Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
61 ile 90 arası toplam 124 sonuç

Konu: FM 2013 Çıkış Günü Yamaları Ve 13.3.0 Ek Yaması

Ben biraz geç aldım oyunu ve 13.1.2 versiyon yuklu bu yamayı editöre atarsam çalışır mı? çalışmazsa ne yapmalıyım? ki çalışmadıda zaten bir türlü göremiyorum o dosyaları yardım edermisiniz?

Nesil
    2005

Ben şu mevkilerin Türkçe olduğu yamayı bulamadım arkadaşlar tam olarak nerede o ?

Quote Originally Posted by narakan1969 View Post
    Ben şu mevkilerin Türkçe olduğu yamayı bulamadım arkadaşlar tam olarak nerede o ?
    http://www.turksportal.net/fmhaber/3...rme-yamasi.htm

bu bağlantıdan bulabilirsin aradığın yamayı

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Mevkileri ingilizce hale getiren yama linki kırık elinde olan varsa upload edebilir mi?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Çıkış günü yamalarının 13.3'e göre düzenlenmiş halleri yayınlanacak mı?

Nesil
    2003

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    En erken yarin. En gec...?
    Bekleriz hatasız olsun da geç olsun

bekliyoruz teşekkürler

bir gelişme var mı?

Nesil
    2003

Hazir sayilir. 1. Lig icin bir kac duzenlemenin bitmesiyle beraber cikacak.

Hazir sayilir. 1. Lig icin bir kac duzenlemenin bitmesiyle beraber cikacak.
    kariyer açmak için yamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Nesil
    2003

Tahmin edebiliyorum.

Mumkun olan en kisa zamanda cikacaklar.
    Siz veri tabanıyla ilgilendiğiniz için size bir şey sormak istiyorum. Türkiye liglerinde bulunan takımların id numarasını sizden talep etsek alabilir miyiz, türkiye ligi logo çalışmasında kullanmak amacıyla?

Mümkün müdür?

Nesil
    2003

Mumkun. Tam olarak neleri istedigini ve e-posta adresini ozel mesaj ile yollarsan yardimci olurum.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Hafta sonuna yetismezse vizelerden net +30 puan yuksek alicam ha gayret

3.Lig ve Bal Ligi 13.3'e Göre Güncellendi mi Yamayı İndirdim Bal Liginde Kariyere Başladım Sıkıntı Olmadı Tabi Güncellenmediyse

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

sakary Ali Misafir

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    öyle dersen çıkmaz, yamadan dolayı derse adapte olamıyorum falan deseydin keşke

Nesil
    2006

Abi yarın dinamik pazartesi diferansiyel vizelerim var. Alttan alıyorum her ikisinide. Yama filan yetiştirmeyin. Son hali ile kariyere başlayacağım çünkü.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Abi yarın dinamik pazartesi diferansiyel vizelerim var. Alttan alıyorum her ikisinide. Yama filan yetiştirmeyin. Son hali ile kariyere başlayacağım çünkü.
    O zaman sinavlar bitene kadar siteye girmeyin siz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    3.Lig ve Bal Ligi 13.3'e Göre Güncellendi mi Yamayı İndirdim Bal Liginde Kariyere Başladım Sıkıntı Olmadı Tabi Güncellenmediyse
    Super Amator'u de ekleyen yeni bir yama yolda. Onunla sorun olmaz ama gelecek yama biraz daha gelismis olacak.

Nesil
    2003

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Tesekkurler yama icin yalniz simdi ben 13.3te oynarken o bastaki 3 dosyayi silip son eklediginiz iki dosyayi mi kuracagim yalnizca? Yoksa hepsini birden 13.3un dosyasina mi atacagim?

Nesil
    2003

Tesekkurler yama icin yalniz simdi ben 13.3te oynarken o bastaki 3 dosyayi silip son eklediginiz iki dosyayi mi kuracagim yalnizca? Yoksa hepsini birden 13.3un dosyasina mi atacagim?
    Ilk 3 dosyaya ihtiyac yok. Sadece 13.3.0 icin olan 2 dosya yeterli.

süper amatöre bayıldım. çok güzel olmuş araştırma ekibi oradaki oyuncuları da eklerse, seneye tadından yenmez bir türkiye ligi olur. emeği geçenlerin ellerine sağlık

Not: Türkçe karakter yamasını tekrar gözden geçirirseniz güzel olur amatör kulüplerden sonra arada bir takım isimlerin, stad isimleri ve takımların takma adlarında sıkıntı var örneğiin kayserinin takma adı Anadolu Yıldizı olarak kalmış...

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by arneas View Post
    süper amatöre bayıldım. çok güzel olmuş araştırma ekibi oradaki oyuncuları da eklerse, seneye tadından yenmez bir türkiye ligi olur. emeği geçenlerin ellerine sağlık

Not: Türkçe karakter yamasını tekrar gözden geçirirseniz güzel olur amatör kulüplerden sonra arada bir takım isimlerin, stad isimleri ve takımların takma adlarında sıkıntı var örneğiin kayserinin takma adı Anadolu Yıldizı olarak kalmış...
    Bu söylediğiniz imkansıza yakın. BAL izlenmesi zor bir lig, bir avuç doğru düzgün takip eden insan var. Onlar da bir kaç mahalle takımının taraftarıdır. BAL izleyen varsa başvurabilir (Emin ol kimse çıkmayacak). Çok vasat zeminlerde çok fazla fizik futbolu oynanıyor.

Bir kaç kez izlemişliğim var BAL takımlarını. Hiç kolay değil takip etmesi, maç yayını yok her hafta gidip izlemeniz lazım
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006

Abi Beşiktaş'ın stad projesini ekledin mi?

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Bu söylediğiniz imkansıza yakın. BAL izlenmesi zor bir lig, bir avuç doğru düzgün takip eden insan var. Onlar da bir kaç mahalle takımının taraftarıdır. BAL izleyen varsa başvurabilir (Emin ol kimse çıkmayacak). Çok vasat zeminlerde çok fazla fizik futbolu oynanıyor.

Bir kaç kez izlemişliğim var BAL takımlarını. Hiç kolay değil takip etmesi, maç yayını yok her hafta gidip izlemeniz lazım
    Biliyorum tabiki çok zor, süper amatörün bile eklenmesi harika bir şey fakat kastım o değildi
    mesela ilk aşamada
    1- gerçek oyuncular ve teknik ekip eklenir özellikleri boş bırakılır -çoğu yerel gazete kadroları ve teknik ekibi veriyor hatta bazı oyuncular hakkında bilgi bile veriliyor bu gazeteler takip edilerek belli başlı özellikler verilebilir, biraz absürd ama amatör için ideal,

2- daha sonra alt yapıyla tesislerle vb. ilgli konular eklenebilir.

istenirse kayseri takımlarındaki amatör oyuncuların listesini hazırlayıp verebilirim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Abi Beşiktaş'ın stad projesini ekledin mi?
    Ekleyemedim cunku ne oldugu hala pek belli degil.

Yani kulubun bu stadin yapimindan dogan ne kadar borcu olacak, ne zaman yapilacak ne zaman bitirilecek, Besiktas o sirada nerede oynayacak hep soru isareti.

Fikret Orman, stadi 90 milyon dolar'a bitirecegiz demis ama boyle bir proje icin oldukca dusuk bir maliyet gibi geliyor bana. Ozellikle orada mevcut bir stadin oldugu ve bu stadin yilkilmasinin da bir maliyet oldugunu, zeminin 8 metre asagiya cekilecegini ve orada tarihi esere rastlanma ihtimali oldugunu ve bunun calismalarin bitis suresini ve maliyetini cok etkileyebilecegini goz onunde bulundurursak.

Eger hic bir aksilik olmaz, finansal gercekleri de biraz gozardi edelim dersen ufak bir ek yama hazirlayayim. Ama insaat sirasinda Besiktas nerede oynayacak konusu da hala belli degil. O konuda dusunceler varsa ona gore ayarlayayim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by arneas View Post
    Biliyorum tabiki çok zor, süper amatörün bile eklenmesi harika bir şey fakat kastım o değildi
    mesela ilk aşamada
    1- gerçek oyuncular ve teknik ekip eklenir özellikleri boş bırakılır -çoğu yerel gazete kadroları ve teknik ekibi veriyor hatta bazı oyuncular hakkında bilgi bile veriliyor bu gazeteler takip edilerek belli başlı özellikler verilebilir, biraz absürd ama amatör için ideal,

2- daha sonra alt yapıyla tesislerle vb. ilgli konular eklenebilir.

istenirse kayseri takımlarındaki amatör oyuncuların listesini hazırlayıp verebilirim.
    Bunu yapma konusunda bir cok sorun var.

1. BAL ve Super Amator'de 1233 takim var. Her takima 20 oyuncu + 5 oyuncu disi personel eklesek 30,825 yeni kisinin veritabanina eklenmesi demek. Su anda Turkiye veritabaninda 14,000 civarinda kisi var. Yani veritabaninin buyuklugunu 3'e katlamak demek.

Bu kisilerin de sadece yaklasik 5000 tanesi ilk 4 ligdeki kuluplerde calisan kisiler. Geri kalani serbest.

2. Hadi bu kisileri ekledik diyelim. Ya peki bunlarin takim degistirmeleri ne olacak? Zaten su anda transferleri yaptigimiz en ust 4 lig icin sezon sonunda 2000 civarinda, devre arasinda ise 500 civarinda transfer gerceklesiyor. Yani kuluplerle iliskili olanlarin yarisi her yil transfer yapiyor.

Hadi amator ligler daha lokal ligler oldugu icin bu transferlerin biraz daha dusuk oranda oldugunu varsayalim ve %25 diyelim. Bu da her yil yaklasik 7,500 tane fazladan transfer yapmak demek. Ustelik bu bilgilere ulasim, profesyonel oyuncularin bilgilerine ulasim kadar kolay degil.

3. Oyuncularin gecmislerinin girilmesi gerekli. Hadi oynadiklari mac ve attiklari gol bilgilerini bos birakalim ve sadece oynadiklari kulupleri girelim. Ama o da ek bi kulfet.

4. Veritabani Eylul ayinin basinda teslim ediliyor. Amator ligler ise Ekim/Kasim aylarinda basliyor. Yani Bu liglerdeki transferleri takip etmek oyun cikisina mumkun olmayacak.

Bir gun eger arastirmaci ekibi 200 kisilik bir ordu haline gelir ve bu 200 kisinin icinde birer kisi her ilin amator liglerini ustenirse, o zaman bu ligleri cok daha yakindan takip edip, veritabanina oyunculari ve personelleri yansitmak mumkun olabilir. Ama tabii oncelik 2. Lig ve 3. Lig'i arastirma konusundaki eksikliklerimizin ortadan kalkmasi.

Ama ne o 200 kisilik ordu bir araya gelir. Ne de o 200 kisilik ordunun yonetimi icin zaman yeter.

Ingilizler su anda 804 takimi arastiriyor ve ellerinde oldukca buyuk bir ekip var cunku maclar televizyondan verilmiyor ve bir cok kisi kendi mahallesinin macini izlemeye gidiyor. Bizim veritabaninda ise 1618 takim var ve hemen hemen herkes 4 buyuklerin taraftari. Bu nedenle de bu 4 buyuklerin maclarini izliyor. Kendi mahallesinin veya sehrinin maclarini izleyen kitle ise oldukca kucuk.

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Mesaj Yetkileri