Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 165 sonuç

Konu: Burak Yılmaz

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Default Burak Yılmaz

Burak Yılmaz'ın kafa vuruş özelliği 10 olarak değerlendirilmiş biraz daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.
    Last edited by perpetua : 02.Kasım.2012 at 02:23

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by lexoqe View Post
    Burak Yılmaz'ın kafa vuruş özelliği 10 olarak değerlendirilmiş biraz daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.
    Arkadaşlar konu açarken şuradan o oyuncunun profilini eklerseniz çok güzel olur.
    http://dosya.turksportal.net/research/2013/
    Burak'a gelince heading için 10 değeri fazla bile, maçlarda biraz dikkat ederseniz bu konuda ne kadar yeneteksiz olduğu gayet açık göze batıyor.
    Last edited by perpetua : 02.Kasım.2012 at 02:23

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

33 gol attığı sezonda 1 tane kafa golü atan bir oyuncu Burak. Hava hakimiyeti iyi olmasına rağmen yaptığı vuruşlar oldukça kötü. Bana kalırsa yapılması gereken şeyler bitiricilik ve soğukkanlılığı 1'er düşürüp, kararlılık ve konsantrasyon 1'er arttırılmalı. O kadar pozisyona girip kaçırdıktan sonra tekrar maça odaklanıp, pozisyonlara girmesi en iyi bu şekilde yansıtılabilir.

Quote Originally Posted by nekop View Post
    33 gol attığı sezonda 1 tane kafa golü atan bir oyuncu Burak. Hava hakimiyeti iyi olmasına rağmen yaptığı vuruşlar oldukça kötü. Bana kalırsa yapılması gereken şeyler bitiricilik ve soğukkanlılığı 1'er düşürüp, kararlılık ve konsantrasyon 1'er arttırılmalı. O kadar pozisyona girip kaçırdıktan sonra tekrar maça odaklanıp, pozisyonlara girmesi en iyi bu şekilde yansıtılabilir.
    +fiziksel özellikleri biraz daha arttırılabilir

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

fanatiklik yapıyorsun diyecekler ama oyundaki en büyük şişirmenin Burak Yılmaz olduğunu düşünüyorum.

öncelikle Sow'un 145 ca Burak Yılmaz'ın 148 ca olmasını anlamıyorum. geçen senenin hatrına yapılmış olabilir ama çok uçulmuş 140 max. olmalıydı. aynı cömertlik Bekir de gösterilmemiş.

Bitiricilik 16 fazla. 14-15 civarı olabilir. Burak duracağı yeri iyi bilen ve fiziğini iyi kullanan bir adam öyle çok iyi bitirici biri değil.

Frikikleri iyi kullanmaya başladı 15 civarlarına çıkarılabilir. tekniksel özelliklerinden top kontrolü , top sürmenin de fazla olduğunu düşünüyorum. yaratıcılık 12 verilmiş de neden verilmiş ? ben Burak'ın hiç böyle değişik şeyler düşündüğünü görmedim. 12 fazla değil bence çok fazla Burak için.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Finishing ve first touch fazla bence. Finishing yine neyse de first touch 13 çok fazla. 11 burak için en ideali olurdu. Yukarıda yazılan sow ile olan ca kıyaslamasıda geçen senenin hatrına göz ardı edilebilir, ileride düzeleceğini düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

loyalty 10.. iyiymiş.. 5 bile çok burak'a..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Gerçekten first touch 13 biraz fazla olmuş. Ayrıca kendi off the ball becerisiyle bir çok %100lük pozisyona giren ve bunlardan çoğunu gole çeviremeyen bir oyuncu burak, finishing 16 olması skandal bence, gören de Ronaldo falan sanacak. Burak'ın son vuruşlarda yaptığı tek şey sert plase vurmak artık top nereye giderse...

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    fanatiklik yapıyorsun diyecekler ama oyundaki en büyük şişirmenin Burak Yılmaz olduğunu düşünüyorum.

öncelikle Sow'un 145 ca Burak Yılmaz'ın 148 ca olmasını anlamıyorum. geçen senenin hatrına yapılmış olabilir ama çok uçulmuş 140 max. olmalıydı. aynı cömertlik Bekir de gösterilmemiş.

Bitiricilik 16 fazla. 14-15 civarı olabilir. Burak duracağı yeri iyi bilen ve fiziğini iyi kullanan bir adam öyle çok iyi bitirici biri değil.

Frikikleri iyi kullanmaya başladı 15 civarlarına çıkarılabilir. tekniksel özelliklerinden top kontrolü , top sürmenin de fazla olduğunu düşünüyorum. yaratıcılık 12 verilmiş de neden verilmiş ? ben Burak'ın hiç böyle değişik şeyler düşündüğünü görmedim. 12 fazla değil bence çok fazla Burak için.
    Evet öyle diyeceğim, nedenlerini açıklayayım:

1- Bazılarınız her sene gelip buraya tek tek tüm Galatasaray'lı oyuncuların profillerini Fenerbahçe'li oyuncularla kıyasladığınız için (bunun tersini bazı GS'lı arkadaşlar da yapıyordur, onların yaptığı da aynı şekilde fanatikliktir benim için). Hani Sow ve Bekir'le kıyaslamasan tamam diyeceğim de neden FB'li oyuncularla kıyaslıyorsun? Buradaki mantık ne? Veya neden Pinto veya Almeida ile değil de Sow ile kıyaslıyorsun? Kaldı ki onlarla da kıyaslasan gene yanlış derim, kıyaslama olayına karşıyım çünkü. Ama özellikle GS-FB kıyaslaması olduğunda kusura bakma ama bu bana pek samimi gelmiyor.

2- Senin mantığından gidelim; Sow'un PA'sı Burak'tan daha yüksek (Sow: 155, Burak:150). Ama bunu yazmıyorsun. Kaldı ki Sow Burak'tan 1 yaş küçük ki CA'sı 1 sene içerisinde Burak'ı geçebilir. Ayrıca 3-5 CA'lık farkların bir önemi yok, oyun içerisinde çeşitli faktörlerle CA'lar sürekli değişebiliyor.

3- Mevcut profillerle Sow Burak'tan daha etkili bir golcü. Sadece CA'ya takıldığın için bunu da göremiyorsun. Bitiriciliği 2 puan daha yüksek. Takım Oyunu 2 puan daha yüksek. Fiziksel özellikleri 1'er puan daha yüksek ki bunlar çok önemli. Önsezi özelliği 3 puan daha yüksek. Ayrıca gizli özelliklerden Baskı (Pressure) özelliği de 2 puan daha yüksek. Burak'ın sadece Topsuz Oyun ve İlk Kontrol özellikleri 1'er puan daha yüksek.

4- Saydığın oyuncuların profillerini aynı kişi yapmış gibi yazıyorsun, halbuki Burak'ın profilini GS araştırmacısı, Sow ve Bekir'in profillerini FB araştırmacısı hazırlamış. Bu kişiler profilleri hazırlarken "aaa acaba Burak'ın profili nasıl, ben de ona göre hazırlayayım" mantığıyla hazırlamıyorlardır herhalde. Ne görüyorlarsa onu yansıtmaya çalışıyorlardır.

5- Profiller gösterecekleri performans olarak gerçeğe yakın olmalı, özelliklerin birebir karşılığı olarak değil bence. Yani son 3 sezonun her birinde 20-30 küsür gol atmış bir oyuncunun Bitiriciliği fazla olmuş demek yanlış bir yaklaşım bence. Burak'ın Bitiriciliği 16 değildir, katılırım ama oyunda da gerçekteki kadar gol atmasını sağlamak gerekir. Ha bunu örneğin Bitiricilik değil de Soğukkanlılık, Önsezi, Takım Oyunu veya Fiziksel özellikleri olduğundan biraz daha iyi yaparak da sağlayabilirsin. Oyuncuları birebir aynı yansıtmaya çalışırsan oyunda gerçekten çok uzak sonuçlar alırsın emin ol.

6- Bunları yazarken bir Galatasaray'lı olarak benim de yüksek bulduğum özellikler var tabi ki. Mesela Aggression, Bravery, Balance ve Strength özellikleri 14-16 arasında değişiyor. Bunlara 10 olan Tackling özelliği de eklenince Burak gerçektekinden çok daha fazla top kazanacak bir profile ulaşır diye tahmin ediyorum. Ayrıca kısaca "beklenmeyen anda beklenmeyeni yapmayı" sağlayan Flair özelliğini de yüksek buldum çünkü Burak o tarz bir oyuncu değil bana göre.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Burak'ı Sow ile kıyasladım. çünkü; Burak'ın CA'sı Sow'dan fazla Pinto'nun , Almeida'nın değil.. bence Türkiyedeki en iyi forvet Sow'dur ama oyunda öyle değil.

3-5 CA ya takılmıyorum ben. ben max 140 ca olmalı diyorum. yani 8-10 luk bir fazlalığın olduğunu düşünüyorum. bu da az bir rakam değil. pa konusuna girmeyeceğim , çünkü pa ları nasıl verdiklerini anlamıyorum. ca ve pa yı eşit verilmesine karşıyım mesela. sen daha fazla gelişemezsin , en fazla busun diyorlar. en azından 4-5 puanlık bir fark olmalı her oyuncu için.

Ben tabii ki de CA takılacağım. çünkü ; o genel kıstastır. şunun bitiriciliği şöyle şunun driblingi şöyle falan demeye gerek bırakmaz. genel bir puandır. ve onda Burak öndedir.

Profilleri farklı araştırmacılar yapıyor ama birbirleriyle kıyaslayarak yapıldığını düşünüyorum hatta eminim diyebilirim. yani birbirlerinden habersiz değiller. Ömer abi (perpetua) aracıdır zaten bu konuda.

oyununuzu biraz ileri sarın takım yönetmeden bakın Burak Yılmaz neler yapıyor. ben sardım CL'de gol krallığında liderdi.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

O zaman sen Burak'ın Pinto ve Almeida'dan daha iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorsun, CA'sının onlardan fazla olmasına bir şey demediğine göre. Yürüttüğüm bu mantık doğru mu?

Not: Ben şahsen CA'nın iki oyuncudan hangisinin daha iyi olduğunu gösterecek bir etken olduğunu düşünmüyorum (çok bariz farklar olmadığı sürece) orası ayrı.

Edit: Ayrıca ben Burak'ın profili için çok doğru olmuş gibi bir yaklaşımda bulunmadım. Olayın mantığını (kendi bakış açımdan) anlatmaya çalıştım. CL'de gol kralı olması benim yazdıklarımla alakasız bir örnek.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

evet aynen öyle düşünüyorum.

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by benbenim View Post

Her Fenerbahçe'li arkadaş gelip burada Galatasaray oyuncuları abartılmış deyince kusura bakma da fanatiklik olayını söyleriz Misal Bekir konusunda da Gökhan Zan'ı örnek göstermişsin 125 CA Bekir hiçbir şey yapmayan Gökhan Zan 122 diyerek. Eğer çok tarafsızsan hiçbir şey yapmayan Serdar Kesimal nasıl 123 CA diye sor? Geçen sene kötü performansından dolayı kesilmişti yanlış hatırlamıyorsam. O günden sonra da maksimum 5 maç oynamıştır. Bir ara da sakatlandı.

Ancak Burak konusunda bende katılıyorum. Geçen sene 15 idi bitiricilik ona fazla diyordum nasıl 16 oldu anlamadım. Top kontrolü de 13 kadar iyi değil bence.

CA konusunda katılmıyorum o kadar gol atan, performansı iyi olan adama max 140 verilmez min 140 verilir. Araştırmacılar 148 yapmış çok da büyük hata değil. Biraz düşüş olabilir ama 140'ın altına düşmemeli kesinlikle. Özellikler ona göre düzenlenebilir.
    Last edited by Gncl1905 : 02.Kasım.2012 at 12:27

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul/Moskova

Maalesef overrated bir profile sahip. Bir sezonda kaleye 100'ün üzerinde şut atıp, bunların yarısında kaleyi tutturabilen ve bunların da yarısı kadarını gol yapabilen bir adam. Batuhan bu kadar şut çekse o da gol kralı olurdu

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Her Fenerbahçe'li arkadaş gelip burada Galatasaray oyuncuları abartılmış deyince kusura bakma da fanatiklik olayını söyleriz Misal Bekir konusunda da Gökhan Zan'ı örnek göstermişsin 125 CA Bekir hiçbir şey yapmayan Gökhan Zan 122 diyerek. Eğer çok tarafsızsan hiçbir şey yapmayan Serdar Kesimal nasıl 123 CA diye sor? Geçen sene kötü performansından dolayı kesilmişti yanlış hatırlamıyorsam. O günden sonra da maksimum 5 maç oynamıştır. Bir ara da sakatlandı.

Ancak Burak konusunda bende katılıyorum. Geçen sene 15 idi bitiricilik ona fazla diyordum nasıl 16 oldu anlamadım. Top kontrolü de 13 kadar iyi değil bence.

CA konusunda katılmıyorum o kadar gol atan, performansı iyi olan adama max 140 verilmez min 140 verilir. Araştırmacılar 148 yapmış çok da büyük hata değil. Biraz düşüş olabilir ama 140'ın altına düşmemeli kesinlikle. Özellikler ona göre düzenlenebilir.
    serdar gözümden kaçmış , siz diyince fark ettim. o da hata. şöyle hata; serdar ve gökhan zan'ın ca ları sıkıntılı değil , bekirinki sıkıntılı. ama bekir böyleyse onların öyle olmaması gerek.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Galatasaray baştan aşağı abartı ...Burak Ca 128 olması lazımdı..145 nerden cıktın oonu anlamıyorum..Sow türkiye'deki en iyi forvet 147 verilebilir CA.

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by petrol_fb12 View Post
    Galatasaray baştan aşağı abartı ...Burak Ca 128 olması lazımdı..145 nerden cıktın oonu anlamıyorum..Sow türkiye'deki en iyi forvet 147 verilebilir CA.
    Her zamanki gibi güldürüyorsun Burak 128 alacaksa ligdeki diğer forvetleri düşünemiyorum

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Her zamanki gibi güldürüyorsun Burak 128 alacaksa ligdeki diğer forvetleri düşünemiyorum
    Ligde diğer forvetler mi var türk olarak ? Bir tane göstersene kendini geliştiren ben türkiye ligindeki puanları cok abartıldğını düşünüyorum artık...Krasiç yetenek 6 vermişler..2 Maç izledim (ADAMLAR HAKLI) Ya biz bu işi cok az biliyoruz yada avrupa'da araştırmacılar az biliyor çözemedim...

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Burak bu profili bana kalırsa haketti güzel bir gelişim içinde ancak tek sorun finishing değeri off the ball değerine 20 verrirsiniz Burak'ın hakkıdır derim ama finishing 13-14 ün üstünde olamaz

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Burak konusuna bende girmek isterim.Heleki geçen yılki söylemlerden sonra ilk baktığım profillerden oldu.

Geçen sezon son gncellemede Burak'ın bitiricilik vs özellikerlinde bazı takımdaşlarım arttırım istemişti ama Burak Yılmaz'ın gayet iyi yansıltıdığı söylendi ve bende buna katılıyorum 58 gol attırdım bu adama ben bir sezonda.

Ancak geçen yıldan bu zaman kadar Burak'ta değişen hiçbirşey olmamasına rağmen bakıyorum yükselmeler olmuş.Bunlarda geçen yıl değişmesi istenilen şeyler.Bizim görmediğimiz ne değişti Burak2ta onu merak ediyorum.Ama muhakak GS3ye gelmesinin bu değişimlerde BÜYÜK bir etkisi vardır.

Burak bitirici bir adam değil o rakam fazla.İlk dokunuşa o değer abartı olmuş.Attığı gollere bakarsak bunu rahatlıkla anlarız.3 yıldır topa plase vurmaktan başka bir gol vuruşu olmadı.Burak bi topu indirdiğinde 5 metre önüne atıyor sonra topun peşine koşuyor yakınında adam da olsa bunu çoğu zaman böyle yapıyor.Yaratıcılıkta artmış ama neye istinaden onuda merak ettim Burak oyun için ne yaratıcılıklar yaptıda buna kaanat getirdiniz merak etmedim değil.

Bazı şeyleri kesin çizgilerle savunup birkaç ay sonra o savunduklarınızdan vazgeçmeniz yanlış olmuş.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Sow Türkiye'nin en iyi forvetidir diyen arkadaşlara cevaben;

Öncelikle golcü ile forveti birbirinden ayırmak lazım.

Golcü, FM'de Target Man (Pivot Santrafor) olarak tanımlanan tipte oyunculara denir. Bu tür oyuncular fazla sağa-sola gitmezler, genelde ceza alanı içerisinde fırsat ararlar. Takım arkadaşları sürekli onları beslemeye çalışırlar. Hücum hattının ortası (santrafor mevkisi) dışında başka bir yerde pek oynayamazlar.

Örnekler: Van Nistelrooy, Huntelaar, Defoe, Carroll, Mario Gomez, Klose, Dzeko, Falcao.

Forvet, hücum hattının her bölgesinde oynayabilen, iyi-kötü top sürebilen ve hem gol atan hem de attıran tipte oyunculara denir. Bu tür oyuncular hareketli bir oyun anlayışına sahiptir ve daha serbest oynarlar.

Örnekler: Oliç, Alexis Sanchez, Messi, C.Ronaldo, Pedro, Robinho, Cassano, Giovinco, Di Natale, Quagriarella, Rooney, Luis Suarez, Agüero, Diomansy Kamara, Tuncay Şanlı, Sestak, Kuyt, Mustafa Pektemek, Holosko, Ismael Sosa.

Sow bir golcü. Forvet kıyaslaması yaparsanız Eskişehir'den Diomansy Kamara Sow'dan en az 2 kat daha iyi bir forvettir benim gözümde. Takım arkadaşı Dirk Kuyt da öyle. Ama golcü derseniz evet, Türkiye Süper Liginin en iyi golcüsü Moussa Sow'dur bence de.

Bir forvet için falanca golcüden daha iyi bir golcüdür diyebilirsiniz. Ama bir golcü için tersini diyemezsiniz. Şöyle örnekleyeyim; Cristiano Ronaldo için Higuain'den daha iyi bir golcüdür diyebilirsiniz ama Falcao için Cristiano Ronaldo'dan (veya sıradan bir forvetten) daha iyi bir forvettir diyemezsiniz. Golcülük her oyuncuda (orta saha hatta defans oyuncularında bile) olabilecek bir özelliktir.

Sow Türkiye'nin en iyi golcüsü olabilir, ben de beğeniyorum ama en iyi forveti olamaz.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Forvete nasıl baktığınıza bağlı..Benim gözümde forvet gol atar..başka bir şey yapmaz..Buda bakış acısıdır..Türkiye'de en iyi forvet sow'dur benim gözümde..

Bana Göre Sıralama yaparsam: Sow,Necati Ateş,Elmander,Kamara olur...Burak ilk onda 8 sırada yer bulur..

Kamara teknik özellikleri cok yüksek..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Forvete nasıl baktığınıza bağlı..Benim gözümde forvet gol atar..başka bir şey yapmaz..Buda bakış acısıdır..Türkiye'de en iyi forvet sow'dur benim gözümde..

Bana Göre Sıralama yaparsam: Sow,Necati Ateş,Elmander,Kamara olur...Burak ilk onda 8 sırada yer bulur..

O zaman Sow nasıl size göre en iyi forvet oyuncusu Burak'da deli gibi gol atıyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Elmander'i niye saydın o zaman? Elmander'in golcülüğü iyi değil ki. Kariyer rekoru bir sezonda 13 gol (2005/06 Brondby) olan, ayrıca kariyeri boyunca 10 golü sadece 4 sezonda (18 sezonun 4'ünde) geçebilmiş bir isim.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    O zaman Sow nasıl size göre en iyi forvet oyuncusu Burak'da deli gibi gol atıyor.
    Çünkü beslenmiyor..Sow galatasaray olsa şu anda 10 gol atmış galatasaray 3-2 yapmıştı şampiyonlar liginde..

Selçuk Şahin mi besliyicek sow'u ?

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

İlk olarak CA'yı değerlendirmek istiyorum.
    148 çok fazla olmuş. Max 135 olmalı CA'sı.
    Determination 14 de çok fazla olmuş.

Ek olarak: Burak Yılmaz başlığında çok gereksiz tartışmalar yapılmış. Bir de bu tartışmaların başında Onursal bir üyeyi görmek daha üzücü.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Battıkça batıyorsun petrol.

Benim gözümde forvet gol atar..başka bir şey yapmaz.
    E Burak ne yapıyor 3 sezondur da ilk 10'da zorla 8.sırada yer buluyor?

kendiyle çelişen bir insana kalkmış cevap yazıyorum ya birde ne diyeyim...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    Battıkça batıyorsun petrol.

E Burak ne yapıyor 3 sezondur da ilk 10'da zorla 8.sırada yer buluyor?

kendiyle çelişen bir insana kalkmış cevap yazıyorum ya birde ne diyeyim...
    Kendimle celişiyorum ? Burak gol attı'da ne oldu ? Trabzon şampiyon mu oldu hayır ?

Paulo Henrique"Çünkü takım halinde kendisine çalıştık. Bu nedenle 33 golü bulması bence gayet normaldir" dedi.

Ha forvet anlayaımız cok farklı ? Sow galatsarayda olsa galatasaray şu anda 24 puanda olurdu...

@uAburak89
    Last edited by petrol_fb12 : 02.Kasım.2012 at 16:44

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Genel olarak araştırma bölümüne yazılanların %90'ı gereksiz, araştırmayı geliştirmek adına değil, baltalamak adına yazılmış şeyler bence. Çoğu kişinin oyuncu özellikleri ve kriterler hakkında fikri bile yokken provakasyon adına buraya bir şeyler yazıyor. Forumun başka bölümlerinde veya twitterda falan yerin ya da övün oyuncuları. Bu şekilde faydadan çok, zararınız var.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Bitiriciliği fazla gibi geldi bana da.

Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri