Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 456
151 ile 165 arası toplam 165 sonuç

Konu: Burak Yılmaz

Nesil
    2007
    Yer
    ist

Quote Originally Posted by ozan42 View Post
    Kesinlikle katılıyorum o zaman hurşut mericin top sürme özelliği 17 manuel fernandesin 15 ? ee ne demek hursut fernandes'den daha ıyımı top surebiliyor.
    Hurşut'u fazla izlemediğiniz anlaşılıyor. çünkü konu top sürmekse kusura bakmayın ama Hurşut Fernandes'ten daha iyi top sürüyor. Adamın olayı bu zaten. Bu özelliğini başka özelliklerle harmanlasaydı şu an orda olmazdı. Fernandes'in mükemmel bir oyuncu olması demek her şeyi mükemmel yapıyor veya diğer oyunculardan her konuda önde olması demek değil.
    Burak konusunda son 3 sezonda Falcao'yla aynı maç başı gol ortalamasına sahip bir adamın (sadece cr7 ve messinin gerisinde sanırım, ibo'nun bile önündeydi ntvsporda verilmişti istatistik) 148 CA sını az buluyorum dediğim gibi. Özellikleri CA hak ettiği düzeye çekildikten sonra belirlenebilir (artış veya eksilişler).

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Koy Burak'ı Fenerbahçe'ye, koy Sow'u Galatasaray'a da yanlış bir mantık. Nedenine gelince Fenerbahçe bu sezon itibarı ile Galatasaray'dan daha çok pozisyon bulan bir takım. İstatistikler bunu gösteriyor.

Alıntı burada. Daha az pozisyona giren bir takımda daha fazla gol atmış durumda Burak.
    biz baska feneri izliyoruz ozaman ? benim izledigim fener pozisyon bulamayan zar zor topu ileri götüren bir takim bu sezon.. galatasaray ise tam tersi.. 148 ca nesi az ? herkes tutturmus bir ca pa birazda özelliklere yorum yapsaniz.. 160 ca bir burak mi bekliyorsunuz sizin beklentiniz nedir tam olarak? birde burak gol attimi direk mesaj atiyorsunuz konuya ama burak kötü oynadimi hicbiriniz yoksunuz ortalarda..

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Hurşutun Fernandesden daha iyi top sürüyor diyenide gördük daha ne diyim bak kardesim ben kapalıdan bircok kere fernandesi onumde ızledım bu adam topu ayagına aldıgı zaman top resmen ayagına yapısıyor top almak ımkansızlasıyor aynı anda 3 kısıyı gectıgını cokca sahıt oldum ve üstüne gol attıgınıda gördüm hursutuda ızledım hursutta en onemli özellik topla anı sekilde hılzlanabilir oyunda ise hız ve hızlanma ozellıklerı yuksel olabılırdı top surme ozelııgı 17 iiçin fazlasıyla abartı hursut 17 değerını alıyorsa fernandesın daha yuksek bır degerı hak edıyor bu arada oyundakı degerlerın ne anlama geldıgını hatırlatıyım dribbling : top sürme becerisidir yani topu ileri atıp kosarak adam gecmek degildir ve bu becerisi cok yuksek oldugunu dusunuyorum fernandesin herneyse daha fazla anlatmanın bir anlamı yok.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    biz baska feneri izliyoruz ozaman ? benim izledigim fener pozisyon bulamayan zar zor topu ileri götüren bir takim bu sezon.. galatasaray ise tam tersi.. 148 ca nesi az ? herkes tutturmus bir ca pa birazda özelliklere yorum yapsaniz.. 160 ca bir burak mi bekliyorsunuz sizin beklentiniz nedir tam olarak? birde burak gol attimi direk mesaj atiyorsunuz konuya ama burak kötü oynadimi hicbiriniz yoksunuz ortalarda..
    İstatistikler ortada. İstatistikler yalan diyorsanız ben bilemem. Galatasaray her ne kadar baskılı oyun oynuyor gibi gözükse de bu sene pozisyon bulma konusunda ciddi sıkıntıları olan bir takım. Kaç tane maçı, özellikle kapanan takımlara karşı açamadan bitirdi. 10 maçta 2 gol bile atamadı.

Ayrıca 148 CA az gibi bir şey yazmış mıyım acaba?

Nesil
    2007
    Yer
    ist

Quote Originally Posted by ozan42 View Post
    Hurşutun Fernandesden daha iyi top sürüyor diyenide gördük daha ne diyim bak kardesim ben kapalıdan bircok kere fernandesi onumde ızledım bu adam topu ayagına aldıgı zaman top resmen ayagına yapısıyor top almak ımkansızlasıyor aynı anda 3 kısıyı gectıgını cokca sahıt oldum ve üstüne gol attıgınıda gördüm hursutuda ızledım hursutta en onemli özellik topla anı sekilde hılzlanabilir oyunda ise hız ve hızlanma ozellıklerı yuksel olabılırdı top surme ozelııgı 17 iiçin fazlasıyla abartı hursut 17 değerını alıyorsa fernandesın daha yuksek bır degerı hak edıyor bu arada oyundakı degerlerın ne anlama geldıgını hatırlatıyım dribbling : top sürme becerisidir yani topu ileri atıp kosarak adam gecmek degildir ve bu becerisi cok yuksek oldugunu dusunuyorum fernandesin herneyse daha fazla anlatmanın bir anlamı yok.
    İlk cümlenizin başı biraz talihsiz olmuş. O benim yorumumdu. Anladığım kadarıyla sadece benim yorumum değil ki verilen değerler beni haklı gösteriyor sizi değil . Ama sizin yorumunuza da saygı duyuyorum.

Valla Burak'ın kötü oynadığı maç sayısının Falcao'nun kötü oynadığı maç sayısından fazla olduğunu düşünmüyorum . İstatistik verdik. Şampiyonlar liginde 6 maçta 6 gol atmış, son 3 sezonda CR7 ve Messi'den sonra maç başına en fazla gol ortalamasına sahip bir futbolcunun 160 CA almasını istemek çok da abes değil bence. Burda çıkıp da Heading yükselmeli yeaaa diye dememize gerek yok zaten, o gün için uygun bir değerdi ama şu an 10'dan çok daha fazlasını hak ettiği bariz. CA tartışabilir olduğu için tartışılabilir şeyleri tartışmak daha mantıklı geldi

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    İstatistikler ortada. İstatistikler yalan diyorsanız ben bilemem. Galatasaray her ne kadar baskılı oyun oynuyor gibi gözükse de bu sene pozisyon bulma konusunda ciddi sıkıntıları olan bir takım. Kaç tane maçı, özellikle kapanan takımlara karşı açamadan bitirdi. 10 maçta 2 gol bile atamadı.

Ayrıca 148 CA az gibi bir şey yazmış mıyım acaba?
    ca pa olayini sana atifta bulunarak söylemedim zaten

Nesil
    2007
    Yer
    ist

Burak'tan iyi CA'ya sahip 71 santrofor var oyunda. ( sırf santrofor olarak baktım, cr7 bunların arasında değil mesela ve daha nice golcü diyebileceğimiz oyuncular).
    Donovon 149 Defoe 148 Love 150
    Fred 152 (?) Jelavic 151 Pandev 150
    Huntelaar 162 Niang 153( yok artık biz yapmadık mı bu adamı yoksa ???)
    Lisandro Lopez 164 (???) Pablo Osvaldo 153
    Jonas 149 Soldado 157 Remy 156 Doumbia 149

"İlk bakışta" gözüme çarpanlar bunlar. Karşılaştırma yapınca CA konusunda, bana 148 tartışılabilir gibi geldi. Ama daha ağzıyla kuş tutmadı tabi. Ne var ki tek başına şampiyonlar liginde gruptan takım çıkarmakta.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

saydiklarin zaten buraktan iyi oyuncular.. burak bunlardan iyi olsaydi hala türkiye liginde oynuyor olmazdi..

love cska ile uefayi aldi
    defoe yilardir premier ligte oynuyor ingiltere milli takiminda banko oynuyor..
    fred brezilya milli takiminda oynamis fransada lyonda yillarca oynamis
    jelavic premier ligin istikrarli oyuncularindan hirvat mili takiminda oynuyor..
    pandev italyada senelerdir oynuyor interde oynamis bir oyuncu..
    huntelaar real madride kadar yükselmis bir oyuncu
    niang fransada yillarca marsilya kaptanligi yapmis
    lopez portoda lyon da oynamis yüzlerce gol atmis hem cl hem uefa bazinda goller atmis..
    osvaldo italya milli takimi santraforu gelecek vaad eden bir oyuncu

burak ise bunlarin yaninda daha henüz gecen sene patlama yapmis bir oyuncu milli takimda etkisiz galatasaray ile avrupadaki performansini aynen devam ettirirse seneye ca artisi olur merak etme..

Nesil
    2007
    Yer
    ist

saydiklarin zaten buraktan iyi oyuncular.. burak bunlardan iyi olsaydi hala türkiye liginde oynuyor olmazdi..

Saydıklarım Galatasaray'dan iyi takımlarda oynuyor zannediyorsunuz madem ben size bir hatırlatım.

Donovon 149 CA sı ile Los Angeles Galaxy oyuncusu.
    Fred 152 CA sı ile Fluminense oyuncusu.
    Pandev 150 CA sı ile Napoli oyuncusu.
    Hunteelar malumunuz. İzliceyeceğiz çarşamba günü diye özellikle yazdım.
    Niang 153 CA sı ile 2010-2011 FB oyuncusu.
    Lisandro Lopez 164 CA sı ile O.Lyon oyuncusu.
    Remy 156 CAsı ile Marsilya oyuncusu.
    Doumbia 149 CAsı ile CSKA Moscow oyuncusu...

Hiçbirinin Burak'tan formayı alabileceğini zannetmiyorum. Ayrıca şu oyuncu şundan daha iyi olsaydı şurda olurdu gibi yorumları komik buluyorum. Ki yorumunuzun çelişkili olduğunu göstermek istedim. Eminim sene sonunda Burak'a hak ettiği yerlerden teklifler gelecektir. Bu takımda Ribery de oynadı bir zamanlar. Daha somut şeyler ortaya koyunuz yoksa argümanlarınız malesef formanızdan başka bir şeyi göstermiyor bize. Alex gibi Hagi gibi Popescu gibi Anelka gibi Pierre gibi dünya yıldızları da Türkiye liginde oynadı.
    Last edited by doomsdoor : 16.Şubat.2013 at 18:25

Nesil
    2007
    Yer
    ist

CA current abilitiy demek diye biliyorum. "Current"ın anlamı da "şu an, şimdiki" olsa gerek. O yüzden beni geçmişte nerede oldukları değil şu an neler yaptıkları ilgilendiriyor CA konusunda. Zaten o oyuncular dediklerinizi başardıkları için PA'ları çok yüksek oyuncular. Yani potansiyelleri çok çok yüksek ama artık düşüşte olduklarını ifade ediyor yüksek PA o oyuncular için. Dikkat ederseniz PA ile ilgili hiçbir yorum yapmadım zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

benim demek istedğimi anlamadınız sanırım burak ın attığı gollerin geneli izlediğim kadarıyla şok presle yada savunma arkasına yapılan koşuyla sowun yakaladığı pozisyonlar ise kapalı savunmada bireysel beceriyle

Nesil
    2003

Bosuna tartisiyorsunuz.

Veritabani yama icin coktan gitti.

Burak'i sevmeyen cok kisi olmasi sasirtici degil. Ben de cok sevmiyorum. Ama simdiye kadar basardiklarina saygi duymama engel degil bunlar.

Iyi futbolcu olsaydi Avrupa'da oynardi cumlesi de hic tatminkar degil.

Umut Bulut da Avrupa'da oynadi. Sinan Kaloglu da.
    Su anda Cenk Guvenc Atletico Madrid'in B takiminda oynuyor.
    Mevlut, Fransa'da bir suru gol atti.
    Guiza Ispanya'da gol krali oldu, ustune Avrupa sampiyonu oldu ve sonra geldi.
    Krasic ruzgarin ogluydu.
    Misimovic Almanya'nin asist kraliydi.
    Meireles sampiyonlar ligi kupasi kaldirip gelmisti.
    Jo CSKA ile sampiyonlar liginde iyi oynamis, Man City'ye buyuk paralara transfer olmustu (onun CA 145 idi Ingiltere'den geldiginde)

vs. vs. vs.
    Last edited by perpetua : 17.Şubat.2013 at 19:04

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Burak hakkında bu kadar tartışma çıkmasının sebebi gerçek hayatta teknik özellikleri çok kötü olduğu için birçok forvetle kıyaslanıyor. Ama attığı gol sayısına bakıldığında gayet mantıklı geliyor, sonuçta son 3 yılda attığı gol sayısı ortada. Ama GS taraftarı olmayanlar Burak çok iyi futbolcu değil derken ayağında top tutamamasını ve oyunu ilerde tutamamasını baz alıyorlar. Mesela dünkü maçta Drogba girene kadar Burak ortaıkta yoktu Drogba girince odak noktası olmaktan çıktı ve bir asist bir de gol attı. Yukarıda adı geçen forvetlerin hepsi Burak'tan daha iyi tekniğe sahip ama Burak kadar hırslı ve güçlü olmadıklar için hem daha az gol pozisyonuna giriyorlar hem de daha az gol atıyorlar. Bir de İtalya ve İngiltere'de oynayan forvetleri Burak'la kıyaslamak ne kadar doğru olur? Sonuçta Türkiye'deki stoperler ile İtalya ve İngiltere ligindeki stoperler arasında dağlar kadar fark var.

Sonuç olarak gerçek hayatta senede 20 golün üstüne çıkan bir oyuncu oyunda da 30 gol atıyor burada bir hata göremiyorum ben. Zaten Perpetua'nın dediği gibi veriler gönderilmiş bile artık yapacak birşey yok. Ne kadar sevmesek te Burak gerçekten iyi bir forvet.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Bir forvet gol atıyorsa daha ne söylenebilir. Oyunda sankii 50 gol atıyormuş gibi yorumlar var. Sow Lille gelmeden önce yokları oynayan bir oyuncuydu en azından istatistlikler onu gösteriyor 10 golün üstüne geçememiş bir oyuncuydu Sow. Lille'de 20 küsür gol atmasından başka iyi bir performans sergilediği bir takım yok. 10 gol istatiğinde gol atan bir oyuncu. Kişisel görüşüme göre Guiza tarzı istatiğe sahip. Burak son üç senedir durdurulamayan bir forvet. Ama bu nedense rakip takım oyuncuların sindirememesine neden oluyor. Burakın bütün özellikleri 10 verilse kimse gelipte demez bu nedir diye iyi olmuş bunu hakediyor denir. Bence burada Burak'ın özellikleri tartışılmıyor taraftarlık tartışılıyor, renkler tartışıyor. Yoksa Sow'un şuana kadar topu alıpta gidip gol attığı nerede görülmüş? Top sürmekte yeteneksiz olan bir oyuncu sürekli ayağına verilmesi lazım topun. Bitiricliğine laf yok, Burak'tan daha iyi bitirici hatta.

Ama şöyle bir durumda var karşınızda Akhisar değilde Manchester United gibi ya da İngiltere'nin baskılı futbolunu oynayan bir takım olsa Sow'un ayağına pas vermekte zorlansanız o zaman Sow kendi alıp golü atabilir mi? Top sürerek ya da çalımlarla?

Burak'ın iki-üç kişiyi geçerek gol attığı Cluj maçını hatırlayın. İkiside çok farklı tür oyuncular. İkisi bir arada oynar mı? Evet. Ama ikisi karşılaştırılır mı ya da bir tutulur mu ? Hayır.

Burak'ı seven var sevmeyen var ben çok fazla sevdiğimi söyleyemem. Ondan daha çok sevdiğim oyuncular var takımda. Ama ister sevilsin ister sevilmesin doğrular ve gerçekler bu.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Burak'ın tek tartışılmayacak şeyi olan golcülüğünü tartışan insanları görünce gülüyorum. Adamın top taşımasını top saklamasını pas alışverişini tartış eleştir ama kötü golcü deme. FM'dede ona göre yapılmış zaten tam golcü olmuş.

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 456

Mesaj Yetkileri