Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 221 sonuç

Konu: Football Manager 2013 | Galatasaray

Arrow Football Manager 2013 | Galatasaray

Football Manager 2013 | Galatasaray
    Galatasaray ile oynayanlar ve oynayacak olanlar, bu başlık altında fikir alışverişinde bulunabiliriz diye düşündüm.

Yaptığınız transferler kariyerdeki durumunuzu paylaşabilirsiniz

Takımın aslında transfere pek ihtiyacı yok, 3. sezonuma giriyorum ben, genç bir kadro kurmak adına 16-18 arasında oyuncular aldım bu sezon.

Oyunu oynadığımda ilk yapacağım şey sol bek almak barosu gönderip forvet almak ve rieranın durumuna göre satıp yeni birisini alabilirim belki bi tane stoper teknik kadroda değişçek mutlaka

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by FM PRO View Post
    Oyunu oynadığımda ilk yapacağım şey sol bek almak barosu gönderip forvet almak ve rieranın durumuna göre satıp yeni birisini alabilirim belki bi tane stoper teknik kadroda değişçek mutlaka
    Forvetten bol ne var takımda

Quote Originally Posted by Lord Black View Post
    Forvetten bol ne var takımda

2 forvet oynatcam burak umut elmander var sence lazım değilmi?

1-2 sene idare etmek için Gökçek Wederson alınabilir sol bek için. Ayrıca oyunun başında Johann Cruijff Asistan Manager olarak alınabiliyor.

Quote Originally Posted by Miaow View Post
    1-2 sene idare etmek için Gökçek Wederson alınabilir sol bek için.
    oyuna başladığımda mutlaka bakcam yabancı sınırı için büyük avantaj gökhan süzende olabilir

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Miaow View Post
    1-2 sene idare etmek için Gökçek Wederson alınabilir sol bek için. Ayrıca oyunun başında Johann Cruijff Asistan Manager olarak alınabiliyor.
    Wederson'u almayın Çağlar birinci daha iyidir.
    Sentugo.

Sol bekte Hakan Balta çok iyi performans gösteriyo oyunda. Çağlar Birinci de çok iyi bir yedek. Hatta 2.senemin sonunda Çağlar'ı sattığım için yönetim ve taraftar kızdı

Forvette kiralık olarak bi oyuncu daha alınabilir rotasyon için.

Quote Originally Posted by hakankaraduman View Post
    Sol bekte Hakan Balta çok iyi performans gösteriyo oyunda. Çağlar Birinci de çok iyi bir yedek. Hatta 2.senemin sonunda Çağlar'ı sattığım için yönetim ve taraftar kızdı

Forvette kiralık olarak bi oyuncu daha alınabilir rotasyon için.
    Çağları satmana kızdılarsa sen oyuncu satmayı bırak

Carlos fierro geçen seneki gibimi deneyen varmı?

Quote Originally Posted by FM PRO View Post
    Çağları satmana kızdılarsa sen oyuncu satmayı bırak
    Gel de başgana anlat

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben ilk sene için Sercan'ı aldım.Devre arasında da orta sahaya takviye olarak Soner'i kadroya kattım.4-4-2 oynatıyorum takımı.Barcelona dizilişi 433'te takımda çok iyi oturuyor.

Bu takıma forvetten önce iyi stoper şart bence. Semih bir sakatlandı defans çöktü, yerli stoper alim desen yok. Galip gelmek için malesef yediğimizden daha fazla atmak zorundayız. Tıpkı gerçekteki gibi. Manchester City maçından bir görüntü her maç böyle oluyor malesef gol yemeden biten maç yok.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yalnız 9 şutun 6'sı kaleyi bulmuş ve 5'i gol olmuş. Kıl payı kazanmışsın, şans faktörü girmiş devreye, iyi olmuş Aynı şey rakibin başına gelseydi skoru biliyoruz

Bu arada Serdar Aziz harika bir defans
    Sentugo.

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Yalnız 9 şutun 6'sı kaleyi bulmuş ve 5'i gol olmuş. Kıl payı kazanmışsın, şans faktörü girmiş devreye, iyi olmuş Aynı şey rakibin başına gelseydi skoru biliyoruz

Bu arada Serdar Aziz harika bir defans
    Aynen adamlar tek kale oynadı hep kontrayla attım golleri. Serdar Aziz'e 10m € istiyordu Bursaspor sezon başında devre arasında bakacam tekrar. Ama yerli stoper şart bu takıma o kesin.

Nesil
    2007
    Yer
    Denizli/İstanbul

Ben de şu ana kadar yarım sezona yakın oynayabildim. İlk transfer dönemi bütçelerini kapatarak başladım bu yüzden sadece serbest olan Sebastian Boenisch'i alternatif sol bek olarak aldım.

*Forvette Elmander, Burak, Umut üçlüsü çok iyi gidiyor içiniz rahat olsun.

*Selçuk bende çok formda gitmiyor ve niyeyse çok sık penaltı kaçırıyor.

*Melo sürekli konsantrasyon kaybı yaşayıp duruyor delirtiyor beni.

*Sağda Hamit - Eboue ikilisine güvenin bence 4-4-2 oynatacaksanız. Sabri takımdan ayrılmak istedi kasım ayına doğru. Yerine bulabildiğim en ucuz ve idare eder denilebilecek sağ bek Uğur Uçar oldu, devre arası gelecek.

*Riera fena olmasa da sezon sonu takımda tutmayacağım. Amrabat ve Emre Çolak iyiler. Emre son maçlara doğru ML mevkisine de adapte oldukça 0'a inmeden çok iyi ortalar açmaya başladı Beckham tarzı.

*Semih'e Ujfa'dan ders aldırın. Özellikle en büyük zihinsel zaafı olan decisionda sadece 1 aylık tutoring süresinde 1 artış geldi ki ben kasımda başlatmıştım. Şu an 16 aralıktayım. Ujfa ilginç hatalar yapabiliyor ancak yine de Dany'ye göre 1. tercihim oldu.

*Hakan Balta fena değil, daha iyi Türk sol bek ne yazıkki yok. Boenisch de özellikle hızı sayesinde bazı maçlarda çok işime yaradı tavsiye ederim.

*Bunlar dışında söyleyebileceğim en önemli şey Engin Baytar'ın mükemmel bir performans gösterdiği. Hamit yorgunsa hiç düşünmeden oynatın Engini. Gerçekten deliciliğiyle çok fazla asist yapıyor enerji getiriyor. 4-4-2 nin orta 4lüsünde her oyuncunun yerine kullandım(melo dahil) ve hepsinde çok iyi verim aldım.

*Son olarak Aydından adam olmaz

Nesil
    2007

Elmander çok iyi performans gösteriyor. Normalde tek forvet oynarım Burak'tan pek verim alamadım, bir ara çift forvet oynamama rağmen gene de alamadım ama Elmander bayağı iyi. Baros, Sercan ve Umut profillerine güvenmediğimden yolladım, tek forvete 2 kişi yeter, zaten para sorunu var Mirkan Aydın'a göz diktim yedek olarak hem de Türk ve ucuz ama bakalım.

Orta sahaya çok harika isimler var alınabilecek; Anderson'u iyi bir fiyata alabiliyorsunuz. Dzagoev ve Bressan bedavaya sözleşme imzalayabilirsiniz, devre arasında gelir. Onun dışında kadro zaten iyi orta alanda. Hamit, Melo, Selçuk, Emre, Amrabat, Yekta, Engin hepsi beklentileri karşılayabilecek seviyede gördüm ve takımda tuttum. Performans sorunu da yaşamadım gayet iyiler. Riera ve Aydın'ı profilinden dolayı yolladım oynatmadan(Riera'nın yüksek maaşı da var). Kanata Türk olarak Sercan da alınabilir.

Defansta da Ujfa, Hakan, Sabri yolladım gene profillerini beğenmeyerek. Eboue'yi de yolladım ama onda hata ettim sanırım 5 MN ancak satabildim Bandalovski'yi de 2.5 a ancak alınca karım az oldu, 2012'de daha fazla oluyordu Serdar Aziz ve Aykut Demir alınabilir stoperlere. Türk sol bek yok ya da ben bulamadım.

Kalede Eray İşcan'ı yolladım. Sanırım sonraki yıllarda Muslera'yı yollayıp Onur'u falan almaya çalışırım. Oyunda da yabancı sayısı azalacak galiba gerçekte öyle de. Kaleci yabancı olması büyük handikap oluyor.

Oyuncu satma konusunda da berbatım. Eboue 5'e Ujfa 1'e ancak satabildim. Diğerlerini 0 liradan verdim.

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

O değilde sol bek için Atila Turan nasıl 12'de ki gibi mi ? Scout raporlarını profilini paylaşır mısınız ?
    Büyük Başarılar Yakın Meşaleyi Yakın! | Galatasaray SK - Kariyerime Beklerim ...
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=108961

Nesil
    2007
    Yer
    Denizli/İstanbul

Quote Originally Posted by MeliksahAydogan View Post
    O değilde sol bek için Atila Turan nasıl 12'de ki gibi mi ? Scout raporlarını profilini paylaşır mısınız ?
    Şu an ss alamıyorum ama Atila Turan çok zayıf. En iyi sol bekim hala Hakan Balta ve gozlemci 2 yıldız veriyor.

Ben Wederson'u aldım çünkü kanat bek olarak kullanıyorum bekleri. Hakan Balta çok fazla hata yapıyor bende. Çağlar desen habile kırmızı kart görüyor. Buda Atila Turan'ın profili.

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Geçen seneden eser yok Atila'da sanırım , bende azalan yabancı kontenjanı göz önünde bulundurulduğunda Galatasaray'ın sorununa çare olacağını düşünüyordum 12'de ki profilini referans alarak ama gerçekten çok kötü halde birde Hakan Balta , Çağlar Birinci , Ziya Erdal ve Wederson'u paylaşır mısınız rica etsem ?
    Büyük Başarılar Yakın Meşaleyi Yakın! | Galatasaray SK - Kariyerime Beklerim ...

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Göbeğe Serdar Aziz alınabilir sol beke Lucas Digne'yi öneririm
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Serdar Aziz çok faydalı oluyor bende... Wellington Nemi de aldım.

muslera-eboue-semih-serdar aziz-balta-melo-selçuk-nem-amrabat-elmander-umut şeklinde oynuyorum

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Umut , Burak , Amrabat , Semih Kaya ve Hamit'in profilini de istesem çok mu şey isterim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Taktik ömrü çok az sürüyor sanki.Tam seriyi yakalıyorum Galibiyet için tak abuk bir takıma yeniliyorum sonra beraberlikler.4-4-2'den şimdi 4-3-3'e döndüm Ademilson, Jem, İlkay'ı ve Serdar'ı aldım 2. sezon.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Umut , Burak , Amrabat , Semih Kaya ve Hamit'in profilini de istesem çok mu şey isterim
    Artık FM 2013 için tüm profilleri şuradan görebiliyoruz.
    http://dosya.turksportal.net/research/2013/

Sentugo.

Yukarıdaki taktikler şlde manu yu 4-1 yendim

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Taktik anlamında istikrarsızlık yaşıyorum deplasmanda Manu'yu yenip evimde Kayserispor'a 3-0 yeniliyorum Oyun daha gerçekçi olmuş artık yedek kadrolar ile küçük takımları yenmektede zorlanıyorsun
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri