Sayfa 4 / 12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 357 sonuç

Konu: Football Manager 2013 BETA (Ana Konu)

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Ben Stoch'dan iyi verim aldım ama Sow'un kalitesi konuşmuyor yine taktik kısmı biraz karışık olmuş şu yeni mevkilere alışmak zor olacak ama iyi oldu oyun Tamamen TÜRKÇE olacak işte.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by futureless View Post
    Krasic'ten ben de iyi verim aldım 7 resmi maç itibariyle, 5 gol 5 asist daha ne beklerim ki
    5 maç 4 gol 5 asist benden gelsin.

Çok iyi oynuyor.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

selçuk inan'ı da rica edebilirmiyim son olarak
    Last edited by mustiUA : 19.Ekim.2012 at 16:44 Reason: yanlış yere yazmışım pardon

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ThreepWooD View Post
    Eleştiriyi de düzgün bir hitap şekli ile yapmak gerek tabii.

Krasic aslında özellikler düşük olabilir ancak çok iyi performans alıyorum kendisinden.
    Anlasamadigimiz sey bu esasinda. Ozellikleri sizin gozunuze dusuk gorunuyor belki Krasic'in ama hic de dusuk degiller (flair'e 6 vererek bence Italyanlar buyuk haksizlik yapmis ama biraz daha izleyelim). Veya ozellikleri fazla iyi gorunen oyuncular, ille de cok iyi performans gosteren oyuncular olmuyorlar.

Krasic'in ozellikleri onu dunyadaki en iyi 15. sag kanat oyuncusu yapiyor. Arsenal'deki Gervinho, Spartak'taki Aiden McGeady veya Tottenham'daki Aaron Lennon ile kafa kafaya olacak seviyede. Biraz daha daha ust seviyede ozellikleri olan oyuncular Jesus Navas, Hulk, Pedro, Antonio Valencia gibi adamlar.

Simdi bu oyuncunun ozelliklerine bakip, begenmemek acaba sizin beklentilerinizde bir carpiklik oldugunu gostermiyor mu?

Klasik modda oynayanlar biraz bahsedebilirmi

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Oyuncuları değerlendirmeden önce Fenerbahçe organizasyondaki görevlerini ve performanslarını yeterince izleyebilmem gerekir. Yoksa bu ön yargı olur. Araştırmacının misyonu emin olarak araştırma yapmak olduğu için yeterince izleyip kanaat getirene dek önceki araştırmacının görüşüne saygı duymak gerekiyor. Bir sonraki veritabanı güncellemesine dek inşallah herhangi bir aksilik olmaz da yeterince izleyebilirsek görüşlerimizi yansıtabiliriz.
    ABOO yorumun için teşekkürler,haklısında ama şöyle bir soru geliyor insanın ister istemez aklına,lig ağustos ayında açıldı ve bu kadar zamandır yeterince izleyemediyseniz(yada varsa başka fb araştırmacısı o izleyemediyse bilmiyorum artık ) neden bu scout görevini fb yi daha iyi takip edebilecek,maçlara gidebilecek vs. adama devretmediniz? Yani fenerbahçe nedense her sene gs ve bjk ya göre kötü yapılıyor,alex inanılmaaaa...aaz abartılmış,insan ister istemez sormak istiyor bunları

mesela şimdi ekşi sözlük'de okudum,stoch un biticilik 18 olduysa alex'in 24 olmalı,alex'in creativity'sini 20 yapmasiyla cocuk oyuncagi izlenimini veren oyun felan diyorlar haikaten stoch'un bitiricilik 18 nedir ya ehehe
    Last edited by leave_992 : 19.Ekim.2012 at 17:20

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Anlasamadigimiz sey bu esasinda. Ozellikleri sizin gozunuze dusuk gorunuyor belki Krasic'in ama hic de dusuk degiller (flair'e 6 vererek bence Italyanlar buyuk haksizlik yapmis ama biraz daha izleyelim). Veya ozellikleri fazla iyi gorunen oyuncular, ille de cok iyi performans gosteren oyuncular olmuyorlar.

Krasic'in ozellikleri onu dunyadaki en iyi 15. sag kanat oyuncusu yapiyor. Arsenal'deki Gervinho, Spartak'taki Aiden McGeady veya Tottenham'daki Aaron Lennon ile kafa kafaya olacak seviyede. Biraz daha daha ust seviyede ozellikleri olan oyuncular Jesus Navas, Hulk, Pedro, Antonio Valencia gibi adamlar.

Simdi bu oyuncunun ozelliklerine bakip, begenmemek acaba sizin beklentilerinizde bir carpiklik oldugunu gostermiyor mu?
    Beğenmeme durumu yok ortada sadece düşük olduğunu düşündüğümüz özellikler var.Ancak buna rağmen iyi oynuyor dedim..

Oyuncu özellikleri berbat, böyle özellikler mi olur demedim.Sadece daha yüksek olabilir mi sanki diyenler var..Belki de oyunun en iyi kanat oyuncusu ancak herkesi memnun etmek zor, insanlar istediği şekilde görmek ister.

Benim açımdan sorun yok

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by leave_992 View Post
    ABOO yorumun için teşekkürler,haklısında ama şöyle bir soru geliyor insanın ister istemez aklına,lig ağustos ayında açıldı ve bu kadar zamandır yeterince izleyemediyseniz(yada varsa başka fb araştırmacısı o izleyemediyse bilmiyorum artık ) neden bu scout görevini fb yi daha iyi takip edebilecek,maçlara gidebilecek vs. adama devretmediniz? Yani fenerbahçe nedense her sene gs ve bjk ya göre kötü yapılıyor,alex inanılmaaaa...aaz abartılmış,insan ister istemez sormak istiyor bunları
    Veritabani her yil transfer donemi bittikten 3-4 gun sonra SI'a teslim ediliyor. Yani bu yil veritabani SI'a teslim edildiginde takimlar 3 tane lig maci ve Avrupa'da on eleme maclari oynanmisti.

Bu maclara dayanarak, ozellikle takimlarin hazir da olmayabilecegini goz onunde bulundurarak, kararlar vermek degisiklikler yapmak ne kadar dogru olur? Tabii ki bazi seyler gozlemlenmistir, hatta oyun cikana kadar arastirmacilarin kafalarinda bazi degisiklikler yapilmasi gerektigi belirginlesmeye baslamistir. Ama bunlari yansitlamari ancak Subat yamasini bulacaktir.

Bu her zaman boyledir. Gecen yil Semih ve Emre 95 ve 100 CA'lik oyunculardi. Yani asagi yukari Bank Asya'nin ortalama oyunculari. Bu ikisinin bugun geldikleri yeri ongormek cok zordu. Ama oynadilar, belirli bir performans gosterdiler ve ona gore duzenleme yapildi. Veya Riera gecen yil Yunanistan'dan 145 CA ile geldi. Bu seviyeye oyun olarak hic yaklasamadi ve oncek Ocak, sonra da yaz doneminde duzenleme yapildi.

Sanmayin ki arastirmacilar istedigi degisikligi aninda yapabiliyorlar. Veritabaninda oyuncular yilda 2 defa guncelleniyor. Oyun cikisi icin Haziran ayinda. Subat yamasi icin de Ocak ayinda. Cok cok ozel durumlar olursa tabii Temmuz ve Agustos aylarinda da ufak tefek degisiklik yapilir ama dedigim gibi sezon basinda oynanmis 4-5 maca bakarak degerlendirme yapmak mi daha dogru yoksa butun bir yil izleyip yaptigin gozlemlere guvenmek mi?

Ornegin Stoch gecen sezon 10 maclik cok iyi bir seri yasadi. O donemden once ve sonra ise o performansa yaklasamadi. Stoch'u neye gore degerlendirmek daha dogru peki? Bu sezonun basindaki durumuna gore mi, yoksa o 10 maclik surece gore mi, yoksa butun 1 sezonluk oyununa gore mi?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by leave_992 View Post

mesela şimdi ekşi sözlük'de okudum,stoch un biticilik 18 olduysa alex'in 24 olmalı,alex'in creativity'sini 20 yapmasiyla cocuk oyuncagi izlenimini veren oyun felan diyorlar haikaten stoch'un bitiricilik 18 nedir ya ehehe
    Stoch'un geçen sene attığı usta işi yay çevresi gollerin tamamı Finishing'e giriyor. Finishing isteniyor o bölgeden şutlar için. Öyle ki bir şutu dünyada yılın golü seçildi. Vuruşlarının hepsi usta işi vuruşlar, başarı oranları da çok yüksek. Aksini iddia etmek bilinçsiz ve yetersiz sayıda izlemek olur. Bu sene bu oranı ve beceriyi düşürürse değişiklik düşünülebilir, bu farklı.

