Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 40 sonuç

Konu: Hasan Ali Kaldırım [13.0]

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Default Hasan Ali Kaldırım [13.0]

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

pa niye düsürüldü? egemeninde ca düsürülmüs sanirsam.. galatasaraya transfer olan oyuncularin ca ve pa lari yükseltilirken fenere transfer olanlarinki düsüyor yine her seride oldugu gibi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    pa niye düsürüldü? egemeninde ca düsürülmüs sanirsam.. galatasaraya transfer olan oyuncularin ca ve pa lari yükseltilirken fenere transfer olanlarinki düsüyor yine her seride oldugu gibi
    Boyle olmadigini gormen icin Amrabat'in profilini gecen sene ile karsilastirman yeterli saniyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Boyle olmadigini gormen icin Amrabat'in profilini gecen sene ile karsilastirman yeterli saniyorum.
    ben su anda oyunu oynamiyorum profillere göz atma firsatim yok almanyada oyun resmi olarak satilmadigi icin ön siparis yapamadim..

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Profili mevcut performansına göre genel olarak iyi yansıtılmış

-Pas 11 veya 12 olabilirdi.

-Ayrıca Gökhan Gönül'e kıyasla daha çok orta atmayı düşünen biri, Gökhan orta açmaya karar verene kadar yapabileceği her şeyi (çalım, 1-2 pas, sıfıra inme) deniyor halihazırda en son düşündüğü şey orta olunca, attığı ortalar genelde yerden gidiyor ve top rakipte kalıyor. Oysa Hasan Ceza alanın 3/4 bölgesinde ve biraz daha ileride kafasını kaldırdığı gibi yüksek topları çok rahat çıkarabiliyor. Orta Yapma yeteneği Gökhan'la eşitlenebilir.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    ben su anda oyunu oynamiyorum profillere göz atma firsatim yok almanyada oyun resmi olarak satilmadigi icin ön siparis yapamadim..
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110035

Bu konuya bakarak bu tip yorumlardan uzaklasabilirsin o zaman bence.

gözlemlediğim kadarıyla anticipationu fena olmayan bir adam hasan ali.

9 az olmuş.

en azından 11-12 hakediyor bence.tackling azaltılabilir 1 kademe yine aynı sebepten dolayı.

ca ve pa değerleri ise +5 olmalı bence.125-144 ideal olurdu.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Pas için 10 veren gözlemciyi tebrik ediyorum, hatta 9 bile olabilir pasların hızını hiç düzgün ayarlayamayan bir oyuncu.

Decisions ve dribbling düşmeli bence, bu iki özelliğinde düşmesi gerektiği bariz görünüyor diye düşünüyorum. Ne orta yaparken ne pas atarken doğru kararlar veremiyor. Dribbling kesinlikle 12 olamaz Fernando Torres, Falcao 13, Adebayor 12 ve Dzeko 11, İsmail Köybaşı ve Gökhan Gönül 13 bu oyuncularla kıyaslarsak onlar kadar dribbling yapamadığı ve yapamayacağı aşikar bana göre.
    Burak

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Yaptığı penaltılar bıktırdı artık beni. 3-4 maçta kesin ya penaltı yaptırıyor ya da kırmızı kart görüyor.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

zaten bu pa düşürülme olayını anlayamadım. Fenerbahçe gibi bir takıma gelerek kariyer anlamında bir üst seviyeye çıkan bir adamın PAsını düşürmek gerçekden çok mantıklı (!) Oyunda içerisinde ki profilini ve performansını hiç ama hiç tartışmak istemiyorum çünkü tam bir rezalet .. Konu Fenerbahçe olduğu zaman gerçekden çok objektifsiniz bravo

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

İlk maçlarda biraz vasat görüntü çizse de son zamanlarda artık takıma alıştı çok standart bir performansı var tam bir denge oyuncusu hakan baltanın biraz daha ileri versiyonu diyebiliriz tabi yaşı da henüz genç, ca'sı 130'a çıkarılabilir rahatlıkla.

tam bir hasan ali kaldırım olmuş elinize sağlık. sadece tackling 14 falan olabilirmiş o da kişisel görüş farkıdır zaten.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Pa da artışa gidilmeli takıma uyum sağladı ve orda oturdu artık sezon başına göre çok gelişme var

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Pa da artışa gidilmeli takıma uyum sağladı ve orda oturdu artık sezon başına göre çok gelişme var
    pa da artışamı gidilmeli ne olcak 145 150 mi olcak pa sı 139 bile fazla bence

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

PA'sı kesinlikle 145'in üzerine çekilmeli. Bu adam iddia ediyorum şu anda Türkiye'nin fiziksel olarak en iyi en diri oyuncusu. Teknik özellikleri oyunda da gerçekte de çok üst düzey değil, doğru yansıtılmış. Fakat genç bir oyuncu ve bu kadar çalışkan, profesyonel bir oyuncunun ileride tekniğini de geliştirerek 1. sınıf bir sol bek olabileceğini düşünüyorum.
    CA'sı da artırılmalı.

Team Work 15 ya da 16 olabilir.
    Flair 13'ten 9'a çekilebilir. Topla hareket halindeyken açıkçası göze pek hoş gelmiyor
    Composure 12 olmalı.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Determination ve Workrate oranları çok iyi olduğu için potansiyelini çabuk yakalayan bir oyuncu. O yüzden pa artırılırsa gereğinden fazla iyi bir oyuncu olabilir. Benim oyunlarımda daha ilk senesinde çok iyi gelişim gösterdi, ve yerine hiç oyuncu almadım. Bence şu anki özellikleri iyi, eğer sene sonuna kadar daha çok gelişim gösterirse seneye bir artış yapılabilir ama bu sene böyle olması çok doğru olmuş. Adamın mevcut özelliklerine bakınca değerlerin tam yerinde olduğu anlaşılıyor. Özellikle fizik özelliklerine diyecek hiçbirşey yok.

Bu arada FB ve diğer takımların futbolcularına verilen değerleri kıyaslayan arkadaşlar için şunu söylemek gerek, benim düşüncem FB'li oyuncular için verilen değerler daha doğru olanlar, diğer takım oyuncuları abartılı.
    Last edited by himone : 21.Aralık.2012 at 16:01 Reason: İmla

pa sabit bırakılıp ca 130 yapılabilir bence daha fazla gelişime açık bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum.

Stamina değeri 19 hatta 20'ye bile çıkarılabilir , inanılmaz ciğer var Hasan Ali'de.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by fbdevil190737 View Post
    Stamina değeri 19 hatta 20'ye bile çıkarılabilir , inanılmaz ciğer var Hasan Ali'de.
    18 de zaten hayvani bir değer. CA ve PA değerleri artırılmadan zaten çok iyi olan değer artırılırsa oyuncuya pek yararı olmaz. Sadece sağ direk vurmayı öğrenen boksör gibi olur.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

benim oyunumdada ayni en az 10-15 kere penalti yaptirdi bir o kadarda kirmizi kart gördü gercekte sadece 1 kere penalti yaptirdi sl ön eleme macinda.. oyunda o kadarda verimli degil..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Hasan Ali gerçekte de verimli değil ki bence profili böyle kalmalı.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

sana göre verimli bir bek nasil oynar? bir bekten 5 gol atip 10 asist yapmasini mi bekliyorsun? senin standartlarin nedir? bana sorarsan gercekte fena oynamiyor en azindan oyundaki kadar berbat degil ziegler kadar siritmiyor mesela..

hasan ali şuanda en iyi türk sol bek ve milli takinda banko oynuyor pa sinin arttirilmasi lazim

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by enigma 31 View Post
    hasan ali şuanda en iyi türk sol bek ve milli takinda banko oynuyor pa sinin arttirilmasi lazim

Türk olarak 4 tane sol bek say sana hak vereyim başka adam olmadığından oynuyor olmayasın

Quote Originally Posted by mustangshelby View Post
    Türk olarak 4 tane sol bek say sana hak vereyim başka adam olmadığından oynuyor olmayasın
    Sakatlanmadan önce İsmail , Hakan Balta , İBB'den Ekrem,Atila Turan,Ziya Erdal yazılabilecek formda isimler .

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Hasan Ali zaten, İsmail'den sonra en yüksek PA'ya sahip Türk sol-bek oyunda.
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mustangshelby View Post
    Türkiye tarihinin en iyi sol beklerinden birinin stoperden bozma sağ ayaklı Ümit Özat olduğunu düşünürsek. Hasan Ali'yi R. Carlos gibi görmek normal olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by fbdevil190737 View Post
    Sakatlanmadan önce İsmail , Hakan Balta , İBB'den Ekrem,Atila Turan,Ziya Erdal yazılabilecek formda isimler .

İsmail , Hakan Balta 2 side kendi takımlarında uzun süredir oynamıyor, İBB'den Ekrem 33 yaşında, Atila Turan dediğin adamın cürmü ne ki Hasan'a rakip olcak yani anlayacağın kıyaslanabilecek Türk sol bek yok başka.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by himone View Post
    Türkiye tarihinin en iyi sol beklerinden birinin stoperden bozma sağ ayaklı Ümit Özat olduğunu düşünürsek. Hasan Ali'yi R. Carlos gibi görmek normal olabilir.

Zaten başka sol bek olmadığından Hasan'ın iyi görünüyor olması çok normal farkındaysan karşısında kıyaslanabilecek bir sol bek yok.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri