Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 70 sonuç

Konu: Recep Niyaz [13.0]

Nesil
    2010
    Yer
    istanbul

Recap'de Salih 'de çok uzun kariyerler yaptım özellikle dikkat ettim , hiç bir zaman potansiyellerine ulaşmıyorlar, çok fazla ısrar etmeye gerek yok, zaten çok da fazla potansiyelli yapmamışlar , çünkü birinin adı recep biri salih , sonunda inho yok

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Recep'i her maç oyunda oynatmaya özen gösteriyorum. Doğal olarak verim alamıyorum, özellikle önde olduğum maçlarda alıyorum ki kafası rahat olsun diye. Baskı olmadan oynamasını söylüyorum; ama ne bir pas ne bir şut var. Geliştiğini göremiyorum.

Recep zaten bu sezon çok fazla şans buldu; az buçuk fikir sahibi olabiliriz.

Göztepe maçında gol sırasında dikkat etiyseniz, vuruşundan daha çok golü nasıl attığı önemli. 17 yaşında bir oyuncu o topu takip ediyor ve sonrasında gole ulaşıyor. Bu kendi yaşıtlarına göre ne kadar yetenekli olduğunun göstergesidir.

Takımda her futbolcu onun en yetenekli olduğunu söylüyor. Alex, Volkan gibi. Kendi yaşıtalrı ile maça çıktığı zaman farkını ortaya koyuyor 3-4 gol atabiliyor bir maçta rakip farketmeden.

O nedenle Recep belki bir Messi olamaz. Ama şuan Türk futbolunun Messi seviyesinde ki geleceğe sahip olan bir oyuncu gibi.

İsteğim ise şu, biz nasıl 17 yaşında iken Rooney'i oyunda keşfettik isek, İngiliz, Alman, İspanyol fm oynayanlarında bizde ki Recep'i keşfetmeleri, Türkiye'nin gelecekte ki en yetenekli oyuncusunu görmesini isterim. Ne yazık ki 15-20 yaş altında ona yaklaşacak başka bir isim yok.

Kesinlikle katılıyorum, bir şans verin Recep'e oyunda, zaten genç oyunculara verilen PA hep bir kumar değil midir? Verin -9'u ama o da yetmez profesyonellik, azim vb değerleri hep boş bunları makul değerlerle donatın, mesela top kapma ve markaj gibi işine yaramayacak özellikleri de düşük sayılarda vermek boş bırakmaktan daha akıllıca olur bence. Nedeni de oyunun saçma sapan sayılarla doldurma ihtimali. Mesela benim bir oyunumda markaj 6 top kapma 9 çıktı sizce böyle mi daha gerçekçi yoksa iki değere de atıyorum 3 verilmesi mi daha gerçekçi olur?

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    Kesinlikle katılıyorum, bir şans verin Recep'e oyunda, zaten genç oyunculara verilen PA hep bir kumar değil midir? Verin -9'u ama o da yetmez profesyonellik, azim vb değerleri hep boş bunları makul değerlerle donatın, mesela top kapma ve markaj gibi işine yaramayacak özellikleri de düşük sayılarda vermek boş bırakmaktan daha akıllıca olur bence. Nedeni de oyunun saçma sapan sayılarla doldurma ihtimali. Mesela benim bir oyunumda markaj 6 top kapma 9 çıktı sizce böyle mi daha gerçekçi yoksa iki değere de atıyorum 3 verilmesi mi daha gerçekçi olur?
    Eğer oyunda atanmaya bir değer olur ise, kullandığımız bilgisayarlar bizim ramde ki karşılığımıza gelen değerleri atayabilir izin verilen değerler içinde. Oyunda eğer böyle bir yazılım var ise bazen kafasına göre değer koyabiliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Recep'i her maç oyunda oynatmaya özen gösteriyorum. Doğal olarak verim alamıyorum, özellikle önde olduğum maçlarda alıyorum ki kafası rahat olsun diye. Baskı olmadan oynamasını söylüyorum; ama ne bir pas ne bir şut var. Geliştiğini göremiyorum.

Recep zaten bu sezon çok fazla şans buldu; az buçuk fikir sahibi olabiliriz.

Göztepe maçında gol sırasında dikkat etiyseniz, vuruşundan daha çok golü nasıl attığı önemli. 17 yaşında bir oyuncu o topu takip ediyor ve sonrasında gole ulaşıyor. Bu kendi yaşıtlarına göre ne kadar yetenekli olduğunun göstergesidir.

Takımda her futbolcu onun en yetenekli olduğunu söylüyor. Alex, Volkan gibi. Kendi yaşıtalrı ile maça çıktığı zaman farkını ortaya koyuyor 3-4 gol atabiliyor bir maçta rakip farketmeden.

O nedenle Recep belki bir Messi olamaz. Ama şuan Türk futbolunun Messi seviyesinde ki geleceğe sahip olan bir oyuncu gibi.

