Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 54 arası toplam 54 sonuç

Konu: Kardeş/Pilot Kulüp Rehberi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mmllhh View Post
    Ben de "mortalknight" gibi Fenerbahçe kariyerime başladım ancak kulüp aramayı başkan kendi yaptı ve bulamadık dedi bıraktı ve şuanda bu seçenek aktif değil her sezon başında yeniden aktif mi oluyor yoksa belli bi zamanı yok sık sık kontrol etmem mi gerekir?
    Belli bir zamanı yok sık sık kontrol etmeniz gerekir. Bir kere teklifte bulunduktan sonra en az 3-4 ayın geçmesi gerekir. Devre başları dikkat etmek lazım.
    Sentugo.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Hocam zehir gibi çalışıyorsun mübarek

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Hocam zehir gibi çalışıyorsun mübarek
    Hahaha bir işi yapıyorsan, tam yapacaksın.
    Sentugo.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Pilot Kulüp araştırmaları sonucunda, kulüp başkanı bana kendi ülkemdeki takımları öne sürdü (Şans mı şanssızlık mı bilemedim). Bunlar arasında Türkiye Süper Ligi takımları da var, birinci ve ikinci liglerde oynayan takımlarda.

Benim için ikinci planda olup şu an as kadroda yer bulamayacak olan oyuncuların, oynayıp deneyim kazanması açısından hangi seviyedeki lig takımları pilot kulüp olarak benim işime yarar?

Ek: Eğer tavsiyeleri reddecek olursam bunun sonuçları ne olur? Yeni pilot kulüp arayışı mı başlar yoksa bu dönemdeki pilot kulüp hakkımı yakmış mı olurum?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Bonzi View Post
    Pilot Kulüp araştırmaları sonucunda, kulüp başkanı bana kendi ülkemdeki takımları öne sürdü (Şans mı şanssızlık mı bilemedim). Bunlar arasında Türkiye Süper Ligi takımları da var, birinci ve ikinci liglerde oynayan takımlarda.

Benim için ikinci planda olup şu an as kadroda yer bulamayacak olan oyuncuların, oynayıp deneyim kazanması açısından hangi seviyedeki lig takımları pilot kulüp olarak benim işime yarar?

Ek: Eğer tavsiyeleri reddecek olursam bunun sonuçları ne olur? Yeni pilot kulüp arayışı mı başlar yoksa bu dönemdeki pilot kulüp hakkımı yakmış mı olurum?

Pilot Kulüp istersen seçtiğiniz seçenekten dolayı size lokal klüpler sunulmuş. Rehberde bahsettiğim üzere bir yerel kulüple anlaşma pek işe yaramaz.

"Aynı ülkeden küçük bir takımla anlaşmak bize pek katkı sağlamaz. (Resimlerde Kasımpaşa ile bağlantılı olduğumu görüyorsunuz. ) Bize sağlayacakları, bizim onlara sağlayacaklarımızdan çok daha az. Oyuncularımızı o kulübe kiralık göndermek yerine, direk oyuncularımızı isteyen bir kulübe (özellikle ilk 11 oynatmasına bakıyoruz) göndermek çok daha avantajlıdır. Sezon başlarında hazırlık maçlarını ise herhangi bir takımla yapsak da olur. Çok yararlı olacağını söyleyemem. Eğer tercih etmemiz gerekirse, resimdeki ilk seçenek bu tür kulüpleri seçmemizi sağlar."

Diyelim ki birini seçmek durumda kaldık. O zaman göndereceğimiz oyuncuyu, göndereceğimiz kulübe göre seçmemiz gerekir. Yani o kulüpte 3 tane forvet varsa, bizim forvet oyuncusunu o kulübe göndermemiz pek akılcı değil. Benim tercihim 1. ve 2. lig kulüpleri olur.

Ancak bu tarz kulüpleri tasvip etmediğimi söyleyeyim. Reddettiğimiz durumda yönetim başka kulüpler bulmaya başlamaz. Hakkınız geçici olarak yanmış olur. Yönetimden bir daha istekte bulunabilmek için belli bir süre geçmesi gerekir. Ne zaman pilot ya da kardeş kulüp isteme seçenekleri aktif olur, o zaman bir daha talepte bulunuruz ve yönetim de kabul ederse pilot ya da kardeş kulüp aramaya başlar. (Bulur ya da bulamaz)
    Sentugo.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Altyapıdan iyi regenler gelmesi icin hangi pilot klub türünü secmeliyim

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Jozai View Post
    Altyapıdan iyi regenler gelmesi icin hangi pilot klub türünü secmeliyim
    Pilot kulüp seçimi altyapıdan iyi regen çıkmasını sağlamaz. İlerleyen günlerde bu konu ile ilgili bir rehber hazırlayabilirim.

Altapıdan yabancı oyuncu (çift uyruklu) çıkabilme potansiyelini ise Uluslararası Bağlantı (International Loan) seçeneği arttırabilir.
    Sentugo.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Pilot kulüp seçimi altyapıdan iyi regen çıkmasını sağlamaz. İlerleyen günlerde bu konu ile ilgili bir rehber hazırlayabilirim.

Altapıdan yabancı oyuncu (çift uyruklu) çıkabilme potansiyelini ise Uluslararası Bağlantı (International Loan) seçeneği arttırabilir.
    Aslında biri regenlerle ilgili bir rehber yapsa cok iyi olur

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Jozai View Post
    Aslında biri regenlerle ilgili bir rehber yapsa cok iyi olur
    Bu konu derken regenleri kastetmiştim zaten
    Sentugo.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Pilot kulüpler hakkında sormak istediğim bir şey var.

2015/2016 sezonunun ilk yarısını tamamlamış bulunuyorum ve yönetimle görüşme ekranında yeni bir pilot kulüp talebim aktif durumda. Şu an bir tanesi birinci ligde diğeri de Almanya'da olmak üzere 2 tane pilot kulübüm var. Bu zamana kadar ki pilot kulüp taleplerimden bir tanesi benim yüzümden boşa gitti (yanlış seçeneği işaretlememden dolayı). Diğerlerinde ise yönetim pilot kulüp arayışını bana bıraktı, benim başarısız bir kaç girişimin ardından diğer pilot kulüp arayışlarında bu işi kulübün yürütmesini istedim ve onlarda elleri boş döndü. Kısacası şu ana kadar 7-8 kez pilot kulüp aradık ve sadece 2 tanesinden sonuç alabildik, diğerlerinde bir türlü takımım için pilot kulüp bulamadık.

Pilot kulüp arayışında genelde "Diğer ülkelerdeki popülerliğimizi arttırmak için bir kardeş kulüp bulmamız iyi olur" seçeneğini kullanıyorum ve hep Avrupa'daki 2. 3. lig seviyesindeki takımlara teklif götürüyorum (tabi takım arayışını ben üstlenmişsem).

Şu an Avrupa'da 4* ile Kıtasal itibarım var. Bu durumda ben ne yaparsam yapayım kendime yeni bir pilot kulüp bulamayacak mıyım? Pilot kulüp bulma imkanım varsa neler yapmam gerekiyor?

Pilot kulüp aradığım bölgedeki itibarımın seviyesi, başarısız olmamın sebebi olabilir mi?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

"Diğer ülkelerdeki popülerliğimizi arttırmak için bir kardeş kulüp bulmamız iyi olur" seçeneğini seçerek talep ettiğiniz zaman, dünyada buna bazı belli kulüpler cevap verir. Ben de kendi oyunum için bu kulüpleri listelemek istiyordum ancak tabii bunu yapmak imkansız.

Bu seçeneği seçtiğiniz zaman, Avrupa değil de Uzak Doğu ülkelerinden kulüpleri seçmek gerekir. Bununla ilgili yazı şu şekilde;

2. Ticaret: İngilizcesi “merchandising” olan bu konu çok değişik ve güzel bir konudur. Yönetimden “Kulüp İtibarını Yükseltecek” pilot kulüpler istemeliyiz. Bu kulüpler genel olarak Çin, Kore, Japon, Amerikan ve Suudi Arabistan kulüpleri oluyor. Bu durumda, yapılan ticaret ülke dışına da çıktığı için büyük paralar kazanabiliyoruz. Ayrıca bu kulüpler, sırf biz onlarla anlaşalım diye bize yüklü miktarda para veriyorlar. Bu arada taraftar sayımız da çoğaldığı için Hasılatlarımız ve Maç Günü Gelirlerimiz de artıyor.

Yönetimden yönetime değişken gösteren bir pilot kulüp uygulaması var. En fazla 3 kulüp ile bu anlaşmayı yapabiliriz. Bunun nedeni, eğer Japonyadan bir kulüple anlaşmışsak, ikinci bir Japon kulübü bizimle anlaşmak istemiyor. Bu sebeple 3 farklı ülkeden seçmek önemli.

Eğer kulübümüzün itibarı yeteri kadar yüksek değilse, böyle anlaşmaları yapmak biraz zor olacaktır.

Kendi oyunumda;
    Guangzhou --> Çinden
    New England --> USA

kulüpleriyle anlaşmışlığım var.
    Sentugo.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Teşekkür ederim, tavsiyen üzerine yine "Diğer ülkelerdeki popülerliğimizi arttırmak için bir kardeş kulüp bulmamız iyi olur" seçeneği ile başkanın kapsına dayandım. (Aktardığın alıntıya en uygun olan seçenek buydu yine, sanırım henüz oyunun Türkçe hali çıkmadan yapılmış bir çeiviri farklılığı söz konusu )

Takım seçme işini üstlenip, Amerika'dan Los Angeles Galaxy'ye teklif gönderdim ve gelen yanıt yine olumsuz oldu. Bir dahaki sefere Güney Kore, Avustralya takımlarından birini seçmeyi planlıyorum. Eğer o zamanda başarılı olamazsam bırakırım artık pilot kulüp arayışını, elimdeki 2 taneyle yetinirim.

Tekrardan sağol yönlendirme için.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Japonyadan Okoyama takımı var.
    Sentugo.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Sıkıntımın sebebini buldum. "Papaz her zaman pilav yemiyormuş"
    Kulübün popüleritesi/itibarı arttıkça yönetime yapılacak olan "Diğer ülkelerdeki popülerliğimizi arttırmak için bir kardeş kulüp bulmamız iyi olur" talebinin başarısız olma ihtimali artıyor sanırım. Haliyle de yönetim kurulunun yapacağı aramalar boşa gidiyor (Menajerin aramalarının başarısızlığına etken mi bilmiyorum açıkçası).

Bugün yine pilot kulüp seçeneğim aktif oldu, bu sefer değişiklik olsun diye 3. şık olan; "Başarılı altyapı sisteminden gelen oyuncularımızın ilk seçenek olarak değerlendirilmeye alınacağı bir besleyici kulüp bulmalıyız" talebinde bulunarak sorumluluğu yönetim kuruluna bıraktım. Sağolsunlar Çek Cumhuriyeti, Slokavya ve İsrail'in en üst liglerinden takım sundular bana.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Yine ben ve yine kardeş/pilot kulüp problemi.

Bu kardeş/pilot kulüp arayışı sonucunda listelenen takımların kriterleri neye göre belirleniyor tam olarak? Mesela, kulüp arayışı için talep yaparken 1. sıradakini seçip kendi ligimden bir takımla anlaşmayı planlıyorum diyelim. Kulüp arayışı bittikten sonra yönetimin bana sunacağı seçenekleri belirleyen detay(lar) tam olarak nedir?

Geçenlerde yine böyle bir talepte bulundum, baktım Süper lig takımlarından bir kaç tane sundular önüme ve bende uzun süredir Antalyaspor'u kardeş/pilot kulüp olarak istediğim için bir önceki save'i yükleyip yeni seçeneklere bakarak bu işlemi bayağı bir tekrarladım ama nafile. Her seferinde (en azından Süper lig takımlarını) bir kenara not ettim ve bu uğraştan pes edince (yaklaşık 60 deneme), yeni bir kariyer açıp Süper ligdeki her takımın başlangıç anındaki mali değerlerini bir kenara not aldım (en azından elimde rakamsal kıstaslar bulunsun diye) ve gördüm ki Türkiye Süper ligi için, 2012-2013 sezonunda öne sürülen kardeş/pilot kulüp seçenekleri, değeri 90M TL (Gençlerbirliği) ile 25.5M TL (Eskişehirspor) arasındaki takımlardan seçiliyor. Bu fiyat aralığındaki takımlar arasında tek istisna yaratan, Orduspor oldu. O kadar deneme süresince karşıma hiç çıkmayan Orduspor'un başlangıç anında 1.400.000 TL kredi borcu var (Şimdi yazarken fark ettim de kredi borcu olan hiç bir takım bana öneri olarak sunulmamış zaten).

Yani tamam, dört büyüklerden birisi ile kardeş/pilot kulüp olmak gibi ütopik bir fantazim yok ama o kadar tekrarın ardından Antalyaspor gibi göreceli olarak küçük bir takımın hiç karşıma çıkmaması da tuhafıma gitti açıkçası. Takımların bu mali değerleri, bu arayışta bir etken midir yoksa işin içerisinde henüz keşfedemediğim detaylarda mı söz konusu?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bu uzun mesajın için cevabım çok kısa olacak. Rehberde yazdığımı düşünüyordum ancak yazmamışım.

Pilot kulüp istediğimizde önümüze sunulan takımlar, yönetimlerinden kendilerine kardeş kulüp isteyebilen takımlar olabiliyor.

Bu durumda Antalya vb. takımlar kardeş kulüp isteyebiliyorlar mı ona bakmak lazım. Bir de bu durumun itibarla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Ancak yine de belirteyim, pek işinize yaramaz. Çünkü pilot kulübünüz, gönderdiğiniz oyuncuyu oynatmayabilir.
    Sentugo.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

İstediğim takımın kardeş/pilot kulüp arayıp aramadığı aklıma gelmedi açıkçası, gidip mali olarak değer araştırması falan yaptım.

"Küçük" bir kulüple anlaşmayı da şu açıdan düşünüyorum; ekonomik sıkıntı içerisindeki bir kulüple anlaşırsam, transfer yapamayacakları (en azından zorlanacakları) için benim göndereceğim oyuncuları değerlendirebilirler belki. Tabi "bu durum %100 böyle olur" demiyorum ama teoride gerçekleşebilir gibi hissediyorum. Keza bir önceki oyunumda aynı düşünce ile anlaştığım 2. lig takımı, anlaşmanın yapıldığı sezonun ertesi yılında benim oyuncularım sayesinde 1. lige çıkıp zirveyi yoklamaya başlamıştı. (Ama orada lig farkından dolayı başka hesaplar var mıdır ondan emin değilim tabi. )

Her neyse, yanıtın için teşekkür ederim.

sentugo, biliyorsun ülkelerin ekonomisi 20 üzerinden bir değerlendirme alıyor. Konu içersinde "Diğer ülkelerdeki popülerliğimizi arttırmak için..." pilot klüp talebine istinaden zikrettiğin Çin, Kore, Japon, Amerikan ve Suudi Arabistan gibi ülkelerin ekonomileri 18, 19 ya da 20 puanlı ülkeler. Peki bilgin var mı ülkelerin ekonomi durumunda değişme olabiliyor mu?
    Teşekkürler

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by brtcne View Post
    sentugo, biliyorsun ülkelerin ekonomisi 20 üzerinden bir değerlendirme alıyor. Konu içersinde "Diğer ülkelerdeki popülerliğimizi arttırmak için..." pilot klüp talebine istinaden zikrettiğin Çin, Kore, Japon, Amerikan ve Suudi Arabistan gibi ülkelerin ekonomileri 18, 19 ya da 20 puanlı ülkeler. Peki bilgin var mı ülkelerin ekonomi durumunda değişme olabiliyor mu?
    Teşekkürler
    Ülkelerin ekonomilerin değişme oluyor mu bilmiyorum açıkçası. Ancak pek mümkün görünmüyor, en azından kısa vadede...
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

bu seride ilk defa ticari anlaşma yapmayı başardım başka yapabilen varmı varsa ne gibi şartların oluşması gerekiyor öylesine bakayım dedim bu sefer oldu.

Bir japon klübünü seçtiler büyük ihtimal honda yı transfer etmiştim onunla bir bağlantısı vardır.

Kulübüm fenerbahçe

Nesil
    2007

Galatasaray'ın pilot kulübü oldum nasıl oyuncu alabilirim ?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by TuTh View Post
    Galatasaray'ın pilot kulübü oldum nasıl oyuncu alabilirim ?
    Onlar size yollar.
    Sentugo.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

İstediğim Bir Takımı Nasıl Pilot Kulüp veya Kardeş Kulüp Olarak Kendim Seçebiliyorum ?
    Örneğin Türkiye Liginden Oyuncu Göndermek İstediğim Takım Var Ne Yapmam Gerekiyor ,
    Bunun İçin Önce Yönetim İle Konuşup Pilot Kulüp veya Kardeş Kulüp Seçebilirim Onayınımı Almam Gerekiyor.
    Bu Konuda Yardımcı Olursanız Memnun Olurum ..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by SmtSvm View Post
    İstediğim Bir Takımı Nasıl Pilot Kulüp veya Kardeş Kulüp Olarak Kendim Seçebiliyorum ?
    Örneğin Türkiye Liginden Oyuncu Göndermek İstediğim Takım Var Ne Yapmam Gerekiyor ,
    Bunun İçin Önce Yönetim İle Konuşup Pilot Kulüp veya Kardeş Kulüp Seçebilirim Onayınımı Almam Gerekiyor.
    Bu Konuda Yardımcı Olursanız Memnun Olurum ..
    Eğer yönetim sizin de seçebileceğinizi düşünüyorsa size sorar; Derki siz seçmek ister misiniz ?

Yani iki tane seçenek verir.

Bunların ilki -- > Ah tabiki çok sevinirim ben seçmek istiyorum gibi birşeydir. (İngilizce oynadığım için oyunda tam olarak karşılığını bilmiyorum ama genel itibariyle olay o)

Bunlardan diğei -- > Seçimi size bırakıyorum, size güveniyorum tarzındadır.

Siz bunlardan ilkini seçerseniz, görevi kabul etmiş olursunuz. Daha sonra pilot ya da kardeş kulüp olmasını istediğiniz kulübe gelip, sağ üstteki "Ekstra Seçenekler" butonuna tıkladıktan sonra,

şu anda görselde gözükmeyen bir seçenek daha çıkar. O seçenek de Bu takımı Pilot ya da Kardeş kulüp olarak belirle seçeneğidir.

Siz seçersiniz, ve bu şekilde bunu yönetime bildirmiş olursunuz. Daha sonrası onların işi. Yönetimin kalitesine göre, seçtiğiniz kulüple anlaşmaya varırlar ya da varamazlar. Sizin oradaki göreviniz bitiyor...

Ancak genç oyuncularını göndermek istiyorsanız sıkıntı var... Rehberi bir daha okuyun derim. Benden söylemesi... Çok fazla yararlı olmaz pilot kulüpler oyuncuların gelişiminde...
    Sentugo.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri