Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 273 sonuç

Konu: Gerçek Bir Kariyer | Beşiktaş

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arrow Gerçek Bir Kariyer | Beşiktaş

Football Manager 2013 serisinin çıkması ile 2 yıldır yaptığım "Gerçek bir kariyer" isimli kariyer hikayeme bu seride de devam etmek istiyorum. Amacım, her seride olduğu gibi farklı bir kariyer hikayesi yapmaktır.

Hikaye sırasında sizlerin katılımı da olacaktır (eğer dilerseniz). Bazı basın toplantılarında, sizin sormak istediğiniz soruları basın mensupları sormuş gibi cevaplayacağım. Biraz da sizin sorularınıza göre şekillenecek kariyer. Sayfalar bol resimli, bol ayrıntılı olacak.

Yöneteceğim takım Beşiktaş olacak. Bu seride Beşiktaş bir hayli zor durumda. Elimden gelenin en iyisini yapmaya ve Beşiktaş'ı bu çıkmazdan kurtarmaya çalışacağım.

Şimdiden hepimize iyi eğlenceler, iyi okumalar diliyorum

Kuralları okudum, kabul ediyorum.
    FM Gazetesi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Kariyeriniz onaylanmıştır, basarılar dilerim.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Başarılar işin zor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Merhaba sayın seyirciler,

Bir son dakika gelişmesi ile karşınızdayız. Geçen sezon sonuna doğru başkan Sayın Yıldırım Demirören'in takımla bağlarını koparmasıyla birlikte başkanlık görevine Fikret Orman gelmişti. Teknik Direktör Tayfur Havutçu'nun da takımdan ayrılması ile Beşiktaş'ın bir yenilenme sürecine girilmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Tüm bu gelişmelerin ardından merakla yeni teknik direktörün açıklanması bekleniyordu. Gerek sosyal medya da, gerekse radyo ve televizyonlarda bir çok teknik direktörün ismini duyduk. Beşiktaş'ın çiçeği burnunda başkanı Sayın Fikret Orman, tüm bu ismi geçen teknik direktörlerin dışında, ismini duymadığımız bir teknik adam ile basın mensuplarının karşısına geçeceğini duyurdu. İsmi hakkında kesin bir açıklama yok ancak yerli bir teknik direktör olduğu açıklandı. Akşam saatlerinde düzenlenecek basın toplantısı ile Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü açıklanacak.

Gelişmelerle tekrar karşınızda olacağız, iyigünler dileriz.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Namzet View Post
    Başarılar işin zor
    Teşekkürler Zoru başarmaya çalışacağız.
    FM Gazetesi

Başarılar , takipteyim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by hakankaraduman View Post
    Başarılar , takipteyim.
    Teşekkürler
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

taraftar drenthe'yi istiyor.

Başarılar bu arada.

Başarılar,her seneye Beşiktaşım'la başlarım fakat bu sene ki durumlar biraz düşündürüyor,transferlerini ve taktiklerini merakla bekliyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mustangshelby View Post
    taraftar drenthe'yi istiyor.

Başarılar bu arada.
    Quote Originally Posted by manu4 View Post
    Başarılar,her seneye Beşiktaşım'la başlarım fakat bu sene ki durumlar biraz düşündürüyor,transferlerini ve taktiklerini merakla bekliyorum
    Teşekkürler

Birazdan basın toplantısı yapacağım. Teknik direktöre sormak istediğiniz sorular varsa onbeş dakika içerisinde buradan yazabilirsiniz.
    FM Gazetesi

11. Default

Başarılar. Takipteyim
    BEŞİKTAŞ'ın taraftarıyız. Futbolcuların değil !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by grjonny View Post
    Başarılar. Takipteyim
    Teşekkürler, bu arada basın toplantısı yazısı zaman alacak gibi daha. Hala soru sormak için zamanınız var

Katılımlı bir hikaye olsun istiyorum.
    FM Gazetesi

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Başarılar Dilerim ,
    Umarım Uğur Boral'ı Sol Bekte Oynatmazsın Sende Samet Hoca Gibi ..
    Takipteyim Bu Kariyeri ..

Ben sorayim, son zamanlardaki portekizli yıldız geleneğini devam ettirip cristiano ronaldo'yu almayı düşünebilir misiniz?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by SmtSvm View Post
    Başarılar Dilerim ,
    Umarım Uğur Boral'ı Sol Bekte Oynatmazsın Sende Samet Hoca Gibi ..
    Takipteyim Bu Kariyeri ..
    Mecbur kalmadığım sürece düşünmüyorum. Bende Uğur'u back de oynatma taraftarı değilim. Teşekkürler bu arada
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by hakankaraduman View Post
    Ben sorayim, son zamanlardaki portekizli yıldız geleneğini devam ettirip cristiano ronaldo'yu almayı düşünebilir misiniz?
    Ekledim
    FM Gazetesi

Bir soruda benden takımı incelediğinizde sizce takımın eksiklik hissedilen veya iyi olduğunu düşündüğünüz mevkiler hangi mevkilerdir ?

Bir soru daha q7 hakkındaki fikirleriniz önümüzdeki sezon R.Quaresma BJK forması giyecekmi ?

Teşekkürler

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

+Takip .

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Kariyerinde başarılar dilerim.

Quaresma planlarınız arasında yer alıyor mu ?

Takımı acaba hangi dizilişte oynatmayı düşünüyorsunuz ?

Forvet hattına takviye yapmayı düşünüyor musunuz yoksa eldeki oyuncuları yeterli görüyor musunuz ?

İleri ki sezonlarda yabancı kısıtlaması yüzünden yerli oyuncularla sözleşme imzalamayı düşünüyor musunuz?

Transferde öncelik hangi mevki ? Gönderilecek oyuncular ? Fernandes'in kaptan olacağı söylentileri ?

Daha sorayım mi

Nesil
    2011
    Yer
    adana

Holoskoyu ve batuhanı kanatlarda oynatmayı düşünüyor musunuz?

Genç oyuncuları bu sene sık sık görecek miyiz sahada?

Borçları kapatmak ne düşünüyorsunuz kadronun üstüne koyup başarı yakalamak mı yoksa oyuncuları satıp iskeletini yeniden kurup başarılı olmak mı?

oldu herhalde

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Meireles View Post
    Kariyerinde başarılar dilerim.

Quaresma planlarınız arasında yer alıyor mu ?

Takımı acaba hangi dizilişte oynatmayı düşünüyorsunuz ?

Forvet hattına takviye yapmayı düşünüyor musunuz yoksa eldeki oyuncuları yeterli görüyor musunuz ?

İleri ki sezonlarda yabancı kısıtlaması yüzünden yerli oyuncularla sözleşme imzalamayı düşünüyor musunuz?

Transferde öncelik hangi mevki ? Gönderilecek oyuncular ? Fernandes'in kaptan olacağı söylentileri ?

Daha sorayım mi
    Oyy oyy Tamam bunlarda son olsun çünkü çok uzun yazı oldu. Millet okumaya üşenecek vallahi. Bunları da cevaplayıp yayınlıyorum.

Quote Originally Posted by zeck17 View Post

Borçları kapatmak ne düşünüyorsunuz kadronun üstüne koyup başarı yakalamak mı yoksa oyuncuları satıp iskeletini yeniden kurup başarılı olmak mı?

oldu herhalde
    Tamam bu son olsun ozaman
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

oldu herhalde
    Aslında bu soruların cevaplarını vermiştim. Şimdi tekrar sorarsam tekrar etmiş gibi olurum. Bu sebeple onları yazmayayım olur mu
    FM Gazetesi

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Başta Meireles, sonra da diğer arkadaşlar benim soracağım tüm soruları sormuş. Kısaca, kariyerinde başarılar dilerim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İyi akşamlar sevgili izleyenler,

Bildiğiniz üzere sabah Beşiktaş ile ilgili bir son dakika haber vermiştik, yeni teknik direktörün kim olduğuna dair bir açıklama ve basın toplantısı yapılacaktı ve şu anda bu basın toplantısı gerçekleşmek üzere.

Şimdi kameralarımızı Beşiktaş Nevzat Demir Tesislerinde yapılan bu basın toplantısına çeviriyoruz. Evet Özgür Buzbaş, söz sende;
    Merhaba,

Şu anda sayın Fikret Orman, yeni teknik direktörleri ile birlikte geldi ve diğer yöneticilerle birikte masaya oturdular. Şu an açıklamalar yapılıyor, sizi açıklamalarla başbaşa bırakıyorum;

Fikret Orman: Değerli basın mensupları, öncelikle hoşgeldiniz. Bildiğiniz üzere sayın Tayfur Havutçu gittiğinden beri sıkı bir teknik direktör arayışına girdik. Anlaştığımız ama pürüzler çıkan durumlar oldu, fiyatta anlaşamadığımız durumlar oldu vs gibi bir çok durumla karşılaştık. En sonunda doğru kişiyi bulduğumuza inanarak, sayın Görkem Bey ile anlaşmış bulunmaktayız ve sizin de önünüzde onunla 4 senelik bir kontrat imzalayacağız.

Bir çok Beşiktaşlı ve futbol camiasından insanlar bunu eleştireceklerdir eminim. Ama geçmişe baktığımızda bu kulübe ya da Türkiye'de herhangi bir kulübe gelen ünlü isimlerin de ne kadar eleştirildiğini söylemek istiyorum özellikle. Söylemek istediğim, isim değil icraat yapmak istiyoruz.

Sayın Görkem, bu görev için biçilmiş kaftan diyebilirim. Onunla ilk görüştüğümde bana "ücret için sıkıntı yapmayın başkanım" dedi. Menfaatlerini değil, Beşiktaş'ın menfaatlerini düşünüyor, tıpkı bizim yaptığımız gibi, tıpkı büyük Beşiktaş taraftarının yaptığı gibi oda FEDA yapıyor.

Yeni teknik direktörümüzün futbol geçmişi ile ilgili bir kaç şey söylemek gerekirse, kendisi Almanya'da alt ligler de mücadele etmiştir. Daha sonra Almanya'da çeşitli kulüplerde altyapı sorumlusu olarak görev almıştır. Bu bakımdan bize katacağı çok şey var kanaatindeyim. Biz zaten kulüp olarak altyapıya önem vermemiz gereken bir dönemdeyiz. Bu sebeple nokta atışı bir imza olacak.

Benim söylemek istediklerim bu kadar. Şimdi sözü kendisine bırakıyorum.

Teknik Direktör: Merhaba sayın basın mensupları. Aslında sözlerime nereden başlasam bilemiyorum. İnanın böyle büyük bir camia içinde bulunmaktan gururlu ve mutluyum. Tarifi edilemez duygular içerisindeyim. Fanatizm boyutunda tuttuğunuz takımın başına geçtiğinizi düşünün, hayal edin. Beni en iyi ozaman anlayacaksınız.

Kendimden biraz bahsetmek istiyorum, ben Almanya doğumluyum ve bu yaşıma kadar orada yaşamış bir futbol adamıyım. Beni televizyonlardan ya da radyolardan pek duymamış olabilirsiniz ama Bundesliga'nın önemli bir çok ekibinin alt yapısında sorumlu olarak yıllarca çalıştım. Fakat bir yanım yıllarca hep Türkiye'deydi. Bir yandan anavatanım, bir yandan da tuttuğum takımın ülkesi idi.

Benim için büyük bir sürpriz buraya şu an oturmak. Tekrar tekrar söylüyorum, gurur verici. Bizim eskiden bildiğimiz Beşiktaş'ı yaratmak, o günlere geri döndürmek amacı doğrultusunda buraya geldim. İnancım tam. Sayın başkanımız sağolsun her konuda beni destekleyeceğiniz söyledi. Hep beraber bu zorlu günleri aşacağız inşallah.

Ben böyle sabaha kadar konuşurum sorun değil ama isterseniz sorularınız doğrultusunda konuşayım, daha açıklayıcı olur.

NTVSpor Muhabiri: Merhaba hocam, öncelikle Beşiktaş gibi büyük bir camiaya hoşgeldiniz diyorum. En içten dileklerimle size başarılar diliyorum.

Sorum ise şu olacak, bildiğiniz üzere Beşiktaş takımı çok zor günler geçiriyor. Gerek parasal açıdan, gerekse futbolcu açısından çok dar bir dönemde diyebiliriz. Elinizdeki futbolcular ile devam etmeyi mi düşünüyorsunuz yoksa maddi açıdan iyi gelir elde edilebilecek futbolcuları elinizden çıkartıp, elinizden geldiğince iyi transferler yapmayı mı düşünüyorsunuz? Teşekkürle

Teknik Direktör: Şu ana kadar Almanya'da yaşadım fakat Beşiktaş'ı çok yakından takip ederim çocukluğumdan beri. Bu sebeple oyuncular hakkında bilgi sahibiyim ama tabi ki sahada hepsini teker teker görmek ve incelemek isterim. Ön yargılı bir değilimdir. Hepinizin bildiği üzere bütçemiz çok kısıtlı. Ben gelmeden önce satış listesine konan bir Quaresma gerçeği var. Ben takımı baştan yaratmak istiyorum. Bu sebeple benden önce olan ne varsa her şeyi silip atıyorum. Amacım tüm sorunları sıfıra indirgemek.

Show TV Muhabiri: Acaba kafanızda "şu veya şu oyuncu gelse çok güzel olur" cinsinden diyeceğiniz bir futbolcu var acaba?

Teknik Direktör: Elbette var, her teknik direktörün mutlaka istediği futbolcular vardır. Ama bunları burada ve şu anda açıklamak çok gereksiz olur. Zira daha oyuncularımı sahada görmedim. Belki de gerek bile duymayacağım. Bana kendilerini ispatlamalılar.

Fotomaç Gazetesi Muhabiri: Kendi teknik ekibinizi kurmayı düşünüyor musunuz?

Teknik Direktör: Evet, daha önce de birlikte çalıştığım bir kaç yardımcım var. En kısa zamanda onları da buraya getirmeyi planlıyorum. Sayın Recep Bey'e de teşekkür ediyoruz şu ana kadar ki çalışmalarından ötürü.

Vatan Gazetesi Muhabiri: Taktiksel olarak nasıl oynamayı düşünüyorsunuz acaba? Takıma göre mi yoksa kendi planınız doğrultusunda bir anlayışınız mı var?

Teknik Direktör: Ben bu konuda biraz eski kafalıyım galiba. Hala o eski 4-4-2'li zamanlarda kaldım. Normalde kullanmayı düşündüğüm taktik ikili forvet sistemine dayalı ama takıma göre de şekillenecek bu biraz. Bana takımımı iyice tanımam için biraz zaman verin olur mu arkadaşlar.

Sabah Gazetesi Muhabiri: Son zamanlardaki Portekizli yıldız geleneğini devam ettirip Cristiano Ronaldo'yu almayı düşünebilir misiniz?

Teknik Direktör: Gelmek istediği sürece, tüm futbolculara Beşiktaş'ın kapısı açıktır. Şaka bir yana Portekiz geleneğini devam ettirme gibi bir düşüncem yok.

Hürriyet Gazetesi Muhabiri: Beşiktaş'ın bu sene ligde hedefi ne olacak?

Teknik Direktör: Beşiktaş, Türkiye'nin en büyük kulüplerinden bir tanesidir. Gidişat ve durum ne olursa olsun tek bir amaç vardır, Şampiyonluk.

Fotomaç Gazetesi Muhabiri: Takımı incelediğinizde, sizce takımın eksiklik hissedilen veya iyi olduğunu düşündüğünüz mevkiler hangi mevkilerdir ?

Bir soru daha, Quaresma hakkındaki fikirleriniz nelerdir? Önümüzdeki sezon R. Quaresma Beşiktaşforması giyecek mi ?

Teknik Direktör: Daha önce de söylediğim gibi, önce takımı incelemeli ve oyuncularımın saha da ne yaptıklarını görmeliyim. Ona göre bir plan yapacağım. Yaz dönemi boyunca bol bol hazırlık maçı yapacağız. En doğru kararı alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın arkadaşlar. Quaresma konusuna gelince, onu satma gibi bir niyetim yok şu an. Çok yetenekli bir oyuncu. Fakat takımın menfaatleri doğrultusunda 1 yıllık kalan sözleşmesine de bakarak oyuncuyu satabiliriz. Bu gibi şeyleri konuşmak için erken. Önce bir takımı görmeliyim.

Milliyet Gazetesi Muhabiri:Takımda forvete takviye yapmayı düşünüyor musunuz acaba? Bir sorum daha olacak, ileri ki senelerde oluşacak yabancı kısıtlaması için ne yapmayı düşünüyorsunuz? Transferleriniz de öncelik hangi mevki olacak acaba? Son olarak, Holosko ve Batuhan'ı kanatlarda oynatmayı düşünüyor musunuz?

Teknik Direktör: Forvette çok iyi iki tane oyuncuya sahibiz. Birisi Almeida diğeri ise Mustafa Pektemek. Dışarıdan baktığınızda takviyeye gerek yok gibi ama tabi ki onları da görüp izlemem lazım.

İleri ki yıllarda yabancı kısıtlaması kuralı değişecek evet ama bizim sıkıntı yaşayacağımızı zannetmiyorum. Zaten alt yapıya önem vermemiz gereken bir dönemdeyiz. Bu sebeple yerli oyuncular çoğunlukta olacaktır kadromuzda. Sadece gerekli yerlere yabancı transferi yapılacak. Transferde önceliğimi belirmek için ise takımı hazırlık maçlarında çok iyi izleyeceğim ve bu yöne belirleyeceğim. Batuhan için cevabın hayır olabilir ama Holosko'yu kanatta da kullanabilirim.

AMK Gazetesi Muhabiri: Takımda Fernandes ve Quaresma gibi yıldızlarınız var. Bunları tutmak için ekstra bir çaba sarfedecek misiniz?

Teknik Direktör: Bu saydığınız iki oyuncuda büyük futbolcular ve yetenekli futbolcular. Ama biri olmadan diğeri de olmaz. Futbol bir takım oyunudur. Herkesin herkese ihtiyacı vardır. Önemli olan isimler değil, Beşiktaş'tır.

Teşekkür ediyorum sorular için arkadaşlar. İlerleyen günlerde takımın gidişatı ve gelişmeler ile ilgili bir basın toplantısı daha yapacağım. O zamana kadar her şey daha çok şekillenir ve netleşir. Şimdi sizin de izninizle imzaları atalım.

Evet sevgili izleyiciler, imzalar atıldı ve Beşiktaş yeni teknik adamını buldu. Bundan sonra Beşiktaş'a Sayın Görkem ile başarılar diliyoruz.

Gelişmeler ile karşınızda olduk, İyi akşamlar.

FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by footballer33 View Post
    Takımı hangi sistemde oynatmayı düşünüyorsun, sistemin içinde hangi isimlere yer verip hangileriyle yollarını ayıracaksın?

Başarılar.
    Teşekkürler Ona da cevap verdim kardeşim.
    FM Gazetesi

Nesil
    2011
    Yer
    adana

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Aslında bu soruların cevaplarını vermiştim. Şimdi tekrar sorarsam tekrar etmiş gibi olurum. Bu sebeple onları yazmayayım olur mu
    tabikide olur ama şu holosko batuhan konusuna cevap vermemişsiniz yinede teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

tabikide olur ama şu holosko batuhan konusuna cevap vermemişsiniz yinede teşekkürler
    Onu da sıkıştırdım araya Bulabilecek misin bilmiyorum ama
    FM Gazetesi

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

AMK gazetesi muhabirimiz bile var.

Cevaplar için teşekkürler kardeşim. Uzun soluklu, Beşiktaş'ımızın düzlüğe çıkacağı, sağlam bir kariyer olur umarım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by footballer33 View Post
    AMK gazetesi muhabirimiz bile var.

Cevaplar için teşekkürler kardeşim. Uzun soluklu, Beşiktaş'ımızın düzlüğe çıkacağı, sağlam bir kariyer olur umarım.
    Ayıpsın, AMK olmaz mı hiç
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beşiktaş takımı, internet sitesi vasıtası ile yaz programını duyurdu. Dikkat çeken en büyük nokta ise, bu sene Beşiktaş ilk defa yabancı bir ülkede kamp yapmayacak ve bütün hazırlık maçlarını iç sahada oynayacak.

Çiçeği burnunda teknik direktörü ile önce Beşiktaş Yedek ile ve sonra da sırasıyla Kartalspor, Boluspor, Bursaspor, Küçükçekmecespor, Trabzonspor ve son olarak ise yine kendi evinde İnter'i konuk edecek ve lige hazır duruma gelecek. İşte www.bjk.com.tr'de açıklanan yaz programı:

FM Gazetesi

Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri