Sayfa 1 / 22 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 653 sonuç

Konu: Football Manager 2013 | Fenerbahçe

Default Football Manager 2013 | Fenerbahçe

Oyunda Fenerbahce'li oyuncu BEYKAN SIMSEK olacak mi?

Ayrica Recep Niyaz ve Salih'in pa degerlerini ogrenebilir miyim?

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Beykan'ın Fenerbahçe ile henüz profesyonel sözleşmesi olmadığı için oyunda yer almıyordur.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

2 yil once felan Hasan Erbey'in profesyonel sozlesmesi yoktu ama oyunda vardi

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Profesyonel sözleşmesi olmayan oyuncular oyunda yok.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Default Football Manager 2013 | Fenerbahçe

Madem Beşiktaş ve Galatasaray konuları açıldı, bize de lazım olduğunu düşündüm böyle bir konunun. Fenerbahçe ile kariyer yapan arkadaşlarla fikir alışverişi yapabileceğimiz yer olsun burası da..

Ben şuan 21. haftayı geride bıraktım ligde. 3 puan farkla liderim. Takımda rotasyona çok önem veriyorum. Salih Uçan ve Recep Niyaz'ı gelişmeleri için elimden geldiğince oynatıyorum

Bir de şöyle bir oyuncuya denk geldim U18'de.. Geleceğin yıldızı olmaya aday

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Aslında bu Fenerbahçe için sıkıntı. Bu sezon profesyonel sözleşmesi olan genç oyuncu sayısı çok az. Oldukça yetenekli oyuncularımız var halbuki ama bu seride yer alamıyorlar. Belki devre arasındaki güncellemeye kadar imzalanır sözleşmeleri de devre arasından sonra yer alırlar.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Benim mesajımı taşımak yerine öteki mesajı benim konuma taşısan daha mantıklı olurmuş aslında ama sağlık olsun

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Quote Originally Posted by Lord Black View Post
    Benim mesajımı taşımak yerine öteki mesajı benim konuma taşısan daha mantıklı olurmuş aslında ama sağlık olsun
    Sistemsel olarak önce açılmış olan konu veya atılmış olan mesaj öne geçiyor

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by LaigLeNoiR View Post
    Sistemsel olarak önce açılmış olan konu veya atılmış olan mesaj öne geçiyor
    Anladım teşekkürler

Eee nerde bu fenerliler??

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

takım iyi daha ne istiyorsunuz ki ilk 4-4-2 denedim ben ama Topal için MC değeri az verildiği için DMC oynatıyordum , takım pek etkili olmuyordu. 4-3-3 e döndüm sonra. Kuyt kulübeye , Sezer 11'e geçti. Sezer'in şutları çok iyi , arada iyi paslar da veriyor ama korkak oynuyor , olmuyor pek. Topal topu ona atıyor ileri taşısın diye o tekrar Topal'a atıyor. bu birkaç kez devam edince Topal atık topun yönünü değiştiriyor , o bana mısın demiyor hiç

Defansta Bekir'i silmiş durumdaydım, devre arası sattım. Serdar Aziz'i aldım. Yobo, Egemen , Kesimal, Serdar Aziz götürüyorlar orayı. sol bekte Hasan oynuyor , olmadığında Caner geçiyor. ikisi de çok adam kaçırıyorlar. ama yabancı hakkı düşeceği için mecburum onlara. sağ bekte GG var iyi hoş oynuyor , ortaları çok iyi. o yokken Topuz oynuyor. Orhan'ı da gönderdim. daha yeni Romario'yu aldım ama gelişmesi lazım. şuan yedek bile olamaz.

Ortasahada DMC Topal oynuyor. o yokken Cristian geçiyor oraya. tabi oyun anlayışı değişiyor. Topal varken kesici Cristian varken top yapan bir yer oluyor. MC de Meireles-Alper ikilisi önceliğim. onlar yokken Cristian-Salih-Topuz-Sezer bu isimler oynuyor. ortasahadan memnunum ama Salih hariç yedeklerden hangisine teklif gelirse satmaya hazırım.

Kanatlarda Stoch-Caner-Krasiç ve bazen de Kuyt oynuyor. genellikle ilk yedeğim Canerdir. Krasiç veya Stoch yokken o oynar. eğer Caner sol bekte oynaması gerekirse bu sefer Kuyt'ı kanada alırım. yoksa Kuyt kanatta pek verimli değil.

Forvette Sow ilk tercihimdir. çok da iyi oynuyor. olmadığında Kuyt oynar ve oynadığı her maçta golünü yazar. ikisinden de memnunum.

benden bu kadar
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Bende Salih bu durumda şuan.

Fenerbahçe ile oynuyorum uefada çeyrek finaldeyim. Sadece anderson'u aldım. Stoch Krasic ikilisi müthiş. 5-1-4-1 olarak oynatıyorum meireles oyun kurucum ve çokda iyi işler yapıyor ama yobonun yanına bir oyuncu lazım . fenerbahçe çok iyi baya zevk aldım oyundan.

Arkadaşlar Teknik ekip önerileriniz nelerdir acaba?
    Last edited by WebProgramming : 24.Ekim.2012 at 16:30

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yahu bu Krasic nasıl top sürüyor mübarek Messi yapmışlar adamı.
    FM Gazetesi

14. Default

Meireles'den verim alabildiniz mi ? İlk sezon 6.54 ortalamasıyla oynadı bende. asist yapmasını beklemiştim ama ilk sezon 2 asistle oynadı sadece

ilk devreyi bitirdim bende. Krasic herkeste olduğu gibi bende de coştu daha ilk yarı yeni bitti 4 gol 16 asist yaptı adamı bazı kolay maçlarda ve şampiyon ligi maçları öncesinde dinlendirdiğim halde onun dışında sow 19 gol attı. stoch ligde 14 maçta 7 gol atıp 7 asist yaptı ama şamp. ligi için aynı şeyi söyleyemiyeceğim orda da imdadıma caner koştu 6 asist yaptı. ligde 17 maç sonunda 4 puan farkla liderim.Şampiyon liginde grubuma Arsenal,Benfica ve nordsjaelland düştü. Arsenal zaten lider olur bizde benfica ile çekişiriz diodum ama ilk 4 maç sonunda benfica deplasmanından aldığım 1 puanla grubun dibindeydim nordsjaelland beni kendi sahamda yendi arsenale ise 2 maçtada yenildim, nordsjaelland 7 puanla 2.sıradaydı sürpriz bi şekilde son 2 maçımı yendim nordsjaelland ise kaybetti ki zaten biri benimle idi diğeride arsenalle
    sonuçta ilk 4 maçta 1 puan toplayabildiğim gruptan 2. olarak çıktım sezon başında dzagoeve imza attırdım devre arasında yani birazdan gelecek, onun dışında tek transferim Cornelious isminde 19 yaşında bir target man oldu. 1.1M a aldım çok fazla gol atmasada, beğendim ben adamı.Sowun yanında lig maçlarında genelde onu kullandım.
    Last edited by Spe1907 : 25.Ekim.2012 at 11:18

Quote Originally Posted by Huntealerr View Post
    Meireles'den verim alabildiniz mi ? İlk sezon 6.54 ortalamasıyla oynadı bende. asist yapmasını beklemiştim ama ilk sezon 2 asistle oynadı sadece
    bende çok fazla beğenmedim, 7.01 ortalama ile oynadı çok kötü olmasada iyide oynamadı, Jem karacan ı transfer edip orda onu deneyeceğim bu sene iyi bi profili var gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

abi sinirim o corneliusa kopenhavn maçında bana kök söktürdü hiçmi hava topu bırakmaz 15 / 11 hava topu aldı adam ama target men güzeldir bende kullanmaya çalışırım oyunlarımda target men

Quote Originally Posted by Huntealerr View Post

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Duran top mu kullandırdın nasıl o kadar asist yaptı

Fenerbahçe ile ilk sezonu tamamlamış bulunmaktayım an itibariyle. Ufak bir özet geçeyim.

Sezon başı kadroda hiçbir değişiklik yapmadan girdim sezona. Süper Kupa maçında Galatasaray'a boyun eğdik 4-2 ile.

Şampiyonlar liginde gruplara kaldık. Arsenal - Zenit - Fenerbahçe - Malaga grubunu şanssız bir şekilde 1 galibiyet 3 beraberlik ile 6 puanla tamamlayarak Avrupa Ligini boyladık. Avrupada başımızın belası Dinamo Kievle eşleştik. Kadıköyde 2-1lik galibiyetten ve oynanan futboldan sonra turdan emin bi şekilde gittiğimiz deplasmanda malesef duran toptan yediğimiz goller felaketimiz oldu 2-0 ile ilk turdan elendik

Ligi uzun vaadeli rotasyonumla hiç zorlanmadan açık ara lider tamamladık. Kupada ise yarı finalde bir şok daha yaşadık. Antep deplasmanında 1-3'lük galibiyetin rövanşında evimizde 0-3 yenilerek elendik.. Kupayı da galatasaraya kaptırmış olduk

Devre arasında sözleşmesi biten Alan Dzagoev'i bedelsiz olarak, Ademilson'u 6m€'ya, Ait-Fana'yı 975k€ ya kadroya kattık. Stoch'u portoya 15m€'ya gönderdik. Recep Niyaz, Salih Uçan ve altyapıdan çıkan 2 potansiyelli gence daha oldukça forma şansı verdim. Sonuç olarak kağıt üzerinde vasat bir sezon geçirdik fakat geleceğe dair büyük umutlar verdik genç yapılanma ile.

İyi performans gösteren 3 oyuncum; Caner,Krasic,Kuyt. Hayal kırıklığı ise Sow. Man Utd'ın yollarını ayırmaya karar verdiği Minik Bezelye lakaplı Javier Hernandez'i biraz tuzlu da olsa 10.25m€'ya kadroya kattım sezon sonunda. Moussa Sow ile yollar ayrılacak

Quote Originally Posted by Lord Black View Post

İyi performans gösteren 3 oyuncum; Caner,Krasic,Kuyt. Hayal kırıklığı ise Sow. Man Utd'ın yollarını ayırmaya karar verdiği Minik Bezelye lakaplı Javier Hernandez'i biraz tuzlu da olsa 10.25m€'ya kadroya kattım sezon sonunda. Moussa Sow ile yollar ayrılacak
    Bu sene ligin itibarı yine yükseltilmiş sanırım geçen sene Javi Hernandezi 2.senede masaya oturtmak imkansız gibi birşeydi sanırım bende ilk senemde süper kupayı aldım ve ligte şampiyon oldum. bunun dışında şampiyonlar liginde yarı finalde Juve'ye elendim,88. dkda yediğim gol olmasa deplasman golü ile tur atlayan ekip olacaktık umarım bu orta kafa gol ve her driplingçinin messi olması sorunları çözülür bu şekilde sırf kanatlardan oynamak yetiyor başarı için. caner,stoch,krasic ve sow yıldızlaştılar bende. sezon sonu stochu 24M pounda liverpoola sattım yerine gökhan töreyi aldım 16M a ayrıca satılık listesindeki M'villa ı Barçanın elinden kaptım, geçen sene bu adamda türkiyeye gelmiyodu ki bu sene profili dahada iyi gibi geldi bana.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Spe1907 View Post
    Bu sene ligin itibarı yine yükseltilmiş sanırım
    Hayir. Itibar yukselmedi.

Ama Turk kuluplerin futbolculara odedigi maaslardaki vergi avantaji oyuna yansitildi. Boylece onceden istedikleri maasi odeyebileceginizi dusunmeyip konusmamayi tercih eden oyuncular, sizinle transfer gorusmesi yapmayi kabul etmeye basladi.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Hayir. Itibar yukselmedi.

Ama Turk kuluplerin futbolculara odedigi maaslardaki vergi avantaji oyuna yansitildi. Boylece onceden istedikleri maasi odeyebileceginizi dusunmeyip konusmamayi tercih eden oyuncular, sizinle transfer gorusmesi yapmayi kabul etmeye basladi.
    Unutmuşum harbiden onu ya ) Ligimize normalde gelen oyuncuların oyunda gelmediği için ligin itibarının yükselmesini istiyorduk önceleri bu sayede buna gerek kalmadı, tıpkı gerçek hayattaki gibi oyuncular kariyer için değil para için gelecek artık Türkiye ye oyunda da yani

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Spe1907 View Post
    Unutmuşum harbiden onu ya ) Ligimize normalde gelen oyuncuların oyunda gelmediği için ligin itibarının yükselmesini istiyorduk önceleri bu sayede buna gerek kalmadı, tıpkı gerçek hayattaki gibi oyuncular kariyer için değil para için gelecek artık Türkiye ye oyunda da yani
    Itibar yukselmesi ters tepiyordu cunku daha genc, gercekte Turkiye'yi dusunmeyecek oyuncular bile ligin ve kuluplerin itibari yuksek oldugu icin gelmeyi kabul ediyordu oyunda.

Bir de yasi ilerlemeye baslamis oyuncularin buyuk kulupler tarafindan daha erken birakilmasini veya uzun sozlesme teklif edilmemesini hallederlerse en azindan bizim lig icin transferler biraz daha gercekci hal alir.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Sow'un profili çok ekstra abartı olmuş 18 bitiricilik + 14 karar.. Geçen sene Lille'de gol kralı olurlar 16 ya da 15 bitiricilik ile geldi. Yarım sezonda nasıl 18 bitiriiliğe sahip olabildi anlamak güç..
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Sow'un profili çok ekstra abartı olmuş 18 bitiricilik + 14 karar.. Geçen sene Lille'de gol kralı olurlar 16 ya da 15 bitiricilik ile geldi. Yarım sezonda nasıl 18 bitiriiliğe sahip olabildi anlamak güç..
    CA sı değişmedi. oyuncu profili değişti. ceza sahası topçusu oldu bu seneki oyunda. geçen seride driblingi vs vardı bu sezon onlar düşürülmüş , golcü yapılmış.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

İlk sezonu şampiyon olarak tamamladıktan sonra yabancılara ağırlık verip CL'de kafaya oynayacak bir takım kurmuştum ki 2. sezonun ilk lig maçında 18 kişilik kadroda sadece 6 yabancı oynatılabileceğini gördüm. Yeni sezon planlamasını 6+2'ye göre kurup transferleri ona göre yapmıştım ve bu durumu görünce şok oldum, Fenerbahçe ile kariyer yapacaklar ikinci sezondan itibaren yabancı planlamasını iyi yapmalılar. Şimdi asıl oyun çıkana kadar FB kariyerimi askıya alıp Villarreal ile başlayacağım...

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Çok güzel bir kadromuz var bunda hem fikiriz fakat 442 oynatmak cok da kolay olmuyor Topal'ın DMC'de ki verimliligi MC'ye göre çok üstün bu yüzden insan kıyamıyor böyle bir herif varken 442 oynamaya , Krasiç cok etkili. Sow geçen seneye göre daha iyi bitiricilik konusunda eger topu ona tasıyacak bir düzen kurar ceza sahası icinde sık sık bulusturabilirsenizk kalitesini gösteriyor . Salih ve Recep icin konusmak isterdim fakat oyunda 1 2 yıl sonra ki halleri nasıl olur önce onları görmek lazım . Tek forvetli sistemde ilk isim Sow alternatifini Kuyt , böyle bir adamı yedek bırakmak üzücü ama Kanatlarda çok verimli olamıyor maalesef
    You'll Never BeatThe Irish !

Arkadaşlar Demoyu indirdim oyun genel olarak güzel de oyunda şuna takıldım ben. Fenerbahçe'de Bienvenu'nun top sürmesi 13; Sow'un ki ise 9. Halbuki Sow Fenerbahçe'de en iyi top sürenlerden bir tanesi. Hatta Bienvenu'nun tekniği 14, Sow'unki 12. Fenerbahçe araştırıcısının derhal değiştirilmesi gerek!

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cmyksl55 View Post
    Arkadaşlar Demoyu indirdim oyun genel olarak güzel de oyunda şuna takıldım ben. Fenerbahçe'de Bienvenu'nun top sürmesi 13; Sow'un ki ise 9. Halbuki Sow Fenerbahçe'de en iyi top sürenlerden bir tanesi. Hatta Bienvenu'nun tekniği 14, Sow'unki 12. Fenerbahçe araştırıcısının derhal değiştirilmesi gerek!
    Neden görevimden ayrılmam gerekiyor?

Sizin subjektif değerlendirmenize uymadığı için midir?

Neden Sow'un tekniği daha yüksek olmalı? Futbolcular herşeyi sadece teknikle mi gerçekleştiriyorlar? Neden Bienvenu'nun dribblingi daha fazla olamaz? Bienvenu'yü en son ne zaman izlemiştiniz? Bunu neden söylediniz? Hangi sebepten ötürü?

Kimsenin kellesini isteme hakkınız yok. Araştırma Forumu'nda görüş belirtmeyenler bilerek ve isteyerek polemi yaratmak adına kelle isteyemezler. Bu dataları neden verdiğimi açıklayacak geçerli sebeplerim var ancak sizin var mı bilemiyorum. Size kelle isteme hakkı vermiyoruz. Bu şekilde yorum yapılmasına izin verilmeyeceğini forum kurallarından okumanız gerekirdi.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Quote Originally Posted by cmyksl55 View Post
    Sowun CAsı değiştirilmemiş hala geçen seneki ile aynı ama geçen seneyi hatırlarsak Sow daha çok cezalanında bekleyip arkadaşlarının verdiği pasları değerlendirerek goller attı ve bitiricilik konusunda da gerçekten ligin çok üzerinde bir oyuncu olduğunu gösterdi bence. araştırmacıda top sürme gibi özellikleri düşürüp daha çok gol attırmaya yarayan özelliklere vermiş. bende ilk sezonunda ligte 23 maçta 15 (maçların bir bölümünde 2.yarı oyundan alıp genç bir forveti denedim ayrıca kolay maçlarda da gene diğer forvete görev verdim) şamp. liginde ise 16 maçta 10 gol attı ayrıca fiziğini kullanarak adamda geçebiliyor. Sow bence oyuna gayet güzel yansıtılmış ama bu sene sanki daha bir iyi top sürüyor bencede.

benim sorunum hala Recep Niyaz'ın profili ile.. neden Recep -8 iken Muhammed -9 bunu anlamıyorum. Bence ikiside -9 u hakediyorlar en azından 2 sene önce -9 PA alan ve şuanda Şanlıurfasporda oynayan Berkin Arslandan kat kat daha fazla gelecek vaadettikleri kesin.

Yine Recebin profilindeki diğer bi sıkıntı ise defans özelliklerinin random olması, top kapma,markaj,pozisyon alma vb. özelliklerine 1-5 arası çok düşük değerler atansa daha mantıklı olmaz mıydı. 10+ çıktılar bende zaten PAsı çok yüksek değil bide bu özelliklerde yüksek çıkınca geliştirmesi daha bi zor oluyor.

Sayfa 1 / 22 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri