1 ile 8 arası toplam 8 sonuç

Konu: FM13 Sipariş ve sonrasındaki işlemler...

Nesil
    2011
    Yer
    Erzincan

Exclamation FM13 Sipariş ve sonrasındaki işlemler...

Yıllardan beri bu oyunu korsan oynayıp ve oyun hakkında gerekli bilgi ve görsel araçları turksportal yardımı ile tedarik edip, oyunun Türkçe çıkıp-çıkmayacağı tartışmalarınıda yine bu forumdan senelerdir takip ettik. Ve nihayet oyun Türkçe çıkıyor ve bizde üzerimize düşeni yapıp oyunu original almaya karar verip sipariş ettik... forumdaki çoğunluğun sipariş verdiği D&R sitesinden.

Forumda takip ettiğim ve bildiğim tecrubesi olabildiğince fazla arkadaşlar mevcut. Bu vesile ile bu sitede ilk mesajımı bir konu açarak yardım talebinde bulunmak amaçlı yazıyorum. (Muhtemelen yardım istediğim konu forumda daha önce defaatle yazılmıs ve dillendirilmiştir. Lakin araştırmalarıma rağmen hepsi bir arada bir rehber bulamadım.)

Yardımlarınızı talep ettiğim konular ise;
    1) Oyun elimize ne zaman ve ne şekilde ulaşacak?
    2) Oyun yükleme işlemi aşamalı olarak ne şekilde gerçekleştirilecek?
    3) Oyun yükleme ve devamında ne gibi şeylere dikkat edilmeli? (Sonradan sıkıntı yaşanmaması için dikkatli olunulması gereken muhakkak detaylar vardır.)
    4) Yine forumdaki konularda yapılan yorumlardan duymuş olduğum bir konu olan oyunu "online" oynayabilme seçeneği hakkında gerekli bilgiler ve offline oyundan farkı nelerdir?

NOT: Konu hakkında bilgisi olan ve yardımlarını esirgemeyecek olan arkadaşlardan ricam, konuyu cevaplarken sorulara sırayla ve numaralandırarak ayrıntılı cevap vermeleridir. Bilgilerini paylaşarak, zamanının bir kısmını bu konuya harcayacak olan herkese teşekkür eder, haklarını helal etmelerini isterim.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

1) Oyunun eline ne zaman ulaşacağını D&R bilir fakat tahminen çıkış tarihinden itibaren 3 gün içinde ulaşır eline.

2) D&R'dan aldığın için kutulu versiyona sahip olacaksın. CD'yi takıp yükleyeceksin. Oyun yükledikten sonra Steam vasıtasıyla ek dosyalar indirecek ve bu dosyalarla birlikte oyunun tamamen yüklenmiş olacak.

3) Net bir bilgim yok ama Steam üyeliğini önceden al, steamin'de açık olsun yeter.

4) Online oyun derken multiplayer özelliğinden bahsediliyor. Geçen sene hamachi'yle bu iş görülüyordu bu sene Steam üzerinden olacak son durum bu. Offline modda Steam'i offline modda tutmaktan bahsediliyor. Burda ortak oyun alacaklar için geçerli öbür türlü offlinenın bir numarası yok.

Umarım yardımcı olabilmişimdir
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2011
    Yer
    Erzincan

Zaman ayırıp cevapladığın için teşekkürler. Cvp sonucu yeni sorular: Benimde anlayamadığım işte bu steam denen olay! Üyeliği nerden ve nasıl yapılıyor? Oyunu normal şekilde yüklerken steamın acık olmasından kasit steam denilen sitede online olmak mıdır? Yine forumdan okuduğum kadarı ile oyunu active etmek gibi şeyler var!!! Oyunu oynarken internetin olması sanırım gerekmiyor, sadece güncellemeler icin gerekli gibi bu steam!!! Ayrıca su online oynama konusunda verdiğin bilgilerin pek yeterli olmadığınıda söyleyeyim

Steam bir site değil, uygulama. http://store.steampowered.com/ resmi sitesi ordan indirebilirsn sağ üstte steam yükleyin diyo. Burdan birde üyelik alman gerekecek onu şimdiden alabilirsin.FM dvdsi ile birlikte bi aktivasyon kodu alacaksın, oyunu kurarken isteyecek senden bunu bi yerlerde, kodu girdikten sonra artık oyun steam hesabına bağlanacak bu saatten sonra o aktivasyon kodu başka hesaplar için kullanılamayacak. Sonradan oyunu tekrar kurmak için aktivasyon koduna ihtiyacın olmayacak. steam hesabının açık olması yeterli. dikkat etmem gereken bişi var mı diye sormuşsun.steam k.adı ve şifreni unutma :P . Ayrıca steam in güzel yanlarıda var dvd e gerek kalmadan oyunu indirebilceksin artık steam hesabından, tabi dvd olmayınca bütün dosyaları netten indirmesi gerekiyor buda biraz uzun sürüyor :P illa tek bir bilgisayara yüklemenede gerek yok sadece bir hesaptan online modda olduğun sürece bir sorun olmaz.

Online-Offline konusuna değinecek olursak.Online modda iken güncellemeleri yükleyebilirsin yada oyunun ek uygulamaları varsa onları indirebilirsin ( FM de editor oluo bu ek uygulama), onun dışında bu sene network game de steam e entegre edilmiş ve galiba local network kaldırılmış yani multiplayer oynayacaksan online modda olmalısın eğer local gerçekten kaldırılmışsa.

Offline modda ise oyunu normal oynayabilirsin ama internetle alakalı şeyleri yapamazsın yukarda saydığım. ben offline modda takılıyorum hep çünkü şöyle iğrenç bir durum var, internet bağlantın yoksa eğer online modda zaten oyunu açamıyorsun ama offline moda da geçemiosn internete bağlanmadan.Okula gidip geliyorum, okulda portlar kapalı steam uygulamasına erişemiyor ve bilmem kaç kere oyunu online modda unuttuğum için oynayamadım oyunu okulda :P

umarım yardımcı olabilmişimdir :P

Nesil
    2011
    Yer
    Erzincan

Spe1907 bilgilendirmen icin çok tşkler. Ben online olayını şu şekilde anlamıştım: "Online olarak reel menagerler ile ortak bir tabanda mücadele ediyor olmak." Sanırım sen multiplayer derken bunu demek istedin!

Nesil
    2006

Steam bir uygulama indirdiğinde fark edeceksin ki çok fazla oyun var, o oyunları ucuza satın alıp herhangibi bir dvd/cd gelmeden online olarak bilgisayarına kuruyor ve oynayabiliyorsun. Gelecekte bilgisayarını değiştirsen bile steam kullanıcı adı/şifre ile yeni bilgisayarında da oynayabilirsin.

1) Oyun elimize ne zaman ve ne şekilde ulaşacak?
    2) Oyun yükleme işlemi aşamalı olarak ne şekilde gerçekleştirilecek?
    3) Oyun yükleme ve devamında ne gibi şeylere dikkat edilmeli? (Sonradan sıkıntı yaşanmaması için dikkatli olunulması gereken muhakkak detaylar vardır.)
    4) Yine forumdaki konularda yapılan yorumlardan duymuş olduğum bir konu olan oyunu "online" oynayabilme seçeneği hakkında gerekli bilgiler ve offline oyundan farkı nelerdir?
    1)Oturduğun semte göre oyunun ulaşma süreci değişebilir.Geçen yıl oyunu çıktığı gün elime ulaşmıştı.

2)Oyunu yükledikten sonra DVD'nin içinde ki steam kodu ile aktif etmeni isteyecek. Bundan sonra DVDni rafa kaldırıp bilgisayarından oynayabilirsin.

3)Elinde ki keyi çaldırma yeter. Ondan sonra yapılacak bir işlem yok. Zaman zaman oyun steam aracılığı ile otomatik güncellenecektir.

4)Oyun twitter ve youtube entegreli oluyor eğer online modda oynarsan başarılarını anında twitter veya gollerini youtube gönderek paylaşma imkanın olabiliyor.

Nesil
    2011
    Yer
    Erzincan

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Steam bir uygulama indirdiğinde fark edeceksin ki çok fazla oyun var, o oyunları ucuza satın alıp herhangibi bir dvd/cd gelmeden online olarak bilgisayarına kuruyor ve oynayabiliyorsun. Gelecekte bilgisayarını değiştirsen bile steam kullanıcı adı/şifre ile yeni bilgisayarında da oynayabilirsin.

1)Oturduğun semte göre oyunun ulaşma süreci değişebilir.Geçen yıl oyunu çıktığı gün elime ulaşmıştı.

2)Oyunu yükledikten sonra DVD'nin içinde ki steam kodu ile aktif etmeni isteyecek. Bundan sonra DVDni rafa kaldırıp bilgisayarından oynayabilirsin.

3)Elinde ki keyi çaldırma yeter. Ondan sonra yapılacak bir işlem yok. Zaman zaman oyun steam aracılığı ile otomatik güncellenecektir.

4)Oyun twitter ve youtube entegreli oluyor eğer online modda oynarsan başarılarını anında twitter veya gollerini youtube gönderek paylaşma imkanın olabiliyor.
    Bilgilendirmen için çok tşk ederim.

Manager tabanlı oyuna universite yıllarında CM 03-04 ile başlayıp, FM serisini 2006 dan beri oynuyor olmama rağmen (tabi ki hep korsan) oyun güncelleme işlemleri FM12 ile dikkatimi çekti. Tabi korsan olduğu icin 12.04 guncellemesinden ilerisini yapamamıştım.

İnterneti telefon aracılığı ile pc de kullanıyorum. Steam üzerinden yapılacak olan bu güncellemelerin boyutu hakkında da bilgi verebilir misiniz?

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Duka View Post
    Bilgilendirmen için çok tşk ederim.

Manager tabanlı oyuna universite yıllarında CM 03-04 ile başlayıp, FM serisini 2006 dan beri oynuyor olmama rağmen (tabi ki hep korsan) oyun güncelleme işlemleri FM12 ile dikkatimi çekti. Tabi korsan olduğu icin 12.04 guncellemesinden ilerisini yapamamıştım.

İnterneti telefon aracılığı ile pc de kullanıyorum. Steam üzerinden yapılacak olan bu güncellemelerin boyutu hakkında da bilgi verebilir misiniz?
    Bir bilgi veremem tabii ki; ama güncellemeler içeriğine göre 100mb ile 200 mb arası değişiyor.

Mesaj Yetkileri