Sayfa 2 / 12 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 344 sonuç

Konu: Bandırma Futbol Akademisi

Quote Originally Posted by Papi44 View Post
    Serbest oyunculara yönel kardeşim ilk sezon play-off'a katılmaya bak Malatya ne durumda hocam
    Malatya'nın durumu hiç iç açıcı görünmüyor, amatör kümede galiba, takımın statüsü de amatör, hatta kadroda iki oyuncu var sadece.

Yeni transfer dönemi öncesi başkanımız bir futbol direktörü getirdi takım başına. Bende transferi, sözleşme yenilemelerini ona bıraktım. Merak ettim, ilk kariyerimde denemek istedim ne kadar işlevsel diye

Takımımızdaki transfer hareketleri üstteki resimde. Yaş ortalamasını düşürmek, ortalama altında kalan oyunculara boş yere maaş ödememek için bazı fazla tecrübeli oyuncularımızla yolları ayırdık Yedek kalmaktan şikayetçi olan ve ayrılmak isteyen 3 oyuncumuzda istekleri üzerine başka kulüplere transfer oldular. Giden oyuncularımıza yeni kulüplerinde başarılar dileriz.

Gelen oyunculara bakacak olursak, Tarık Çamdal'dan geçen yıl çok memnun kaldık ve bir yıl daha takımımızda kalması adına Eskişehirspor'la anlaştık. Diğer transferleri futbol direktörümüz gerçekleştirdi.

Gelen oyuncular içinde Aykut Dikmen pek gözüme giremedi açıkçası, neden transfer ettiğini de anlamış değilim zaten Önümüzdeki sezonu Bursa Nilüferspor'da kiralık geçirecek.

Bir kaç talihsiz sakatlığın yaşandığı genel olarak güzel sayılabilecek bir hazırlık dönemi geçirdik.

Açıkçası bu kadar iyi bir başlangıç beklemiyordum takımımdan. Kadro kalitemiz, alternatiflerimiz iyi seviyede, fazla gelen-giden de olmadığı için birbirini tanıyan uyumlu oyunculardan oluşan bir takımımız var. Sanırım bunun faydasını görüyoruz. Güzel başladı, güzel devam eder inşallah.

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Yanlız ben Yeni Malatyaspor'dan bahsediyorum kardeşim Yaşa be elazığa 5 tane helal süper başlangıç
    malatyAdana!

oyunun en keyifli zamanlarından olan transfer sezonu yöneticilere bırakmanı çok yadırgadım kendin girişsen daha iyi oyuncular bulabilirdin, bu yıllık hedef nedir ? 1. ligte güçlü takım sayısı fazla olduğundan playofflara kalmak bu kadro ile oldukça zor olucak gibi duruyor, umarım beni yanıltırsın.

Quote Originally Posted by Papi44 View Post
    Yanlız ben Yeni Malatyaspor'dan bahsediyorum kardeşim Yaşa be elazığa 5 tane helal süper başlangıç
    Y.Malatya'ya da baktım şimdi, istikrarlı gidiyorlar. Geçen yıl grubu 12. sırada tamamlamışlar, bu sezonda oynanan 12 maç sonunda 12. sıradalar Yorumun için de teşekkürler.

Quote Originally Posted by Abazhanzo View Post
    oyunun en keyifli zamanlarından olan transfer sezonu yöneticilere bırakmanı çok yadırgadım kendin girişsen daha iyi oyuncular bulabilirdin, bu yıllık hedef nedir ? 1. ligte güçlü takım sayısı fazla olduğundan playofflara kalmak bu kadro ile oldukça zor olucak gibi duruyor, umarım beni yanıltırsın.
    Bu yıl ligi orta sıralarda tamamlasam benim için kafi, öyle ilk sezonda şampiyon olayım derdim yok. Eldeki imkanları verimli kullanıp iyi bir pozisyonda bitirmek istiyorum, play-off fırsatı bulursak da süper olur Benimde en çok sevdiğim bölümdür transfer dönemi ama yenilikleri merak ettiğim için bir transfer dönemini gözden çıkardım Önümüzdeki zamanda kontrol daha çok bende olacak, bu konuda emin olabilirsiniz.

İş-güç uğraşırken oyuna vakit ayıramamıştım. haftasonu tatilini fırsat bilip dün gece açlığımı yatıştırmaya başladım İşte son sonuçlar;

Türkiye Kupası 2. Tur

Malum yeni güncelleme paketi sonrası maç motorunda gözle görülür değişiklikler olmuş, doğal olarak oyunumuzu tekrar oturtmakta bir sıkıntı da yaşıyoruz bu dönemde. Oynanan karşılaşmalra sonucu 2. sırada bulunmamız ne kadar iyiyse istikrarsız sonuçlar almamız, ayrıca çok fazla gol yememiz beni düşündüren durumlar. Neyse ki ileri uçtaki iki forvetin uyumu takımı belli bir seviyede tutuyor, Ahmet Kuru ve Koray Kurt 10 gol, 5 asistlik performanslarıyla Bandırmaspor'u sürükleyen isimler şu anda.

Türkiye Kupası'na gelecek olursak, önceliklerimizden biri değildi, geçen sezonda yaptığım gibi az forma şansı bulan oyuncularımı denemeyi tercih ettim Bucaspor karşısında, şanssız bir şekilde geriye düşünce maçı çeviremedik ve 4-1'lik bir mağlubiyet aldık. Taraftar ve yönetim bu durumdan pek memnun olmasa da benim içim rahat, tek kulvara odaklanmak daha iyi sonuçlar almamıza vesile olacaktır.

Bu arada beklentilerin çok uzağında kalan Kasımpaşa'da taşlar yerinden oynadı, yeni teknik direktör arayışı içindeler. Gözlerine beni kestirmişler ama Bandırmaspor ile ilgili uzun vadeli planlarım olduğu için hiç düşünmeden reddettim.

Abi sen çok iyi gidiyorsun da, ne olacak bu Bandırmaspor'un hali ? :/

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Abi sen çok iyi gidiyorsun da, ne olacak bu Bandırmaspor'un hali ? :/
    Daha ne olacak yahu, dün lideri evinde yendik geldik Sezon sonu yine play-off içinde yer alır bu takım, için rahat olsun. Ama artık çıkmanın vakti geldi, çekirge bir sıçrar iki sıçar...

Harika bir seri yakaladık sezonun ilk yarısı sona ererken, özellkle Ahmet Kuru'nun Gaziosmanpaşa'ya tek başına direndiği karşılaşma muazzamdı. Bir bir ligin güçlü ekiplerini devirdik ve liderliğimizi pekiştirdik 17 hafta sonunda. Hedefleri tekrar gözden geçirmek gerek, bu istek ve motivasyonla zirveye oynar bu takım!

Önümüzde ara transfer dönemi var, her bölge için alternatif mevcut ve oyuncularım ellerinden gelenin en iyisini verme gayretindeler. Bir ihtimal sağ bek ve forvete takviye yapmayı düşünebiliriz bu dönemde. Ozan Tufan'ın uzun süreli sakatlığı ve Ufukhan'ın sakatlıktan yeni dönmesi sağ bek için önümüzdeki dönemde sıkıntı yaşayabileceğimiz anlamına geliyor. Forvette iki süper oyuncum var ve çok formdalar ancak yolumuz daha uzun, bir alternatif daha fena olmaz.

Gidişattan memnun olmayan takımların teklifleri de devam ediyor bu arada. Kasımpaşa'dan sonra Samsunspor ve Boluspor'da menajerlik teklifleriyle kapımı çaldılar, aldıkları cevap değişmedi. Sonuna kadar Bandırmaspor

Güzel gidiyorsun.İnşallah bu senenin sonunda Süper Lig'e çıkarsın.
    Bu arada yönetim futbol direktörü olarak kimi getirdi merak ettim yazmamışsın da Kimse iyi işler yapmış tabi sende.
    Dikkatimi çekti 1.Ligde yabancı oyuncu almamışsın.Tavisye ederim.Doğru atış yaparsan büyük katkıda bulunuyorlar.
    2-3 brezilyalı fena olmaz Kalan maçlarda başarılar

Nesil
    2011
    Yer
    Gönen

Çok iyi Gidiyorsun...

Quote Originally Posted by kerim1990 View Post
    Güzel gidiyorsun.İnşallah bu senenin sonunda Süper Lig'e çıkarsın.
    Bu arada yönetim futbol direktörü olarak kimi getirdi merak ettim yazmamışsın da Kimse iyi işler yapmış tabi sende.
    Dikkatimi çekti 1.Ligde yabancı oyuncu almamışsın.Tavisye ederim.Doğru atış yaparsan büyük katkıda bulunuyorlar.
    2-3 brezilyalı fena olmaz Kalan maçlarda başarılar
    Teşekkür ederim. Alpaslan Kartal adında birini getirdi başkan. Benim önceliğim takımı mümkün olan en kısa sürede üst lige yükseltmek olduğundan şu an için karışmıyorum yönetimin işine Ama transferleri sonlandırma görevini kendim üstlendim, gereksiz giderler olmaması, kadroya lüzumsuz isimler katılmaması adına. Yabancı konusunda daha önce yazmıştım, istemiyorum yabancı oyuncu. Tamamı Türklerden oluşan bir ekiple (oyuncu-personel) çalışmak niyetindeyim. Ara transfer döneminde ne fırsatlar çıktı da geri çevirdim bu sebeple

Quote Originally Posted by xRa View Post
    Çok iyi Gidiyorsun...
    Sağ ol, istikrarı bozmamaya gayret ediyoruz

Planladığımın, düşündüğümün aksine fazla hareketli bir ara transfer dönemi yaşadık. Kadro malum, yeterince geniş ancak geneli tecrübeli, yaşı ilerlemiş oyunculardan oluşuyor ve günden güne performanslarında düşüş olabiliyor. Ayrıca beklentilerin üzerinde geçen bir periyodun ardından Süper Lig hayalden çıkıp gerçekçi bir hedef halini almaya başladı Önümüze gelen fırsatları gelecek sezonu da düşünerek değerlendirmeyi uygun buldum. Şimdi isterseniz bakalım kim gelmiş, kim gitmiş...

İki sol bekimiz var takımda, ikisi de sözleşmesinin son senesinde. İç transferde bu oyuncularla bir türlü anlaşma sağlayamadık, geleceklerini başka takımlara emanet etmeyi tercih ettiler. Saygıyla karşılıyoruz ancak kulübü de düşünmek zorundayız. Beşiktaş'la yol ayrımına gelen İsmail Köybaşı ile bu bağlamda 1.5 yıllık kiralık anlaşma sağladık. Benim için büyük sürpriz oldu açıkçası bu durum, satılık olmasından ziyade Bandırmaspor'a gelmeyi kabul etmesi beni şaşırttı diyebilirim Böylece cebimizden kuruş para çıkmadan savunmanın solunu garanti altına almış olduk. Ayrıca satılık listesindeki bir başka genç yetenek Atila Turan'la ilgili girişimlerimiz de oldu, gerçekleşmemesinin sebebi Atila'nın yüksek maaş giderleri.

Yine benzer kaygılarım ortasahanın ortası içinde geçerli. Takımlarında gözden düşen Bekir(Manisaspor) ve Ali Kemal(Bayern Münih) ortasahaya güç katacak oyuncular oldu. Bekir 1.5 yıl kiralık olarak, Ali Kemal ise bonservisiyle(14B TL) birlikte geldi. Daha sağlıklı rotasyon yapabileceğiz bu takviyeler sonrası, olası bir lig terfi durumunda yine süper ligde mücadele edebilecek kapasitede oyuncular olduğuna inanıyorum.

Forvet arayışlarım son güne kadar pek olumlu geçmedi, bu nedenle sağ kanat oyuncum Adem Çalık'ı forvette kullanma düşüncesini benimsedim, kanatlara alternatif olması açısından Bursaspor'da satılık listesinde bulunan Ahmet Arı'yı yine 1.5 yıllık anlaşmayla kadromuza kattım. Her iki kanatta oynayabiliyor olması bizim için çok büyük avantaj olacak önümüzdeki dönemde. Transferin son günü Koray Kurt'un yaşadığı sakatlığı da göz önünde bulundurarak Büyükşehir Bld. oyuncusu genç İbrahim'i kiraladık ve fazlasıyla geniş bir kadro oluşturduk. Her türlü tedbiri aldık bundan sonrası Allah'a emanet

Bir not daha düşelim, gelecek sezonun hazırlıklarına da devam etmekteyiz. Kasımpaşa ile sözleşmesi bitmek üzere olan genç forvet Şahin Aygüneş 2014/15 sezonundan itibaren Bandırmaspor forması giyecek.

Bu arada şimdi dikkatimi çekti, kadromuza kattığımız 5 isimden 3'ü Yılmaz soyadına sahip

Son 5 maçımız alt bitti Koray Kurt'un eksikliğini ciddi şekilde hissettik, golleri-asistleriyle büyük katkı sağlıyordu, Ahmet'in de performansının yüksek oluşunda birinci etkendi. Hafif antrenmanlara başladı, umarım en kısa zamanda aramıza döner.

Ya dostum bu Ahmet Kuru ve Koray Kurt ne böyle ya merak ettim bi profillerini paylaşırmısın her maç gol atıyolar nerdeyse messi iniesta sanki

Quote Originally Posted by ablukaalarm34 View Post
    Ya dostum bu Ahmet Kuru ve Koray Kurt ne böyle ya merak ettim bi profillerini paylaşırmısın her maç gol atıyolar nerdeyse messi iniesta sanki

Koray sakatlıktan yeni çıkmıştı ekran görüntüsünü aldığımda, o sebeple özellikleri düşüşte gibi gösteriyor.

İstikrarsız sonuçlar devam ediyor, pozisyon üretmekte çok zorlanıyoruz, bitime 5 hafta gibi kısa bir süre kaldı ancak puan farkını eritiyor rakiplerimiz. Artık nefeslerini ensemizde hissetmeye başladık, hataya yer yok, kredimiz tükendi.

Kalan 5 karşılaşma içinde belki de en kritiği Kayserispor deplasmanı olacak gibi duruyor. Teknik direktör değişikliği sonrası müthiş bir ivme yakaladılar. Abdullah Avcı önderliğinde hızla üst sıralara tırmandılar. Aramızda sadece 2 puanlık bir fark kaldı ve son hafta belki de şampiyonu belirleyecek maç oynanabilir.

Haydi abi Süper lige az kaldı :) Bu arada transferlerin çok iyi. Ama ne bu istikrarsızlık çözemedim :)

Yaptık gereksiz yere transferleri, şişirdik kadroyu olacağı buydu KEndim ettim, kendim buldum ama pes etmek yok, son maçın son düdüğüne kadar mücadeleye devam. Hala avantaj bizde.

Nesil
    2011
    Yer
    Gönen

Bu arada o sene bu sene !

Quote Originally Posted by xRa View Post
    Bu arada o sene bu sene !
    Bizleer inandııııık, sizde inanıııın. Bizim iiçiin kuuupayıı aalıııııın!!!!

Ligin dibine demir atan Şanlıurfaspor'u sahamızda konuk ettik. Direnç gösteremediler, Adem ve İbrahim'in golleriyle ilk yarıda işi bitirdik. 3 puanı 3 golle aldık ancak Ahmet Kuru'nun hesapta olmayan sakatlığı, sevincimizi gölgede bıraktı. Neyse ki ciddi değil durumu, 1,5 hafta içinde takıma geri döneceğini düşünüyoruz.

Bu sonuçla takımımız play-off'u garantilerken Şanlıurfaspor'da 1.lige veda eden ilk takım oldu.

Güçlü Boluspor karşısında çok erken eksik kaldık, çok erken geriye düştük. Maç içinde her şey aleyhimize işledi resmen. Oyuncu değişikliklerini erken yapmak zorunda kaldım, hamle şansım kalmadı. Bunun üstüne birde İskender'in etkili oyunu ve Yavuz'un kaledeki kötü performansı eklenince ağır mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Bu sonuca rağmen zirvedeki yerimizi koruyoruz, hatta ardımızdaki rakiplerin de puan kaybı sonrası çok büyük avantaj yakaladık.

Çaykur Rizespor ve Kayserispor 3-3 berabere kaldı, puan farkını eritme fırsatını tepmiş oldular. Bucaspor'da iç sahada berabere kalınca Süper Lig'e bir adım daha yaklaştık, hatta tek ayağımızı bastık da diyebilirim Önümüzdeki 3 karşılaşmadan çıkacak 1 puan fazlasıyla yetecek yükselmemize. Ama biz ne diyoruz, şampiyon olup çıkıcaz diyoruz!

Sahamızda hiç hesapta olmayan bir mağlubiyetle karşılaştık. 3. bölgede bu kadar etkisiz olduğumuz başka bir maç hatırlamıyorum. Buda yetmezmiş gibi son dönemde kabus gibi maçlar çıkarıyor Yavuz...Yanından geçen toplara uzanmaktan aciz durumda, sabrımı zorluyor. Kötü sonuçlar alıyor olsak da denk güçlerin yarıştığı bir ligdeyiz, altımızdaki takımların puan kayıpları bize yarıyor ve;

...takımımızı matematiksel olarak geçme ihtimali bulunan iki takımdan biri olan Çaykur Rizaspor'un puan kaybıyla Süper Lig'e yükselmeyi garantilemiş bulunuyoruz. Kayserispor'da galip gelerek takımımızla puanını eşitledi ve onlarda ait oldukları yere geri dönüyorlar. Son iki hafta artık liderlik mücadelesi için geçecek. Sanırım son maç, Kayserispor deplasmanı büyük final olacak iki takım açısından da.

Son iki lig maçının formalite durumuna gelmesi şüphesiz oyuncular üzerindeki bütün baskıyı aldı, götürdü. Gaziosmanpaşa deplasmanında tamamen kendi oyununa konsantre olmuş, rahat bir oyuncu topluluğu vardı ve maçın sonucuna net bir biçimde yansıdı bu durum. Kaleci değişikliği de iyi geldi diye düşünüyorum, tecrübesizle Kılıçarslan savunmaya daha fazla güven veriyor.

Önümüzde son bir maç var, tam bir final! Eğer Kayserispor deplasmanında mağlubiyeti önleyebilirsek bu muhteşem sezonu en üst sırada bitirme hakkı elde edicez.

Son haftaya kadar ipleri elimizde tuttuk ancak güçlü rakibimiz karşısında elimizden geleni yapsak da puan çıkaramadık. Sonu mutlu biten bir seonu geride bıraktık, kaymağı üzerine koyamadık ama tadı yine de çok lezzetliydi Gerçek mücadele başlayana kadar tadını çıkaracağız bu güzel sezonun.

2.ligin yolunu tutan takımlar çok enteresan... Güçlü kadrolarına rağmen Şanlıurfa, Kasımpaşa ve Samsunspor lige veda eden takımlar oldular. Süper Lig'den 1.Lige düşen takımlarda Manisaspor, Göztepe ve Konyaspor oldu.

bandırmaspor diyince
    http://www.google.com.tr/imgres?imgu...9QEwAA&dur=783 budur ya başarılar kardeşim

Teşekkür ederim. Geride kalan sezon için kadro durumunu da paylaşayım, sonrasında ufaktan Süper Lig hazırlıklarına başlamayı düşünüyorum.

Kim kaç maç oynadı, kaç gol kaç asist yaptı hepsi tek ekranda

Lig terfisi sonrası yeni sponsorluk anlaşmaları da imzaladık. Çok büyük farklar olmasa da bir iyileşme söz konusu gelirlerde.

Pek kolay olmadı ama sonunda ikna etmeyi başardım başkanımızı antrenman tesislerinin geliştirilmesi konusunda. Ekim ayına kadar çalışmalar bitecek, daha sağlıklı koşullarda çalışmalarımızı sürdürücez inşallah.

Yeni sezn öncesi bir ön bütçe belirleri bu arada yönetimimiz. Şu an 250bin TL aylık maaş giderimiz var ancak sözleşmesi bitmek üzere olan bir çok ouncumuz mevcut. Dengeleri sarsmadan, ekonomik kullanırsak yeterli olacağını düşünüyorum 300bin TL'lik aylık maş bütçesinin. Transfer için de 4 milyon TL'den fazla para ayrıldı. Transfer piyasasında bu sefer elimiz daha güçlü olacak.

Bandırmaspor'u en üst seviye futbola hazırlamak için önümüzde 2,5-3 ay gibi bir süre vardı ve bu süreyi elimden geldiğince verimli kullanmaya çalıştım. Kuşkusuz kadro kalitesini arttırmak ilk önceliğimiz olacaktı ve bu amaçla çalışmalarımızı tamamladık diyebilirim. Hem kadromuz gençleşti, hem bol alternatifli, dinamik ve başarıya aç bir oyuncu topluluğunu bir araya getirdik. İsterseniz bir bir tanıyalım yeni oyuncularımızı.

Kaleden başlayalım Alper ve Emirhan geçtiğimiz sezonu farklı takımlarda kiralık olarak geçirdiler ve oldukça başarılydılar görev aldıkları takımlarda. Ancak Süper Lig seviyesinde değiller hala. Emirhan takımda kaldı ancak Alper'i maç deneyimini arttırması için yine kiralık olarak gönderdik. Yeni bir takım kurduğumuz için kalecinin olabildiğince tecrübeli olması ilk tercihimdi. Bu düşünce ile yola çıkarak iki kaleci ile anlaşma sağladık.

Birinci kalecimiz tahmin edeceğiniz üzre İlker Avcıbay olacak. Liderlik özellikleri ile savunmayı derleyip toparlayacağına inanıyorum. Aykut'ta görev verildiği takdirde iyi işler yapacağına inandığım bir başka isim. İki oyuncu da serbest olarak takıma katıldılar, herhangi bir bonservis bedeli ödenmedi transferleri için.

__________________________________________________ ________________________

Gelelim savunmaya... Geçen sezon içinde sözleşme yenilemeye yanaşmayıp başka kulüplerle anlaşmıştı sol bek oyuncularımız Fırat ve Koray. Yerlerine yeni takviye yapma ihtiyacı hissettim, mevcut kadroda sadece Beşiktaş'tan kiraladığımız İsmail bulunuyordu, takdir edersiniz ki İsmail sezonu sonu geri dönmemek üzere gidecektir İki yerli oyuncuyla bu bölgeyi güçlendirdik bu nedenle.

Volkan Yaman Süper Lig tecrübesi olan iyi bir sol bek, beklentileri fazlasıyla karşılayacağına eminim. Ali Kemal'de genç, yetenekli bir oyuncu. Kısa vadede belki çok katkı sağlayamayabilir ancak önümüzdeki yıllarda ondan beklentim yüksek. Ali Kemal Greuter Fürth'ten, Volkan ise Kasımpaşa'dan ayrıldıktan sonra geldi, iki oyuncu içinde satın alma ücreti ödenmedi.

Geçtiğimiz sezonu takımımızda geçiren Ozan Tufan'dan gayet memnun kaldım. Bursaspor'la karşılıklı görüşmelerimiz olumlu sonuçlanınca kendisinin iki sezon daha kiralık kalması yönünde anlaşma sağladık. Sağ beke bir diğer takviyemiz Körfez FK oyuncusu Selim Kayacı oldu.

Selim genç yaşına rağmen mental anlamda oldukça kuvvetli bir oyuncu. Fiziksel özellikleri de yeterli sayılır (hızı hariç), teknik özelliklerini geliştirmesi için önünde bolca zaman ve fırsat olacak. Ali Kemal gibi ondan da gelecek adına çok ümitliyim. İlerleyen yıllarda önemli oyuncularımızdan biri olacağına inanıyorum. Transferi için 650bin TL'yi gözden çıkardık.

Savunmanın ortasında görev yapan oyuncularımızdan geçtiğimiz sezon çok fazla memnun kaldığımı söyleyemem. Bülent Bal zaten emekli oldu, Suat Usta'nın yaşı ilerledi ve sözleşmesini yenilemedik. Recep Yıldız 1.ligde bile yeterli katkıyı sağlayamadı, Süper Lig'de güvenecileceğim bir isim değil maalesef. En yoğun çalıştığımız bölge burası oldu haliyle. Çok isim gündeme geldi, bonservisler konusunda, maaşlar konusunda çok sıkı pazarlıklar yapıldı. Nihayetinde 3 yeni isimle anlaşmaya vardık.

Mustafa Yumlu'yu hepimiz Trabzonspor'dan tanıyoruz, iki yıl boyunca takımımızda forma giymesi yönünde Karadeniz ekibiyle anlaşmaya vardık. Bu dönemde maaşının yarısını biz karşılayacağız, ayrıca 300bin TL ödeyerek bonservisinin tamamını alma hakkımız da bulunmakta. Hasan Erbey ise Fenerbahçe altyapısında yetişmiş genç ve yetenekli bir oyuncu. Fenerbahçe ile sözleşme yenilemedi ve ayrıldı kulübünden. Önceliğim başka oyunculardaydı ancak bonservissiz oluşu da cazip geldi ve kadromuza kattık. Bir başka transferimiz Abdülkerim Konyaspor'dan 500bin TL karşılığı katıldı takımımıza. Konyaspor'u bu transfer konusunda ikna etmek hiç kolay olmadı, Abdülkerim'in de bize katılmak istemesi transferin sonuçlanmasında büyük avantaj sağladı. 19 yaşında ve bence geleceği çok parlak.

Sıra orta sahada. Elimizde bu bölgede oynayan oyuncular mevcut olsa da ne kadar yeterli olacakları soru işareti. Asıl mevkisi ortasahanın ortası olan sadece Ali Serin mevcut kadroda, kalanı defansif/ofansif ortasahalar. Merkeze iki genç yetenek takviye edip kadro derinliğini arttırdık.

Erdi, yeni pilot kulübümüz Alanyaspor'da forma giyen bir oyuncuydu. Gözlemcilerimin olumlu raporu sonrası transferi için harekete geçtik ve 250bin TL karşılığında bonservisini aldık. Rotasyonda güvenle forma verebileceğim bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Diğer takviyemiz Beşiktaş altyapısında yetişen Hasan Türk. Takımında yeterince forma şansı bulamayan genç oyuncuyu makul bir ücret ödeyerek (85bin TL) takıma dahil ettik. Temsilcisi anlaşma konusunda çok zorladı ancak kararlılığımızı gösterip 5 yıllık bir anlaşmayla Bandırmaspor'lu olmasını sağladık

Gelelim hücum hattına, geçtiğimiz iki sezon Eskişehirspor'dan kiraladığımız Tarık Çamdal takımımızın başarısında büyük rol oynamıştı, sağ kanatta ve sağ bekte çok iyi oyun sergilemişti. Sol kanatta da Metin Tuğlu zaman zaman etkili oyunlar çıkarmıştı. Bu sezon bu iki oyuncudan yoksun başlıyoruz, yerlerine takviye yapmamız gerekti. Yine genç isimler hedefimizdeydi;

Trabzonspor'lu Eren Albayrak önümüzdek iki sezon takımımızda forma şansı arayacak. Sürati ve bireysel becerileriyle hücumda etkili bir oyuncu olacağına inanıyorum. Mustafa'nın transferinde olduğu gibi maaşının yarısını biz karşılıyoruz, ayrıca 160bin TL ödeyerek bonservisini alma imkanımız da mevcut. Ömer Ali de sol kanatta oynayan genç ve yetenekli bir oyuncu, yalnız sağ çizgide de görev alabiliyor. Daha çok sağ açıkta fırsat vermeyi düşünüyorum kendisine. Konyaspor'dan kadromuza katılan bir başka oyuncu oldu kendisi Transferi için 425bin TL ödeme yaptık. Şahin Aygüneş ise geçen sezon ortasında anlaştığımız bir isimdi. Asıl mevkisi forvet olsa da yine sağ açıkta oynayabiliyor oluşu onu bizim için daha değerli kılıyor. Birden fazla mevkide oynayabilen oyuncular her zaman elini güçlendirir teknik adamın, hamle şansını arttırır. Bu gençler de benim için büyük şans.

Geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi ofansif oyuna yönelemeyeceğimiz aşikar. Geldiğimiz gibi geri dönmek istemiyoruz, bu sebeple daha savunma ağırlıklı, hızlı hücuma dayalı bir oyun tarzımız olacak. Aynı amaçla saha büyüklüğünü de mümkün olan en küçük boyutta olmasını talep ettim yönetimden.

Zamanla üzerinde çalışıp daha verimli hale getirmeye çalışacağız muhakkak, genel olarak oyun anlayışımız bu şekilde olacak.

Sezon öncesi hazırlıklarımızı Bandırma'da gerçekleştirdik. Bu dönemde 5 hazırlık karşılaşması oynadık, sonuçlar pek iç açıcı olmasa da yeni kurulan genç bir takımdan fazlasını beklemek şu an için gerçekçi olmaz. Zamanla her şey rayına oturacaktır.

Sezon açılışını sahamızda Orduspor'a karşı yapıyoruz. Biz hazırlıklarımızı tamamladık, artık sıra taraftarda, bizden desteğinizi eksik esirgemeyin. Bu zorlu yolda yalnız bırakmayın

Bandırmaspor'la oynayan biri olarak transferler için "olabileceklerin en iyisi" denebilir. Stoperlerin genelde ağır oyuncular olduğundan mantalitelerini full defans yaparsan daha çok verim alırsın.
    Bu sene kıl payı ligde kalacağını ama önümüzdeki yıllar için gelecek iyi bir gelirle önümüzdeki yıl UEFA'ya oynayacağını şimdiden görebiliyorum
    Şimdiden başarılar.Bu sene işin zor ama bu seneyi atlattın mı devamı gelir

Quote Originally Posted by kerim1990 View Post
    Bandırmaspor'la oynayan biri olarak transferler için "olabileceklerin en iyisi" denebilir. Stoperlerin genelde ağır oyuncular olduğundan mantalitelerini full defans yaparsan daha çok verim alırsın.
    Bu sene kıl payı ligde kalacağını ama önümüzdeki yıllar için gelecek iyi bir gelirle önümüzdeki yıl UEFA'ya oynayacağını şimdiden görebiliyorum
    Şimdiden başarılar.Bu sene işin zor ama bu seneyi atlattın mı devamı gelir
    Görüşlerin ve iyi dileklerin için teşekkür ederim Aynı şeyi düşünüyorum bende, ilk sezon çok önemli. Burayı atlattık mı gerisi gelecek

Spor Toto Süper Lig
    1.Hafta

Sezona seyircimiz önünde muhteşem bir başlangıç yaptık arkadaşlar. Orduspor'u 2-0 yenerek Süper Lig'deki ilk 3 puanımıza ulaşmanın haklı gururu ve sevincini yaşıyoruz. Sonucun gelmesinde şüphesiz erken bulduğumuz golün payı büyük ancak savunmadaki başarılı oyunumuz ve İlker'in kalede güven vermesi dikkat çekiciydi. İsmail'in kullandığı serbest vuruştan kazandığımız 2. golle oyun kontrolünü ele geçirdik ve galibiyete ulaştık.
    Gelecek hafta Kayserispor deplasmanında puan mücadelesi vereceğiz.

Spor Toto Süper Lig
    2.Hafta

PTT 1.Lig şampiyonluğunu son maçta kaptırmıştık hatırlarsanız, bir nevi rövanşını almış olduk Kayserispor'dan. Ömer Ali'nin kusursuz oyununa İsmail'in fırsatçılığı eklenince deplasmandan 3-1'lik galibiyeti çıkarmayı başardık. Sıkıntı yaşadığımız tek bölge sol bek mevki oldu. Volkan, hızlı hücum oyuncuları karşısında çok bocaladı, ilk yarı sonunda İsmail'i kanattan alıp beke çektim ancak yine çözemedik sorunu. Son olarak genç Ali Kemal'i oyuna sürüp önüne de İsmail'i koydum ve etkinliği kendi lehimize çevirmeyi başardık. Ahmet Kuru fizik olarak yetersiz kalıyor tek forvet olarak oynarken ancak topsuz oyunu iyi olduğu için ilk tercihim oluyor. Takım arkadaşları için oyun alanı hazırlamakta çok başarılı.

Bu kadroyla bu takımı ligde tutabilirsen helal olsun sana derim

Quote Originally Posted by ablukaalarm34 View Post
    Bu kadroyla bu takımı ligde tutabilirsen helal olsun sana derim
    İnşallah işler yolunda giderse ben ligde tutunacağımıza inanıyorum. Önemli olan çok fazla sakatlık sorunu yaşamayalım, geri kalan her sorunun üstesinden geliriz evelallah

Spor Toto Süper Lig
    3. Hafta

İç sahada Mersin İ.Y.'na diş geçiremedik maalesef. Sağ kanattan geliştirdikleri bir atakta beklerim rakiplerini marke edemeyince golü kalemizde gördük. Orta alanda topa hakim olmayı başardık maçın genelinde ancak oyunu 3. bölgeye taşımakta zorluk çektik. Pozisyon üretemedik belki ama mağlubiyeti hak edecek bir oyunda sergilediğimize inanmıyorum.

Transfer döneminin son günlerinde takımımızdan ayrılan isimler oldu. Defansif orta saha Mesut Alanyaspor'a kiralık giderken, stoperlerimizden Gökalp Manisaspor'a 170bin TL karşılığında transfer oldu.

Sayfa 2 / 12 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri