Sayfa 7 / 22 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
181 ile 210 arası toplam 653 sonuç

Konu: Football Manager 2013 | Fenerbahçe

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

4-2-3-1 taktiğini tavsiye ederim, cuk diye oturuyor.

Kuyt ı Hedef santrafor olarak oynatıyorum(Tek forvettede çift forvettede)
    Pek verim aldıgım soylenemez.

Öneriniz varmı ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by attirson View Post
    Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Recep simdiye kadar daha cok fizigine ve cabukluguna dayanarak, Muhammed ise becerisi ve oyun gorusune dayanarak oynayan bir oyuncu goruntusunde oldugu icin.

Recep Niyaz hala ust seviye bir PAF oyuncusundan fazla degil su asamada. Ozellikle fiziksel acidan cok zayif olmasi, bu fiziksel zayifligini kapatacak zihinsel ozellikleri de henuz gelismemis olmasi onun Fenerbahce'de cok fazla da sure almamasina neden oluyor.

İlginc bir celiski olmus.
    Celiski yok.

Fiziksel acidan PAF seviyesi ile Super Lig seviyesi arasinda cok fark var. Bir oyuncu cabukluguna dayanarak PAF liginde basarili olabiliyor ama bunu Super Lig'de gostermeye gelince, Super Lig seviyesinde fiziksel ozelliklere sahip olmadigi icin, cuvalliyor. Fiziksel ozelliklerini gelistirmesi ve/veya oyun bilgisini gelistirmesi gerekiyor.

Sonucta PAF liginde oynadigi butun rakip takimlardaki oyuncularin belki 5-6 tanesi Super Lig oyuncusu olacak ileride. 10-15 oyuncu da Bank Asya'da oynayacak. Cogu da 2. Lig veya 3. Lig oyuncusu olacak.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mortalknight View Post
    Kuyt ı Hedef santrafor olarak oynatıyorum(Tek forvettede çift forvettede)
    Pek verim aldıgım soylenemez.

Öneriniz varmı ?

Benim denememde:

Sow (ST): Advanced Forward (Attack)
    Kuyt (AMR): Inside Forward (Attack)
    Caner (AML): Winger (Attack)
    Semih (AMC): Trequartista (Attack)
    Meireles (DM): Defensive Midfielder (Support)
    Topal (DM): Defensive Midfielder (Defend)

Strateji: Attack (Fluid)

Mac ici komutlar: Get ball forward + pass into space

Stoch solda Inside Forward, Krasic sagda Winger olarak da kullanilabilir.
    Semih'in yerine Christian da olabilir ama Semih bence bu oyunda daha verimli cunku topu daha iyi kullaniyor.

Nesil
    2011
    Yer
    beylerbeyi

Quote Originally Posted by Spe1907 View Post
    Cem Sultan,İrfan Başaran,Özgürcan,Berkin,Cafercan vs. bunların hepsi zaten A takımdaki müthiş performansları sayesinde o PA ları elde ettiler zaten.
    Dediğin adamların çoğu Recep ve Muhammed'den 7 yaş büyük.. En küçükleri olan Cem 91'li.. O bile 4 yaş büyük. Kimle karşılaştırıyorsun öyle?!

Benim denememde:

Sow (ST): Advanced Forward (Attack)
    Kuyt (AMR): Inside Forward (Attack)
    Caner (AML): Winger (Attack)
    Semih (AMC): Trequartista (Attack)
    Meireles (DM): Defensive Midfielder (Support)
    Topal (DM): Defensive Midfielder (Defend)

Strateji: Attack (Fluid)

Mac ici komutlar: Get ball forward + pass into space

Stoch solda Inside Forward, Krasic sagda Winger olarak da kullanilabilir.
    Semih'in yerine Christian da olabilir ama Semih bence bu oyunda daha verimli cunku topu daha iyi kullaniyor.
    Teşekkürler öneriler için özellikle Sow u denicem.

Krasic'ten insan üstü verim aldıgım ıcın Kuyt ı oraya koyamıyorum

Ama Kuyt mücadeleci forvette mükemmel oynamaya başladı Sow u kesmiş durumda şuanda.

Nesil
    2011
    Yer
    beylerbeyi

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Öncelikle Okan Kayseri'de değil Bucaspor'da.
    PTT 1. Lig'de 10. Hafta oynanıyor, Gökay Manisa'da 9 maça, Okan da Buca'da 8 maça çıktı.

Recep forma giydiği A2 ve tüm genç milli takımlarda zaten üst düzey bir performans sergiliyor, A takımda bir maçta 30-40 dk oynasın hele (Aykut Kocaman'la bu biraz zor ama) o zaman veriyor mu vermiyor mu görürüz.
    Okan'ı Fenerbahçe yeni Gökhan Gönül diye lanse etti uzun dönem ve sonra da Kayserispor'a takasla verdi. Kayseri de tutunamamış ki Buca'ya gitmiş oradan da..

Ben Recep Niyaz'ın da diğer iki futbolcu gibi eriyip gitmesini istemiyorum.. Umarım olmaz.. Şu anki durumuyla 90 dakika oynasa bile varlık göstereceğini düşünemiyorum. Fenerbahçe genç üretme değil, genç tüketme yeridir zira..

Nesil
    2011
    Yer
    beylerbeyi

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Geçen seneki oyunda Muhammed gelişme gösteremiyordu, geçen sene Muhammed gelişme gösterdi mi peki?
    Benim ordan kastım, Muhammed daha iyi yapılmalı değildi.. FM12'de Gençlerbirliği ile 2016'ya kadar gittim ve oyuncunun bir adım bile ilerlemediğini gördüm. Bu yüzden potansiyellerin yansıtılmadığını düşünüyorum.. Salak regen'ler üst düzey olacağına, alt yapınızdaki hali hazırdaki gelecek vaad eden oyuncunuzun daha ileri düzeye gelmesi daha güzel olur.. Ama oyunda olmuyor.

Nesil
    2011
    Yer
    beylerbeyi

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Recep forma giydiği A2 ve tüm genç milli takımlarda zaten üst düzey bir performans sergiliyor, A takımda bir maçta 30-40 dk oynasın hele (Aykut Kocaman'la bu biraz zor ama) o zaman veriyor mu vermiyor mu görürüz.
    Valla o A2 ve genç milli maçları hiç de ölçü olmadı bugüne kadar..

Cem Sultan 40 maçta 90 gol atan bi "süper golcü"ydü.. hali ortada

Quote Originally Posted by cangulerdc View Post
    Alıntı:
    Dediğin adamların çoğu Recep ve Muhammed'den 7 yaş büyük.. En küçükleri olan Cem 91'li.. O bile 4 yaş büyük. Kimle karşılaştırıyorsun öyle
    Bilip bilmeden konuşma ben o adamların 16 17 yaşında olduğu zaman verilen PA değerlerinden bahsediyordum.
    Alıntı:
    Valla o A2 ve genç milli maçları hiç de ölçü olmadı bugüne kadar..

Cem Sultan 40 maçta 90 gol atan bi "süper golcü"ydü.. hali ortada
    Genç milli takım veya A2 maçlarına bakılmayacaksa eğer A takımda oynamayan oyuncuya neye göre PA-CA verilcek, merak ettim söyler misin? Ayrıca,Cem Sultan o dediklerini ne A2 de nede genç milli takımlarda yaptı galatasarayın genç takımlarında yaptı.

Benim ordan kastım, Muhammed daha iyi yapılmalı değildi.. FM12'de Gençlerbirliği ile 2016'ya kadar gittim ve oyuncunun bir adım bile ilerlemediğini gördüm. Bu yüzden potansiyellerin yansıtılmadığını düşünüyorum.. Salak regen'ler üst düzey olacağına, alt yapınızdaki hali hazırdaki gelecek vaad eden oyuncunuzun daha ileri düzeye gelmesi daha güzel olur.. Ama oyunda olmuyor.
    Muhammede yeterince potansiyel verilmemiş diyorsun yani sdfsds -9 PAnın ne demek olduğunu bilio musun sen? Azim düşük olduğu için yapay zekanın eline verirsen pek birşey çıkmaz ama üzerinde duracak olursan, oynatırsan tutoriallar ile determination(azim) özelliğini yükseltirsen ortaya TR ligi standartlarının üzerinde bir oyuncu çıkması lazım, daha önce hiç geliştirmeye çlşmadım onu farklı sorunları warsa orasını bilemiorm.

Vay arkadaş yıllık 1.8 M € alan Volkan yeni sözleşme için 3 yıllık 4.9 M € istiyor. Nedir bu SI ? Evine dön Volkan alkol almışsın dedim şimdi kaleci arıyorum...

Onur Kıvrak ve Sinan Bolat arasında kaldım beyler tavsiyeniz nedir ? Türk olması lazım, başka oyuncu da söyleyebilirsiniz.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Onur Kıvrak ve Sinan Bolat arasında kaldım beyler tavsiyeniz nedir ? Türk olması lazım, başka oyuncu da söyleyebilirsiniz.
    sinan bolat daha tercih edilebilir..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Spe1907 View Post
    Muhammede yeterince potansiyel verilmemiş diyorsun yani sdfsds -9 PAnın ne demek olduğunu bilio musun sen? Azim düşük olduğu için yapay zekanın eline verirsen pek birşey çıkmaz ama üzerinde duracak olursan, oynatırsan tutoriallar ile determination(azim) özelliğini yükseltirsen ortaya TR ligi standartlarının üzerinde bir oyuncu çıkması lazım, daha önce hiç geliştirmeye çlşmadım onu farklı sorunları warsa orasını bilemiorm.
    Yanlis anlamissin saniyorum.

Dedigi Muhammed'e verilen potansiyel az degil. Dedigi bir oyuncunun potansiyeli yuksek olsa da onunla ugrasip yetistirmezsen gelismiyor.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

beyler Christian ı satabilen varmı? yada söyle diyim fenerbahcede adam satabılen varmı?

Quote Originally Posted by medievil View Post
    beyler Christian ı satabilen varmı? yada söyle diyim fenerbahcede adam satabılen varmı?
    sezer i 1m avroya satabildim, maaş farkını da (300k) ben ödedim. diğerlerinin üstüne para versen alan çıkmıyor.

bir çok kişi de beniml aynı görüşte sanırım, okuduklarımdan onu çıkarıyorum: takım avrupada çok daha iyi oynuyor, ligde ise her maç kanser ediyor. ilk sezonda cl de ben de çeyrek final oynadım. barcelona çıkmasa belki finale kadar giderdim. barcelona ya da ezilmedi takım. deplasmanda 2-0 kaybettim ama çok pozisyonum vardı. kendi sahamda da son anda yediğim golle berabere kaldım ve gene iyi oynadım. bir önceki turda da arsenal i elemiştim. gerçekte böyle mi olurdu emnin değilim. ama lig tam tersi, son 5 maça geldik bursa, gs ve ben puan puanayız. allahtan bursa yı 2 maçta da yendim. yoksa bursa muhtemelen şampiyonluğunu ilan edecekti. daha huzurla bir maç seyredip, her maç ucu cuna...

Quote Originally Posted by Krusty View Post
    sinan bolat daha tercih edilebilir..
    ben ilk sezon devre arasında sinan ı komik bir rakama aldım. şu ana kadar 3-4 maçta görev verdim, genelde iyi performans gösterdi...

