Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 93 sonuç

Konu: Yeni Antrenman Sistemi & Maç Antrenmanı & Bireysel Antrenman Rehberi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Lütfen soruları o konuda soralım ki diğer arkadaşlarda sizin sorunuzun cevabından yararlansınlar.
    Sentugo.

genclere personel atanabılıyor demıssınız bıraz açarmısınız ?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by balinger View Post
    genclere personel atanabılıyor demıssınız bıraz açarmısınız ?
    Bahsettiğim şey şu.

FM 2013'te futbol direktörü gibi yeni personeller geldi. Gençler için de özel olarak bazı personeler var.

Daha önceleri sadece "Youth Coach" olarak geçen ve sadece gençlerle ilgilenen koçlar vardı. Artık onlarla birlikte "18 Yaş Altı Kaleci Antrenörü", "18 Yaş Altı Form Antrenörü" gibi çeşitler de mevcut. bu durumda oyuncularla daha özel olarak ilgilenebiliyorlar.

En önemlisi ise bir "Gençlik Gelişim Sorumlusu" var. Bu da Futbol Direktörü gibi özelliklere sahip ancak sadece gençlerle alakalı olanları yapabiliyor, eğer izin verirseniz.

Gençlere personel de bu şekilde tanıyor işte.
    Sentugo.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Bence geçen sene ki sistem daha iyiydi beğenmedim. Tek olumlu yanı as takım antrenörlerinin gençlerede uyarlanması.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

2013 de hucumlar ile savunmacılar aynı programa mı tabii tutuluyor yani?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ugrtmzyrk View Post
    2013 de hucumlar ile savunmacılar aynı programa mı tabii tutuluyor yani?
    Evet. Genel Antrenmanda aynı programa tabii tutuluyorlar ancak birbirlerinden farklı özellikleri gelişiyor! Bu söylediğim saçma gelebilir ama durum böyle. Antrenörler değişik mevkideki oyuncuları değişik şekilde çalıştırıyorlar FM 2013'te. Yani işimizi baya kolaylaştırmışlar.

Bireysel Antrenman değerleri vermenizi tavsiye ederim. Böylece oyuncular ilk önce genel antrenmanla hep birlikte çalışıp daha sonra "Fırsatçı Hücumcular" fırsatçı hücumcularla, "Ön liberolar" ön liberolarla grup olup çalışır ve o mevkiye göre özellikleri gelişir.

Yeni farkettiğim bir şey olarak; 18 Yaş Altı takımı oyuncularına özel olarak Fiziksel Antrenmanları verilebiliyormuş..
    Sentugo.

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

elinize emeğinize sağlık çok iyi olmuş. yanlız ben bu antrenman detaylarıyla uğraşmayı sevmiyorum eskiden buradan hazır alıp uyguluyoduk artık bu iş olmayacak galiba. diğer detaylardan zevk alıyorum fakat bu antrenman angarya geliyor nedense bana bi kolay yolu yok mu bu işin

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mustiUA View Post
    elinize emeğinize sağlık çok iyi olmuş. yanlız ben bu antrenman detaylarıyla uğraşmayı sevmiyorum eskiden buradan hazır alıp uyguluyoduk artık bu iş olmayacak galiba. diğer detaylardan zevk alıyorum fakat bu antrenman angarya geliyor nedense bana bi kolay yolu yok mu bu işin
    Aslında bu sistem daha az uğraş istiyor. Sadece sezon başları ve ortasında dikkat etseniz yeter. Ancak siz en iyisi asistana bırakın. Yalnız asistana güvenmeyin, her zaman doğru hareketleri yapmayabilir.

Asistana bırakmak için resimdeki numaraları takip edin;
    Sentugo.

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

işte eskiden bi dosya indiriyoduk tamam oluyodu sağolsun arkadaşlar paylaşıyodu burada ben de sadece oyuncuları dağıtıyodum içine bu iş benim için sıkıntılı oldu olmadı biraz uğraşmayı denerim sarmazsa iyi bi asistan alıp bu işi hallederiz sağlam bi asistanla sorun çıkmaz diye düşünüyorum ama durumu kontrol altında tutup saçmalamasına izin vermemek lazım nefesimi ensesinde hissetsin

10. Default

birşeyi anlamadım bu varsayılan odaklanmayı biz talebe göre değiştircek miyiz yoksa hepsinin yoğunluğunu ayrı ayrı ayarlayınca oluyor mu?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by snaru View Post
    birşeyi anlamadım bu varsayılan odaklanmayı biz talebe göre değiştircek miyiz yoksa hepsinin yoğunluğunu ayrı ayrı ayarlayınca oluyor mu?
    Ben de şu anda sizi anlamadım. Hangi talep ? Hepsinin yoğunluğunu ayrı ayrı ayarlayınca ne oluyor mu ?

Belki şunu söylersem sorunuza cevap vermiş olurum. Oyuncunuza Belirli Nitelik olan "Pas" odağını seçerseniz, oyuncunuz pas atmaya daha fazla çalışır ancak diğer özellikleri de gelişir. Ben açıkçası genç oyuncularımda "Çok Yoğun" odak yoğunluğunu, genç olmayanlarda "Ortalama" odak yoğunluğunu seçiyorum. Yaşlı oyuncular da ise herhangi bir bireysel antrenman yaptırmıyorum.

Belirli Nitelik veya Bireysel Rol seçerken şuna dikkat etmek lazım. Bunu örnek vererek açıklamak istiyorum. Mesela bir kalecimiz var ve Pozisyon Alma değeri 8. Bu kaleci için ister zorla ister güzellikle her türlü "Belirli Nitelik"lerden "Pozisyon Alma" odağına seçmeliyiz! Yani pozisyonuna göre eksik olduğunu düşündüğümüz özellikleri varsa belirli nitelik, haaa yoksa hangi rolde oynatıyorsak o bireysel rolü vermeliyiz.

Ancak ve ancak Bireysel Antrenmanı kesinlikle atamalıyız! Yoksa oyuncular istediğiniz yönde gelişmeyebilir.
    Sentugo.

12. Default

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Ben de şu anda sizi anlamadım. Hangi talep ? Hepsinin yoğunluğunu ayrı ayrı ayarlayınca ne oluyor mu ?

Belki şunu söylersem sorunuza cevap vermiş olurum. Oyuncunuza Belirli Nitelik olan "Pas" odağını seçerseniz, oyuncunuz pas atmaya daha fazla çalışır ancak diğer özellikleri de gelişir. Ben açıkçası genç oyuncularımda "Çok Yoğun" odak yoğunluğunu, genç olmayanlarda "Ortalama" odak yoğunluğunu seçiyorum. Yaşlı oyuncular da ise herhangi bir bireysel antrenman yaptırmıyorum.

Belirli Nitelik veya Bireysel Rol seçerken şuna dikkat etmek lazım. Bunu örnek vererek açıklamak istiyorum. Mesela bir kalecimiz var ve Pozisyon Alma değeri 8. Bu kaleci için ister zorla ister güzellikle her türlü "Belirli Nitelik"lerden "Pozisyon Alma" odağına seçmeliyiz! Yani pozisyonuna göre eksik olduğunu düşündüğümüz özellikleri varsa belirli nitelik, haaa yoksa hangi rolde oynatıyorsak o bireysel rolü vermeliyiz.

Ancak ve ancak Bireysel Antrenmanı kesinlikle atamalıyız! Yoksa oyuncular istediğiniz yönde gelişmeyebilir.
    yok ben anlatamadım şimdi toparlamaya çalışayım. Antreman sayfasını açtığımızda genel antremanın altındaki varsayılan odaklanma ve varsayılan yoğunluk var. dengeli form taktikler gibi şeyleri seçip bırakıyor muyuz yoksa hepsini tek tek seçip yoğunluğunu ayarlıyor muyuz? Onu çözemedim. Örnek olarak mesela takımın form kasmasını istiyorum orada formu seçip yoğunluğu ayarlayıp 2 hafta form mu kastırıyorum?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Evet. Sadece tek bir seçim yapabiliyoruz yani seçip bırakıyoruz. Formu seçersek form kastırıyoruz.

İşte bu sebeple bireysel antreman da yaptırın diyorum.
    Sentugo.

14. Default

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Evet. Sadece tek bir seçim yapabiliyoruz yani seçip bırakıyoruz. Formu seçersek form kastırıyoruz.

İşte bu sebeple bireysel antreman da yaptırın diyorum.
    bilgilendirme için teşekkürler

Daha iyi bir anlatım yapılamazdı...Teşekkürler

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

niyeyse çok karışık geldi ama eline sağlık.. umarım okuduğumda anlarım.

elinize sağlık çok teşekkürler oyunu yukledim hiç açmadan buraya geldim okuyorum herşeyi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RahmanEmin View Post
    Daha iyi bir anlatım yapılamazdı...Teşekkürler
    Quote Originally Posted by Krusty View Post
    niyeyse çok karışık geldi ama eline sağlık.. umarım okuduğumda anlarım.
    Quote Originally Posted by FIRATAVSAR91 View Post
    elinize sağlık çok teşekkürler oyunu yukledim hiç açmadan buraya geldim okuyorum herşeyi
    Sağolun devamı gelecektir...

Bu yazıyı saklamak isteyenler için pdf formatını da düzenledim, yazıya da ekledim. Aşağıdan da ulaşılabilirsiniz.

BU YAZININ PDF HALİ İÇİN TIKLAYINIZ.
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    cankırı

Ekranın ortasında bulunan çubuk ile antreman seviyelerini belirleyebiliyoruz. Ne kadar fazla Genel Antreman yaparsak oyuncularımız o kadar gelişecektir.
    Simdi burayi tam anlamadım Daha fazla mac yapinca is yuku hafiliyor
    Ama daha az mac diyince is yuku artiyor.

Burayi daha acıklayici anlatabilirmisiniz?

PDF dosyasida iyi oldu hemen aldım oradan bakarak ayarlamalar yapmaya basladım tesekkur ederim.
    Bide benım su konuyu acıklarsanız sevinirim.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ozgurka View Post
    Simdi burayi tam anlamadım Daha fazla mac yapinca is yuku hafiliyor
    Ama daha az mac diyince is yuku artiyor.

Burayi daha acıklayici anlatabilirmisiniz?

PDF dosyasida iyi oldu hemen aldım oradan bakarak ayarlamalar yapmaya basladım tesekkur ederim.
    Bide benım su konuyu acıklarsanız sevinirim.
    Dikkat ederseniz orada "Daha Fazla Maç Antrenmanı" ve "Daha Az Maç Antrenmanı" yazıyor. Daha az maç antrenmanı yaptırırsanız, oyuncularınız daha fazla genel antrenman yapma fırsatı bulurlar ve böylece özellikleri daha fazla gelişir. Maç antrenmanı sadece bir sonraki maçı etkiler çünkü.

Toplam antrenmanın yüzde 50 kadarını maç antrenmanı olarak uygulayabiliyoruz. Ben yüzde 20 yapılmasının ideal olduğunu düşünüyorum.
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    cankırı

Tamam simdi anladım ozaman mac antramanı dusuk tutarsak oyuncuların gelısımesi icin asil antramana yogunlasiyor.

Tesekkur ederim. rehber cok iyi olmus ama biraz uzerinde durmak uzerine kurulmus.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Schedules kısmının kaldırılması hakikaten çok büyük saçmalık olmuş bence de. Ama rehber için denilecek bir şey yok tabi ki, elinize sağlık.
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Güzel olmuş. Arkadaşlara tavsiyem Hücum Duran Topları'na maç öncesi çalışsınlar büyük oranla o maçta duran topla gol buluyorsunuz sonra.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bu rehbere teşekkür edilmez mi? Emeklerine sağlık, harika olmuş!

Hocam herşeyi çok güzel açıklamışsınız çok da güzel faydalandık.Fakat bu sakatlanmalar acaba yoğunluğu çok yüksek yaptığımızdan mı kaynaklanıyor?Siz daima çok yüksekte oynatıyorum demişsiniz de.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by kareem1987 View Post
    Hocam herşeyi çok güzel açıklamışsınız çok da güzel faydalandık.Fakat bu sakatlanmalar acaba yoğunluğu çok yüksek yaptığımızdan mı kaynaklanıyor?Siz daima çok yüksekte oynatıyorum demişsiniz de.
    Antrenman tabiiki sakatlanmayı etkiler. Ancak maç içerisinde olan sakatlıklar tamamiyle maçı ilgilendirir. Maç içerisinde Yüksek Tempo ile uzun süre oynadığımızda sakatlıklar artıyor.
    Sentugo.

Peki çok teşekkürler.Sanırım antrenmanı yüksek verdiğimizden oluyor bu sakatlıklar.Hızlı oynamak istediğim için tempoyu mecbur yüksek ayarlıyoruz.Zaten iki türlü de sakatlıklar oluyor devamlı.Antrenman yoğunluğu düşürülebilir de.Taktikle oynama yapmak da biraz mantıksız geliyor.Sonuçta full yüksek tempoda oynamıyoruz ki.

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

hocam ben geçen seneki oyunu oynamadım genç antrenmanıyla ilgili bişey var mı sadece onların antrenörlerini ayarladım ben savunmaya şu hoca top kontrole bu hoca gibi başkada bişey yapmadım.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by kareem1987 View Post
    Peki çok teşekkürler.Sanırım antrenmanı yüksek verdiğimizden oluyor bu sakatlıklar.Hızlı oynamak istediğim için tempoyu mecbur yüksek ayarlıyoruz.Zaten iki türlü de sakatlıklar oluyor devamlı.Antrenman yoğunluğu düşürülebilir de.Taktikle oynama yapmak da biraz mantıksız geliyor.Sonuçta full yüksek tempoda oynamıyoruz ki.
    Antrenmanı yüksek verdiğimizden olmuyor, dediğim gibi tempo sebebiyle oluyor maç içerisinde yaşanan sakatlıklar. Antrenman sadece maç dışında yaşanan sakatlıklara etki eder.

Quote Originally Posted by mustiUA View Post
    hocam ben geçen seneki oyunu oynamadım genç antrenmanıyla ilgili bişey var mı sadece onların antrenörlerini ayarladım ben savunmaya şu hoca top kontrole bu hoca gibi başkada bişey yapmadım.
    Geçen seneki oyunu oynamamanız hiç bir şey kaybettirmemiş çünkü bu sistem bu sene değişti. Genç oyunculara da hoca atadıysanız herhangi bir özel işlem yapmanıza gerek yok. Rehberde anlatılanlar genç oyuncular için de geçerlidir. Özel antrenmanlarına dikkat edin yeterli olur.
    Sentugo.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri