Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 567
181 ile 195 arası toplam 195 sonuç

Konu: Gol Dakikalarını Önceden Gördüm

Gol dakikası olayına dikkat etmedim, ancak arkadaşın söylediği hatalara benzer bir sıkıntıyı ben de yaşadım.

76'da 1-0 öne geçtim, takımı geri çekmek ve oyuncu değiştirmek için taktiklere girdim. Maç 1-1 bitmiş şekilde gördüm.

O aradan geçen süreyi anlamadım. 79'da yemişim golü.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Arkadaşlar oyunun mantığı şudur.. ilk 11 ler seçilir ve bilgisayar kafasında maç hesaplaması yapar, skoru belirler ve ona göre oynatır. Taa ki değişiklik olana kadar. Taktiksel veya oyuncu değişikliği yapıldığı anda kalan dakikalar yeniden hesaplanır, sonuç belirlenir ve ona göre tekrar oynatır..

Quote Originally Posted by Spe1907 View Post
    Yukarıda da yazdım CM4 te skoru önceden görebildiğim maçların farklı skorlarla bitmesini sağlayabildiğimi. CM4 te değişiosa burda hayli hayli değişiyordur. yine söylüyorum evet skor önceden belli ama eğer sen taktiğini değiştirmezsen-oyuncu değişikliği yapmazsan belli. burda da bi anormallik yok bilgisayar bizim 5-10 dk da izlediğimiz maçı çok çok kısa bir sürede bitirip senaryosunu hazırlayabiliyor ve eğer biz değişiklik yaparsak bu senaryoyu tekrar yeni oyuncu değişiklerine göre hazırlıyor. Olması gerekende bu zaten.
    Diğer arkadaşların yaptığı değişiklikle oyunun skorunu değiştirdiğini şimdi gördüm. İlk mesajda değişikliklere rağmen skor değişmemiş garip bir durum.

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    arkadaslar siz bu oyunu ne saniyordunuz ? Kendi kendine dusunceler yaratan, kaleciyle karsi karsiyayken bir anda karar veren felan gibi bir mekanizma mi var saniyordunuz ? Kusura bakmayin ama kendinizi kandirmissiniz bunca yildir Maca basladiginiz an mac skoru bellidir. siz sadece izlersiniz. Ama elinizde taktiksel degisiklikler yapip skoru kendi lehinize cevirmek gibi bir koz var. isin zevkide orada zaten. Biz burada PES ya da FIFA oynamiyoruz ki. O oyunlarda her oyuncu bizim kontrolumuzde fakat FMde durum farkli.
    Bir konuda haklısın ama bu kadar basit olmamalı. 2012 yılındayız çikolatayla çalışan motor yapıyor insanlar Zor olmamalı anlık kararlar. Oyuncunun yeteneğine göre ayarlanmalı.O zaman bir oyuncunun gol atabilmesi için bitiricilik özelliği veya şut pas vs vs özellikleri o kadarda önemli değil.Sonuçta skor belli kimin gol atacağı belli kimin asist yapacağı belli. Bir oyuncunun özellikleri sadece rakamdan ibaret başka bir şey değil.

Oyun türleri farklı ama diğer oyunlarla karşılaştırırsak Pes,Fifa hatta Crysis,Cod vs vs gibi oyunlar hep anlık olaylar üzerine kurulu.Bu adamlar nasıl yapıyor ? Bu olay 5 yıl önce olsa bu kadar tepki almaz. Ya hiç olmazsa bu tür bugların üstü kapatılmalı bu tür tartışmalara ortam yaratılmamalı.Buda aslında bir nevi oyunun ne kadar ciddiyetle yapıldığını gösteriyor. Çünkü oyunu her türlü satıyorlar iyi yada kötü. Bu tür büyük hataların oyuna yansıması oyunun hala basit bir şekilde bize sunulması olur olmaz insanı soğutuyor.

Edit :
    Quote Originally Posted by ogsusam11 View Post
    bilgisayar hep avantajlı oluyor o zaman. 1-0 gerideyken hicbisey yapmazsa kazanacıgını goren bılgısayar, oyuncu bile degistirmese kazanır o zaman.
    Böyle bir durumda var eğer bilgisyar o maçı kazanmaya programlanmışsa ne yaparsan yap bilgisayar her türlü o maçı kazanır.

Quote Originally Posted by barahir View Post
    Arkadaşlar oyunun mantığı şudur.. ilk 11 ler seçilir ve bilgisayar kafasında maç hesaplaması yapar, skoru belirler ve ona göre oynatır. Taa ki değişiklik olana kadar. Taktiksel veya oyuncu değişikliği yapıldığı anda kalan dakikalar yeniden hesaplanır, sonuç belirlenir ve ona göre tekrar oynatır..
    bilgisayar hep avantajlı oluyor o zaman. 1-0 gerideyken hicbisey yapmazsa kazanacıgını goren bılgısayar, oyuncu bile degistirmese kazanır o zaman.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by Ravenholm View Post
    Diğer arkadaşların yaptığı değişiklikle oyunun skorunu değiştirdiğini şimdi gördüm. İlk mesajda değişikliklere rağmen skor değişmemiş garip bir durum.

Bir konuda haklısın ama bu kadar basit olmamalı. 2012 yılındayız çikolatayla çalışan motor yapıyor insanlar Zor olmamalı anlık kararlar. Oyuncunun yeteneğine göre ayarlanmalı.O zaman bir oyuncunun gol atabilmesi için bitiricilik özelliği veya şut pas vs vs özellikleri o kadarda önemli değil.Sonuçta skor belli kimin gol atacağı belli kimin asist yapacağı belli. Bir oyuncunun özellikleri sadece rakamdan ibaret başka bir şey değil.

Oyun türleri farklı ama diğer oyunlarla karşılaştırırsak Pes,Fifa hatta Crysis,Cod vs vs gibi oyunlar hep anlık olaylar üzerine kurulu.Bu adamlar nasıl yapıyor ? Bu olay 5 yıl önce olsa bu kadar tepki almaz. Ya hiç olmazsa bu tür bugların üstü kapatılmalı bu tür tartışmalara ortam yaratılmamalı.Buda aslında bir nevi oyunun ne kadar ciddiyetle yapıldığını gösteriyor. Çünkü oyunu her türlü satıyorlar iyi yada kötü. Bu tür büyük hataların oyuna yansıması oyunun hala basit bir şekilde bize sunulması olur olmaz insanı soğutuyor.
    Iyide mac skoru takim kalitelerine gore belirlenmiyorki zaten. Bireysel oyuncu ozelliklerine gore skor belli oluyor. En basitinden atak oyuncusunun top surmesi 17 defansin top calmasi 8 olursa o adam gol atar ve skoru kendi belirler. Yani senaryoyu zaten senin oyuncularin belirliyor. Anlatabildim umarim. Suan dersteyim ve caktirmadan yaziyorum bu yaziyi Eve gecince net sekilde yazarim.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Iyide mac skoru takim kalitelerine gore belirlenmiyorki zaten. Bireysel oyuncu ozelliklerine gore skor belli oluyor. En basitinden atak oyuncusunun top surmesi 17 defansin top calmasi 8 olursa o adam gol atar ve skoru kendi belirler. Yani senaryoyu zaten senin oyuncularin belirliyor. Anlatabildim umarim. Suan dersteyim ve caktirmadan yaziyorum bu yaziyi Eve gecince net sekilde yazarim.
    Bireysel oyuncu özelliklerine göre belirleniyorsa böyle skorların olması imkansız olur ve küçük takımların büyük takımları yenme olsalığıda %0 olur o zaman.

Resimler alıntıdır.

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

yeter daha fazla konuşmayın daha oyunu kurmadan soğuyacağım bu zamana kadar kandırılmış bile olsak bırakın kanmaya devam edelim tabi bu işin şakası takılayım dedim biraz ciddiye almayın

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by Ravenholm View Post
    Bireysel oyuncu özelliklerine göre belirleniyorsa böyle skorların olması imkansız olur ve küçük takımların büyük takımları yenme olsalığıda %0 olur o zaman.

Tamamda taktikde önemli. Hatta taktik daha önemli. Taktik + oyuncu puanları + Takım konuşması + Adamın morali vs vs vs. Hepsinin birleşimiyle oluşuyor bu senaryolar.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Olay benim basima da geldi isin ilginc yani golü Selcuk'un ikinci yarida atacagi yaziyor ama Selcuk yedek

Edit: Selcuk'u oyuna aldim devre arasinda atmadi golü

10. Default

Adam evliya

Quote Originally Posted by ogsusam11 View Post
    Kesinlikle öyle ...Yapay zeka sonrasını bilebiliyorsa ona göre tedbir alabilir ya da değişikliğe gitmeyebilir..
    Ama o halde bizim yaptığımız değişiklerle oyunu çevirmemiz nasıl olacak?.O zaman da yapay zeka karşılık veriyor ama yeterli olamıyor mu?

Ayrıca o Selçuk İnan'lı olayda muhtemelen kontrol yapay zekada olsaydı Selçuk'u oyuna alırdı diye tasarladı ve Selçuk'un değişiklikle gireceği oyunda Selçuk'un atacağı golü yansıttı.

değişikliklerin sahaya yansımama olayı bence çok saçma bu sadece bir bugtur.Bir maçta aynı rakibe karşı tüm oyuncularınız forvette olursa ve tüm oyuncularınız defansta olursa aynı golü yemezsiniz sanırım bu sadece basit bir örnekti.oyunda benim başıma çok geldi taktik değiştirerek bir maçı çevirdiğim çok olmuştur yada sağlam bir taktikle hiç kimseye yenilmediğim.ilk yılımda fenerbahçeyle şampiyonlar liginde nağmağlup kupa aldığımda oldu.yani taktikler işe yaramasa o kupayı alamazdım yada oralara kadar gidemezdim bence bu sadece ilk çıkan her oyunda olduğu gibi basit hatalardan biri.kolaycada giderilebilir.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

9 gün sonra hortlatıyorum ancak, PSG ile kariyer yapan arkadaşımın söylediğine göre o da bu tarz bir durumla karşılaşmış. İşin komiği kendi oyuncusunun gol atacağı görülen dakikada gol yemiş

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Bunun aynen böyle olduğunu sanırım oyunun isminin değiştiği 2. veya 3. sene söylemiştim. Biz ne yaparsak yapalım skor belli diye. O yazımı bulabilirsem paylaşırım.
    maçtan önce oyunu kaydedip o maçı 2 defa yaparsak bu tezi çürütebiliriz.

Merhabalar, dun ben de benzer bir durumla karsilastim. Umarim bu pek cok soruya yanit olur.

Arsenal karsisinda 1-0 geriye dustugum dakika oyun biraz durakladi ve ilerleme cizgisinde henuz oynanmamis kisimda bir gol sembolu olustu. Ustune gelip baktigimda daha da sasirdim. Cunku golu atacagi beliren oyuncu henuz oyunda bile degildi.

Ben de oyuna almayip kaderime karsi geldim. Sonrasinda mac ilerleyip goller oldukca oynanmamis kisimdaki gol daha ileri dakikalara gitti, 2 kez. Sonrasinda ise kayboldu, boyle bir olay gelismedi.

Ekran goruntusunu mactan sonra inceledigimde kafamda simsekler cakti, gol isaretinin belirdigi dakikalarda gol atacagi soylenen oyuncu bir onceki macta tam da gol isaretinin oldugu dakikalarda gol atmisti.

Yani bu gollerin, macin onceden oynanmasi degil. Ilerleme cubugundaki bi goruntu hatasindan kaynaklaniyor. Display bug denebilir buna. Yani goruntu olarak hatali fakat sistemin isleyisinde bir sikinti yok.

Simdi, bu durumu yasayan arkadaslar bi onceki ya da gecmis maclariyla karsilastirabilirler mi? Umarim boyle bir basit goruntu hatasidir, aksi her turlu sacma geliyor cunku.

Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 567

Mesaj Yetkileri