Sayfa 4 / 10 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 273 sonuç

Konu: Gerçek Bir Kariyer | Beşiktaş

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Merhaba sevgili futbol severler, flaş bir haberle tekrar karşınızdayız. Beşiktaş'ta hareketli dakikalar sürüyor. Zanetti ve Hurtado'yu kadrosuna katan Karakartal, Drenthe'yi Paok'a kaptırınca sol kanadına Asier Del Horno hamlesini yapıyor. 31 yaşındaki tecrübeli İspanyol futbolcu ile 1 yıllık sözleşme yapıldığı açıklandı. Oyuncu yıllık 350 bin Euro alacak ve maç başı ücreti ise 3.000 Euro olacak. Oyuncuya bonservis bedeli ödenmeyecek.

Bu transfer hamlelerinden sonra Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü bir çok kesim tarafından eleştirileceğe benziyor. Zira takımı gençleştirmek isterken bir anda 30 yaş üzeri 3 futbolcu takıma katılmış oldu. Yakın zamanda bu transferler ile ilgili bir basın toplantısı düzenleneceği duyuruldu.

Şimdi İspanyol futbolcuyu biraz tanıyalım:
    Asier Del Horno: 1.80 boyundadır. Chelsea'ye transferi onun en büyük isteğiydi ve bu isteği gerçekleşti fakat 1 yıl kalabildi. Daha sonra Valencia, Valladolid ve Levante'de oynadı.

NOT: ARKADAŞLAR TRANSFERLER İLE İLGİLİ SORULARINIZ VARSA ALMAYA BAŞLAYABİLİRİM.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beşiktaş lig öncesi ilk ciddi hazırlık maçında, ligin favorileri arasında gösterilen Bursaspor'u İnönü Stadı'nda 2-1 malup etmeyi başardı. Maçın başından sonuna kadar üstün oynayan Karakartallar, bol bol da pozisyon buldu. Fernandes 7. dakikada mükemmel bir frikik golü ile takımını öne geçirdi, ardından Mustafa ise farkı ikiye çıkardı. Buna karşılık Musa Çağıran'ın golüne engel olamayan Siyah Beyazlılar maçı 2-1 önde tamamladı. Maça şu 11 ile başlandı:

Maçın istatistikleri ise şu şekilde:
    FM Gazetesi

Nesil
    2011
    Yer
    adana

İbrahim Toramanı samet aybabanın yaptığı gibi ön liberoda deneyecek misiniz?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by zeck17 View Post
    İbrahim Toramanı samet aybabanın yaptığı gibi ön liberoda deneyecek misiniz?
    Şu an basın toplantısını yapıyorum. Bu gibi soruları olan varsa yazabilirler.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bir haber saatinden daha merhaba sevgili futbol severler. Gündemdeki konularla bir kez daha karşınızdayız.

Bildiğiniz üzere Beşiktaş son 1 hafta içerisinde 3 tane yabancı tecrübeli futbolcu kadrosuna kattı. Bu oyuncuları medyada eleştirenler de oldu, destekleyenlerde. Şu anda teknik direktör Görkem, bu 3 futbolcu ile birlikte hem bu eleştirilere cevap vermek adına, hem de oyuncular ile ilgili açıklamalar yapmak adına Nevzat Demir Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenliyor. Şimdi oraya bağlanıyoruz;
    Teknik Direktör: Hepiniz hoşgeldiniz arkadaşlar. Bugün burada toplanmamızın nedeni, bu 3 futbolcu arkadaşımız ile bir imza töreni düzenlemek ve önümüzdeki zorlu lig maratonu için bir kaç küçük açıklama yapmak. Açıklamalarımdan sonra size sorularınız için zaman ayıracağım.

Öncelikle şunu söylemek isterim ki, hiç bir futbolcuyu rastgele almıyoruz. Geniş bir gözlemci ekibi kuruyoruz yönetim ile birlikte. Bu gözlemci ekipleri oyuncuları buluyor, izliyor, inceliyor ve mercek altına alıyor ve daha sonra bize rapor sunuyor. Biz de bu raporları gözden geçirerek takımımızın kimyasına uyan en iyi oyuncuyu kulübümüze kazandırmaya çalışıyoruz, tabi ki bütçe doğrultusunda. O sebeple kimse bizim transferlerimizi basite almasın.

Oyuncularımızın yaşları konusunda ağır eleştiriler var medyada. Fakat eleştirenlerden biraz anlayışlı olmasını rica ediyoruz hep birlikte camia olarak. Bugün burada bu 3 arkadaşımız imzasını atacak, onlara bir bakın. Üçünün de geçmişte neler yaptığı belli. Tabi ki geçmişte nerede oynadığı önemli değil ama nasıl oynadığını baz alırsak, işte o zaman tercihimizi ne kadar doğru yaptığımızı anlatabilmiş oluruz.

Birazdan onlarla birer yıllık sözleşme imzalayacağız. Bu bir çok kesim tarafından "güvensiz kontrat" olarak değerlendiriliyor. Bu iki taraflı bir anlaşma arkadaşlar. Futbolcu ve kulüp arasında olan iki taraflı bir anlaşma. Oyuncuların üçü de bize geldiklerinde zaten bir yıllık imzalamak istediklerini ilettiler. Bizim ekstra bir çabamız olmadı fakat bizim de istediğimiz bu yöndeydi zaten. Sonuç olarak iki tarafında mutlu olduğu bir anlaşma imzalanacak.

Futbolcuların ne kadar alacaklarına dair açıklamayı daha önce borsada bildirmiştik. Şimdi isterseniz sorularınızı alalım ve ondan sonra da imzaları atalım.

Kanal D Spor Muhabiri: Öncelikle tüm camia için hayırlı uğurlu olsun diyorum efendim. Benim sorum Hurtado'ya olacak, kendisi acaba Avrupa'da oynamaktan çekiniyor mu? Çünkü bilindiği kadarıyla daha önce hiç Avrupa'da bir takımda oynamamış.

Hurtado'nun tercümanı: Öncelikle bu imzanın tüm takıma ve taraftara hayırlı olmasını diliyorum. Böyle bir korkum asla yok. Ben tecrübeli bir oyuncuyum. Görevim ne ise onu yaparım.

AMK Gazetesi Muhabiri: Beşiktaş'ın uzun yıllardır süren back sorunlarını, Hilbert - Del Horno ikilisi çözebilecek mi sizce?

Teknik Direktör: Del Horno Avrupa'da kendini kanıtlamış, tecrübeli bir oyuncudur. Doğru transfer olacağına şüphemiz olsa zaten almazdık oyuncumuzu. Ona olan inancımız tamdır.

Milliyet Gazetesi Muhabiri: Zanetti kariyerinin son yıllarını geçiriyor. Türkiye'ye gelme kararını neye göre aldı acaba? Onu bir ikna çabanız oldu mu? Kendisi arkadaşları vasıtası ile Türkiye hakkında bilgi aldı mı?

Teknik Direktör: Bildiğiniz üzere boşta bir oyuncuydu. Bonservisi hiç bir takıma bağlı değildi. Bunun sonucunda biz ona teklifimizi verdik ve oda hiç düşünmeden sağolsun kabul etti. Onu almak için ekstra bir çaba sarfetmedik. Gerçekten çok profesyonel bir oyuncu. Gençlerimiz ondan çok faydalanacak. Altyapıda bir çok oyuncumuza akıl hocalığı yapacak bir oyuncudur.

Zanetti'nin tercümanı: Beşiktaş benim için ayrı bir heyecan olacak. Sayın Görkem beni bizzat aradı ve bu transfer ile ilgili her şeyle kendi ilgilendi. Bu istekleri beni cezbetti açıkçası. Futbolda her şey para değildir.

NTVSpor Muhabiri: Oyuncuların Türkiye Ligi hakkında bilgileri nelerdir acaba? Takip ediyorlar mıydı gelmeden önce?

Zanetti'nin tercümanı: Aslında fazla takip edebildiğim bir lig değildi. Ben yıllardır İtalya'da oynamama rağmen sürekli İngiltere Ligi'ni takip ederdim. Beşiktaş'tan teklif gelince, Türkiye ile ilgili bilgisi olan bazı dostlarımdan hem Türkiye hem de Beşiktaş ile ilgili bilgiler aldım.

Hurtado'nun Tercümanı: Güney Amerika çok ters düşüyor Avrupa ligine. Hem saat farkı, hem uzaklık vs gibi etkenler beni bu ligden bir hayli uzak tutmuş, onu çok iyi anlıyorum şimdi. Ama yabancılık çekeceğimi zannetmiyorum. Takım arkadaşlarımız ile tanıştık kısa sürede. Hemen samimi olduk. Uyum sorunu çekeceğimizi zannetmiyorum.

Del Horno'nun tercümanı: Türkiye'de Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'yi bililyorum. Onun dışındaki takımlar hakkında pek bilgi sahibi olduğum söylenemez. Ben de buraya gelmeden önce Guiza ile konuştum ve ondan Türkiye ve Türk futbolu ile ilgili bilgiler aldım. Onun söylediğine göre burada medya, futbolcuyu çok baskı altına alabiliyormuş. Bakalım ne kadar baskı altına alacaksınız.

Hürriyet Gazetesi Muhabiri: Benim sorum şöyle olacak, eski teknik direktör gibi İbrahim Toraman'ı ön liberoda oynatmayı düşünüyor musunuz acaba?

Teknik Direktör: O bölgede oynayacak bol bol oyuncumuz var. Zanetti'de bunlardan bir tanesi olacak. Toraman savunmasında mutluysa orada oynayacak. Herkesin mevkisi bellidir. Futbolcuyu alışık olmadığı mevkide oynatmak pek felsefem değildir, zorunda kalmadıkça.

Sorularınız bittiyse son bir açıklama yapmak istiyorum. Bildiğiniz gibi sezon başında yaptığım basın toplantısında taktik seçimime zamanla karar vereceğimi söylemiştim. Kafamda yavaş yavaş bir şeyler oturmaya başladı. Takımın ortasahasında çok değerli oyuncuları var. Hem bu oyuncuları değerlendirmek adına hem de ortahayı kalabalık tutmayı düşündüğümden tek forvetli sistem düşünüyorum.

Takımdan hala gitmesi gereken futbolcular var. Almeida ve Mehmet Akyüz kesin olarak takımdan ayrılacak isimler. Kendilerine menajerleri aracılığıyla bir takım bulmalarını istedik. En kısa zamanda yollarımızı ayıracağız.

Evet teşekkürler arkadaşlar. İsterseniz şimdi imzaları atalım.

Sevgili seyirciler Beşiktaş'ta 3 yeni imza atıldı. Gelişmelerle tekrar karşınızda olacağız, hoşçakalın.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beşiktaş bir başka hazırlık karşılaşmasından daha galip ayrıldı. Rakip bu sefer Küçükçekmecespor'du. Maça yedeklerle başlayan Beşiktaş ilk yarıda 3 gol buldu. İkinci yarıda ise as oyuncuların girmesiyle, özellikle Quaresma'nın etkisi ile 3 gol daha bulan Beşiktaş maçı 6-0 tamamladı.
    FM Gazetesi

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Biraz agir gidiyorsun gibi eldi bana

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by pele96 View Post
    Biraz agir gidiyorsun gibi eldi bana
    Tadını çıkara çıkara Ayrıntısı ile oynamayı seviyorum hikaye yaparken. Yoksa bir farkı olmaz herkesten. Farklı olsun istiyorum. Acelemiz yok sonuçta değil mi ama
    FM Gazetesi

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Zevk meselesi tabiki tekrardan basarilar.

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Bencede biraz hızlanman lazım,dönüp dolaşıp güncelleme var mı diye bakıyorum hayal kırıklığı

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Tadını çıkara çıkara Ayrıntısı ile oynamayı seviyorum hikaye yaparken. Yoksa bir farkı olmaz herkesten. Farklı olsun istiyorum. Acelemiz yok sonuçta değil mi ama
    Bu degil , bu hiç degil , beni anlamıyorsunuz bunları herkes yapıyor farklı birşey olsun istiyorum.

Görkem Ağaoğlu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Büyükçekmece galibiyeti ile ilgili basından sızanlar:

FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by attirson View Post
    Bu degil , bu hiç degil , beni anlamıyorsunuz bunları herkes yapıyor farklı birşey olsun istiyorum.

Görkem Ağaoğlu.
    Aynen öyle
    FM Gazetesi

Yavaş yavaş gidince zevki çıkıyor zaten.

Bu arada "back" nedir yahu ben oraya takıldım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Yavaş yavaş gidince zevki çıkıyor zaten.

Bu arada "back" nedir yahu ben oraya takıldım
    Yanlış mı olmuş? Anlayın işte canım kanat beki
    FM Gazetesi

Left back desen tamam da sol back garip kaçıyor sanki

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beşiktaş bir önemli hazırlık maçından daha alnının akıyla çıkmayı başardı. Maça Burak Kaplan damgasını vurdu ve kendisi bir gol bir de asist yaptı. Kornerden kullandığı top ile Hurtado'ya adeta alda at dedi. Beşiktaş maça as oyuncuları ile başladı. İlk yarı pek etkili olamayan Beşiktaş ikinci yarı da yedek oyuncularıyla sahaya çıktı ve farkını ortaya koydu.

Maç ile ilgili basında çıkan kareler:
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Left back desen tamam da sol back garip kaçıyor sanki
    Şimdi niye ifşa ettin ki sen beni
    FM Gazetesi

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Hazırlık maçı da olsa ligdeki önemli takımları yenmeyi başardın,umarım ligde de devam eder bu galibiyetler

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

HÜKMETMENİN KALİTESİ GALİBİYETİ GETİRDİ

Bugünkü hazırlık maçında Beşiktaş kendi sahasında İtalyan devi İnter'i konuk etti. Maçın başından sonuna kadar istekli ve arzulu olan taraf Beşiktaş'tı ve buda sahaya büyük ölçüde yansıdı. Bol pozisyon bulan Beşiktaş, karşı ataklarla ise zor anlar yaşasa da Cenk bu ataklarda yıldızlaşarak takımına galibiyeti getiren isim oldu.

İkinci yarıda 60. dakikadan sonra Beşiktaş yedek ağırlıklı oynadı.

Medya başlıkları:
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

FUTBOL ANALİZ

Beşiktaş hazırlık kampını en iyi geçiren takımlardan biri oldu. Sezona yaptığı sıradışı transferler ile başlayan siyah beyazlı ekip, son hazırlık karşılaşmasında İnter'i de yenerek taraftarına bir nebze de olsa güven vermeyi başardı.
    FM Gazetesi

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

İnter galibiyeti iyi olmuş,çok iyi bir kamp oldu

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şimdi Antep deplasmanı ile lige başlıyoruz. Umarım hazırlık maçlarında oynadığımız oyunu lige de yansıtırız. Bu arada Beta'nın ilk versiyonundaki "top çevir" talimatı "sakin oyna" olarak mı değişti yoksa bana mı öyle geliyor?
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu hiç iyi olmadı.. Diğer oyunlarda Almeida'yı 1.5 ve Mehmet Akyüzü'de 1.9'a satardım ama bu sefer öyle olmadı ne yazık ki. Bu gelir planımı bozdu işte.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Futbolcularımızdan Hugo Almeida, 1MN karşılığında Torino takımına satılmıştır ve ayrıca futbolcularımızdan Mehmet Akyüz, bedelsiz olarak Gençlerbirliği'ne satılmıştır.

Beşiktaş J.K.
    FM Gazetesi

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Gidenler doğru isimler ama Almeida belki işine yarayabilirdi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Burak Kaplan'dan hiç beklemediğim kadar verim alıyorum. Çok çok iyi.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beşiktaş, Süper Lig'in açılış mücadelsinde Gaziantepspor'u deplasmanda 2-0 malup etti. Goller Burak Kaplan'dan geldi. Maç sonunda Beşiktaş teknik direktörü "Önemli olan 3 puanı almaktı ve bizde onu yaptık. Takım henüz istediğim oyunu oynayamıyor, bugün galip gelsek de çok pozisyon gördük kalemizde. Cenk inanılmaz kritik kurtarışlar yaptı. Burak iki gol atsa da maçın kaderini Cenk belirdedi diyebiliriz rahatlıkla" şeklinde konuştu.

Maçın henüz 4. dakikasında kafasına darbe alıp oyundan alınan Sivok ise yaklaşık 1.5 hafta sahalardan uzak kalacak.
    FM Gazetesi

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Burak Kaplan'dan hiç beklemediğim kadar verim alıyorum. Çok çok iyi.
    Sevindirici , genç ve yetenekli bir oyuncu Burak.
    Büyük Başarılar Yakın Meşaleyi Yakın! | Galatasaray SK - Kariyerime Beklerim ...
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=108961

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beşiktaş'ta Manuel Fernandes şoku! Portekizli yıldızı antrenman esnasında bileği burkuldu ve idmanı yarıda bırakmak zorunda kaldı. Yapılan kontroller sonucunda oyuncunun 2 hafta sahalardan uzak kalacağı söyleniyor.

Beşiktaş böylece henüz sezon başında iki sakat vermiş oldu. Önce Sivok, sonra Fernandes. İsmail Köybaşı ise ikinci devreye yetiştirilmeye çalışılıyor.
    FM Gazetesi

Sayfa 4 / 10 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Mesaj Yetkileri