Alex'in oyun zekasını neden tartışıyoruz? Profilinde küçük bir kaç değişiklik var sadece. Ağırlıklı yine bu profildi geçen sene. Yeni farkedilmesine şaşırdım. Alex ülkemize gelmiş geçmiş en iyi 3 oyun zekasına sahip oyuncudan biri. Her yerden her şekilde defansı yanıltan gollük nokta paslar atarken herkes ooooo diyordu ama şimdi nasıl olur mu deniyor? Alex istatistikleri alt üst etti. Ligde ve ŞL'nde asist kralı oldu. Bunlar kolay işler değiller. Alex bu konuda dünyanın en iyisi kimse kusura bakmasın. Yaratıcılık onun göbek adı.

Görevim sadece Fenerbahçe'yi araştırmak. Başka takımdaki performansı ile yargılayamam. Hiç bir oyuncuyu Fenerbahçe'de izlediğimden daha iyi gözlemleyemem. Bunu tartışmamız bile doğru değil. Fenerbahçe'yi yeterince izliyorum. Geçen sezon için yapıldı bu veritabanı. Fenerbahçe dışındaki hiç bir performans ile veritabanı oluşturamam.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003

Beğenmeme durumu yok ortada sadece düşük olduğunu düşündüğümüz özellikler var.Ancak buna rağmen iyi oynuyor dedim..

Oyuncu özellikleri berbat, böyle özellikler mi olur demedim.Sadece daha yüksek olabilir mi sanki diyenler var..Belki de oyunun en iyi kanat oyuncusu ancak herkesi memnun etmek zor, insanlar istediği şekilde görmek ister.

Benim açımdan sorun yok
    Genel yazmistim zaten. Farkli bakis acilari pek tabii normal. Biz ozellikle oyuncunun genel becerisi (CA) konusunda fahis bir hata yapmamissak ozellikler tartisilabilir. Bazisi yukselir, bazisi duser ve daha memnun edici bir seviyeye gelir.

Biz oyunculari CA olarak dogru yaptigimizi dusundugumuz zaman (ki bunu oyunculari baska oyuncularla karsilastirarak yapiyoruz pek tabii ve genelde bu konuda yanilma az oluyor), abartilmis veya kotu yapilmis gibi yorumlar cok da anlamli olmuyor.

Bir oyuncunun bazi ozellikleri zayif gozukuyorsa, bunun nedeni bazi diger ozelliklerinin yuksek olmasindandir. Veya bir oyuncunun bazi ozellikleri yuksek gorunuyorsa, bunun nedeni bazi diger ozelliklerinin dusuk olmasindandir.

Ornegin Emre Colak'in teknik becerileri var. Ama ne bu teknik becerileri yuksek yuzdeyle olumlu sekilde kullanmasini saglayacak hizi/dengesi/gucu var, ne de karar verme, soguk kanli kalma ve sezme becerileri var. Yani ne bireysel oyunda etkili olabilecek fiziksel yeterliligi var, ne de takim oyununda akli ile oynayarak etkili olabilecek zihinsel yeterliligi var. Ucuncu bir oyun stili zaten yok. Ama bir kac ozelligi yuksek oldugu icin abartilmis denilebiliyor. Belki de bazi ozellikler abartilmistir. Ama bu abartilan ozelliklerin yeterince iyi kullanilmamasina neden olacak baska ozellikler de dusuk birakilmistir.

Hatta Soner Aydogdu ile Emre Colak hemen hemen ayni seviyede degerlendirilmis durumda. Emre icin tepki verilirken, Soner icin hic bir sey yazilmamis olmasi da ilginc esasinda. Veya Semih icin abartilmis denirken, Serdar Aziz icin hic bir sey soylenmemesi de ilginc cunku ikisi de asagi yukari ayni seviyede degerlendirilmis durumda. Bu nedenle de yapilan bir cok yorumun tamamen renk korluguyle yapildigini dusunuyorum. Arastirmanin tarafsizligini sorgulayanlarin, bence kendi tarafsizliklarini gozden gecirmeleri gerekiyor.
    Last edited by perpetua : 19.Ekim.2012 at 18:36

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

FM klasikte, mesela İngiltere ligini seçince bütün alt ligleri de yüklüyor.
    Bunu değişmenin yolu var mı ?

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

arama çubuğumu yok. yoksa sadece bende mi böyle? ctrl f yapmak hiç iyi olmuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Ben genel olarak beğendim profilleri. Sadece Recep niyaz i anlayamadım . Belki onda da özellikleri random girilmistir , o da benim şansıma kötü çıkmıştır. Ca-pa olayına bakmak gerek.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Eleştiriyi de düzgün bir hitap şekli ile yapmak gerek tabii.

Krasic aslında özellikler düşük olabilir ancak çok iyi performans alıyorum kendisinden.
    Benim hitap şeklimde mi sorun var anlamadım.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by kasım akdemir View Post
    Benim hitap şeklimde mi sorun var anlamadım.
    Yok yahu kimseye söylemedim onu genelleme yaptım

Ne üstüne almaya meraklısın abi ya

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Yok yahu kimseye söylemedim onu genelleme yaptım

Ne üstüne almaya meraklısın abi ya
    ne kadar güzel anlaşamıyoruz la

Benden başka Crash dumps hatası alan var mı ? Milli takım personellerine girince atıyor, şimdi hatırlamadıgım bir kaç yere daha girince crash dumps hatası veriyor.

yanlış kod girilmiş galiba oyuna quaresmanın çalışkanlığındaki 0 fazla olmuş bence. bu arada biri canerin profilini koyabilir mi?(bi de cristianın)

not: semih ve emre iyi yapılmış umarım 2-3 yıl sonra ezeli rakibine gelmeyi kabul ederler, artık o bu yüksekmiş demek yerine onları alacağım, çünkü benim fikirlerim genelde uyuşmuyor bir de recepin pa'sı kaç?

benim anlam veremediğim bir nokta var ;

kendisine en ufak bir temas olmayan pozisyonlarda taklalar atarak yere düşen burak yılmaz'ın dayanıklılık puanı neye göre 14 verilmiş ?

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by rcrdnh View Post

kendisine en ufak bir temas olmayan pozisyonlarda taklalar atarak yere düşen burak yılmaz'ın dayanıklılık puanı neye göre 14 verilmiş ?
    Dayanıklılığın dediğiniz olayla yakından uzaktan alakası olmadığı için olabilir mi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by rcrdnh View Post

Dayaniklilik, oyuncunun yorulmadan ne kadar oynayabildigi.
    Dusundugunuz buyuk ihtimalle denge, o da oyuncunun ikili mucadelede ayakta kalma becerisi, istegi degil..

Burak'in kendisini kolay yere birakmasi ise Burak'in pek sportmen bir oyuncu olmamasiyla ilgili. Bu ozelliginin de dusuk oldugunu oynadikca gozlemlersiniz. Veya editor'u acarak.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Bende aldım bilader Crash Dumps.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quaresmanin profili ve bilgiler kismini yollayabilirmisiniz birde sansimi burdan deniyeyim

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Quote Originally Posted by pele96 View Post
    Quaresmanin profili ve bilgiler kismini yollayabilirmisiniz birde sansimi burdan deniyeyim
    oyunda 1-2 ay ilerledim. bu zamanki profili;

Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Bekledigimden iyi birde direk as takimdami basliyor yoksa yedek takimdami?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

ben de as takımdaydı , öyle hatırlıyorum.

Quote Originally Posted by petrol_fb12 View Post
    @lakin1907

Geçirdiği sakatlıktan olabilir...Bence yeneği 8 normal ...ama şu anda fenerbahce'de fazla izleyemedik..2-3 maç oynadıktan ortaya cıkar...zaten cok tartışılıcak forumda...ama emre çolak Uçurmuşlar resmen..

Durum şu...Sertaç Çam..Bile krasiç daha yetenekli )) Tam komedi olmuş...Semih kaya ile aynı ayarda krasiç ....Galatasaray cok şişirilmiş...Hemde baya..
    Oyuncuma laf ettirmem :P
    Last edited by Jaswege : 20.Ekim.2012 at 00:30

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Sıfır transfer ile gerçek kadroyla başladığım oyunda, Beşiktaş 7.000 kombine satıyor. Normalde 10.000'den fazla kombine satıldığı biliniyor. Bu sayıların güncellenmesi mümkün mü? Editör kullanmak istemiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyun içerisinde "Baş gözlemci" Baş Fizyoterapist" gibi şeyler gelmiş. Ben baş gözlemcimi kovdum ve yerine başka birini aldım ama artık baş gözlemcim yok personelde. Bu ne iş yapar ve ben nasıl onu tekrar baş gözlemci yaparım?
    FM Gazetesi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Oyun içerisinde "Baş gözlemci" Baş Fizyoterapist" gibi şeyler gelmiş. Ben baş gözlemcimi kovdum ve yerine başka birini aldım ama artık baş gözlemcim yok personelde. Bu ne iş yapar ve ben nasıl onu tekrar baş gözlemci yaparım?
    Bas gozlemcinin gorevi, gozlemcilerin buldugu oyuncular hakkinda bilgi vermek. Bunu gorevler bolumunden ayarlayabilirsin.

Sayfa 4 / 12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Mesaj Yetkileri