Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 94 sonuç

Konu: İsveç'de Ne Arıyorum?

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Default İsveç'de Ne Arıyorum?

Biraz geç oldu ama herkese merhabalar.2013'ün çıkacak ben daha yeni 2012'yi halledebildim.2013 çıkmadan da bir kariyerle oynayamadığım zamanların acısını çıkarayım dedim.

Yine öncekilerde de yaptığım gibi hikaye-oyun ikisini aynı anda yürütmeye çalışacağım.

Biraz İsveç

Bu sefer durağımız Kuzey Avrupa'da yer alan İsveç.Stockholm başkenti olmakla beraber İskandinavya'nın en gelişmiş ülkesidir.Hala krallıklarla yönetilen İsveç'de ekonomi gelişmiş ve Ortaçağ'dan beri bağımsızlardır.Biz de bu güzel ve soğuk ülkede kendimize bir yer edinmeye çalışacağız
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Kariyeriniz onaylanmıştır, başarılar..

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

İsveç köfteleri çok güzel oluyor,yemiştim bir kere Ikea'da

Başarılar
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Başarılar takipteyim

başarılar..

Nesil
    2010
    Yer
    İzmir,Türkiye

Başarılar takipteyiz.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Hepinize teşekkürler arkadaşlar

Türkiye - Ankara - Ev - 15.21

İşler hiç de yolunda değil.O kadar yıl heveslenip bir şeyleri de başarıp o hayatı yaşayamamak kötü gerçekten.Kafamı bir şeyler çok kurcalıyor ama çözemiyorum sürekli bir sıkıntı var içimde bitmek tükenmek bilmeyen.Galiba tek sorun antrenör sevdam.Bunu kafamdan atıp başka şeylere yönelebilsem hayatıma biraz da olsa şekil verebilirim.Türkiye'de de bu mesleğe erişebilmek hiç de kolay değil.Önce bir geçmiş olması lazım yani bendeki sıfır.En iyisi biraz daha uyumak...

Türkiye - Ankara - Ev - 18.02

Baya geçmişti saat,kafam güzel sanki düşündüğüm her şey bir düğüm gibi karışmış hatırlayamıyorum.Biraz insan içine karışmam lazım hava da o kadar soğuk ki Ankara'nın ayazı insanın iliklerine kadar işleyen bir soğuk.Dışarda otursan olmaz bir mekana girmek lazım.O olmaz bu olur derken paltomu alıp çıktım sokağa.Sigaramı yakıp başladım yürümeye buz tutmuş Ankara kaldırımlarında.Aklımda bir yer yoktu ayaklarım nereye götürürse bende oraya gideceğim gibi..

Sadece ben değil tabi bizim aile de sorunlu.Annem ve babam ayrılalı 2 sene oldu.Babam ayrıldıktan sonra bizim yüzümüze bakmadı.Çok koysa da belli etmemek lazım güçlü olmam lazım çünkü.Hala anne parası yemek..Daha kendi ayaklarımın üzerinde duramıyorum antrenör olacağım bende ..

Nesil
    2010
    Yer
    İzmir,Türkiye

Güzel başlangıç heyecanlandım.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

İskandinavya'nın en gelişmiş ülkesidir

Sırf bundan dolayı takip etmeyeceğim yazıklar olsun

Başlangıç güzel bu arada takım neydi üstad

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

başarılar, güzel seçim bol bol karlı maçlar oynarsın

Nesil
    2011
    Yer
    Petersburg

Başarılar Dilerim Ankaralı
    Fatih Terim: Real Madrid maçında savunmaya fazla önem verebilirdik. Ama yürekli kayıplar, korkak zaferlerden daha önemlidir.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by vego View Post

Sırf bundan dolayı takip etmeyeceğim yazıklar olsun
    Neden ne varmış yahu bunda yalan mı

Quote Originally Posted by ASLAN1905 View Post
    Başlangıç güzel bu arada takım neydi üstad
    Teşekkür ederim takım daha belli değil kardeşim

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    başarılar, güzel seçim bol bol karlı maçlar oynarsın
    Sağ olasın

Quote Originally Posted by Tyrion View Post
    Başarılar Dilerim Ankaralı
    Sende sağ ol Bursalı

---

Arkadaşlar şurada 2013'ün çıkmasına az kaldı tabi buraya olan ilgi de gün geçtikçe azalacak o yüzden hikayeyi biraz çabuk bağlayacağım yapacak bir şey yok.

Türkiye - Ankara - Bar Cafe - 19.48

Baya yürümüşüm gerçekten.Attım kendimi sıcak bir yere soğuktan kıpkırmızı olmuş ellerim ve kulaklarım uyuşmuşlar artık.Çok soğuk bugün Ankara nedeni olmayan bir soğuk.Önce bir sıcak çay içiyorum ısınmak için ardından da bir ufak 35'lik.Başlıyorum tek başıma içmeye ihtiyacım var buna.Saatler geçiyor,şarkılar çalıyor,herkes bir ağızdan çalan şarkılar eşlik ediyor.Kafalar tatlı benimkisi hepsinden tatlı yanıma iri cüsseli,hafif sarışın bir adam yanaşıyor,sandalyeyi çekip oturuyor masaya.Yarım yamalak Türkçe'siyle mırıldanıyor bir şeyler anlatmaya.İsveç'de bir şirketi varmış bizim Oliver'in.Neden buradasın diye sorunca da kafasını eğip kız diyor.Afallıyorum önce İsveç'de kız kalmamış da Türkiye'de mi kız bulmuş diye anlatmaya çalışıyorum.Bir şey diyemiyor tabi.Ee gönül bu da kimi seveceği belli değil.Şirketinden konuşmaya başlıyor büyük bir futbol kulübünün ortağıyım diyor.İçten içe kendimi yerken cool takılmaya çalışıyorum o an.Benim de antrenör diplomam var diyorum uzaklaşmak istiyorum artık buralardan herşeyden diyorum.Numalarımızı alıp kalkıyoruz masadan.Yolcu yolunda gerek bir taksiyle dönüyorum eve biraz rahatlamış bir duyguyla kafamı yastığa koyar koymaz dalıyorum uykuya..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bakalım nereye varacak bu işin sonu
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Berk kariyer açmış ve biz takip etmemişiz. Olmaz öyle şey.

Dönüş vakti geliyor sanki @Togii @vego .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Berk varsa, birde İskandinavya'ysa okunur bu

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Bakalım nereye varacak bu işin sonu
    Çok güzel yerlere varacak kardeşim sen hiç merak etme

Quote Originally Posted by DenizlispoR View Post
    Berk kariyer açmış ve biz takip etmemişiz. Olmaz öyle şey.

Dönüş vakti geliyor sanki @Togii @vego .
    Bence de olmaz bekleyin buyurun bura sizin de yeriniz

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Berk varsa, birde İskandinavya'ysa okunur bu
    Teşekkürler Emir ellerin dert görmesin

----

Türkiye - Ankara - Ev - 11.09

Sabah geç de olsa kalkabiliyorum.Çok da tatlı uyumuşum be.Bugün farklı ama biraz diğer günlerdeki gibi o kötü hava üstümde yok.İçime içime sığmıyor Ankara'yı koşasım var anlayacağınız.İyice bi duş aldıktan sonra mutfağa atıyorum kendimi.Evet,bugün güzel olacak öyle bir his var içimde bugün hayatıma dair güzel şeyler olacak.Güzelce donatıyorum sofrayı bir tek kuş sütü eksik o da bizim bakkalda kalmamış zaten.Kahvaltımı da yapıyorum üstüme paltomu alıp çıkıyorum sokağa.Sigara almak için bakkala girdiğim de arka cebime koyduğum Olivier'in numarasının yazılı olduğu kağıdı görüyorum.Bu kim diye biraz düşündükten sonra film gibi gözümün önüne geliyor dün konuştuklarımız.Bu adamı değerlendirmek lazım da nasıl.Isındırmak lazım kendine bir nevi kullanmak.Ama nasıl koskaca şirket sahibi bir adam ne diyebilirsin ki ? Bunları düşünürken dükkanın içinde kafam yere eğik beklerken Taner abinin "kardeşim bişey mi oldu" demesiyle kendime geliyorum.Bişey yok dercesine kafamı sallayıp sigaramı alıp çıkıyorum.Sakin bir yere geçip bir şeyle düşünmem lazım bu sefer iyi niyetli olmamam lazım.Geleceğim,hayatım için bir şeyler yapabilmek için..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ben ne aradığını çok iyi biliyorum ama konuşup işin gizemini kaçırmıyım şimdi Hadi başarılar Berk.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Başlığı görünce ilk aklıma gelen
    "Ne işim var burda adamı Börk"
    Neyse başarılar dileyelim bakalım.

Çok heycanlı devam et :-)

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Ben ne aradığını çok iyi biliyorum ama konuşup işin gizemini kaçırmıyım şimdi Hadi başarılar Berk.
    Bence de sen böyle kalmalısın Özgür

Quote Originally Posted by vuque View Post
    Başlığı görünce ilk aklıma gelen
    "Ne işim var burda adamı Börk"
    Neyse başarılar dileyelim bakalım.
    Sağ olasın kardeşim

Quote Originally Posted by ASLAN1905 View Post
    Çok heycanlı devam et :-)
    Teşekkür ederim.

-----

Türkiye - Ankara - 11.20

Bakkaldan çıktıktan sonra sigaramı yakıp elimi arka cebime atıyorum.Oliver'in numarayı kağıttan telefona geçiyorum.Arıyorum,arıyorum defalarca arıyorum ama cevap yok.İki ihtimal var ya bu adam sarhoşken Dünya'nın en kral adamıyken ayılınca kimseyi tanımıyor ya da işi var bizim sarı kafanın.Kız arkadaşımı da çok ihmal ettim aslında bu aralar.Biraz kendi kabuğumdan sıyrılıp onunla da ilgilensem fena olmayacak.Gökçe'yi arıyorum Oliver'in aksine anında telefonu açıyor.Sesi biraz kötü noldu diye de sormaya gerek yok aslında.Nedeni belli..Buluşmak istediğimi anlatacaklarımın olduğunu söylüyorum.Sözleşip koyuluyoruz yola otobüse binip buluşacağımız yere varıyorum.Sessiz,sakin güzel bir yer insanın içini açıyor.Gökçe geliyor yine melek gibi beyaz bir mont üstüne de beyaz bir şapka dünya tatlısı.Anlatıyorum sıkıntılarımı,kimseyi anlatamadığım dertlerimi biraz da olsun Gökçe'ye döküyorum.Sarılıyor sımsıkı ben yanındayım diyor nereye gidersen nerede olursan ol yanındayım ben.Nereye gidersem gideyim yanımda mısın diyorum.Nereye gidersen git diye yanıtlıyor.Her şeye rağmen hayatın her kötülüğüne rağmen arkamda yanımda olan birisi var.Her şey yoluna girmeye başladı artık bir şeyleri riske atacağım baltaya biraz da olsun sap olabilmek için ..

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

----

Gökçe'nin yanında 1 saat kaldıktan sonra tekrar eve geçiyorum.Dışardan bir şeyler yiyorum,biraz da içki uykuya dalıyorum.Çok uyuyorum nedense bi ara da doktora görünsem iyi olacak.Oliver'i aramayı kafama koyuyorum açmaz diye geri vazgeçsem de sürekli kafamı kurcalıyor bu adam.Bir kez daha telefonu elime alıp arıyorum Oliver'i.Açıyor ama gariptir ki o susuyor ben susuyorum.Yaklaşık yarım dakika sonra " Oliver ? " diyorum.Umursamız tavırla " noldu ? " diyor.Bize gel,konuşuruz diyorum oraya yakınım uğrarım birazdan diyor.

--

Oliver geliyor ee tabi misafirimiz geliyorsa bir ufak açmadan olmaz.Evde ne varsa masaya güzelce donatıyorum,ufağı da açıyorum.Başlıyoruz sofraya oturmaya anlattıkça anlatıyorum Oliver'e.İsveç'e gittiğinde bende geleyim diyorum bir yerlerden tutmam lazım hayatta ayak yükü olmam sana sadece bir şans ver diyorum.Oliver,elini masaya koyup kafasını eline dayıyor."Tamam" diyor.İnanamıyorum,sadece 5 harf "tamam" diyor Oliver.Oliver'i yolcu ediyorum sanki yıllardır tanıyormuş gibi sımsıkı sarılıyorum Oliver'e.Anlatamam nasıl mutluyum herkesi arıyorum,mesajlar havada uçuşuyor.İsveç'e gidiyorum heyt.Ama bir sorun var daha İsveç'in neresi,hangi takım hiçbir bilgim yok ne yapacağım bilmiyorum..

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

----

Günler geçmek bilmiyor.Ardımda bırakacağım veya yanında götüreceğim 2 kişi var.Biri annem,birisi de Gökçe onlar bu kararıma nasıl bir tepki göstecekler acaba ? En zoru da onlarla vedalaşmak be.Annemin yanına gidiyorum.Ahh anne neler yapmışsın yine.Yaprak sarmaları,börekler..Bir anda ağzımda çıkıveriyor."Anne ben İsveç'e gidiyorum ".Gülüyor annem ilk başta şaka yaptığımı sanıyor.Ama hayatımda olmadığım kadar ciddiyim bu sefer ben gidiyorum anne ilk defa senden uzakta bir yerle gidiyorum.Süzülüyor ikimizinin gözlerinden de birer damla yaş sarılıyoruz annemle."Hakkını helal et anne gidişi var ama dönüşü yok bunun " diyorum.Vuruyor sırtıma saçmala salak diyerekten.Annem ardımda bıraktığım ilk kişi oldu.

Gökçe'yi aradım müsait misin dedim.Onla da ya vedalaşacaktım ya da kader arkadaşı olarak yanıma götürecektim.Gökçe'ye de anlattım İsveç'e gideceğim diye.Büyüdü gözleri,şaşırdı.Kimse inanmıyor çünkü bir şeyler başarabileceğime Gökçe nasıl geleyim okulum diyor ailem,arkadaşlarım diyor.Ben gidiyorum Gökçe diyorum gelmek istersen kolumu uzatıyorum atlıyor üstüme gitme nolur diye.Gitmeliyim diyorum sende gel okuluna orada devam edersin sadece ikimiz çok güzel olur diyorum.Tamam diyor yarına kadar bekle biraz düşüneyim diyor.Ee tabi doğal olarak da moralim bozuluyor ardımda 2 kişi ya Gökçe gelmezse benimle İsveç'e ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bence sen bu işi kariyerle falan hiç bozma, roman tadında devam et
    FM Gazetesi

Kariyerle romanı karıştır bence mükemmel olur

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

O degilde coluk cocuga karisma planinda varmi

Basarilar...

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Kariyere hiç girmeyecek bu gidişle Berk.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Girerse zevki kacar zaten Burdan 2tane kanlisi ciksa onlarla ugrasirken coluk cocuk birde memur olur ordan kariyer yapar

Quote Originally Posted by pele96 View Post
    Girerse zevki kacar zaten Burdan 2tane kanlisi ciksa onlarla ugrasirken coluk cocuk birde memur olur ordan kariyer yapar
    bencede en iyisi :-)

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Beklemedeyiz reis
    Büyük Başarılar Yakın Meşaleyi Yakın! | Galatasaray SK - Kariyerime Beklerim ...
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=108961

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri