Sayfa 13 / 15 İlkİlk ... 31112131415 SonSon
361 ile 390 arası toplam 424 sonuç

Konu: Türkçeleştirme Hata Paylaşım Konusu

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

daha önceki sayfalara bakmadım belki daha önce paylaşılmıştır bilemiyorum ama /n ifadesi gözüküyor. büyük ihtimalle alt satıra geçmesi için yazılmış.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by nouma16 View Post
    daha önceki sayfalara bakmadım belki daha önce paylaşılmıştır bilemiyorum ama /n ifadesi gözüküyor. büyük ihtimalle alt satıra geçmesi için yazılmış.
    Oyun hatası bu sanırım. Cümlenin çevirisinde böyle bir şey görmedim.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

@magicstigvolki

Düzeltildi.

Steam ID: fotosuki

Nesil
    2005
    Yer
    Kocaeli

Grup A, "A grubu" olarak değiştirilebilirse normal kullanım açısından daha iyi olur.

2. cümlede de eklerde sıkıntı olmuş. A Grubu'nda ya da (çevrilmezse Grup A'da), son şampiyon Fenerbahçe ünvanını... şeklinde olmalı.

ve "yüksekten uçanlar"da bir sorun var. orijinali high-flying imiş, "gözü yükseklerde" ya da "hırslı" anlamları yazıyor sözlükte ama tam anlamını vermese de, "gözü kupada olan" gibi bir çeviri de uygun olabilir.

en sondaki Türk takımı, cümlenin orijinalinden bir saçmalık. yerel kupalar da uluslararası kupalarla aynı şablonu kullandığından dolayı böyle bir saçmalık olmuş, yapabilecek bir şey yok sanırım.

Ek: Devre arasındaki Takım konuşması sayfasında, Yediği Goller Sütunu "Ver", Koştuğu Mesafe Sütunu da "Dp" ile kısaltışmış. daha anlamlı kısaltmalar olabilir.
    Last edited by merty_fb : 29.Ekim.2012 at 19:29

Konunun tamamını takip edemiyorum o nedenle eğer paylaşıldıysa bu hata ciddiye almayınız, özür dilerim.

Sürüpücü Libero yerine libero yazıyor sadece rol kısmında.

Edit: Şimdi diğer pozisyonlarda da rol ve görev adlarında hatalar tespit ettim, daha doğrusu bu rol ve görev adlarının sağ tarafta yazan açıklama kısmında daha farklı çevrilmiş olması sorunu var. Örneğin : Defansif Orta Saha rolünün açıklamasında Ofansif Orta Saha yazıyor, 'Sıkı Defans' görevinin açıklamasında 'Savunma(Koruyan)' yazıyor. Bu bölümü tamamen elden geçirmenizi tavsiye ediyorum.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Rolleri düzelttim. Full sürümde oralar düzgün bir şekilde çıkacak karşısınıza. Hatta bunlar için bir rehber hazırlayayım.

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    Rolleri düzelttim. Full sürümde oralar düzgün bir şekilde çıkacak karşısınıza. Hatta bunlar için bir rehber hazırlayayım.
    Teşekkürler

Default 54-70

Bu arada toplam 70 tane ekran görüntüsü attım böyl takibi zor oluyor ise MSN den ya da başka bir şekilde adminlerden birinze rar lı olarak tüm dosyayıda yollayabilirim. ÖM atabilirsiniz.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Güncellemeler konusunda resmi bir bilgi veremiyoruz, bu SEGA/SI kontrolünde olan bir konu. Ama 2 Kasım'a kadar güncellemeye devam ediyoruz.

Bazı çeviriler veritabanı ile ilişkili (örn. turnuva isimleri) bunlara şu an için müdahale edemiyoruz. Tahminen firmanın Şubat veritabanı güncellemesinde resmi olarak elden geçirebiliriz gibi görünüyor. Ama şimdilik bunu beklemeden, biz veya diğer topluluklar tarafından çıkartılacak gayrı resmi yamalarla çözüm bulacağız.
    Yalnız bize oyunun betası çıkmadan önce böyle denmedi,şimdi mi SI devreye giriyor bulursam atarım o mesajları yöneticinin yazdığı kimin yazdıgını hatılramıyorum ama ya sendin yada aydın abiydi mustafa abi

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Onu ben demiştim. Biz Türkçe'yi güncellemeye devam edeceğiz. Artık bunlar Şubat'taki resmi yamada mı yer alır, daha önce mi güncelleme yaparlar bilemiyoruz orasını.

Peki veritabanı ile ilişkili olmayan çeviriler içinde Şubat ayının beklenmesimi gerekecek yoksa bunlar için ayrıca bir yama türü bişey çıkar mı ? Örneğin şu ana kadar atılan ekran görüntülerinin düzenlendiği hali ile bir yama çıksa bile oldukça tatmin edici olur. Şu hali ile bile zaten yeterince tatmin edici iken tabi =)

Bu arada çok hızlı geçti ekran görüntüsü alamadım ... Maç spikerinde şöyle yazdı: Fenerbahçe ve hoş bir gol... hoş gol mü olur abicim =)) güzel bir gol olsa daha iyi olur kanımca =)

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

magicstigvolki, aramızda bir iş bölümü yaptık. Buradaki hatalarla genel olarak ilgilenen arkadaşımız fotosuki. Fotoları istersen onunla paylaşabilirsin.

Buraya konan hatalar ayın 2'sinde çıkacak oyunda gözükmeyecek. Ondan sonrası için nasıl bir güncelleme aralığı yapar SI, onu bilemiyoruz.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

@magicstigvolki, merty_fb

Düzeltildi.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Ben de ekran görüntüsü alamadım. Serbest vuruştan gol attı oyuncum. "<d metreden vurdu" gibi birşeydi.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Türkçe oyunda oyuncu özellikleri ingilizce dil seeneğindeki gibi sıralı şekilde yapılabilir mi acaba böyle bir çalışma varmı veya olacakmı cevap verirseniz sevinirim.

Nesil
    2007
    Yer
    kütahya simav

Önceden eklendimi takip edemedim verildiyse özür dilerim.

Maç içinde top direkten dönünce spikerde "top direnden döndü" tarzında bir cümle geçti.

Düzeltilirse sevinirim.

Defans oyuncum hata yaptı maç spikerinde çöyle yazdı "Adamını kaçıran Sivasspor bu hata yüzünden kendini affetmeyecek" golü atanda Sivas dı bu arada =)

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

maç spikeri ve veritabanı isteyen düzenlemeler tahminen Şubat 2013 tarihinde (çünkü genelde bu dönemde veritabanlı update çıkıyor)

Bunun dışında belirttiğiniz dil dosyasında yer alan güncellemeleri ise sürekli yapıyoruz.

Tüm bunlara ek olarak, firmanın resmi olarak çıkartmadığı yamalar dışında kendimiz geliştirme yamaları çıkartmayı planlıyoruz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

maç spikeri ve veritabanı isteyen düzenlemeler tahminen Şubat 2013 tarihinde (çünkü genelde bu dönemde veritabanlı update çıkıyor)

Bunun dışında belirttiğiniz dil dosyasında yer alan güncellemeleri ise sürekli yapıyoruz.

Tüm bunlara ek olarak, firmanın resmi olarak çıkartmadığı yamalar dışında kendimiz geliştirme yamaları çıkartmayı planlıyoruz.

2 Kasım'da burada belirtilen tüm hatalardan arınmış bir oyuna başlamamızı sağlayacak bir yamanız olacak mı?

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Burada belirtilen bütün hataları düzenledik. Full oyun çıktıktan sonra da hata paylaşmaya devam lütfen.

Haber başlığı ile içerik uyuşmuyor.

namağlup gidiyorum soldaki haberlerde de gördüğünüz gibi, başlık içeriğe uydurulmalı sanırım.

Ayrıca pozisyon isimlerinin ingilizce olacağı yamanızı merakla bekliyorum en kısa sürede çıkar umarım.

Profil sıralamasının ingilizcedeki gibi olmasıyla ilgili gelişme var mı acaba?

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Düzeltildi.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Profil sıralaması ile ilgili talep geçildi ama bu tip düzenlemeler şu aşamada hemen olmuyor. Bununla alakalı biz ne yapabilirizi tartışıyoruz. Pozisyonların ingilizce olan hali ile ilgili yama için de bir resmi olmayan yama çıkacaktır.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    İnegöl

Profil sıralaması ile ilgili talep geçildi ama bu tip düzenlemeler şu aşamada hemen olmuyor. Bununla alakalı biz ne yapabilirizi tartışıyoruz. Pozisyonların ingilizce olan hali ile ilgili yama için de bir resmi olmayan yama çıkacaktır.
    Teşekkürler,pozisyonların halledilecek olması iyi oldu.Bir de profil sıralaması eski halini alabilirse çok daha iyi olur,en azından benim için.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by mertayasava View Post
    Teşekkürler,pozisyonların halledilecek olması iyi oldu.Bir de profil sıralaması eski halini alabilirse çok daha iyi olur,en azından benim için.
    çoğumuz için

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Bir milli maç öncesi "Türkiye Gökhan Töre ve kulübüne bakıyor" diye bir haber çıktı. Bir de hava durumu bilgilerinde 17ºD yazıyor. 17ºC olmalı.

daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Düzelttim.

merhaba,
    Karşıyaka futbolcusu mustafa sevginin ceza sebebinde şöyle yazıyor

Dünya genelinde nedeniyle 21.1.2013 tarihine kadar cezalı

Buna ek olarak
    özel antrenman koyduğumuz bir futbolcuda Öze yazan yerin üstüne geldiğimizde
    Futbolcu özel antrenman öğreni yapan genç bir oyuncu
    yazıyor. Ekran görnütüsü şuan koyamadım fakat gerekiyorsa daha sonra koyabilirim

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

"Dünya geneli" kısmı değişkenmiş burada. Biraz belini doğrulttum oranın.

İkinci cümle ise düzeltilmiş.

Teşekkürler.

Sayfa 13 / 15 İlkİlk ... 31112131415 SonSon

Mesaj Yetkileri