Quote Originally Posted by ahmetgurlek View Post
    sezer i 1m avroya satabildim, maaş farkını da (300k) ben ödedim. diğerlerinin üstüne para versen alan çıkmıyor.

bir çok kişi de beniml aynı görüşte sanırım, okuduklarımdan onu çıkarıyorum: takım avrupada çok daha iyi oynuyor, ligde ise her maç kanser ediyor. ilk sezonda cl de ben de çeyrek final oynadım. barcelona çıkmasa belki finale kadar giderdim. barcelona ya da ezilmedi takım. deplasmanda 2-0 kaybettim ama çok pozisyonum vardı. kendi sahamda da son anda yediğim golle berabere kaldım ve gene iyi oynadım. bir önceki turda da arsenal i elemiştim. gerçekte böyle mi olurdu emnin değilim. ama lig tam tersi, son 5 maça geldik bursa, gs ve ben puan puanayız. allahtan bursa yı 2 maçta da yendim. yoksa bursa muhtemelen şampiyonluğunu ilan edecekti. daha huzurla bir maç seyredip, her maç ucu cuna...

çok benzer şeyler bende de oldu hocam ama ben ilk 16'da eşleştim barca'yla ve eleyebildim garip bir şekilde. yobo ile egemen'in coştuğu bir tur oldu. sonra şansa çeyrek finalde galatasaray'la, yarı finalde shakhtar'la eşleştim ve finale kadar gittim. finalde de chelsea 116. dakikada attığı golle 1-0 aldı kupayı. ondan önce de sow ve ademilson'la en az 4 kaleciyle karşı karşıya kaçırmıştım. takım şampiyonlar ligi'nde müthiş oynuyor ama ligde ilk 3'te kalacak sonuçlar alıyorum sürekli.

taktik farkından olduğunu da sanmıyorum, gerçekten hücumu ve topu kontrolü düşünen taktiğime uygun oyuncularla maça çıkıyorum. pozisyon da buluyorum ama ligdeyken top ağlara gitmiyor bildiğin.

Fenerbahçe 75 puan
    Bursaspor 75 puan
    Galatasaray 69 puan

ikili averaj sayesinde şampiyon oldum. kupada ise yarı finalde beşiktaş ı, finalde ts yi yendim ve kapayı aldım. sonuçta kupalarda takım çok iyi ve rahattı ama lig çok zordu...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ahmetgurlek View Post

Bunda Avrupa'da bir cok takimin 2 MC'li 4231 dizilisi ile oynamasinin katkisi var. Bu dizilissi yapay zeka kullanirken ozellikle standard ve control stratejilerinde cok kotu performans gosteriyor ve kontra ataklara cok fazla izin veriyor ve pozisyonlarda hata yapiyor.

Bizim ligde hem bu 4231'i kullanan takim sayisi cok az (sadece Karabuk), hem de buyuk takimlara karsi zaten diger buyuk takimlar disinda kimse ortalama bir strateji kullanmiyor. Ya gol yememek icin defansif, veya mac sonlarinda veya geriye dustukten sonra skor yakalamak icin hucum kullaniyor.

bu arada söylenildi mi bilmiyorum ama fenerbahçe'nin ilk 5 maçı taraftara cezalı görünüyor içsaha deplasman farketmeksizin.

çok önemli değil ama dikkatimi çekti sadece.

Valla elimden gelen herşeyi yaptım her taktiği denedim ama bi türlü takımı şampiyon yapamadım.2 senede 2 ikincilik elde ettim.Avrupada ilk sene Şampiyonlar Ligi gruplarından çıktım.2.turda barcelona'ya elendim.2.sene gruplarda 4.olup elendim.Ligde ise 2.olmam bile başarıydı çünkü gerçekten çok alakasız puanlar kaybediyosun.Eski serilerde içerde Akhisar,Elazığ tarzı takımlara karşı rotasyonda yapsan fark atardın.Bu seride as takımınlada çıksan belli olmuyor.Çok puanlar kaptırdım bu şekilde.G.sarayı geçmenin imkanı yok gibi bişey.
    Kariyerimin 3.senesinde ise G.saray gerimde kalmasına rağmen bursa,ibb gibi takımlara geçildim ve 13-14.hafta civarı kovuldum.

F.bahçe için oyuncu tavsiyesi soracak olursanız; Yerli piyasasından Ozan İpek,Serzer Özmen'i kaçırmayın.Fiyatları makul ve çok faydalı işler yapıyolar.

Yabancı olaraksa;Koskaca 2.5 yılda sadece Rasmus Elm ve Wijnaldum'u transfer ettim.Rasmus Elm çok iyi box to box'ta.Wijnaldum'dan beklediğim katkıyı alamadım.Üstelik 25 milyon euroya almıştım.

İkinci sezonuma başlıyorum. genç ama dipçik gibi bir takım kurdum. transferlerimi aşağıda görebilirsiniz. baroni, kuyt, bienvenue ve yobo yu gönderdim. orta sahaya türk olarak emre can ve tolga ciğerci'yi aldım. bütün paramı da onlara verdim diyebilirim. aslında samed yeşil i almaya çalıştım ama gelmedi bir türlü.

ilk 11'im belli. en güçlü rotasyonum orta sahada. emre, tolga, meireless ilk tercihlerim. yedekleri mehmet topal, okay yokuşlu ve mehmet topuz. tek sıkıntım forvette yedek semih kaldı. sow a bir şey olursa naparım bilmem. bu arada aldığım gençler in pa'sı hep 4 yıldız. rugani, shaw ve romario yu ben buldum, diğerlerini şenol çorlu buldu getirdi. şenol'un bulduklarında hep 3-4 yıldız pa var. şans mıdır nedir billemedim. efecan diye bir santrafor buldu getirdi pa sı 4 yıldız. daha 16 yaşında, muhtemelen regen. yedek santrafor yokluğunda a takıma aldım. sow dan özel ders verdirtiyorum. semih'in yerine onu oynatıcam, 2-3 sezona ilk 11 forveti olur diye umuyorum.

süper lig kadrom da bu şekilde. yabancı sınırından dolayı sağ bek yedeğine romario yu alamıyorum, alamadığım için orhan sam ı da gönderemiyorum. bakalım önümüzdeki sezon yabancı sayısı azalınca napıcam? geçen sezon recep'i kanat çalıştırdım ve her maçta oyuna almaya çalıştım. şu anda krasiç'in yedeği olabiliyor, fiziksel olarak da epey gelişti. bu sezon daha da çok şey bekliyorum. stoch un yedeği de mecburen caner.

Serdar Kesimal yine gol makinesi gibi bişeymi ?

Arkadaşlar başarılı olan taktigimde ilerdeki tek forvetin Mücadeleci Forvet olması gerekiyor.
    Kuyt mükemmel oynasada yaslanıyor ve özellıklerı dusmeye basladı.
    Onun yerine alınabilecek o tarz da bi oyuncu bulamadım
    öneriniz varmı ?

jelle vossen fena degıl sankı kuyt un yerine

yahu arkadaslar biz 10k nerden kurtarırım ederım dıye 40 takla atıyoruz gıdıp de emre can a 15 mılyon verıp transferlerım onlar bunlar dıye biseyler paylasmayın hic gercekci degil...

Quote Originally Posted by slayer34 View Post
    jelle vossen fena degıl sankı kuyt un yerine

yahu arkadaslar biz 10k nerden kurtarırım ederım dıye 40 takla atıyoruz gıdıp de emre can a 15 mılyon verıp transferlerım onlar bunlar dıye biseyler paylasmayın hic gercekci degil...
    Vossen yerine Kuyt ın kalması daha iyi olur gibime geliyor

Ve ayrıca verilmicek paralar degil 15 milyonlar degermi o kişiye baglıda 25 milyona Jovetic i aldım daha ilk sezon devre arasında

Quote Originally Posted by mortalknight View Post
    Vossen yerine Kuyt ın kalması daha iyi olur gibime geliyor

Ve ayrıca verilmicek paralar degil 15 milyonlar degermi o kişiye baglıda 25 milyona Jovetic i aldım daha ilk sezon devre arasında

hocam o 25 mılyon u nasıl buldun bana da soylede bende bulıyım?

Quote Originally Posted by magicstigvolki View Post
    bu adam neymiş be öyle kaçıncı yılında çıktı bu regen ?

Sayfa 7 / 22 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Mesaj Yetkileri