Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 60 arası toplam 60 sonuç

Konu: Bütçe Yönetimi ve Kar Etme Rehberi

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir/Edremit

Çok faydalı bir yazı olmuş ,teşekkürler...

2. Default

kardeşim eline sağlık...

Nesil
    2007

Bütçe Ayarı Yapmak

Burası bazen deaktif oluyor. Neden olduğunu bilen var mı acaba? Maaş bütçemde 14 MN Euro boşluk var ama bir türlü kullanamıyorum. Oradan değiştiremiyorum oyuncu alınca bütçeyi ayarla seçeneği çıkmıyor. Çok sinir bozucu bir olay.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Bütçe Ayarı Yapmak

Burası bazen deaktif oluyor. Neden olduğunu bilen var mı acaba? Maaş bütçemde 14 MN Euro boşluk var ama bir türlü kullanamıyorum. Oradan değiştiremiyorum oyuncu alınca bütçeyi ayarla seçeneği çıkmıyor. Çok sinir bozucu bir olay.
    bütçe ayarını tekrar ayarlamak için son ayardan sonra biraz zaman geçmesi gerek.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir/Akçay

Çok iyi bir rehber.Genelde aldıgım klüpler orta klüpler..Öyle Galatasaray tarzı klüplerle pek almıyorum.. Düşük seviye ve birçogunluguda borçlu..Bu yuzden sezon başlarken transferlerimi şampiyonluk degilde avrupa kupalarına kBir ara 30 milyon euroluk borcumu 2 sezon ustuste şampiyonlar liginde oynayarak kapatmıştım
    Ve ek olarak bu senenin en güzel olayıu şampiyonlar liginden kazandıgınız paralar transfer bütçesinede ekleniyor

Emeğine sağlık, üşenmeden döktürmüşsün hocam..

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Ben bir şey soracağım yeri mi bilmiyorum.Benim gelecek sene sözleşmesi bitecek oyunculara uzun süreli bütçemi sarsmayacak teklif yapayım dedim ama temsilcileri olmayan oyuncular görüşmeyi dahi kabul etmiyorler.Bu durumu nasıl çözüme kavuşturabiliriz acaba?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by antiochia View Post
    Ben bir şey soracağım yeri mi bilmiyorum.Benim gelecek sene sözleşmesi bitecek oyunculara uzun süreli bütçemi sarsmayacak teklif yapayım dedim ama temsilcileri olmayan oyuncular görüşmeyi dahi kabul etmiyorler.Bu durumu nasıl çözüme kavuşturabiliriz acaba?
    Oyuncuların transfer durumunu kontrol edin. Eğer transfer listesindeyse oyuncu kontrat imzalamaz. Eğer değilse oyuncu ile daha sonra teklif etmeye çalışın. Sezon sonları falan etkilidir.
    Sentugo.

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

hocam teşekkür ederim sizin bulamadım ben başka diğer arkadaşın rehberleriymiş onlar bunu şimdi aldım 10 numara rehber oldu eyvallah

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mustiUA View Post
    hocam teşekkür ederim sizin bulamadım ben başka diğer arkadaşın rehberleriymiş onlar bunu şimdi aldım 10 numara rehber oldu eyvallah
    Evet, bu rehberden esinlenip bir rehber ortaya çıkardılar. Bu da güzel bir şey ancak siz yine de beni takipte kalın
    Sentugo.

yararlı bir rehber teşekkürler

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

genellde ucuza genç bulup iyi miktarlara satarım transfer politikam budur fakat bu klübün zenginleşmesinde önemli rol oynarmı herhangi bir başarı olmadan.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sadixx View Post
    genellde ucuza genç bulup iyi miktarlara satarım transfer politikam budur fakat bu klübün zenginleşmesinde önemli rol oynarmı herhangi bir başarı olmadan.
    En önemli katkıyı bu şekilde yapabilirsiniz.
    Sentugo.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçe'yi yönetiyorum Yıllık Maaş Bütçesi 42.05 Mn çok mu ?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by OrcunFB View Post
    Fenerbahçe'yi yönetiyorum Yıllık Maaş Bütçesi 42.05 Mn çok mu ?
    Hangi senede olduğunuz ve kadrodaki oyuncuların maaşlarını bilemediğimden pek bir yorum yapamam. Güldüğünüze göre size göre yeterlidir sanırım.
    Sentugo.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Hangi senede olduğunuz ve kadrodaki oyuncuların maaşlarını bilemediğimden pek bir yorum yapamam. Güldüğünüze göre size göre yeterlidir sanırım.
    İlk sene. Yeterli galiba.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

2047 yılına kadar borcu olan bır klüp olan Beşiktaşın 2019 yılına geldim klüp maaş ve fınans olarak dünyanın en iyi klüpleri arasında fakat gene her ay 2-3 m gıder yapıyor bu borclar yuzunden fm de keske"Al baskan su parayla butun borclarımızı kapat" diye bırsey sunabılsek sımdı ben ne yaparsam yapayım 2047 yılına kadar bu borcu taksit taksit odemek zorundayım cok can sıkıcı bır durum.Keske butun borcları bır anda kapatmak olsaydı..

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by ozan42 View Post
    2047 yılına kadar borcu olan bır klüp olan Beşiktaşın 2019 yılına geldim klüp maaş ve fınans olarak dünyanın en iyi klüpleri arasında fakat gene her ay 2-3 m gıder yapıyor bu borclar yuzunden fm de keske"Al baskan su parayla butun borclarımızı kapat" diye bırsey sunabılsek sımdı ben ne yaparsam yapayım 2047 yılına kadar bu borcu taksit taksit odemek zorundayım cok can sıkıcı bır durum.Keske butun borcları bır anda kapatmak olsaydı..
    Bu konuyu daha önce açmıştım gerçekten cok sinir bozucu bir durum.Fenerbahce'yle...7 sene oynayıp 100 trilyon transfer bütcesine hiç dokunmuyordum 2 sezondur.200 trilyon oldu borç'ta hep aynı 2035 kredi var.Öde öde bitmiyordu.Buna el atsalar harika olur gerçekten.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Cidden benim de canımı sıkan bir olay bu. Sadece bu değil sabit girilmiş sponsorluk gelirleri vs. de değişmiyor. Ayrıca sezon sonunda hissedarlara sürüne bereket para gidiyor.

Bu işi de hallederler ama gelecek yıllarda. FM nerelerden nerelere geldi sonuçta.
    Sentugo.

harika bi rehber eline sağlık

Başkan sözleşme teklif ettiğinde istediğimiz ücreti 0 yapsak başkan bizi kovar mı. Kovmazsa bu paralar bütçeye artı olarak yansır mı.

Yazıyı okuyamadım daha uyumadığımdan ama büyük takımlarla bol hazırlık maçı yapmanızı öneririm sezon başında. 4 günde bir yapın iyi para kaanırsınız.

Ben primleri en düşük olarak ayarlıyorum(avrupa için de) 3. senemde şampiyonlar ligini aldım fenerle.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by okocha6 View Post
    Başkan sözleşme teklif ettiğinde istediğimiz ücreti 0 yapsak başkan bizi kovar mı. Kovmazsa bu paralar bütçeye artı olarak yansır mı.

Yazıyı okuyamadım daha uyumadığımdan ama büyük takımlarla bol hazırlık maçı yapmanızı öneririm sezon başında. 4 günde bir yapın iyi para kaanırsınız.

Başkan sözleşme teklif ettiğin istediğiniz ücreti 0 yapmanıza başkan izin vermiyor. Minimum bir rakama kadar iniyor ama yine de size maaş veriyor. Kovmuyorlar yani.

Hazırlık maçlarını para kazanmak için değil de takımı hazırlamak için düzenleyin bence. Hazırlık maçlarından çok fazla para kazanılmaz.
    Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by okocha6 View Post
    Ben primleri en düşük olarak ayarlıyorum(avrupa için de) 3. senemde şampiyonlar ligini aldım fenerle.
    Tebrik ediyorum. Ciddi bir rakam tasarruf etmişsiniz.
    Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Rehber Kanıtları:

Sentugo.

kanıt da kanıt hani

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Başkan sözleşme teklif ettiğin istediğiniz ücreti 0 yapmanıza başkan izin vermiyor. Minimum bir rakama kadar iniyor ama yine de size maaş veriyor. Kovmuyorlar yani.

Hazırlık maçlarını para kazanmak için değil de takımı hazırlamak için düzenleyin bence. Hazırlık maçlarından çok fazla para kazanılmaz.
    Maç başı ortalama 600 binden 9 maç yapıyorum. (bjk,ts,manu,barca,real,hazırlık kampında en iyi 3 takımla maç ve bursa ya da başka bir avrupa devi ile) Takım da iyi hazırlanıyor zaten bol maç yapınca. Antremanlarla hiç oynamıyorum.

ben her zaman ocak ayında bedava oyuncu alıp maaş bütçemi arttırıyorum..oyuncularımı da satıyorum sezon basında gelen hep 10 M £ gidenler 40 m £

Mesela bir oyuncu satın aldığımızda 50 gol sonra, 20 maç sonra gibi opsiyonlarla satın alabiliyoruz. 20 maç son ödenmesi gereken tutar 1m $ yazıyor fakat erken ödeme yaparsam 600bin $ ödemem gerektiğini yazıyor. Bu ödemeyi yapabiliyor muyuz?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by antiRED View Post
    Mesela bir oyuncu satın aldığımızda 50 gol sonra, 20 maç sonra gibi opsiyonlarla satın alabiliyoruz. 20 maç son ödenmesi gereken tutar 1m $ yazıyor fakat erken ödeme yaparsam 600bin $ ödemem gerektiğini yazıyor. Bu ödemeyi yapabiliyor muyuz?
    Hemen olmasa da oyuncuyu aldığın takım buna izin veriyorsa (İhtiyacı varsa) o zaman yapabiliyorsun ve çok da güzel oluyor.

Yalnız takımlar 20 maç gibi sözleşmeler yaparak çok iyi para kaldırıyorlar. Tavsiyem takımlarla anlaşırken hiç o maddeleri koydurtmamanız. Her koydurttuğunuz madde yüzünden daha fazla para ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Mesela nakit 100 bin euro verip, 20-30 maç sonra 250 bin euro maddesini kaldırabiliyorsunuz... 150 bin euro kar etmiş olursunuz...
    Sentugo.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri