Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 149 sonuç

Konu: Colwyn Bay - England Blue Square North [5.Sezon]

Default Colwyn Bay - England Blue Square North [5.Sezon]

Merhaba arkadaşlar, ilk defa forumda bir kariyer konusu açıyorum. Öncelikle paylaşmayı unuttuğum ya da merak ettiğiniz verileri sorarsanız ekran görüntüsü alarak konuya eklerim.

Kariyer konusu açmak yeni aklıma geldiğinden kariyerde biraz ilerlemiş durumdayım. İkinci sezonun ortasına gelmiş durumdayım. O nedenle önce kariyerine geçmişini burada paylaşıp , ondan sonra oynadıkça güncelleyeceğim.

Kariyerime Galatasaray ve Türkiye A Milli Takım menajeri olarak başladım.

Galatasaray'da ilk sezon kullandığım taktiği ikinci sezona başlarken değiştirdim o nedenle ilk sezondaki taktiğimi koyamayacağım. Güncel taktiğimi koyuyorum öncelikle.

Gelelim transferlere, ilk sezon kadroya güvendiğimden transfer yapma ihtiyacı hissetmedim. Milan Baros'u 1,8 Milyon sterline Fransız ekip Montpellier' e sattım. Ceyhun Gülselam, Eray İscan ve furkan Özçal'ı kiralık olarak gönderdim.

Sezon ortasında ise Melo'nun sık sık sakatlanması ve rotasyona da yardımcı olması amacıyla Hamburger SV takımından Tomas Rincon'u 1,7 Milyon sterlin bonservis bedeliyle transfer ettim.

Gelelim ilk sezon fikstürüne. Aldığım sonuçları ayrı ayrı resimlerde göstereceğim böylece bi anda tüm maçları tek resimde görerek heyecanını kaçırmamayı hedefliyorum.

Hazırlık maçlarında 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 6-1 lik bir M'Gladbach mağlubiyeti aldık. Gladbach mağlubiyeti ile medyada çatlak sesler çıksa da bunlara aldırış etmedik.

Hazırlık maçlarından sonra ilk ciddi eşleşmemiz Süper Kupa'da ezeli rakibimiz Fenerbahçe ileydi. Öne geçtiğimiz maçta skoru koruyamadık ve 2-1 mağlup olduk.

Moral bozan bu sonuçtan sonra Süper Lig'e fırtına gibi başladık ve 3 maçta 9 puanı 11 gol ile aldık.

Şampiyonlar Ligi grup kuralarında ise ölüm grubuna düştük.

D(eath) Grubu :

Real Madrid
    Manchester City
    Spartak Moskova
    Galatasaray

Grupta ilk maçımız Manchester City ileydi. 1-0 öne geçtiğimiz maçta skoru koruyamadık ve 2-1 mağlup olduk.

Süper Lig'de ise bu moral bozukluğu ile bir beraberlik aldık, ardından toparlanarak gollü 2 galibiyet elde ettik.

Sıradaki ŞL maçımızda ise rakip favoriler arasında olan Real Madrid'di. 2 kez geri düşmemize rağmen yakaladık ancak yine de maça tutunamadık ve 3-2 mağlup olduk.

Skorlar olumsuz olsa da oynanan futboldan gayet memnundum.

Ligdeki ilk derbimizde Beşiktaş ile yenişemedik.

Ardından ŞL de aldığımız farklı Spartak Moskova galibiyeti bize güven verdi.

İyi futbolumuzda rağmen yine Fenerbahçe karşısında öne geçip, maçı mağlubiyet ile bitirdik.

Spartak Moskova ile oynanan rövanş mücadelesinde, yorgunluk ve sakatlıklar sebebiyle ilk 2 sıradan bizi uzaklaştıran mağlubiyeti aldık.

Ligde beklenmedik Antalyaspor galibiyeti ile ileride çok arayacağımız bir 3 puan daha kaybettik.

İyi futbolumuzla 2 kez beraberliği yakalayan Man City ' i 3-2 mağlup ederek tekrar umutlandık.

Ligdeki üçüncü derbimizi de Trabzonspor'a karşı kaybettik. İstikrarsız sonuçlarımızın sebebi ise kadro derinliğimizin olmayışı ve sakatlık sorunları.

Özellikle devre arasındaki Türkiye Kupası grup maçları bizi çok yoracaktı.

