Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 59 arası toplam 59 sonuç

Konu: Salih Uçan [13.0]

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by aykutbagci View Post
    Salih'in profiliyle uğraşan biri olarak şu anda izlediğim Salih'le verdiğimiz değerler arasında kimi farklar var elbet. Fiziksel olarak biraz düşük kalmış olabilir kimi değerler. Ancak bunu değerlendirirken Salih'i bu profili oluştururken izlediğimiz zamanın geçen yıl ki Ptt 1.Lig olduğunu unutmayalım. 1.Lig sert bir ligtir evet ancak bu fiziğe dayalı bir lig demek değildir. Özellikle 1. Ligdeki oyuncuların fiziksel özelliklerini Süper Lige göre daha düşük değerlendiririz. Geçen sezon ben Bucaspor'da iken Salih'in 60. dakika'da yorulup çıktığını çok net hatırlarım. Ve şu anda da Salih'in başarılı görüntüsünün altında fiziksel özelliklerinden çok mental özelliklerinin olduğunu düşünüyorum. Çok istekli , arzulu , soğukkanlı bir performans gösteriyor. Direkt ikili mücadele kazanma oranına bakarsanız fiziksel özelliklerinin iyi olmamasından dolayı düşük olduğunu görürsünüz. Ancak atıyorum Selçuk Şahin 6 kez ikili mücadaleye girip 4 ünü fiziğü sayesinde kazanıyor veya ayakta kalıyorsa Salih 20 kez girip 6 kez kazanabiliyor. Ayrıca güçten ziyade de dayanıklılık artabilir fiziksel olarak.
    Yorumlar böyle anlaşılmasına sebep olabilir ama biz (en azından benb) daha önce yapılan profile birşey demiyoruz zaten, sadece değiştirilmesini beklediğimiz özellikleri belirtiyoruz. Açıkçası ben fiziki özelliklerden çok mental özelliklerin değişmesini bekliyorum ve bu konuda sizinle aynı fikirdeyim. Salih zaten bu mentalle bir de fizikli olursa 18 yaşında takımın değişilmezi olur. Dikkat çeken özellikler adaptability, bravery, determination gibi özelliklerdir. Önceki yorumlarımda belirttiğim gibi asıl değiştirilmesi gereken özellikleri fizik ve teknik özellikleri değil bu özellikleridir. Determination belki normaldir ama Bravery kesilikle arttırlımalı ve Adaptability için makul bir değer girilmelidir, ben 12-13 iyi bir değer olur diye düşünüyorum.

Nesil
    2007

Adaptability sanırım başka ülkeye uyum sağlamak. Dolayısıyla Fenerbahçe'ye gelişiyle alakası yok.

Çok izleyemedik kendisini ama izlediğimiz zaman da bu çocuk adam olur dedik Fiziksel özelliklerden girersek 1.82 boy için Jumping 5 çok az. Diğer özelliklerde çok göze aykırı bir şey göremedim belki küçük çaplı artışlar olabilir.

Zihinsel kısmına gelirsek Fenerbahçe'de oynamasına rağmen çok rahat, kendine güvenen bir yapısı var. Pressure değeri ona göre bir şey girilebilir. Composure değerinde de artışa gidilebilir.

Muhtemelen ani bir artışa karşısınız ama CA'da genel bir arttırıma gidilebilir en azından 105 civarına çekilerek. Düşüncem ise en az 110 olması.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

dün 60. dakikada oyundan düşmesinin sebebi bence ilk yarıdaki gösterdiği aşırı gayret, orta sahada adamı kovalayan tek adamımızdı ilk yarıda zamanla nefesini nasıl kullanıcağını öğrenicektir

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    dün 60. dakikada oyundan düşmesinin sebebi bence ilk yarıdaki gösterdiği aşırı gayret, orta sahada adamı kovalayan tek adamımızdı ilk yarıda zamanla nefesini nasıl kullanıcağını öğrenicektir
    Pek gayret gostermeyen oyunculara fazla alismis gozler.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Kesinlikte oyunda orta saha'da oynatıldığı zaman İki Yönlü Oyuncu Olarak daha cok verim alınmalı

Gelelim gerçeğe.Bir cok puanı yükselicek gibi duruyor en azından Pas,hız fizik bir kademe artış sağlar.

Birde Ömer abi TÜrkiye liginde hemen hemen her takımı yönetmeye calışıyorum.Bazı oyunculardan ne yaptıysam verim alamadım yanlış mevkide oynatmıyorum her şeyi denedim.Bazıları cok verimli.Akaminko es-es aldımı topu gidiyor ama ceza sahası içine orta açmıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar Pas nasıl artabilir soruyorum size pası 16 olması bile abartıyken nasıl 17 olabilir şu anda? Hayır ben yanlış Salih mi izliyorum? Sırf Salihi izliyorum, attığı zaman güzel paslar atıyor, doğrudur, ama pas hatası da yapıyor. 16 yükseltilmez. Benim anlamadığım hiç mi kimse fark etmedi Salih'in çok temiz top kapmalarını? 9 Tackling kesinlikle az. Ayrıca 182 boya 5 Jumping demek sanırım zıplamıyor değil parmak ucunda bile duramıyor demek herhalde

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    . Benim anlamadığım hiç mi kimse fark etmedi Salih'in çok temiz top kapmalarını? 9 Tackling kesinlikle az.
    Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Oynadığı tüm maçlarda maçı bırakıp dikkatlice bu çocuğu ve sahada yaptıklarını izledim. Bana göre Bravery, Tackling ve Strength kesinlikle yükselmeli. Top ayağında da olsa rakipte de olsa kesinlikle mücadeleden kaçmıyor, hatta bazen 10 metre uzaktan koşup adama baskı uygulayabiliyor. Çok temiz top kapabiliyor dün ve ondan önceki oynadığı maçlarda maç içinde 4-5 defa tereyağından kıl çeker gibi rakipten topu çaldı, bazen bunlar faul diye kesiliyor o da Türkiye Klasiği ikili mücadelede kendini yere atarsan %80 faul'ü alırsın. Son olarak mevcut fiziki durumu ortada 5 oldukça düşük bir değer olarak kalıyor.

Bravery > 10-11
    Tacling > 11-12
    Strength > 7-10

seviyelerine çekilmeli.
    Pas konusunda da sana katılıyorum 16 bence makul ama abartı değil. Pas hatası elbet olacaktır ancak bu bir nebze Konsantrasyon ile alakalı bir durum, Konsantrasyonu 10 olduğu için oyun içinde hata yapma oranı normalden fazla olacaktır.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar konu başlığı Salih, Salihle ilgili bir değenlendirme var diye giriyorum bakıyorum Recep - Muhammed, Sow - Burak , Volkan - Muslera.... Bu ne yahu? Görevli arkadaş lütfen gereksiz mesajları silebilir mi..

Nesil
    2003

Nesil
    2003

Nesil
    2006
    Yer
    gebze/kocaeli

inşallah fenerbahçe araştırmacısı bu akşam ki maçı izlemiştir ,salih maçın yıldızıydı gerek kaptığı toplar gerek attığı paslarla ,ayrıca 90 dk boyunca durmadı.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

bence teknik özelikleri iyi ama fiziksel özellikleri biraz zayıf tabi yaşı genç olduğu için bu durumda fiziğini geliştirmek için çabalayabilir ama ne kadar değişir bilemem birde 60 dakikada yoruluyor demiş perpetua ama bu oyuncunun kondisyonuda çok yukarda değil nihayetinde sadece kupa maçlarıı ile birkaç lig mçında oynamış ama benim için enterasan olan salih gibi bir oyuncunun bana göre en fazla tartışılması gereken özellikleri mental özellikleri mesela cesaretten ne anlaşılıyor oyunda tam bilmiyorum ama bu kadar genç oyuncu 30-40 metre pası hiç çekinmeden deniyorsa bana göre cesurdur tabi şakası bir tarafa genç yaşına rağmen sahadaki duruşu pas rafiğini yönetirkenki sakinliği ve kendine güveni gerçekten hoşuma gidiyor takdir araştırma ekibinin
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Salih'in daha iyi bir profile sahip olması lazım biraz daha iyileştirilmeli en azından.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by OMANA View Post
    bence teknik özelikleri iyi ama fiziksel özellikleri biraz zayıf tabi yaşı genç olduğu için bu durumda fiziğini geliştirmek için çabalayabilir ama ne kadar değişir bilemem birde 60 dakikada yoruluyor demiş perpetua ama bu oyuncunun kondisyonuda çok yukarda değil nihayetinde sadece kupa maçlarıı ile birkaç lig mçında oynamış ama benim için enterasan olan salih gibi bir oyuncunun bana göre en fazla tartışılması gereken özellikleri mental özellikleri mesela cesaretten ne anlaşılıyor oyunda tam bilmiyorum ama bu kadar genç oyuncu 30-40 metre pası hiç çekinmeden deniyorsa bana göre cesurdur tabi şakası bir tarafa genç yaşına rağmen sahadaki duruşu pas rafiğini yönetirkenki sakinliği ve kendine güveni gerçekten hoşuma gidiyor takdir araştırma ekibinin
    Ben de aynı şekilde mental özelliklerinin düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum. Dediğin gibi pas atarken ayağı titremiyor, ikili mücadelelere korkusuzca daliıyor, rakip sert girse de mücadeleden kaçmayıp üstüne gidiyor. Ayrıca rakip topu kapınca geriye doğru depar atıyor ve karalılığını kaybetmiyor. Bu tür özellikler geliştirilirse zaten teknik ve fizik özellikleri hızlı bir şekilde geliştirilir. Ayrıca çok sakin geliyor bana. Daha sayacak çok şey var ama yeter bu kadar galiba.

Yaşına göre fiziksel kalitesi fena değil altyapısı Türkiye'den olan bir adam için hatta çok iyi fiziksel özellikleri bile var

Teknik anlamda tek tek değerlendirmek yanlış olur herşeyi yapabilen yapıda

Diyeceğim şey bu adam bildiğin Futbol oynuyor arkadaş.

Mental özellikleri çok çok yükselmeli bana kalırsa,evet abartmamak lazım ama bu adam sahada abilerin ders verircesine oynuyor,mutlaka buna göre profil lazım.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

hep recep le muhammed karşılaştırılıyor ama bence salih ikisininde önünde pa olarak perpetua nunda dediği gibi oyunu okuma ve yönlendirme konusunda bayağı iyi ve gelişime dediğim 2 isimdende daha açık bu seride olmasa bile önümüzdeki seride -9 pa alıcağını düşünüyorum

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    hep recep le muhammed karşılaştırılıyor ama bence salih ikisininde önünde pa olarak perpetua nunda dediği gibi oyunu okuma ve yönlendirme konusunda bayağı iyi ve gelişime dediğim 2 isimdende daha açık bu seride olmasa bile önümüzdeki seride -9 pa alıcağını düşünüyorum
    Ayni hisleri paylasiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ayni hisleri paylasiyorum.
    Bu düşünceye Salih'i bu sene izleyerek mi sahip oldunuz meraktan soruyorum?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Salih daha yeni yeni geilşiyor izlediğim kadarıyla pas fizik puanı kesinlikle yükselicek..Top kapma özelliği zihinsel özellikle yükselicek ca 110 pa -9 olabilir bazı şeyler kesinlikle artıcak..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Gecen sene izlememistim. 1. Ligi takip eden arkadaslar degerlendirdi.

Bu sezon gorduklerim gayet olumlu. Oyun bilgisi henuz cok ust duzey olmasa da yasi icin iyi seviyede ve gelismeye egilimi oldugu izlenimini verdi. Ozellikle kisa sureli hafizaya sahip olmayi becerebildigi icin hata yaptiktan sonra cabuk toparlaniyor ve tekrar risk alabiliyor.

Teknik becerileri zaten mevkisi icin simdiden iyi.

Kaliyor fiziksel ozellikler. Mevkisi icin cok hizli bir oyuncu olmak zorunda degil. Zaten hizi cok fazla da ilerlemeyecektir. Eksik oldugu yerler guc, denge, dayaniklilik ve esneklik. Bunlar da calisarak gelistirilebilecek ozellikler.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Ömer Abi'nin dediklerine bir katkı da ben yapayım. Geçen sezon Bucaspor'da iken bizzat ben takip etmiştim Salih'i. Aynı şekilde teknik ve mental özellikleri iyi ; fiziksel özellikleri zayıf bir oyuncu yapmıştım geçen sezon Salih'i oynatan arkadaşlar varsa bilirler. Bu sezon Salih aynı özellikleri Süper Lig seviyesinde de yansıttığı için tabii ki ufak artışlar olacaktır. Emin olun özellikle bu şekilde gelecek vaadeden oyuncuları dikkatle takip ediyoruz.

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Top kapma 13
    Agresiflik 16
    Sogukkanlılık 15
    Kararlar 13
    Markaj değeri henüz istenen seviyede değil düşük olabilir.
    Pas değeri şu an için tam oturmus bence ne yükselsin ne artsın.
    Teknik de iyi.

Nesil
    2007
    Yer
    ist

Önümüzdeki seride eğer bir Türk oyuncu -9 PA ya layık görülcekse o oyuncu kesinlikle Salih olmalı. Umarım bu Meirelessin tekmesinden sonra, FB'de bol bol dakika alabilir ve kendini geliştirme fırsatı yakalar.

Pas yükselmez. Fazla bile teknikle pası. Ancak top kapması en az 13 olmalı.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Benim oynadığım 3 oyunda da sorun yaşadı. Az önce de aynısı oldu, maç sırasında Salih Uçan yaşadığı sorunları takıma yansıtıyor diyor.

uefada kaç tane 19 yaşındaki çocuk 11 başlamıştır acaba ve böyle oynamıştır? belki de fazladır ukalalık anlamında sormuyorum merak anlamında. bu arada -9 pa alınacaksa falan salih olmalı değil, bu çocuk -9 pa almalı başka yolu yok. ilerleyen zamanda recepin pa'sıyla muhammedinki karşılaştırılır. şuan 3ünde en kötüsü muhammed pa bakımından ama oyunda tam tersi.düzenlenmeli bence

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Eminim şuana kadar rüştünü -Recep ve Muhammed'e göre 1 adım önde- ispatlayan Salih, ikisinin kısmen önünde olacaktır, eksiği ve fazlasıyla.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Öncelikle Salih Uçan'ın boyu http://www.transfermarkt.com.tr/tr/s...er_170838.html ve http://www.fenersk.com/kadro/player/salih-ucan gibi sitelerde 188 çıkıyor. Hangisi doğru bilmiyorum. İkincisi;
    perpetua yanlış hatırlamıyorsam bir başlıkta, ortalama oyuncuların boyu 180 olarak kabul edersek 180 boyu olan ortalama bir zıplaması olan oyuncu 10 jumping değeri alır demişti. Bu durumda, boyu 182 olan bir futbolcu hangi şartlar altında jumping değeri 5 olur?
    9-10-11 gibi bir değere çekilebilir mi acaba? Merak ettim bu konuyu sadece.

Nesil
    2003

Sicramasi iyi degilse o ortalamadan dusuk olabilir ziplama ozelligi.

1.80 boy = 10 ziplama bir ortalama.

Cok atletik ve cok iyi ziplayan 1.80 boyundaki oyuncu 15 de alabilir, pek atletik olmayan ve iyi ziplayamayan 1.80 boyundaki oyuncu 5 de alabilir.

Ben Salih'in ziplama becerisine simdiye kadar ozellikle dikkat etmedim ve onun ozelinde net yorum yapamayacagim. Ama mantik 5'in biraz dusuk gorundugunu soyluyor. Yani amac ziplamasinin zayif oldugunu gostermekse, boyuna bakarak 7-8 gibi degerler daha uygun olabilirdi.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri