Sayfa 12 / 22 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
331 ile 360 arası toplam 653 sonuç

Konu: Football Manager 2013 | Fenerbahçe

Nesil
    2006

İlk kez bir oyunda egomanya kurdum. Hiç bir oyuna böyle başladığımı hatırlamıyorum.

Kadroda olmayan oyuncuların hepsi ya kiralanmış ya da satılmıştır.

Diğer iki oyuncu Salih & Recep'dir.

Chelsea maçını hakemin hatalı penaltısı sonucunda kaybettim. Basında da haklı olduğum ortaya çıktı.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Taktiğim bu. Ligde 30 puanla 3. yüm bir hafta sonra ilk devreyi bitireceğiz. 4-4-2 ile başladım sezona olmadı 4-4-1-1'e geçtim ve iyi sonuçlar aldım. Ama karşı takım hep daha fazla topla oynuyor ve bu canımı sıkıyor. Kadıköy'de bazı Anadolu takımları top oynamada beni ezdi hatta. Sorun ne ?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Baroni yerine Mehmet Topuz'u savaşçı ortasaha rolü vermek de iyi sonuç veriyor. Yanında da Meireles'i oynatıyorum oyunkurucu rolünde. Baroniye antipatim var direk satış listesine koyuyorum artık
    Gökhan'ı ofansif bek olarak ayarlarsanız hücumda daha kalabalık olursunuz. Ayrıca kendi sahanızda Stoch'u sol kanatta, Kuyt'ı da yardımcı forvet olarak 4-4-2 dizilişiyle oynarsanız daha etkili olur diye düşünüyorum. Bir de ileri çıkışlarda kanatları kullan komutu verirseniz Krasic ile Stoch coşuyor resmen

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

ceza sahasına paslaşarak gir
    topu defanstan paslaşarak çıkar

bu talimatları verirsen pas yüzden artar. bir de paslaşmayı kısa yap. oyuncu serbestliği az olsun. son olarak takımda 4 tane hücum var en azından birini destek yap. Caner mesela. Stoch'u o mevkide oynatma. Kuyt'i çalışkan forvet yap. koşsun dursun. top kapmasını sert yap bir de presi full yap . duracağı yeri iyi bildiği için çok gol atıyor.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ForsakeN View Post
    Baroni yerine Mehmet Topuz'u savaşçı ortasaha rolü vermek de iyi sonuç veriyor. Yanında da Meireles'i oynatıyorum oyunkurucu rolünde. Baroniye antipatim var direk satış listesine koyuyorum artık
    Gökhan'ı ofansif bek olarak ayarlarsanız hücumda daha kalabalık olursunuz. Ayrıca kendi sahanızda Stoch'u sol kanatta, Kuyt'ı da yardımcı forvet olarak 4-4-2 dizilişiyle oynarsanız daha etkili olur diye düşünüyorum. Bir de ileri çıkışlarda kanatları kullan komutu verirseniz Krasic ile Stoch coşuyor resmen
    Mehmet Topuz çok kırmızı kart gördü o yüzden Baroni'yi oynatıyorum. Kuyt'ı oynatmak içimden gelmiyor Stoch AMC'de gayet iyi zaten Alex gelciek. Kanatlara Top At komutunu kullanıyorum hem Caner hem de Krasic yardırıyor.

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    ceza sahasına paslaşarak gir
    topu defanstan paslaşarak çıkar

bu talimatları verirsen pas yüzden artar. bir de paslaşmayı kısa yap. oyuncu serbestliği az olsun. son olarak takımda 4 tane hücum var en azından birini destek yap. Caner mesela. Stoch'u o mevkide oynatma. Kuyt'i çalışkan forvet yap. koşsun dursun. top kapmasını sert yap bir de presi full yap . duracağı yeri iyi bildiği için çok gol atıyor.
    Paslaşma kısa zaten. Oyuncu serbestliğini düşüreyim tamam. Stoch o mevkide gayet iyi.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

pas oranı az dediğin için Stoch'u orada oynatma dedim. çünkü; Stoch'un takımı yönlendirme mentali yok.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by OrcunFB View Post
    Mehmet Topuz çok kırmızı kart gördü o yüzden Baroni'yi oynatıyorum. Kuyt'ı oynatmak içimden gelmiyor Stoch AMC'de gayet iyi zaten Alex gelciek. Kanatlara Top At komutunu kullanıyorum hem Caner hem de Krasic yardırıyor.

Paslaşma kısa zaten. Oyuncu serbestliğini düşüreyim tamam. Stoch o mevkide gayet iyi.
    İleride Sow çok fazla top tutamaz gibi geliyor o taktikle. Ben o yüzden Hoarau'yu almıştım sezon başında satılıktı 2M'a kaptım. 14 maçta 15 golü var ligde. İçerde dışarda çok sağlam gerçekten. Sana da tavsiyem ikinci bir forvet oynatman, Kuyt veya başkası

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Peki Sow'un yanında hangi tip forvet alıp oynatıyım ? Pivot iyi olur galiba.

İleride Sow çok fazla top tutamaz gibi geliyor o taktikle. Ben o yüzden Hoarau'yu almıştım sezon başında satılıktı 2M'a kaptım. 14 maçta 15 golü var ligde. İçerde dışarda çok sağlam gerçekten. Sana da tavsiyem ikinci bir forvet oynatman, Kuyt veya başkası
    Kweuke 9.25m tl 48 taksit imza bedeline de 5 milyon tl verirsen geliyor. Forvetin kralıdır komple forvet.

Peki Sow'un yanında hangi tip forvet alıp oynatıyım ? Pivot iyi olur galiba.
    Kweuke 9.25m tl 48 taksit imza bedeline de 5 milyon tl verirsen geliyor. Forvetin kralıdır komple forvet.

Quote Originally Posted by ThreepWooD View Post

Yedekler ile birlikte böyle bir kadrom var.

Tabii yedeklerdekilere çok takılmayın onlar da oynuyor ama genel 11'im bu..
    Hocam bu ekranı nasıl aldın aynı kısmı ben de almak istiyorum ancak yerini bulamadım.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by okocha6 View Post
    Hocam bu ekranı nasıl aldın aynı kısmı ben de almak istiyorum ancak yerini bulamadım.
    taktik ekranından print screen yapıp paintte vs. kesmiş görüntüyü arkadaş.

@ThreepWooD

Şu fillippe soutto'nun ve sol bekteki juninho 'nun altıgen şemalı profili paylaşabilir misin taktiğinle ilgili kafamda bir yorum yapacagım da. 4-3-3 üzerine çok uğraştım ben de.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Hoarau'yu aldım sezon sonu gelcek zaten bu sezon bitti 9 puan fark yaptı GS. Sen Hoarau'yu Pivot mu oynattın ?

Arkadaşlar, kariyer sayfasındaki kariyerime beklerim, süper kupayı aldım, 12. hafta sonunda gsye 9 puan fark yaptım, valencia arsenal molde grubundan 4. maç sonunda 10 puanla çıktım. Taktikle ilgili sorularınızı memnuniyetle cevaplarım başlığımda. Zaten gerek transfer gerek taktiklerimle ilgili bilgiler veriyorum kariyerimde.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

@davidvilla

Bu 2 oyuncuyu alarak ilk sezondan Şampiyonlar Ligini aldım ben, Munoz falan alayı 2. sezon geldi.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Hoarau'yu aldım sezon sonu gelcek zaten bu sezon bitti 9 puan fark yaptı GS. Sen Hoarau'yu Pivot mu oynattın ?
    Evet pivot santrafor olarak oynatıyorum Sow'un veya Kuyt'ın yanında. Ceza sahası içinde topla buluşunca çok tehlikeli işler yapıyor.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Evet pivot santrafor olarak oynatıyorum Sow'un veya Kuyt'ın yanında. Ceza sahası içinde topla buluşunca çok tehlikeli işler yapıyor.
    Tamam önde de basabilecek kabiliyete sahip tuttum bu adamı.

Tek santrafor kweukenin istatistikleri :

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

beyler şimdiden söyleyim sol beke mutlaka jose angel ı alın 2. sezon roma satılığa çıkartıyor 2.3 milyon euroya almıştım önceki oyunda da 4 milyona almıştım

fazla maaşta talep etmiyor

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    beyler şimdiden söyleyim sol beke mutlaka jose angel ı alın 2. sezon roma satılığa çıkartıyor 2.3 milyon euroya almıştım önceki oyunda da 4 milyona almıştım

fazla maaşta talep etmiyor
    Paulo de cegle bundan daha iyi, hem de o ilk sezonda 5.5 milyon tlyre alınıyor.

Sizler iyisiniz ben Şampiyonlar Ligi'ni 2019 yılında alabildim

@ThreepWooD

4-3-3 yaparken 3lü ortasahada yumusak oyuncu bir türlü kullanamıyordum. Sen de kullanmamışsın.
    3 oyuncunun da defansif özellikleri çok sağlam. Özellikle sol bek ile beraber takımın work rate'ini de arttırmışsın. Oyunu genişletip kanatlara açmıyorsun sanırım biraz dar oynuyorsun çünkü kanat oyuncularını hucum yapmışsın ortasahayı daha direkt geçmen gerekiyor bu durumda. Ben geniş alanda oynattığım için hep o kanatları "destek" ayarlamak zorunda kalıyorum o zaman da santrafor tek başına yapayalnız kalıyor. Ortasahadan bir "hucum" ayarlı oyuncu yolluyorum ama o da geç kalıyor destek olmakta. Bir türlü 4-3-3'ü geniş alanda oynamayı oturtamadım.

Akşam eve gidince kanatları hucum ve gizli forvet bekleri kanat bek olarak ayarlayıp orta 3lüyü de defansif olarak guclu adamlardan yapıp, ön liberoyu da "çapa" yapıp öyle deniycem bakalım. Barca'nın bir dönemler maç içinde dönüştüğü 3-4-3 gibi. Diziliş 4-5-1(4-3-3) aslında ama hucumda bekler cıkıp ön libero kalınca, kanatlar da forvete donusunce 3-4-3 goruntusu olşuyor bakalım oluşacak mı

Quote Originally Posted by davidvilla View Post
    @ThreepWooD

4-3-3 yaparken 3lü ortasahada yumusak oyuncu bir türlü kullanamıyordum. Sen de kullanmamışsın.
    3 oyuncunun da defansif özellikleri çok sağlam. Özellikle sol bek ile beraber takımın work rate'ini de arttırmışsın. Oyunu genişletip kanatlara açmıyorsun sanırım biraz dar oynuyorsun çünkü kanat oyuncularını hucum yapmışsın ortasahayı daha direkt geçmen gerekiyor bu durumda. Ben geniş alanda oynattığım için hep o kanatları "destek" ayarlamak zorunda kalıyorum o zaman da santrafor tek başına yapayalnız kalıyor. Ortasahadan bir "hucum" ayarlı oyuncu yolluyorum ama o da geç kalıyor destek olmakta. Bir türlü 4-3-3'ü geniş alanda oynamayı oturtamadım.

Akşam eve gidince kanatları hucum ve gizli forvet bekleri kanat bek olarak ayarlayıp orta 3lüyü de defansif olarak guclu adamlardan yapıp, ön liberoyu da "çapa" yapıp öyle deniycem bakalım. Barca'nın bir dönemler maç içinde dönüştüğü 3-4-3 gibi. Diziliş 4-5-1(4-3-3) aslında ama hucumda bekler cıkıp ön libero kalınca, kanatlar da forvete donusunce 3-4-3 goruntusu olşuyor bakalım oluşacak mı
    Bekleri dmc hizasına alıp hücumcu ofansif bek, amrlleri de içe kateden hücumcu yap, geniş alanda gayet iyi oynarsın. Ben sahayı küçültmedim çünkü hücumcu beklerimin geniş alana ihtiyacı var ve dar alanda rakibin savunma yapması bence daha kolay.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Sowun yanına hernan crespoyunaldım beleşe takır takır oynuyolar sowdan daha çok atıyo kerata

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Bekleri dmc hizasına alıp hücumcu ofansif bek, amrlleri de içe kateden hücumcu yap, geniş alanda gayet iyi oynarsın. Ben sahayı küçültmedim çünkü hücumcu beklerimin geniş alana ihtiyacı var ve dar alanda rakibin savunma yapması bence daha kolay.
    Bekleri ileri çekince savunmada yan top zaafı çok artıyor. Arka direğe gelen ortalara bomboş kafa vuruşları falan çok şahit oldum denediğimde.

Yok 4-3-3 dizilişini bozmak istemiyorum.

Amr/aml 'yi ofansif içe kateden hucumcu yaptım, bekleri de ofansif kanat yaptım dün akşam. Ama yine de bekler ile açıklar çok çarpıştılar. Nedendir bilinmez "inside forward" yaptıgım adamlar anca top ayaklarına gelince içe katediyorlar. Topsuz alanda kanatta bekliyorlar içeri girmiyorlar o zaman da bekler bindirme yapınca çok yanyana kalıyorlar. Yok bir türlü 4-3-3 de kanat futbolunu oturtamıyorum 4-4-2 de 4-2-3-1 de hatta 4-1-2-1-2'de aldığım verimi alamıyorum. Belki de oyun bunu biraz 4-5-1 gibi görüyor ondan olabilir. Hucum sistemi olarak görmüyor olabilir o yuzden oyunu daraltmamı istiyor olabilir.

Quote Originally Posted by davidvilla View Post
    Yok 4-3-3 dizilişini bozmak istemiyorum.

Amr/aml 'yi ofansif içe kateden hucumcu yaptım, bekleri de ofansif kanat yaptım dün akşam. Ama yine de bekler ile açıklar çok çarpıştılar. Nedendir bilinmez "inside forward" yaptıgım adamlar anca top ayaklarına gelince içe katediyorlar. Topsuz alanda kanatta bekliyorlar içeri girmiyorlar o zaman da bekler bindirme yapınca çok yanyana kalıyorlar. Yok bir türlü 4-3-3 de kanat futbolunu oturtamıyorum 4-4-2 de 4-2-3-1 de hatta 4-1-2-1-2'de aldığım verimi alamıyorum. Belki de oyun bunu biraz 4-5-1 gibi görüyor ondan olabilir. Hucum sistemi olarak görmüyor olabilir o yuzden oyunu daraltmamı istiyor olabilir.
    İçe topla ya da arkadan bek kopunca katederler, onun dışında taç çizgisine yakın dururlar. Ok çıkarma var, bi de öyle dene, içe kateden amrllere içe doğru ok çıkar bir de o topsuz koşu oluyo benim bildiğim.

Quote Originally Posted by Lord Black View Post
    Bekleri ileri çekince savunmada yan top zaafı çok artıyor. Arka direğe gelen ortalara bomboş kafa vuruşları falan çok şahit oldum denediğimde.
    O normal oynasan da oluyor, 8-10 gol yedim ben 1 sezonda o şekilde ki bu da normal.

Kweuke 46 maç 41 gol 7 asist ligde 32 maç 35 gol 4 asist Sow falan hikaye anlıyacağınız, tek forvet oynatmama rağmen bunları yaptı ki 10-12. maça kadar kornerleri arka direğe attırıyordum 2 tane falan kafa golü atmıştı ön direğe attırıp kweukeyi de ön direğe alınca 10dan fazla gol attı kornerlerde ön direkten kafa vuruşuyla. En başan ön direğe attırsaydım belki de 40 gol atacaktı.

Sayfa 12 / 22 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon

Mesaj Yetkileri