Ancak öncesinde Real Madrid ile bol gollü ve kıran kırana geçen maçı 5-4 kazanmamıza rağmen Spartak Moskova mağlubiyetimiz burada belirleyici oldu ve grubu 3. sırada tamamladık. Ve yolumuza Avrupa Ligi'nde devam edecektik.

ŞL Grup Puan Durumu

Süper Ligde ise önümüzdeki 7 maçta 7 puan kaybettik. Türkiye Kupası'nda ise gruptan çıkarak adımızı yarı finale yazdırdık.

Türkiye Kupası Grup Puan Durumu

Türkiye Kupası'nda Yarı Finaldeki rakibimiz Antalyaspor oldu.

Avrupa Ligi'ndeki 1. eleme turunda rakibimiz ise PSV Eindhoven'dı.

Güzel galibiyetlerde adımızı 2. eleme turuna yazdırdık.

2. eleme turundaki rakibimiz Dnipro oldu.

Sezonun ilk derbi galibiyetini Beşiktaş karşısında 1-0 ile aldık.

Hizliresim.com da bi sorun oluştu sanırım daha resim yükleyemiyorum. Düzeldiğinde devam edeceğim.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Kariyeriniz onaylanmıştır , başarılar dilerim..
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Teşekkürler.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Basarilar.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Başarılar diliyorum...

Nesil
    2011
    Yer
    adana

Az kalsın çıkıyormuşuz gruptan ama böyle daha hayırlı olmuş uefayı bekliyoruz hocam

Quote Originally Posted by pele96 View Post
    Basarilar.
    Quote Originally Posted by SacrificeGGTC View Post
    Başarılar diliyorum...

Quote Originally Posted by zeck17 View Post
    Az kalsın çıkıyormuşuz gruptan ama böyle daha hayırlı olmuş uefayı bekliyoruz hocam
    Teşekkürler, hizliresim.com düzeldi sanırım, geliyor birazdan sezonun son maçları.

Avrupa Ligi 2. eleme turunda Dniproyu rahat geçtik, süper lig'de puan kayıpları maalesef devam ediyor.

Çeyrek finaldeki rakibimiz O.Lyon oldu.

2 mağlubiyet daha ve maalesef puan kayıpları devam ediyor. Avrupa Ligi'ndeki başarıyı Süper Lig'e yansıtamıyoruz.

Çeyrek Finalde ilk maçta deplasmanda 1-1 berabere kaldıktan sonra rahat bir oyunla evimizde 1-0 kazandık ve yarı finale yükseldik. Rakibimiz İskoç takım Celtic ve 12 sene sonra tekrar kupa almayı çok istiyoruz.

Türkiye Kupası yarı finalinde de uzatma dakikalarında yediğimiz golle kupaya veda ettik.

Deplasmanda Celtic karşısında 3-1 mağlup olsak da iyi oyun oynadık. 1 gol atmanın avantajını evimizde kullanacağımızı düşünüyordum. Aslında öyle de oldu, 3-0 öne geçtik. Ancak son dk da yediğimiz gol ile maç uzatmaya gitti. Yorgun kadromuz maalesef uzatmalarda da maçı kazanacak gücü kendinde bulamadı ve yarı finalde Avrupa Ligi'ne veda ettik. Üzüntülüyüz.

Trabzon mağlubiyeti ve Gençlerbirliği beraberliği ile de Ligde hedeflediklerimizi başaramadık.

Süper Lig Sezon Sonu Puan Durumu

-------------

İlk Sezonun Yorumu

İlk sezon 3 kulvarda birden yarışmamız bizi yordu, kadro derinliğimiz pek yoktu. Özellikle devre arasındaki Türkiye Kupası maçlarında çok yorulduk. Aslın önemi Avrupa'ya verdiğimizden ligde oyuncuları yormak istemedik ve puanlar kaybettik, böylece yeni sezonda Şampiyonlar Ligi'ne katılamadık ve Avrupa Ligi'nde bu sefer kupayı almak istiyoruz.

Transferleri daha çok takıma derinlik kazandırmak adına yaptık.

Kiralıktan dönen Colin Kazım Richards, Emmanuel Culio gibi oyuncularımızın yanında 3 yeni transferle yedeklerimizi güçlendirdik. Egemen Korkmaz ve Hasan Kabze'yi transfer ettik. Umut Bulut'u tekrar kiraladık. Felipe Melo'nun bonservisini 3,2 M Sterlin'e aldık. Ve 25 yaşındaki Jonathas'ı kiraladık.

Cris, Mehmet Batdal ve Gökhan Zan ile sözleşme yenilemedik. Sol kanatta ilk sezon pek şans tanımadığımız Albert Riera'nın sezon sonuna doğru iyi performans göstermesi sebebiyle Amrabat'ı 3.7 M Sterlin'e sattık.

Felipe Melo'yu devre arasında 4,3M Sterlin'e Olimpiakos'a sattık.

Aynı zamanda iki önemli genç oyuncuyu transfer ettik ancak 18 yaşına geldiklerinde takıma katılacaklar.

Avrupa Ligi'nden gelen paralar ile bize 30M Sterlin transfer bütçesi verilmişti.

Boris Kalenga adlı oyuncuyu 20 M Sterlin'e transfer ettik. 2. sezonun sonunda takıma katılacak.

Luciano Romero adlı genç oyuncuyu da 8M Sterlin'e transfer ettik. 2016 Haziran ayında takıma katılacak.

Yine rotasyon için Kleber adlı yaşlı oyuncuyu almıştım ama hiç şans vermedim. Zaten bir dönemlik sözleşme imzalamıştık.

-----

Yeni sezonda temmuz ayından itibaren Avrupa Ligi ön eleme maçları oynayacağımızdan sadece Bristol City ile hazırlık maçı yaptık.

Avrupa Ligi ön eleme maçlarında Shirak, Zestaponi ve Dinamo Bükreş takımlarını hazırlık maçı havasında geçerek gruplara kaldık.

Süper Lig'de ise 2 maçta 4 puan aldık. Bu sene herşeyden önce Süper Lig şampiyonluğu hedefliyorum. O nedenle geçen seneki gibi Avrupa maçları için çok gerekmedikçe oyuncuları dinlendirmeyeceğim.

Gruptaki Rakiplerimiz :

Schalke 04
    Rennais (Rennes sanırım )
    AGF (ilk defa duyum bu takımı)

Kadıköy'de Fenerbahçe ile berabere kaldık, ardından güçlü ekip Bursa'yı yendik. Ligde iyi gidiyoruz.

Avrupa Ligi grubu'ndaki ilk maçta Schalke ile zorlu bir maç oynadık ve berabere kaldık.

Ligde maalesef 3 maçta 5 puan kaybettik.

AGF'yi 2-1 ile geçtik ve grupta puanımızı 4'e yükselttik.

Ligde şanssız bir Gaziantep mağlubiyeti aldık.

Rennais karşısında iyi oyuna rağmen 1-0 mağlup olduk.

Ligde iyi gidiyoruz, Ordu ve TS galibiyetinin ardından çok zorladığımız maçta Eskişehirspor u yenemedik.3-2 mağlup olduk.

Stade Rennais karşısında rahat bir galibiyet aldık.

Fırtına gibi gidiyoruz. Beşiktaş ve Karabük galibiyetleriyle Lig'de şampiyonluğa yakınız.

Zorlu maçta Schalke yi 3-2 yenerek çıkmayı garantiledik, son maçta liderlik için oynayacağız.

Türkiye Kupası'nda Balıkesirspor'u eledikten sonra maalesef Sivas'a mağlup olarak altın değerinde 3 puan kaybettik.

Yedek kadroyla çıktığımız AGF maçında 2-2 berabere kaldık ve grubu lider bitirdik.

Avrupa Ligi Grup Puan Durumu

-----

Cluj maçı başlıyolar arkadaşlar, devre arasında kalanları yollarım

Türkiye Kupası grubunda 3. olduk, Süper Lig'de 2 puan kaybettik.

Türkiye Kupası Grup Puan Durumu

Fener'i yenerek liderliği ele geçirdik ve 2 haftada gelen galibiyetlerle farkı Bursa ve Fener ile 3 e çıkardık. Bu sefer Süper Lig'i bırakmayacağız.

Avrupa Ligi 1. Eleme Turu ilk maçında Fulham'ı deplasmanda 2-1 yenerek büyük avantaj yakaladık.

Süper Lig'deki güncel Puan Durumu

Fikstürümüz :

Evet arkadaşlar konuyu güncel zamana getirebildim. Bundan sonra her maçtan sonra görüntü koyacağım. Transferlerle ilgili yorumlarınzıı merak ediyorum. Özellikle Boris Kalenga ve Luciano Romero ile ilgili.

Bu arada başta da söylediğim gibi Türk Milli Takımı'nı da yönettim. Grupta ikinci oldum, ardından play-off maçında Ukrayna'ya yenilerek Dünya Kupası'na götüremedim takımı ve istifa ettim.

Süper Lig'de 7 maç aradan sonra Antalyaspor'a mağlup olduk. Maçta Sabri kırmızı kart gördü. Fulham maçını düşündüğümüzden yedek ağırlıklı bir kadroyla sahadaydık.

Fulham ile oynadığımız rövanş mücadelesinde maçı 90 dk boyunca kontrol ettik ve rahat bir galibiyet aldık. 2. eleme turundaki rakibimiz Werder Bremen.

Avrupa Ligi Eşleşmeleri

Nesil
    2011
    Yer
    Erzincan

Kariyerinde başarılar, form içi paylaşımlarında kolaylıklar dilerim.

Sen bu taktiği bi ara Fatih Terim'e faxlasan hiç fena olmaz hani ) Madrid'e 6 atmışsın!!! gerçekten çok çok ilginç.

Nesil
    2011
    Yer
    Erzincan

Quote Originally Posted by hakankaraduman View Post
    Süper Lig'de 7 maç aradan sonra Antalyaspor'a mağlup olduk. Maçta Sabri kırmızı kart gördü. Fulham maçını düşündüğümüzden yedek ağırlıklı bir kadroyla sahadaydık.

Muslera sayesinde fark yemekten mi kurtarmışsın ne??

Muslera bi çok maçta hayat kurtarıyo, çok gerçekçi olmuş o açıdan

Emre Çolak da formunu çok yükseltti, son maçlarda bizi o sırtlıyo, şimdi 4 maç daha paylaşıyorum. Kötü haberlerim var bu sefer

Fatih Hoca'ya taktiği fakslamaktan öte bizim stadın çatısı ne oldu onu sormak için faks atıcam yönetime

Ayrıca oyunda rakip oyuncular zor anlarda bile topu ileri oynarken bizimkilerin korner köşesinden kaleciye kadar pas atmalarına bi çözüm şart Kaybedilen maçlarda daha çok koyuyo böyle şeyler insana.

1-0 geriye düştüğümüz maçta iyi bir dönüş yaparak 2-1 kazanmasını bildik.

İyi oynamadığımız maçta evimizde gol yiyerek berabere kaldık ve avantaj kaybettik.

Ligde rahat bir galibiyet aldık, bu arada Fenerbahçe'nin son haftalarda puan kayıpları var, bu da ligde bizi rahatlatıyor.

Rövanş mücadelesinde ne kadar zorlasak da beraberliği yakalayamadık ve Avrupa Ligi serüvenimiz maalesef burada son buldu. Geçen sene yükseldiğimiz kadar yükselemedik , artık tüm enerjimizi kalan son 9 lig maçına harcayıp şampiyonlukla bitirmek istiyoruz.

Yorgunlukla boğuştuğumuz maçı kaybettik.

Bursa bir son hafta sürprizi yapma peşinde ama yemeyiz

Rakibe pozisyon vermediğimiz maçta biz de çok pozisyon bulamadık ancak 1-0 da olsa kazanmayı bildik. Bursa'nın 2 puan önünde lideriz.

76. dakikada gelen geç bir golle kazandık. Takımın performansında düşüş var. Maçlar kısır geçiyor.

Şampiyonluk yolunda önemli bir 2 puan kaybettik.

Bursa'nın 2, Fener'in 4 puan önündeyiz.

Yine berabere kaldık. Bursa yenildi, Fener yendi. İkisinin de 3 puan önündeyim. Son 4 hafta.

2-0 kazandık. Bursa da kazandı ve Fener kaybetti. Son 3 haftaya 3 puan önde giriyoruz.

Manisa'yı 1-0 yendiğimiz bu haftada Fenerbahçe takımı Bursaspor'u 2-0 mağlup etti ve iki takımın da 6 puan önünde, iki hafta önceden şampiyonluğu garantilemiş olduk.

Last edited by hakankaraduman : 24.Ekim.2012 at 03:50

Üzerimizde baskı olmadan çıktığımız maçı 2-1 kazandık.

Kupa sevinci yaşanıyor.

Gollerin ikisi de Burak ile penaltıdan geldi.

Sezon Sonu Puan Durumu

Yeni sezonda takımı iyice gençleştirmeyi düşünüyorum. Feridun Özgen adlı oyuncuyu sağ kanatta Hamit yerine oynatıcam as olarak. Forvette yeni transfer Kalenga ve Burak Yılmaz, Defansa ve Defansif Orta Saha bölgesine de genç oyuncu transferi yapmayı düşünüyorum. Bakalım yönetim transfer bütçesi olarak ne kadar vericek?

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Baştan sona kadar okudum, güzel bir kariyer oluyor. 3.sezonda başarılar.

Teşekkürler. 3. sezon başlıyor.

Yönetim 20 Milyon Sterlin transfer bütçesi verdi. 1 hafta sonra Ünal Başkan da kredi çekerek bütçeyi 30 Milyon Sterlin'e yükseltti. Bu sene amacımız genç oyuncular alarak bizi 10 sene içinde Avrupa'nın zirvesine taşıyacak bi takım kurmak.

20 Milyon Sterlin'e geçen sezon anlaşmaya vardığımız Boris Kalenga takıma katıldı.

975.000 Sterlin'e genç oyuncu Andrew ile anlaştık. 18 yaşında olmadığından sezon sonu takıma katılacak.

Gençlerbirliği'nden genç oyuncu Mesut Toker'i 500.000 Sterlin bonservis bedeli ile transfer ettik.

17 Milyon Sterlin bonservis bedeli ile Feyenoord'un genç yıldızı Jamie Schotborgh'u renklerimize bağladık.

Ajax takımından Jordy Hulshoff adlı gelecek vaadeden oyuncu 15 Milyon Sterlin karşılığında transferettik. Yaşı 18 olduğunda takıma katılacak.

Sözleşmeleri biten Hasan Kabze, Kleber ve Ceyhun Gülselam ile yeni sözleşme imzalamadık.

Engin Baytar'ı 1 Milyon Sterlin karşılığında Bursaspor'a sattık.

Çağlar Birinci'yi 240 000 Sterlin karşılığında Gençlerbirliği'ne sattık.

Gelecek vaadeden oyuncularımız Hasan Şahin ve Nihat Büyükbayrak'ı kiralık gönderdik.

Para olmadığından alamadığım 2 oyuncu var ki almayı çok istiyorum bu oyuncuları. Sezon 4. sezona girerken alacağımız oyuncular şimdiden belli sanırım.

Roberto Gandola için 32,5 Milyon Sterlin isteniyor.

Laurent Daniel için kulübü 10 Milyon Sterlin istiyor. Hulshoff yerine bunu alacaktık ancak sakatlığı sebebiyle sağlık kontrollerinden geçemedi ve yönetim transfere izin vermedi. Bu oyuncuyu da sezon sonu takıma katmak istiyoruz.

Bi yandan bu transferler ile uğraşırken bi yandan da Dünya Kupası oynanmaktaydı. Kupayı finalde Fransa'yı 2-0 ile geçen A.B.D büyük bir sürpriz yaparak kazandı. Tabi başarısız olan ekipler de hemen menajerlerin işine son verdiler. Ben de Türk Milli Takımı'ndan sonra yeni bir milli takım kariyerine başlamak istedim. Ve İrlanda takımına menajerlik teklifinde bulundum.

Ancak bir hafta sonra boşalan İngiltere koltuğunu görünce hemen başvuru yaptım İngiltere Federasyonu benimle çalışmak istediğini belirtince de İrlanda'dan istifa edip İngiltere Milli Takımı'nın başına geçtim. Hedefimiz Avrupa Şampiyonası Şampiyonluğu.

Galatasaray'la ise sezonun tek hazırlık maçında Bologna'yı 3-1 mağlup ettim. Sezona Trabzonspor derbisi ile başlayacağız.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Başarılar ezeli rakip
    Darağacında Olsak Bile ;
    Son Sözümüz , FENERBAHÇE ..

Teşekkürler dostum.

Sezona kupa ile başladık. Göreve geldiğim sene ezeli rakip Fenerbahçe'ye kaptırdığımız Süper Kupa'yı Trabzonspor'u 2-0 mağlup ederek kazandık. Schotborgh ilk maçında ilk golünü attı.

Yabancı kısıtlaması bu sene de 6 dan 5 e düştü. Umarım 5te kalır. 4 e falan düşürürlerse bırakır giderim Türkiye'yi Yedek adam alamıyorum yabancı ksııtlamasından dolayı.

İngiltere başında ilk maçıma çıktım. İsrail ile oynan hazırlık maçını rahat kazandık.

Lige puan kaybı ile başladık.

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri