Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 59 sonuç

Konu: Salih Uçan [13.0]

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Default Salih Uçan [13.0]

çok beğendim bu profili. -8 pa şuan için yeterli.

çok sağlam bir oyun kurucu olabilir gibi duruyor.

3. Default

Dayanıklılık , top kapma ve hızlanma özellikleri'nde artışa gidilmeli .

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Çok iyi bir profil, bravery ve strength 5 çok az gibi, aynı şekilde 1.82lik bir oyuncunun jumping'inin 5 olması da garip, neredeyse stochla aynı mı çıkıyorlar kafa topuna sizce? Tekniğine de 16 verilmesi bence biraz çok gibi, çünkü tamam ayağı düzgün ama o kadar göze batan bir tekniği yok, 14e düşürülebilir.

Nesil
    2006

Türk futbolunun Vierra'ı ya bu sitede okudum ya da başka yerde; ama söyleneni hak ediyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Kesinlikle Viera güzel bir örnek tam bir orta saha oyuncusu,ilk geldiği zaman Alex tarzı oyuncu denildi çok korkmuştum o tarz bi oyuncu olsun istemedim saçlarıyla falan Fellainiyide anımsatıyor oyun şekli olarakta onun gibi olabileceğini düşündüm ve izlediğim kadarıyla çok memnunum,oyunu iki yönlü oynaması çok güzel hele çok temiz top kapmaları ve pasları kesinlikle bu adamın en büyük 2 özellikleri

Bunun yanında pozisyon alması,topsuz alan,dayanıklılık,çalışkanlık,takım oyunu,karar verme,top sürme,markaj gibi sivrilen yanlarıda var ilerleyen zamanlarda Türk futbolu ve Fenerbahçe müthiş bir orta sahaya kavuşacak.Meirelesin takımda olması çok büyük şans önünde üst düzey bir profesyonel var ondanda kendine çok şeyler katacaktır.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Bence bravery ve strength değerleri için 5 az olmuş. Rakam olarak bir fikrim olmasada kupa maçları da gösterdiki, ikili mücadelelere girmekten hiç çekinmiyor ve rakip pres yaptığı zaman ayakta kalıp pozisyonunu koruyabiliyor.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Burada kırılgan, çok teknik bir 10 numara gibi yansıtılmış ama izlediğimiz maçlarda hiç böyle değildi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Özellikle de dünkü maçta dönen topları toplaması ve nerdeyse rakiple karşılaştığında tüm topları alması çok iyiydi..

Nesil
    2007

Ben tek tek özellik söylemek yerine daha ileri gidip bir öneride bulunurdum ama araştırmacılar daha izlenmesi gerek diye düşünürler sanırım. Genel olarak da fiziksel özellikleri arttırılabilir.

Bu sene az oynadı sanırım ben birkaç maçına denk geldim ve çok beğendim. Şu anda bile yeterince iyi eğer böyle çalışmaya devam ederse ileride süper bir orta saha olacak gibi. Daha çok forma giymesi lazım tabi Türkiye Kupası maçları onun için büyük şans olabilir.

Gözlemlediğim en büyük artıları, Pozisyon alma, çalışma oranı ve top kapma oldu, fiziksel özellikleride çok zayıf yansıtılmış. Paslarıda çok iyi fakat o zaten oyuna iyi yansıtılmış. Consistency de biraz artabilir, oynadığı maçlarda istikrarını korudu, yalnız bir maçta yaptığı bir hata pahalıya maloldu onun dışında kendi oyun standartında idi.
    Burak

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Salih suanki haliyle iyi gelişiyor. Ben 4-5 sezon ilerledim gayet iyi oynuyor , takımın beyni oldu.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Belki önceki maçlarda rakipler zayıf diyebileceğimiz seviyede olduğu için fazla kıstas alınmadı ancak direk gözlemimle ve izleyenlerinde ortak görüşü olduğunu savunuyorum . Başta top kapma ve pozisyon alma olmak üzere güç ve dayanıklılık özelliklerinde çok ciddi bir artışa gidilmeli , şu anki hali ile bile wonderkid bir orta saha olacağının ve inanılmaz bir potansiyeli olduğunun sinyallerini veriyor . Bu konuda Fenerbahçe araştırmacısı ve araştırma şefi de fikirlerini belirtirlerse yeni data için memnuniyet duyarım.
    Last edited by fbdevil190737 : 20.Aralık.2012 at 21:23

Nesil
    2006

Dünkü maçtan sonra Vierra geliyor. Kaldı ki dünkü maç bile Baroni'den daha fazla PA girilmesi gerektiğini gösterir.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Dünkü maçtan sonra Vierra geliyor. Kaldı ki dünkü maç bile Baroni'den daha fazla PA girilmesi gerektiğini gösterir.
    -8 PA 135-160 arası diye biliyorum. Zaten her oyunda Baroni'den daha iyi bir PA'ya sahip olarak başlıyor.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by nekop View Post
    -8 PA 135-160 arası diye biliyorum. Zaten her oyunda Baroni'den daha iyi bir PA'ya sahip olarak başlıyor.
    Abi oyunda gelmişyiro, 155 olsa oyunda bir Emre Belözoğlu etkisi yapmıyor takım içinde.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Salih Uçan için düşünülen bir gelişme var mıdır? Benim gibi birçok arkadaş geliştirilmesi konusunda hemfikirdir herhalde.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by himone View Post
    Salih Uçan için düşünülen bir gelişme var mıdır? Benim gibi birçok arkadaş geliştirilmesi konusunda hemfikirdir herhalde.
    Şubat ayındaki güncellemede yansıtılıcak.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Bende epey bir değişiklik yapılmasını düşünüyorum fakat bu konuda en önemli düşünce araştırmacıların. O yüzden onların fikirlerini çok merak ediyorum. Bir bilgilendirme yaparlarsa çok mutlu olurum.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by CRaCPoT View Post
    Bende epey bir değişiklik yapılmasını düşünüyorum fakat bu konuda en önemli düşünce araştırmacıların. O yüzden onların fikirlerini çok merak ediyorum. Bir bilgilendirme yaparlarsa çok mutlu olurum.
    Zihinsel olarak herşeyi bir kaç kademe yükselicek ..

Gelelim Ayaklara.İzlediğim kadarıyla.Top Kapma 2-3 kademe yükselicek.Pas 17 olabilir.Markaj 8-9 olabilir.Top Sürme 11 olabiliir (BELKİ) ..

Fiziksel olarak. Dayanıklılık 10 - denge -9- Güç 7 -- Hız 10 Hızlanma 13 Vucut zindeleği 9

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by petrol_fb12 View Post
    Zihinsel olarak herşeyi bir kaç kademe yükselicek ..

Gelelim Ayaklara.İzlediğim kadarıyla.Top Kapma 2-3 kademe yükselicek.Pas 17 olabilir.Markaj 8-9 olabilir.Top Sürme 11 olabiliir (BELKİ) ..

Fiziksel olarak. Dayanıklılık 10 - denge -9- Güç 7 -- Hız 10 Hızlanma 13 Vucut zindeleği 9
    Peki burada hangi özelliklerin geliştirileceği için bir tartışma olacak mı yoksa araştırmacının kafasında belli mi değişiklik?

Bu konuyla alakalı olmasa da takım araştırmacılarının futbolcuların özelliklerini girerken diğer takım araştırmacılarıyla dayanışma yapmasının iyi olacağını düşünüyorum. Mesela gerçek hayatta neredeyse aynı özelliklere sahip oyuncular oyunda çok alakasız özelliklere sahip olabiliyor, sonra bu adam şöyleyese bu böyle olmalıydı tartışmaları bitmiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Peki burada hangi özelliklerin geliştirileceği için bir tartışma olacak mı yoksa araştırmacının kafasında belli mi değişiklik?

Bu konuyla alakalı olmasa da takım araştırmacılarının futbolcuların özelliklerini girerken diğer takım araştırmacılarıyla dayanışma yapmasının iyi olacağını düşünüyorum. Mesela gerçek hayatta neredeyse aynı özelliklere sahip oyuncular oyunda çok alakasız özelliklere sahip olabiliyor, sonra bu adam şöyleyese bu böyle olmalıydı tartışmaları bitmiyor.
    Bu oyuncular oynatılış tarzına bağlı.Aykut Kocaman bağlı biraz oyunu çift yönde oynayabilir.Bende bir araştırmacıyım.Ben kendi gözümden değerlendiyyorum Salih oyunu çift yönünde oynayabilir salih.Zihinsel olarak cok iyi.Ayakları oynaya oynaya gelişicek şu anda yetenek olarak cok iyi.Devamlı oynatalırsa Baroni'den daha iyi olur onun 3-4 gömlek üstü olur.Benim gözlemlerim bu yönde tabi Cengiz abi neler yazar onu bilemem.

Çünkü her araştırmacının bakış acısı farklıdır.Chelsea araştırmacısı Xavi,Lampard arasında bir fark yok diyor.Yani biraz araştırmacının bakış acısına bağlı.

Nesil
    2006

Bu adam PA'da patlama yapmalı bildiğin on numara pozisyonunda oynayabielcek bir oyuncu ve uzak mesafede adam düşüren etkili paslar atabiliyor. Topu sağa sola çok rahat çekebiliyor; ama tamamlama yok.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Bence Bravery, Adaptability değerleri de değiştirilmeli. Maç sırasında hiçbir zaman ikili mücadeleden kaçmıyor 5 çok düşük bir değer. Yeri geldiğinde 3-4 kişinin arasına dalabilen bir futbolcu, Bursa maçında buna örnek birçok olay oldu. Mesela Cristian 2 kişi görünce kenara çekiliyor hemen. Ve takıma sezon başında katılmış olmasına rağmen çok iyi uyum sağlamış durumda, hatta ilk yarı 6-7 maç oynasaydı daha iyi durumda olurdu diye düşünüyorum. Tabi en çok göze çarpan değerlerden biri de strength galiba 3 kademe falan yükseltilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Oynadığı tüm maçlarda maçı bırakıp dikkatlice bu çocuğu ve sahada yaptıklarını izledim. Bana göre Bravery, Tackling ve Strength kesinlikle yükselmeli. Top ayağında da olsa rakipte de olsa kesinlikle mücadeleden kaçmıyor, hatta bazen 10 metre uzaktan koşup adama baskı uygulayabiliyor. Çok temiz top kapabiliyor dün ve ondan önceki oynadığı maçlarda maç içinde 4-5 defa tereyağından kıl çeker gibi rakipten topu çaldı, bazen bunlar faul diye kesiliyor o da Türkiye Klasiği ikili mücadelede kendini yere atarsan %80 faul'ü alırsın. Son olarak mevcut fiziki durumu ortada 5 oldukça düşük bir değer olarak kalıyor.

Bravery > 10-11
    Tacling > 11-12
    Strength > 7-10

seviyelerine çekilmeli.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

26. Default

Arkadaşların söylediklerinin dışında izlediğim kadarı ile stamina ve acceleration'da 1-2 kademe artırılmalı ve PA'da ciddi artışa gidilmeli.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by CRaCPoT View Post
    Yanlis anlasilmasin. Bence Salih cok yetenekli ve gelecegi parlak bir oyuncu.

Ama ligin genelinde dusus yaptigimiz bir durumda, ortaligi kasip kavurmamis bir oyuncu icin yukseltme yapma ihtimalimiz oldukca dusuk. Arastirma henuz son halini almadigi icin net bir sey soyleyemem ama ligin genelinin dustugu bir durumda genel seviyesinin ayni kalmasi yukselme olarak da dusunulebilir.

Su anda veritabaninda Salih'in zaten Turkiye'de yas grubunun en iyi oyuncusu oldugunu da eklemek lazim.

Ek: Oyuncu ozelliklerinde yukselme isteyenleri diger oyuncularin ozelliklerini dusurme konusunda da yazmaya davet ediyorum.
    Last edited by perpetua : 17.Ocak.2013 at 15:06

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Yanlis anlasilmasin. Bence Salih cok yetenekli ve gelecegi parlak bir oyuncu.

Ama ligin genelinde dusus yaptigimiz bir durumda, ortaligi kasip kavurmamis bir oyuncu icin yukseltme yapma ihtimalimiz oldukca dusuk. Arastirma henuz son halini almadigi icin net bir sey soyleyemem ama ligin genelinin dustugu bir durumda genel seviyesinin ayni kalmasi yukselme olarak da dusunulebilir.

Su anda veritabaninda Salih'in zaten Turkiye'de yas grubunun en iyi oyuncusu oldugunu da eklemek lazim.

Ek: Oyuncu ozelliklerinde yukselme isteyenleri diger oyuncularin ozelliklerini dusurme konusunda da yazmaya davet ediyorum.
    Burada bu kadar kişi Krasiç'i eleştiriyor en baştada ben, bu konuda haksızlık etmeyin bize.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Salih'in profiliyle uğraşan biri olarak şu anda izlediğim Salih'le verdiğimiz değerler arasında kimi farklar var elbet. Fiziksel olarak biraz düşük kalmış olabilir kimi değerler. Ancak bunu değerlendirirken Salih'i bu profili oluştururken izlediğimiz zamanın geçen yıl ki Ptt 1.Lig olduğunu unutmayalım. 1.Lig sert bir ligtir evet ancak bu fiziğe dayalı bir lig demek değildir. Özellikle 1. Ligdeki oyuncuların fiziksel özelliklerini Süper Lige göre daha düşük değerlendiririz. Geçen sezon ben Bucaspor'da iken Salih'in 60. dakika'da yorulup çıktığını çok net hatırlarım. Ve şu anda da Salih'in başarılı görüntüsünün altında fiziksel özelliklerinden çok mental özelliklerinin olduğunu düşünüyorum. Çok istekli , arzulu , soğukkanlı bir performans gösteriyor. Direkt ikili mücadele kazanma oranına bakarsanız fiziksel özelliklerinin iyi olmamasından dolayı düşük olduğunu görürsünüz. Ancak atıyorum Selçuk Şahin 6 kez ikili mücadaleye girip 4 ünü fiziğü sayesinde kazanıyor veya ayakta kalıyorsa Salih 20 kez girip 6 kez kazanabiliyor. Ayrıca güçten ziyade de dayanıklılık artabilir fiziksel olarak.

Nesil
    2003

Salıh su anda da 60. dakikada yorulup cikiyor.

Hatta 1. Lig'de 60. dakikada yorulup cikiyorsa, stamina'nin 9 degil, 5-6 yapmak daha dogru olurdu bu arada. 7-8 ise Super Lig'de 60 dakikalik oyuncu icin yeterli.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri