Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 78910 SonSon
241 ile 270 arası toplam 277 sonuç

Konu: Football Manager 2013 | Beşiktaş

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Necip,Ersan ve Cenk çok iyiler...

Burak Kaplan ve Tanju'yu da alternatif oyuncu olarak kesinlikle değerlendirmelisiniz...

Taktik önerim ise 4-5-1...

Almeida'dan da pivot santrafor olarak çok iyi verim alabilirsiniz...

Veli'nin içinden Fabregas çıktı resmen.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Veli oyunda aşmış kendini.
    Canım FEDA olsun sana !

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Velinin içine iniesta kaçmış

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Veli olmuş, Xeli Hernavlak!

Nesil
    2006
    Yer
    Çerkezköy

Arkadaşlar Merhaba,
    Diğer takımlarla oyun açıp Samet Aybaba'nın taktiğini takip ettiniz mi?
    Oyuncu istatiklerini ve takım durumunu paylaşır mısınız?
    Teşekkürler.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

İlk yarı bitmeden kovuluyor samet aybaba yerinede genelde şifo mehmet gecıyor kısacası basarırısz her oyunda besıktas

Kariyer hikayelerine bir bakayım dedim de, Beşiktaş ile açılmış bir kariyer hikayesi göremedim, dikkatimi çekti. Bir tane açmak lazım.

Nesil
    2006
    Yer
    Çerkezköy

Evet arkadaşlar yeni güncellemelerle kariyer açıp paylaşır mısınız?

Bu kadar tutarsız olması Beşiktaş'ın çok acayip. Bende bu sene hiç bir zaman 5. likten aşağı inmedi BJK ama şampiyonda olamadı. Türkiye Kupasını kazandı.

Ve her zaman olduğu gibi kötü transferler yaptı.. Lakin son patchten sonra dikkatimi çeken şey ismi sanı olmayan ama yerine göre iyi oyuncular aldı fakat 3 yıldızı geçmez gene.

Yeni Patch'ten sonra sizlerinde yorumunu almak istiyorum, yaşanan değişimlerle beraber lütfen..

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Tam bir anadolu takımı büründürmüşler Beşiktaşımızı Sivasspor İbb bile yukarılara oynuyor biz 10. 14. arasında gidipm geliyoruz beşiktaş her zaman bir şampiyonlk mücadelesi vermiştir ama oyunda bunadn eser yok.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

@ozan42

Kesinlikle katılıyorum. İlk defa bir FM serisinde Beşiktaş'ı bu kadar kötü ve ezilmiş görüyorum. Oyunda kim bu hale getirdiyse büyük bir talihsizlik bence onun adına.
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

kadromuzun anadolu takımlarından farkı yok ki. böyle olması normal.

Quote Originally Posted by playeray View Post
    kadromuzun anadolu takımlarından farkı yok ki. böyle olması normal.
    O yüzden mi şampiyonluğa oynuyoruz?

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Beşiktaş araştırmacısı var mı ? Cidden merak ettim şimdi. Şu konuya 255 mesaj atılmış olumlu,olumsuz hiç birine geri dönüş yapmamış.

Ayrıca kadro dar dersiniz anlarımda Anadolu takımından farkı yok demek ne demek ya. GS ve FB'den sonra en değerli takım Beşiktaş.

Anladığım kadarıyla mali konulardan dolayı kulübün itibarını, popularitesini vb. şeyleri düşük tuttular ve topçular için kulüp cazip değil.Mevcut kadroda bulunanlarda ya gitmek istiyor ya da hedef göremediği için oynamıyor. Ayrıca staff larımıza kaliteli seçemiyoruz malum durumdan dolayı.
    Rakiplerde ona öre çıkıyo mücadeleye, büyük takımla oynarmış gibi değil.
    Zaten patchden sonra başlangıç hedefi için avrupa ligi elemesi bile çıkıyor artık, eskiden şampiyonlar ligi ve şampiyonluk çıkardı.

17. Default

İlk sezon bitti beklentinin çok üstünde bir sezon geçirdik.Müthiş savaştık fakat bir yere kadar götürebildik.Elimdeki oyunculardan en iyi şekilde yararlandım.

Beşiktaş'ı yeni güncellemede irtibarını düşürmüşler o çok kötü olmuş Miles ne anlar Fedâ dan

Kim bu Beşiktaş araştırmacısı?

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by gzbjk View Post
    ne alakası var? antalyaspor da şampiyonluğa oynuyordu neden hiç kimse onun oyundaki performansını eleştirmiyor? Fernandes dışında iki takımın oyuncu kalitesi açısından farkı var mı? oyun farklı realite farklı. sen gerçekte şampiyonluğa oynayabilirsin fakat oyundaki oyuncuların güçleri şampiyon bir kulüp için yeterli değil.

bir üstteki lig puan durumu görüntüsüne bakarsan Kasımpaşa küme düşmüş. oysa ki kasımpaşa avrupaya oynuyor. neden kasımpaşanın oyundaki durumu eleştirilmiyor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beşiktaş ile ilgili bir yazım, buyrun;

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=113868
    FM Gazetesi

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by playeray View Post
    ne alakası var? antalyaspor da şampiyonluğa oynuyordu neden hiç kimse onun oyundaki performansını eleştirmiyor? Fernandes dışında iki takımın oyuncu kalitesi açısından farkı var mı? oyun farklı realite farklı. sen gerçekte şampiyonluğa oynayabilirsin fakat oyundaki oyuncuların güçleri şampiyon bir kulüp için yeterli değil.

bir üstteki lig puan durumu görüntüsüne bakarsan Kasımpaşa küme düşmüş. oysa ki kasımpaşa avrupaya oynuyor. neden kasımpaşanın oyundaki durumu eleştirilmiyor

Biraz haklısın Galatasaray ve Fenerbahçenin oyuncularına göre Beşiktaş ın oyuncuları biraz daha düşük seviyede ama yinede işte arkadaşın oyununda olduğu gibi 3. olmuşlar yinede oynanır Şampiyonluk için 1. sezon olmazsın 2-3 sezon sonra olur adam farketmez Kasımpaşa gelirsek küme düşmüş ama belki adamlar çok ciddi sakatlık sıkıntıları yaşadı öyle olunca puan kaybetti puan kaybedince teknik direktör değişti olabilir herşey .

Selamlar.

Beşiktaş'ı anormal zor yapmışlar. Pek çok açıdan evet, genelde gerçeğe uygun (ben de kadromuzu kalite açısından düşük bulanlardanım) ve son dakikalarda yenen saçma gollerinden, galibiyeti koruyamamaya kadar her şey var neredeyse. Ama bu kadar olmamalı. En azından bugüne kadar takımın beceri eksikliğini az biraz kapayan mücadele azmini daha iyi vermeleri gerekrdi bence. (Son güncellemeyle oynuyorum)

Neyse. Birkaç oyunda dene-yanıl-kovul sonrası nihayet beşinci mi oyunumda ne, ligi GS'nin 10 puan arkasında ikinci bitirmeyi başardım ki bu kadroyla ciddi başarı görünüyor. En azından bana öyle görünüyor. Hemen her oyuncu yer yer iyi iş yapabiliyor ama tutarlı, düzenli iyi oynayan neredeyse sadece Toraman.

Sezon öncesi yönetim 3M sterlin transfer bütçesi verdi; futbol direktörlüğüne Brehme'yi aldım ve yabancıların tümünü satmasını söyledim.

Fernandes 11, Sivok 5,5, McGregor 2,5, Escude 250bine gittiler. Almeida'yı uzun süre satamadım sonunda 500 bine gitti. Holosko ve Hilbert'e talip çıkmadı. Hilbert'i sonunda Eskişehir'e kiraladım. 20 M satıştan yönetim bana %25 verdi. Eldeki 3+5 ile 8M bütçe oldu. Maaş bütçesindne ayar yapınca 11 Milyon'a çıktım.

Önceki sezonda anlaştığım Estigarribia (WB/M/AML) serbest geldi. M ve AML pozisyonlarında çok çok iyi iş çıkarıyor, söyleyeyim. Shangdong'dan Mozambikli Simao'yu (DMC) 50bin gibi ucuz fiyata aldım. Bu arkadaş da çok iyi oyuncu. Cenk'in yedeğine Gençlerbirliği'nden Özkan Karabulut'u 500bine aldım. Bursa'dan Hakan Aslantaş 300bine, Brezilyalı 33 yaşındaki stoper Luiz Andre'yi gene 300-500 arası bir fiyata aldım. SLB'den (Sporting mi?) AMRC Enzo Perez'i 1,9Ma aldım. Bir de Zambiyalı Kalaba'yı (AMC) aldım. (Bu da çok iyi AMC ama dayanıklılığı düşük) Sonra para kaldı (bu arada reserve kadrodaki Berat Çetinkaya, Muhammed ve Atınç haricinde hemen herkesi ya sattım ya serbest bıraktım) diye önceki oyunlardan bildiğim Carlos Fierro'yu 6 M'a aldım.

Sezona süper girdim. ŞL elemesinde ilk turu geçtim, son turda Atletico Madrid'e 0-2 / 2-1'le elendim, UEFA'ya kaldım. Lige başladım, deplasmanda Karabük'le 2-2 kaldım. İçeride Akhisar'ı son dakikada 1-0 yendim. UEFA grubunda ilk üç maçı rahat kazandım ama ligde bir türlü kazanamadım ve sekizinci hafta kovuldum. Ne taktik ne başka şey para etti. Bir sürü sakatlık, vesaire. Takım toplantısıydı, maç konuşmasıydı hiçbiri para etmedi.

Save ettiğim ilk sezon sonuna döndüm. Bu sefer sadece McGregor ve Escude'yi sattım. Yukarıda saydıklarımdan Fierro ve Kalaba'yı almadım. İlk sezon içinde gözlemcilerin bulduğu 15-16 yaş regenlerden birkaçını yetiştirme bedelleri ödeyerek aldım.

ŞL elemesinde Dinamo Kiev çıktı. 0-3 / 3-1'le elendim. Uefa ön elemesinde Sheriff çıktı, 4-0/1-1'le gruplara kaldım. Lige gene, bu sefer 1-1 ve 1-0'la başladım. Bakalım ne olacak? Yalnız bir şekilde, her nedense Türkiye ligindeki tüm takımlar feci istekli falan oynarken benimkiler anca bağırıp çağırınca, yüklen falan deyince uyanıyor

433 defansif, 4231 asimetrik en çok iş yapan taktikler bende.

Estigarribia'yı özellikle tavsiye ediyorum. Simao'yu da. (Gerektiğinde stoper veya orta saha da oynuyor)

23. Default

beyler ,
    oyuncuların çoğu kontratlarını yükseltmek istiyor .
    fakat maç başıları arttırıp garanti parayı düşürünce kesinlikle kabul etmiyorlar.
    2012 de 2 milyon yıllık istiyorsa 1.5 a falan indirebiliyordum .temsilci ücretini arttırıp, maç başıları arttırınca . ama bunda mümkün değil hiç inmiyorlar.
    bunun bir yolu var mıdır ?
    transferlerde de böyle , adam 10 milyon bonservis istiyorsa 9.5 milyona bile indirmiyor.
    ne isterse onu verip alıyorum mecbur.
    satılık listesindeki oyuncular içinde durum aynı .

ne kulüplerle bonserviste indirime gidebiliyorum ne de futbolcularda maaş konusunda .

Sınavları atlattım bi' Beşktaş kariyeri açayım bakalım ne kadar zorlu olacak. Deneyimlerimi paylaşırım sizlerle.

Quote Originally Posted by gzbjk View Post
    bursaspor da 2 sene önce şampiyon oldu kadrosu dünya karması mıydı çok güldüm her şampiyonluğa yakın puan alan dünya karması gibi takım olsaydı sivasspor, bursaspor gibi takımlar fm serilerinde çok performanslı yapılırdı. kadronun kötü olmasına rağmen takım üst sıralardaysa o teknik direktörün başarısıdır. bu hem oyunda hem gerçek yaşamda geçerlidir. yani samet aybaba bana göre başarılı bir teknik adamdır. geçmişini bilemem ama bu sene kesinlikle kariyeri açısından başarıdır.

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by cmyksl55 View Post
    bursaspor da 2 sene önce şampiyon oldu kadrosu dünya karması mıydı çok güldüm her şampiyonluğa yakın puan alan dünya karması gibi takım olsaydı sivasspor, bursaspor gibi takımlar fm serilerinde çok performanslı yapılırdı. kadronun kötü olmasına rağmen takım üst sıralardaysa o teknik direktörün başarısıdır. bu hem oyunda hem gerçek yaşamda geçerlidir. yani samet aybaba bana göre başarılı bir teknik adamdır. geçmişini bilemem ama bu sene kesinlikle kariyeri açısından başarıdır.
    Bence sen ne kadar futboldan anlıyorsun onu bilmek lazım. Senin şu yazdığın mesaj bana çok komik geldi. Sivasspor , Bursaspor gibi takımların başarısı tek sezonluk idi. Bu iki takım şampiyonluğa oynadığı sezondan sonra istikrarlı bir şekilde yoluna devam edemedi. Sadece Bursaspor şeffaf yönetimi sayesinde ligde ilk beşten aşağı inmedi, Avrupa kupalarına katılabildi. Beşiktaş ise koca çınar, ülkenin en değerli üç takımından, müzesinde 13 lig şampiyonluğu ve 8 Türkiye kupası şampiyonluğu bulunuyor. Ayrıca yazdığın takımlardan Bursaspor oyunda gayet dengeli. Yani Beşiktaş'ı seçeceğine Bursaspor'u seç. Oyunda öyle bir durum var.

Beşiktaş'ın kadrosu kötü değil. Beşiktaş'ın kadrosu Galatasaray ve Fenerbahçe'nin gerisinde buna katılmayan yoktur zaten. Ama diğer takımlardan kadrosu gayet iyi. Bir site var adını unuttum şimdi oyuncu değerlerine bakıldığında Galatasaray ve Fenerbahçe'den sonra en değerli takım Beşiktaş gözüküyor. Önemli olan oyuncu özelliklerinin ne kadar sağlıklı bir şekilde oyuna yansıtıldığı. Beşiktaş'ta bir çok oyuncunun profili çok dengesiz, karışık geliyor bana. Buda bir etkendir bence. Oyun ilk çıktığında Fernandes'de gördük mesela eksikleri.

Beşiktaş bu sezon mali açıdan sıkıntılar çekti. Ama buna rağmen ligin bitimine 7,8 hafta kala zirve yarışının içinde oldu. Belli bir zamandan sonra kalite farkı ortaya çıktı. Daha önceki sezonlarda yıldızlar varken kadroda yine Mart ayına girmeden zirve yarışından kopmuştu takım. İleri ki sezonlarda da Beşiktaş yine zirve yarışının içerisinde olacak. 110 yıllık bir takım bir sezonda FEDA dediyse ileri ki sezonlarda sefasını sürer. Hep bu noktada kalacak değil ya koca kulüp böyle düşünenlerde kendisini kandırır ancak.

Son olarak Samet Aybaba'nın takımın ligdeki konumundan ötürü başarılı olduğu konusunda senle aynı görüşteyim. Ama Samet Aybaba'nın istenmemesinin sebeplerini takip ediyorsan biliyorsundur. Yaptığı tutarsız açıklamalarla, takım içerisinde halletmek yerine oyuncuları medya önünde eleştirmesi, taktik bilgisinin zayıflığı falan falan... Beşiktaş'ın hocası olamayacağını yeterince gösterdi. Bunu tartışmaya bile gerek yok. Aranan özellik tek başarı değil biraz vizyon sahibi olması lazım Beşiktaş'ın hocasında. Beşiktaş dediğin takımın ismi ilk dörde oynar bu ligde zaten.
    Last edited by Mamadou : 08.Mayıs.2013 at 22:30

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Beyler Fernandes'i 20 milyon euroya Münih'e sattım. Yerini de kapatamadım. Oğuzhan güzel oynamıyor. Niang ve Hilbert sakat. Veysel Sarı'yı transfer ettim. Diğer oyuncular aynen duruyor Ne tür bir taktik önerirsiniz?

Nesil
    2007

6. sezonda küme düştü bende Beşiktaş.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Beşiktaşla birçok kariyer yapmış biri olarak birkaç önerim olacak sizlere.Öncelikle takımda gerçekten büyük cevherler var bunları değelerlendirmek lazım.Örnek vermek gerekirse Hasan türk,Muhammed demirci,Atınç nukan,İsmail köybaşı,Oğuzhan özyakup,Sinan kurumuş bu saydığım isimler oyunun başında bunlardan birşey olmaz dedirten profillere sahipler fakat yıllar geçtikçe sizde sağlam antreman tesislerine, en önemlisi sağlam antrenörlere sahip olursanız ve doğru kişilerden özel ders aldırırsanız bu oyuncular inanılmaz gelişme katedebiliyorlar benim kariyerimden bu oyuncuların birkaçının profillerini koyayım.
    Sinan Kurumuş : 2016-2017 sezonunda fazla forma şansı bulamadı keşke kiraya gönderseydim dahada gelişebilirdi.

Hasan Türk : Nerde ne zaman görev versem beni yanıltmadı özelliklede avrupa maçlarındaki performansı beni çok etkiledi.

Muhammed Demirci : Şuanda en önem verdiğim oyuncuların başında geliyor kendisi ona gerçekten çok iyi baktım ve oda bunun karşılığını her sezon gittikçe dahada iyi veriyor kendisi A milli takımın 10 numarası ve Beşiktaş takımının Beyni onun adı Muhammed Demirci.

Oğuzhan özyakup : Kendisine fazla şans veremedim fakat kendisinden çok iyi bir satış bedeli aldığım kesin.

İsmail Köybaşı : Oyunun başındaki profiline nazaran çok iyi gelişme kaydettiğini görebilirsiniz sol bekim ona emanet.

Bu isimleri kazanmaya çalışın güvenin bana karşılığını alacaksınız.
    Gelelim oyunun en başındaki taktik dizilişlere..Geldiğim tarih nedeniyle ilk sezonlardaki dizilişleri haliyle gösteremiyorum.Ben ilk sezon taktik olarak 4-2-3-1 Taktiğini kullanmıştım.
    Cenk-İsmail-Sivok-Ersan-Hilbert-Necip-Veli-Fernandes-Dentinho-Niang-Almeida
    Gibi bir diziliş ile oynamıştım fakat size önerim 1 taktik değil 3 taktik birden oynayalısınız bir süreden sonra oyun taktiğinizi çözüyor ve haliyle iyi sonuçlar alamıyorsunuz.Takımın en önemli gücü ise Almeidanın hava toplarındaki etkinliği ve Manuel Fernandesin Oyunkurucu Hücum rolündeki performansı.Bu 2'liyi Almeida önde olmak üzere arkalı önlü oynatırsanız bu 2'lideki uyumu göreceksiniz.Manuel Fernandesin bende ilk sezon performansını göstermek istiyorum.
    28 maç 15 gol 16 asist.

