Stoke aldı.

Cullio'yu da 500.000 € karşılığı Lorrient takımına gönderdim.

Şimdide yeni sezon öncesi Avrupa'da ses getirecek transferleri paylaşıp yavaş yavaş maçlara geçiyorum.

Trabzonspor'da zor günler geçiren Tolga ZENGİN GALATASARAY'da... Karadeniz ekibiyle anlaşamayan ve sözleşmesi biten Tolga, Galatasaray ile sezonluk 950.000 € + maç başı 6500 € bedelle Galatasaray ile 4 yıllık anlaşma imzaladı.

Geçen sezon Toulouse'tan Galatasaray'a kiralanan Umut BULUT'un 1,3 M € luk satın alma opsiyonunu kullanan Galatasaray, futbolcuyla senelik 1,2 M € karşılığı 2 yıllık sözleşme imzaladı.

DANY'nin satılmasından sonra stoper arayışlarına başlayan Galatasaray aradığı ismi buldu. Udinese'de forma giyen Neuton Sérgio Piccoli 6 Milyon € bonservis bedeliyle Galatasaray'da. Genç stoper yeni takımı Galatasaray'dan senelik 1,6 M € alacak.

Ligde ve Avrupa'da önemli başarılar elde etmek isteyen GALATASARAY'da forvette yalnız kalan Burak ve Kolbeinn ikilisinin tek alternatifinin Umut BULUT olması Galatasaray yönetimini yeni bir forvet arayışına yönlendirdi. Forvet arayışları sonucu America MEX. takımında geçen sezon 23 maçta 16 gol atan genç forvet Chiristian BENİTEZ ile her konuda anlaşıldı. Oyuncunun kulübüne 6,5 Milyon € kendisine ise senelik 1,6 M € verilecek.

Yeni sezonda uzun bir maratona çıkacak olan Galatasaray ileride yapılabilecek bir taktik değişikliğini göz önünde bulundurarak tecrübeli gözetmenlerinde olumlu görüşleri sonucu Q.P.R. forması giyen Ofansif ortasaha oyuncusu Adel TAARABT ile her konuda anlaşmaya varıldı. Oyuncunun takımına 2,3 Milyon €, kendisine ise sezonluk 1 Milyon € verilecek.

şimdi maçlara başlıyoruz..

Şampiyonlar ligi 3. öneleme turunda rakibim Sturm Graz'ı ilk maçta 4-0, ikinci maçta 4-1 lik skorlarla devirerek son eleme turuna kaldım. Son eleme turundaki rakibim Sevilla oldu. Sevilla'yı da 4-1 ve 1-0 lık skorlarla yenerek gruplara kaldım.

Gruplardaki rakiplerim, Real Madrid, Zenit ve Standart Liege oldu. Standart ile ilk maçımı 1-0 kazandım. 2. maçım Real Madrid ile Türk Telekom Arenada oynandı. Ve malesef bu maçı 3-1 kaybettim. Şimdi önümde 4 maç kaldı ve en yakın rakip olarak gördüğüm Zenit'ten en az 4 puan koparabilirsem gruplardan çıkabilirim.

Kariyeri hazırlayana kadar ligde 6. haftayı geride bıraktım. Bundan sonra maçları tek tek paylaşabilirim. Buraya kadar ki paylaşımlar hep özet şeklindeydi. Puan tablosu ve oynanan maçlar eklendi.

Puan tablosu..

Burak, Maçtan birkaç gün önceki Türkiye-Hollanda milli maçında sakatlanmıştı. 1 ay sahalardan uzak kalacak olan futbolcu Sivas deplasmanının kadrosunda yoktu. Sağ bekin bel kemiği olan Anele ise antrenman sırasında sakatlandığı için bu maçta forma giyemedi. Sol bekin önemli ismi M'Bengue ise milli takım kampında olduğu için bu maçta yoktu. Bu önemli eksiklere rağmen almamız gereken maçı 2-0 kaybettik. Şimdi önümüzde Şampiyonlar ligi grup maçı var. Bu maça da geçen sezonun gol kralı Burak olmadan gidiyoruz.

Bu arada yeni sezondan önce sözleşme yenilemek isteyen Sabri senelik 3,5 Milyon € isteyerek ilk aşamada sözleşme yenileme hakkını kaybetmişti. Fakat kararlı duruşumuz karşısında ücretini 2 Milyon € a kadar düşürerek 4 yıllık yeni sözleşmeyi haketti. Sabri 2016 ya kadar Galatasaray'da.

Mesaj Yetkileri