1 ile 22 arası toplam 22 sonuç

Konu: Cristian Baroni [13.0]

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Default Cristian Baroni [13.0]

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

uzun sut 15 az olmus sanki.. 18-20 arasi bir deger verilmeli benim gözümde bu adamin uzaktan sutlari disinda baska özelligi yok cünkü..

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Bence konsantrasyon,composure ve balance'i daha düşük olmalı.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Konsantrasyonunun düşük olması gerektiğine katılıyorum(8 iyi bir değer olur) ama composure gayet doğru girilmiş çok soğukkanlı bir adam, dediğim gibi konsantrasyonu düşerse maç içinde gerçekte olduğu gibi kopmalar yaşayabilir.

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Konsantrasyonu zaten düşük, bence tam.
    Uzaktan şutları ve frikikleri kesinlikle 16 olmalı en azından.

tackling,marking ,decisions ve flair 1 kademe aşağıya çekilebilir.

bunun dışında ca-pa değerlerinin aynı olması çok iyi olmuş zira geçen seneden daha iyi oynayacağı bir sene olamaz.

CA ve PA değerleri verilirken göz önüne alınan kriterler nedir çok iyi bilmiyorum ama geçen seneki performanslarına bakıldığında Colman ve Baroni'yi kıyaslarsak Baroni'ye CA ve PA değerleri konusunda haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Asla Baroni Colman'dan daha iyi oyuncudur demiyorum ama geçen seneki performanslar göz önüne alındığında Colman'ın 145 CA, Baroni'nin 135 CA alması pek adil değil bence. Ki Colman düşüşte olan bir oyuncuyken 145 CA 145 PA alması bence yanlış. 145 CA verilecekse de 150 PA almış olsa düşüşte olduğu daha iyi yansıtılabilirdi. Baroni'nin de en az 140 CA alacak bir performans gösterdiğine inanıyorum. Bu 140 CA üzerinde profil değerlendirmesi yapılsa daha adil olurdu bance.

ya colman'ın ya da baroni'nin ca'sında yanlışlık var. çünkü baroninin ca'sı EN AZ colman kadar olmalı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Baroni'nin profil çok yanlış bence. ca 125-128'e falan indirilebilir. top kapma ve markaj değerleri çok fazla. onlar azaltılıp bitiricilik ve driblinge eklenebilir. şutları ve az da olsa driblingi iyi bence. markaj ve top kapma olayı pek yok baronide.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

decision yada teamwork da düşürülebilir pas vereceği yerde şut çekme gibi bir özelliği var (en son karabük maçında ilk yarıda müsait sow a pas atmayıp kaleye vurması yada ondan önceki hafta dengesiz bir şutla bulduğu goldede pas vermesi lazımdı)

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Tackling, Workrate, Teamwork ve Positioning değerlerinin 2'şer birim düşmesi gerek bence. Maç içinde çok çalışkan değil, takım oyunu bu sene gerilemiş sürekli saçma yerlerde şut çekiyor buna bağlı olarak decisions ta düşebilir, öyle tackling değeri 14 müş gibi pek top kaptığı da yok. Pozisyon alma zaten en başından fazla gelmişti bana başka sebebi varsa bilemem. Bravery değeri de 10 olabilir ne kafa topuna çıkıyor ne birisi koşarak geldiğinde ayağını sokacak kadar cesaret gösterebiliyor.

Şimdi adamı öldürdün diyenler olabilir ama ben böyle düşünüyorum ne yapayım.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by himone View Post
    Tackling, Workrate, Teamwork ve Positioning değerlerinin 2'şer birim düşmesi gerek bence. Maç içinde çok çalışkan değil, takım oyunu bu sene gerilemiş sürekli saçma yerlerde şut çekiyor buna bağlı olarak decisions ta düşebilir, öyle tackling değeri 14 müş gibi pek top kaptığı da yok. Pozisyon alma zaten en başından fazla gelmişti bana başka sebebi varsa bilemem. Bravery değeri de 10 olabilir ne kafa topuna çıkıyor ne birisi koşarak geldiğinde ayağını sokacak kadar cesaret gösterebiliyor.

Şimdi adamı öldürdün diyenler olabilir ama ben böyle düşünüyorum ne yapayım.
    ek olarak consistency de düşmeli sürekliliği yok, tacklinge gelcek olursak adam top kapmaya çalışmıyorki gözlemleyelim
    Last edited by Önder HOCA : 17.Ocak.2013 at 17:20

marke ve top kapma özellikleri düşürülüp köşe atışı ve orta açma özellikleri artırılmalı diye düşünüyorum. takımda duran topların büyük bölümünü baroni kullanıyor ama oyunda bunu yansıtmak mümkün olmuyor. ayrıca kişilik özelliklerinde de artış olmalı bence. takımda en gencinden en yaşlısına tüm oyuncuların sevdiği bir karakter baroni.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by saboje View Post
    marke ve top kapma özellikleri düşürülüp köşe atışı ve orta açma özellikleri artırılmalı diye düşünüyorum. takımda duran topların büyük bölümünü baroni kullanıyor ama oyunda bunu yansıtmak mümkün olmuyor. ayrıca kişilik özelliklerinde de artış olmalı bence. takımda en gencinden en yaşlısına tüm oyuncuların sevdiği bir karakter baroni.
    Evet tüm duran topları kullanıyor ama bence iyi kullanmıyor. Özellikle serbest vuruşları neresi olursa olsun kaleye şut çekerek kullanıyor ve kaleyi de tutturamıyor. Kornerler de bence hiç etkili değil yavaşça orta açıyor mubarek ve rakip defans rahat müdahale ediyor.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

zaten serbest vuruşu 14 artmasına gerek yok bence serbest vuruştan bir gol attı oda gladbach maçında orda da kaleci hatası vardı

Evet tüm duran topları kullanıyor ama bence iyi kullanmıyor. Özellikle serbest vuruşları neresi olursa olsun kaleye şut çekerek kullanıyor ve kaleyi de tutturamıyor. Kornerler de bence hiç etkili değil yavaşça orta açıyor mubarek ve rakip defans rahat müdahale ediyor.
    fenerbahçe'nin lugano gittiğinden beri korner taktiği çünkü o şekilde. alex zamanında da aynı tarz kornerler kullanılıyordu. ön direğe doğru kesilen toplarla arka top sektirme ya da ön direkten kafa vuruşu yaparak gol atmayı amaçlıyor aykut hoca. bu amaca uygun korner atmayı başarabiliyorsa demek ki etkili korner kullanmayı başarabiliyor baroni. ayrıca uzak mesafeden 6 pasa etkili ortalar açabiliyor serbest vuruşlarda da.

frikikleri için 14 gayet yeterli bence. bahsettiğiniz gibi kötü kullandığını düşünmüyorum, en azından abanmayıp kesme vuruşlar yaptığı zamanlar. tek problemi ne zaman kesme ne zaman direk vuruş yapması konusunda doğru kararı veremiyor. ama kornerleri için 10 ve orta açması için 12 az diye düşünüyorum

ayrıca marke etme özelliğinin en 3 top kapma özelliğinin de en az 2 azalması gerektiğini düşünüyorum.

çok merak ediyorum. baroni'nin tackling ve marking özelliklerine 14 veren arkadaş neye dayanarak kaç maçını izleyerek buna karar vermiş..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by excaliburuA View Post
    çok merak ediyorum. baroni'nin tackling ve marking özelliklerine 14 veren arkadaş neye dayanarak kaç maçını izleyerek buna karar vermiş..
    Farkli olmasina dair yapici dusunceler yerine neden bu sekilde yazdigini da ben cok merak ediyorum.

Biraz saygi.

Top kapma 12ye pozisyon alma da 13 ya da 14e düşürülebilir. Marking de 12 ya da 13 olabilir.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by okocha6 View Post
    Top kapma 12ye pozisyon alma da 13 ya da 14e düşürülebilir. Marking de 12 ya da 13 olabilir.
    Biraz geç kaldınız galiba veriler gönderildi diye biliyorum.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Farkli olmasina dair yapici dusunceler yerine neden bu sekilde yazdigini da ben cok merak ediyorum.

Biraz saygi.
    fenerli arkadaşlar bile aynı görüşte.
    sanırım eleştri tarzıma atıfta bulundun, haklısın. amacım kimseyi kırmak değildi.

Biraz geç kaldınız galiba veriler gönderildi diye biliyorum.
    Yok güncelleme olacağını bilmiyordum. Fikir tartışmasına katkı olsun diye yazmıştım zaten.

Mesaj Yetkileri