Tarihçe
1963 yılında Türkiye akademiler arası futbol şampiyonası düzenlenir. Eskişehir Ticari İlimler Akademisi finalde Ege Üniversitesi'ni 6-0 gibi büyük bir farkla mağlup eder. Maçın bitiminin ardından gözlemci Burhanettin Türker, Kafile Başkanı Nafiz Yazıcıoğlu’nun kulağına şöyle sorar: "Madem elinizde böyle bir kadro var niye 2. Lig'e katılmıyorsunuz?"
1965 yılında Eskişehirspor kurulur ve başkanlığına Aziz Bolel getirilir. Akademispor'un birçok futbolcusu Eskişehirspor'un formasını giyer. Takımın renkleri siyah ve kırmızı olarak belirlenir. Eskişehirspor'un meşhur bir lakabı ve tezahüratı vardır. Kuruluş yıllarında tribünleri "ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES!" sesleriyle inlemiştir. Ve her şeyiyle olduğu gibi Eskişehirspor lakabıyla da Anadolu'da bir çok takıma örnek olmuştur. Onların o meşhur Kırmızı Şimşekler lakabının Anadolu'da pek çok türevi vardır. Diğer bir deyişle Es-Es'in renklerini almayanlar lakabını almıştır.

Güncel Kadro

No. Pozisyon Oyuncu
3 DF Diego Ângelo
4 DF Dedê
5 DF Sezgin Coşkun
6 OS Alper Potuk
8 OS Mehmet Güven
9 FV Atdhe Nuhiu
10 OS Erkan Zengin
11 FV Serdar Dursun
14 OS Rodrigo Tello
15 FV Diomansy Kamara
17 OS Serol Demirhan
18 OS Erkut Şentürk
19 OS Patryk Małecki
20 FV Necati Ateş
21 OS Burhan Eşer
No. Pozisyon Oyuncu
22 DF Ufuk Budak
25 KL Ruud Boffin
27 OS Mikail Albayrak
30 DF Jerry Akaminko
33 KL Kayacan Erdoğan
35 OS Aytaç Kara
39 OS Yiğit Yöney
50 OS Hürriyet Gücer
76 DF Servet Çetin
77 OS Tarık Çamdal
80 OS Nuri Aydın
87 KL Sinan Ören
88 DF Veysel Sarı
91 KL Gökhan Siverek

Transfer Hedefleri
Ferhat kiraz , Hurşut meriç ve yerli bir kalece transfer etmek istiyoruz.

Avrupa Hedefi ,

Avrupa ligi gruplarına kalmak

Türkiye Ligi Hedefi

İlk 5 ' te daimi olmak

Not = İlk defa forumlarda bir kariyer açıyorum şunun sözünü veriyorum hilesiz ve uzun soluklu olacak en az 5 sezon oynamayı düşünüyorum

Kuralları okudum,kabul ediyorum.