Hugo Almeida : Kendisi Türkiye ligi için mükkemel bir forvet hava toplarında Süperligde karşısında durabileceği adam sayısı çok az ona yeterki orta açın birde hemen arkasına aynı dili konuştuğu vatandaşı Manuel Fernandes(Oyunkurucu hücum rolünde oynatın)olunca tamamen bir gol makinasına dönüşüyor.Onu sattıkdan sonra forvette büyük eksikliğini hissettiğimi söylemeden geçemicem.

Ve oyunculardan böyle verim aldıkça ilk sezon şampiyon olduk zaten ilk sezon şampiyon olun gerisi geliyor diğer sezonlardada sonuç pek farklı olmadı.Kısacası söyleyebileceğim ilk sezon şampiyonluk için Fernandes & Almeida uyumu çok önemli

Tabi 2018 yılına kadar oynadım birkaç oyuncu önermesi yapmak istiyorum
    1-)Pablo Batalla : Manuel Fernandesin fazla maaş alması ve büyük takımların kıskacına girmesi üzerine sattığım zaman yerine Bursaspordaki 10 numarayı gözüme kestirdim zaten profili Manuel Fernandesi aratmayacak düzeydeydi Batalla ile anlaştım ve onunla beraber mükkemel sonuçlara imza attık.Manuel Fernandesden daha çok verim aldığımı söyleyebilirim.

Kendisinden ilk geldiği sezon 14'ü sonradan girmek üzere 40 maçta 22 gol 19 asistlik bir katkı aldım.
    2-)Carlos Fierro : Bu adam artık fm 12 ve fm 13 olmak üzere klasikleşmiş bir adam ve bende büyük heyecanla kadroma kattım ve süper bir verim aldım 42 maç 49 gol 3 asistlik bir katkı aldım Fırsatçı golcü rolünde.

Kariyer hakkında birçok şey daha yazabilirim umarım daha sonra bu yazımda asıl amacım Beşiktaştakı oyundaki kadro kalitesinin yetersiz olduğunu savunanlar için iyi bir yazı olduğunu düşünüyorum elinizdeki cevherlere iyi bakın iyi oyunlar
    Last edited by ozan42 : 09.Mayıs.2013 at 01:50

O kadar da kötü değil ilk sayfadaki yorumları okudumda. Son patchlerler oynamaya başladım Fm 13'ü Holosko iş yapabiliyor bence . Ama yedek klübesi çok zayıf Fernandes ve Oğuzhan sakatlanınca hiç iş yapamıyor takım.

İlk sezonum daha kimseyi almadım. Sezon sonunda yapmayı planladıklarım ve öenerilerim.

İlk sezon bir şey yapmayın bence kadronuzla devam edin.2. sezon Hilbert,Erkan ve Toraman'ın sözleşmesini yenileyin transfer yapmayın onları bırakıp mali yapı iyi değil. Sözleşmesi biten oyunculara yönelin sezon sonu öyle yapacağım. 1-2 oyuncu ordan alacağım. Takıma bi stoper mümkünse yerli.Bir iyi pas yapan orta saha oyuncusu şart.McGregor'u sezon sonunda satın derim. Cenk rahat götürebilecek kapasitede Beşiktaş kalesini.Hatta ilk sezon onuda oynatın sezon sonu Escudeyide gönderin çok yavaş bir oyuncu.Çok çöp oyuncu var takıımda maalesef Uğur Boral falan.Veli falanda bi işe yaramıyor. Zaten gerçektede bi işe yaramıyor bunlar Escude hariç.

İlk sezon tavsiye 11'im

Cenk
    Hilbert- Sivok - Toraman - Gökhan
    ----------Necip
    ---Fernandes-----Oğuzhan

Holosko-----------------------Niang
    -----------------Almeida--------------

Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 78910 SonSon

Mesaj Yetkileri