İsteğim ise şu, biz nasıl 17 yaşında iken Rooney'i oyunda keşfettik isek, İngiliz, Alman, İspanyol fm oynayanlarında bizde ki Recep'i keşfetmeleri, Türkiye'nin gelecekte ki en yetenekli oyuncusunu görmesini isterim. Ne yazık ki 15-20 yaş altında ona yaklaşacak başka bir isim yok.
    FM oynayanlardan önce Türkiye araştırmasını yapanlar keşfetmeli. Tüm Türkiye keşfetmişken özellikle.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Eğer oyunda atanmaya bir değer olur ise, kullandığımız bilgisayarlar bizim ramde ki karşılığımıza gelen değerleri atayabilir izin verilen değerler içinde. Oyunda eğer böyle bir yazılım var ise bazen kafasına göre değer koyabiliyor.
    Tam olarak ne anlatmak istediğinizi anlamadım. Ram ile ne alakası var?

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    Tam olarak ne anlatmak istediğinizi anlamadım. Ram ile ne alakası var?
    Ya bazı bilgisayar yazılımları eğer bir bilgi atanmadığı zaman karşılığında ramde ki değeri yazar. Tabii oyunda bu iş böylemi bilmiyorum.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Herkes gibi Salih ve Recep'in PA değerlerinin artması gerektiğini düşünüyorum. Şu an Türk futbolunda potansiyel olarak çok şey beklenen sadece bu 2 futbolcu varken özellikle. Türkiye'de oyuncuların gelişmemesinin sebebi oynatılmamaları, yetersiz antrenörler ve altyapı tesislerinin yetersizliği. Ama biz oyunda bunların hepsini değiştiriyoruz. Her oynadığımız takıma Barcelona'nınki gibi altyapı tesisi kuruyoruz, dünyanın en iyi antrenörlerini getiriyoruz ve fazlasıyla oynatıyoruz (Ben ilk senemde Salih'i yaklaşık 25 maçta oynatmıştım, ama adam hiç gelişmedi). Tüm bu gereksinimleri bizim oyunda karşıladığımızı düşünürseniz bu adamların potansiyelinin daha fazla olması gerekli.

Quote Originally Posted by romelon View Post
    Recap'de Salih 'de çok uzun kariyerler yaptım özellikle dikkat ettim , hiç bir zaman potansiyellerine ulaşmıyorlar, çok fazla ısrar etmeye gerek yok, zaten çok da fazla potansiyelli yapmamışlar , çünkü birinin adı recep biri salih , sonunda inho yok
    tamamen katılıyorum. başka yerlerde yazıldı mı bilmiyorum ama bir konuya değinmek istiyorum.

Öncelikle sonuç kısmında başlayayım: FM 13 de 4 ya da 5 kariyer yaptım. muhammed oldukça kaliteli bir oyuncu oluyor. Recep ise neredeyse HİÇ gelişmiyor. uzun soluklu bir kariyerden vermek gerekirse -2022 yılında örnek-

Sebeplerine gelince. Bir oyuncunun CA sının PA ya tamamlanma hızı ve oranı oyuncunun determination, ambition ve professionalism değerlerine bağlı. Benim açtığım oyunların bir tanesinde Recep'in ambition'ı 1 (yazıyla BİR), determination'ı 5, professionalism'i 11. Diğer açtıklarımda da üç aşağı beş yukarı aynı. 5-10 aralığında hep. Dolayısıyla Recep oyun başında CA sı neyse onun üzerine pek de birşey ekleyemiyor ve oldukça vasat bir oyuncu olarak kalıyor.

Benim görüşüm, Recep'in -8 PA, -9 PA olmasından önce öncelikle bu 3 değerinin (determination, ambition ve professionalism) otomatik olarak değil de, Recep'i gelişitirmeye müsait kılacak belirli değerler olarak oyuna aktarılmasıdır. Ayrıca Recep bence -9PA yı kesinlikle haketmektedir.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Son mesajda Recep gelişebileceği kadar gelişmiş daha ne bekliyorsunuz Messi falan mı olmasını.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Son mesajda Recep gelişebileceği kadar gelişmiş daha ne bekliyorsunuz Messi falan mı olmasını.
    Alttaki Recep o resimde.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Hani benim Recebim (!)

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

ve muhammet o yetenekle gaziantep'te

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar oyuncu geliştirmeyi bilmediğinizden dolayı oyuncular gelişmiyor.Tabi bunu kasti olarak söylemiyorum tabiki bazı her oyuncunun belli bir Potansiyeli var ama bu potansiyellerini doğru adımlarla yükseltebillirsiniz.Oyuncunun eksik noktalarını iyi bulup önce o eksik noklarının üzerinde durmalısınız.Oyuncunun üzerinde durmanız gerek sürekli 11'de oynatmanız gerek, öyle önde olduğunuz karşılaşmalarda son dakikalarda oyuna alırsanız gelişme kaydedemez oyuncu.Oyuncuya özel antreman programı, oyuncuya kararlılık ve çalışkanlığı ve karar verme özellikleri iyi olan profesyonel bir oyuncudan özel ders aldırmalısınız.Sonra oyuncuya takımda vericek yeriniz yoksa as takımda tüm sezon oynuyabilecek bir takımna kiralk veriyim diyorsunuz mesela caykurızeyespora 1 sezonluguna kiralık veriyorsunuz oyuncu tum sezon oynuyor ama gelişmiyor nedeni ise çaykurızespordaki antreman sisteminin düşük olması.Oyunda birçok etken var bunları iyi degerlendirmelisiniz.Oyuncuları oynatmayıp gellişmesini bekliyorsunuz.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Wink

Quote Originally Posted by futureless View Post
    Alttaki Recep o resimde.
    He doğru ya Muhammed , Recep oranında biraz fark var ama Muhammed için de yeterli o gelişim daha fazla olmaz Recep için de o Muhammed'in gelişimi kadar olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Quote Originally Posted by ozan42 View Post
    Arkadaşlar oyuncu geliştirmeyi bilmediğinizden dolayı oyuncular gelişmiyor.Tabi bunu kasti olarak söylemiyorum tabiki bazı her oyuncunun belli bir Potansiyeli var ama bu potansiyellerini doğru adımlarla yükseltebillirsiniz.Oyuncunun eksik noktalarını iyi bulup önce o eksik noklarının üzerinde durmalısınız.Oyuncunun üzerinde durmanız gerek sürekli 11'de oynatmanız gerek, öyle önde olduğunuz karşılaşmalarda son dakikalarda oyuna alırsanız gelişme kaydedemez oyuncu.Oyuncuya özel antreman programı, oyuncuya kararlılık ve çalışkanlığı ve karar verme özellikleri iyi olan profesyonel bir oyuncudan özel ders aldırmalısınız.Sonra oyuncuya takımda vericek yeriniz yoksa as takımda tüm sezon oynuyabilecek bir takımna kiralk veriyim diyorsunuz mesela caykurızeyespora 1 sezonluguna kiralık veriyorsunuz oyuncu tum sezon oynuyor ama gelişmiyor nedeni ise çaykurızespordaki antreman sisteminin düşük olması.Oyunda birçok etken var bunları iyi degerlendirmelisiniz.Oyuncuları oynatmayıp gellişmesini bekliyorsunuz.
    Ukalalık etmek istemem ancak 11 yıldır bu oyunu oynuyoruz.. Bu yazdıklarını yeteri kadar herkes biliyor. PA değeri düşük çıkarsa oyunda biz nasıl yetiştirelim?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Wink

edit : fazladan mesaj

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by barahir View Post
    Ukalalık etmek istemem ancak 11 yıldır bu oyunu oynuyoruz.. Bu yazdıklarını yeteri kadar herkes biliyor. PA değeri düşük çıkarsa oyunda biz nasıl yetiştirelim?
    Bende bu oyunu Cm1-2'den beridir oynuyorum. 13 yıla tekabul ediyor sanırım.Bende ulakalık etmek istemem ama buraya yorum yazan çoğu kişi oyunun inceliklerini bilmediği halde ve tabikii bunun bir sonucu olarak oyuncuyu geliştiremediği için burada gelip oyuncu gelişmiyor bu oyuncunun özellikleri daha iyi yapılmadı diye yorum yazanlarıda eleştirmek gayet doğal olduğunu düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Tek söyleyebileceğim, Recep'i geliştirip profilini buraya koyman.. Şunu söyleyim açıkça ben 2013'de Onu geliştirmeyi hiç denemedim, sadece çevremde oyunu iyi oynayan kişilerin bazılar uğraşıp da geliştiremediği için yazıyorum bunları..

Quote Originally Posted by ozan42 View Post
    Bende bu oyunu Cm1-2'den beridir oynuyorum. 13 yıla tekabul ediyor sanırım.Bende ulakalık etmek istemem ama buraya yorum yazan çoğu kişi oyunun inceliklerini bilmediği halde ve tabikii bunun bir sonucu olarak oyuncuyu geliştiremediği için burada gelip oyuncu gelişmiyor bu oyuncunun özellikleri daha iyi yapılmadı diye yorum yazanlarıda eleştirmek gayet doğal olduğunu düşünüyorum.
    ilk olarak çok oynamak herşeyi bilmek değildir. Ben de bu oyunu 16 senedir oynuyorum. 4 disket içerisinde italya ligini bilgisayarıma yüklemiş ve fiorentina'yla oyuna başlayıp aşık olmuştum. ancak hala yeni şeyler öğreniyorum. öğrenmesem zaten oyun rutine döner ve kazanım elde edemediğim için bu kadar uzun soluklu oynamaya devam etmezdim.

Bu başlığa benzer bir başlığı gelişim hızını da tartışmak adına genel tartışmalar başlığında da paylaştım. benzer şeyleri söylememek adına şunu söyleyebilirim. yukarıdaki capslerdeki kariyer; yurtdışından bir arkadaşımla her akşam online olarak oynadığımız gaziantepspor ve kayseriyi alarak mevcut durumda 2024 e kadar geldiğimiz bir oyundandır. Muhammed o yüzden gaziantepte recepi de muhammedi de antepe alıp geliştiren benim. dolayısıyla "oyuncuyu geliştirmeyi bilmiyorsun" önermesi sadece bu iki capse bakarak bile çürütülebilir.

Recep bu oyunda rezalet ötesi oldu, açtığım diğer kariyerlerin hepsinde bu derece kötü olmadı ancak emin olun ki uzun uğraşlarla bile EN FAZLA ortalama bir oyuncu profiline geldi. Buradaki başlığı oyun için yapılan çalışmaları yerden yere vurmak için değil, zaten parmakla gösterilen bir iki yeteneğe sahibiz, onları da en azından özenle geliştirmeyi bir sonraki güncellemede yapmalıyız bakış açısını vermek için açtım. umarım başarılı olurum.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Recep'in çok fazala özelliği random olduğu için çok değişik sonuçlar çıkabiliyor. Sonuçta herkes oyuncu geliştirmeyi öğrenmiştir galiba en azından az çok biliyordur. Çıkıp oyuncu geliştirmeyi bilmiyorlar demek yanlış olur. Özellikle mental özellikleri için kabul edilebilir değerler girilirse oyuncu iyi bir şekilde yetiişebilir. Özellikle bizim gibi FM Scout kullanmayanlar için bu çok önemli diye düşünüyorum. Sonuçta adam girip tüm gizli mental özelliklerine bakıp uğraşmayabilir, ama biz ısrar ederiz ve sonuç hüsran olur.

Nesil
    2006
    Yer
    gebze/kocaeli

oyunda recep altyapıdan yapıdan yetişen bi oyuncu olarak gözükmüyor ama bu sezon alt yapı kontenjanından fenerbahçe kadrodasında genellikle recep vardı bunun düzenlenmesi lazım.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by fm_monster View Post
    oyunda recep altyapıdan yapıdan yetişen bi oyuncu olarak gözükmüyor ama bu sezon alt yapı kontenjanından fenerbahçe kadrodasında genellikle recep vardı bunun düzenlenmesi lazım.
    Recep fenerbahce altyapısında yetişmiş bir oyuncu değilki .

http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=30&kisiID=909406

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Recep Denizlispor'dan gelme değil miydi ?
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    gebze/kocaeli

Quote Originally Posted by petrol_fb12 View Post
    Recep fenerbahce altyapısında yetişmiş bir oyuncu değilki .

http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=30&kisiID=909406
    denizliden geldiğini biliyorum ama sezon içindeki maç kadroların da altyapıdan yetişmiş 23 yaş altı oyuncu kontenjanında recep oluyor diye biliyorum ben.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by fm_monster View Post
    denizliden geldiğini biliyorum ama sezon içindeki maç kadroların da altyapıdan yetişmiş 23 yaş altı oyuncu kontenjanında recep oluyor diye biliyorum ben.
    Yok fenerbahce her maç para ödüyor sanırım 50 bin Euro Tff'ye..

Nesil
    2006
    Yer
    gebze/kocaeli

Quote Originally Posted by petrol_fb12 View Post
    Yok fenerbahce her maç para ödüyor sanırım 50 bin Euro Tff'ye..
    bu nu bilmiyordum o zaman sorun yok.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Bunu oyunada ekleseler ne güzel olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

her maç 50 bin € ? 50*34=1,7 M €

Bu büyük para. Hiç sanıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Recep altyapıdan yetişme bir oyuncu. Denizliden alınmış olabilir ama altyapı eğitimini Fenerbahçede aldığı için Fenerbahçe altyapısının bir çıkardığı bir oyuncu olarak biliyorum. Sadece 3 seneyi doldurmadığı için o kontejana girmiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by CRaCPoT View Post
    Recep altyapıdan yetişme bir oyuncu. Denizliden alınmış olabilir ama altyapı eğitimini Fenerbahçede aldığı için Fenerbahçe altyapısının bir çıkardığı bir oyuncu olarak biliyorum. Sadece 3 seneyi doldurmadığı için o kontejana girmiyor.
    İlk Profseyonel sözleşmensini Denizlispor'da imzalamış..Yani fenerbahce oyunucuyu Porfseyonel olarak almış.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri