Sayfa 1 / 12 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 344 sonuç

Konu: Bandırma Futbol Akademisi

Default Bandırma Futbol Akademisi

Bizleri burada bir araya toplayan ortak bir şey var, futbol sevgisi. Hepimizin içinde futbola ve onun içinde bulunan değerlere karşı karşılıksız bir sevgi var. Kimimiz için tarihi başarıları, kimimiz için vizyonu, temsil ettiği-koruduğu değerleri, belki de logosu, forma rengi çekici gelir. Kimimiz içinse sadece yaşadığımız şehri ya da memleketimizi temsil ediyor oluşu yeterli olur bir takıma gönül vermek için. Aslen Bursalı ve iyi bir Bursasporlu olsam da Bandırma'da geçen 15 yıllık dönem de benim bu şehrin takımıyla gönül bağı kurmama yetti de arttı bile.

Football Manager'in yeni sürümünün çıktığı şu günlerde geleneği bozmayıp, açılışı Bandırmaspor ile yapmaya karar verdim. Uzun ve eğlenceli geçeceğini düşündüğüm bu serüveni sizlerle paylaşmak istiyorum, umarım siz de en az benim kadar güzel vakit geçirirsiniz takip ederken.

Oyuna nasıl başlıyoruz derseniz; Bandırmaspor 2.Ligde mücadele eden bir takım. Kariyere mümkün mertebe aynı takımla devam etmek istiyorum, bu sebeple tek ülke-büyük veritabanı ile oyuna başlamayı uygun gördüm. İlk transfer dönemi bütçelerine izin vermedim, yeni sezona girmeden önce 15 yeni oyuncu transfer edilmiş. Eksiği olmasa gerek . Zorluk seviyesini ve kendi adıma alacağım hazzı arttırması açısından oyuncu özelliklerinin görünümünü gizleme seçeneğini de aktive ettim oyunu kurarken. Eksik personellerimiz varsa bunları da herhangi bir kulüple bağlantısı bulunmayan personellerle gidermeyi amaçlıyorum, yani personel ekleme kapalı.

Kulüple ilgili kısa ve uzun vadeli düşüncelerime gelecek olursak; Öncelikli hedef PTT 1.Lige yükselmek. İki sezondur kapısından döndüğümüz 1.Lige artık çıkmanın vakti geldi. Eldeki kadro bunu yapabilecek kapasiteye sahip. Uzun vadeli planlarımda saha içi başarısı tabii ki önemli ancak bunu sağlamak için yabancı kaynaklara yönelmek istemiyorum. Daha önce de denemiş ve uzun vadede başarı sağlamıştım bu şekilde, yine tamamen yerli sermaye kullanmak istiyorum. %100 Türk takımla istikrarı sağlamak başlıca hedefim. Kulübün gelişimi için altyapı ve öz kaynakları da elimizden geldiğince geliştirmek, güncel tutmak da olmazsa olmazlarım arasında.

Giriş kısmı için bu kadar, gelecek yazıda genel bir kadro gözlemi ve izlenecek yol konusunda bilgiler verip, hazırlık dönemine giriş olacak. Şimdiden takip edecek, destekleyecek herkese teşekkür ediyorum. Hep birlikte güzel bir kariyere imza atmak ümidiyle, hoşça kalın.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Kariyeriniz onaylanmıştır , başarılar dilerim.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Başarılar iyi şanslar.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Başarılar kardeşim
    malatyAdana!

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Başarılar
    Bandırmaspor u hep bilirdim ama bu sene Lig tv de Tutkumuz futbol da konu oldu o andan itibaren tanıdım çok sıcak bir hikayesi var...

sakary Ali Misafir

Bandırma bize küsmüş galiba Neyse başarılar, kolay gelsin.

Başarılar abi 10,5'u en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum Takip edicem.

Teşekkür ediyorum güzel dilekleriniz, yorumlarınız için. Isınma turlarına başlayalım

Teknik ekibi oluşturmak ilk başladığım nokta oldu. Yardımcı antrenör ve vasat bir kaleci antrenörü dışında personel yoktu. Ekibimizi genişletmek ve güçlendirmek için işinin ehli kişilerle anlaşma sağladık. İçlerinde Tanju Çolak ve Coşkun Özdemir gibi tanıdık isimlerde yer aldı

Kadro oldukça iyi, şampiyonluğu zorlayabilecek genişlikte ve kalitede. Sadece stoper konusunda kafamda soru işareti kaldı, altyapıdan yetişen genç oyuncumuzu saymazsak 2 stoper var yalnızca. Bu eksikliği gidermek, alternatifi arttırmak amacıyla çeşitli oyuncular gündeme geldi, son olarak bonservisi elinde olan Suat Usta ile anlaştık. Hazırlık döneminde 1. kalecimizin uzun süreli sakatlık geçirmesi de bir başka aksilik oldu, iki genç isim forma şansı beklese de sezonun bütününde sıkıntı yaşayabileceğimizi düşündüm. Bu sebeple Bursaspor'un gözden çıkardığı Yavuz'la sezon sonuna kadar kiralık anlaşma sağladık.

Hazırlık döneminden gayet memnun kaldım. Yeni transferin çok olmasına rağmen takımın hızla birbirine alışması, oyuncuların sakatlık yaşamadan form tutması benim için sevindirici oldu, bu dönemde oynadığımız karşılaşmalarda gösterdikleri performans da umut vericiydi.

Kadro yapısına uygun oluşu sebebiyle 4-4-1-1 düzeni öncelikli formasyonumuz olacak. Gerektiğinde 4-4-2 ve 4-1-4-1 düzenlerini de kullanmamız gerekebilir. 3 düzen içinde takım çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Sezon açılışını BUGSAŞSpor'a karşı oynayacağımız iç saha maçıyla yapıyoruz. Bizi izlemeye devam edin

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Transferler iyi başarılar.

sakary Ali Misafir

Bence kadro kalitesi olarak ligin üst düzey takımlarından birine sahipsin, bir üst lig için şansın büyük.Bir aksilik olmadığı takdirde seneye PTT 1.Ligte olacağına inanıyorum.

Bandırmaspor : 3-1 : BUGSAŞ Spor

Bozüyükspor : 0-0 : Bandırmaspor

Bandırmaspor : 1-1 : Tepecikspor

Henüz alışamadım oyun dinamiklerine, maç motoruna. Çok ilginç, akla mantığa sığmayan şeyler oluyor Top, top değil sanki balon, anlamsız yere hızlanıp yavaşlıyor (BUGSAŞ'dan yediğimiz golü rakip kaleci attı, kendi ceza sahası önünden kullandığı uzun serbest vuruşta top havada gittikçe hız kazandı, yere çarptıktan sonra daha da bir uçtu, Yavuz'un üzerinden ağlarla buluştu ). Farklı konularda dile getirilen direkten dönen şut sayısının fazlalığını da gözle görmüş oldum

Oyun üstünlüğünü rakiplere kabul ettirmekte de zorlanıyorum şu an. Pozisyon bulmada sıkıntı yok ancak bitirici vuruşlar gelmiyor, skor gelmeyince oyun kontrolünü de sağlayamıyoruz. Ayrıca çok kart görüyoruz, buna da bir çözüm bulmak gerekecek.

beraberlikte çok oluyo. ben 6-7 kez berabere kaldım. hemde 2-2

başarılar dilerim, takipteyim.

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Henüz yenilmemiş olman iyi bence, takım birbirine alıştıkça galibiyet sayısı artar diye düşünüyorum

öncelikle başarılar dilerim ve inşallah uzun soluklu bir kariyer olur.Tavsiyem ise kaleye biraz yaşlı ama metin aktaş'ı önerebilirim ben karagümrüğe almıştım ilk 2 sezon iyi iş çıkardı.Zaten bonserviside elinde.

sakary Ali Misafir

İyi başlangıç.2. lig için 3 maçta 4-5 puan ideal olabilir.

Başarılar.

Yorumlarınız için teşekkürler. Patch sonrası oynamaya devam Bakalım ne kadar oynanışa etki edecek.

Bandırmaspor : 4-1 : Sakaryaspor

Tarsus İ.Y. : 2-0 : Bandırmaspor

Çankırıspor : 0-4 : Bandırmaspor

Yeni gelen patchte her ne kadar maç motoru ile ilgili düzenleme yok dense de beni rahatsız eden bazı aksaklıkları azalmış gördüm. Ya da artık gözüm alışmaya başladı bilemiyorum, belkide 3d yerine 2d de maçları izlemeye başlamamın da etkisi olabilir .

Her neyse, istediğimiz sonuçları almaya başladık. Takımın taktiğe ve birbirine olan uyumu gün geçtikçe artıyor, özellikle öne geçtikten sonra büyük üstünlük kuruyoruz rakiplerimize karşı. Ayrıca dikkatimi çeken bir başka konu maç öncesi hazırlığın aşırı etkili oluşu. 4'er gol attığımız Sakaryaspor ve Çankırıspor karşılaşmaları öncesi hücum antrenmanı yapmıştık, 2-0 kaybedilen Tarsus maçı öncesi savunma antrenmanı. Coşkun ustanın tavsiyesini dinleyip keşke o maçta da hücum antrenmanı yapsaymışız

3 haftayı daha geride bıraktık, hemen sonuçlarını paylaşalım sizlerle. Arada bir de crash dump aldım, neyse ki Çankırı maçı sonrası otosave olmuş, fazla geri gitmeye gerek kalmadan kurtardık oyunu

Bandırmaspor : 0-1 : Güngörenspor

Bandırmaspor : 2-1 : Giresunspor

Sarıyer : 1-2 : Bandırmaspor

Fena performans göstermiyoruz, puanlar birbirine çok yakın. Her hafta sıralamada hareketlilik üst seviyede ) Bir hafta 11.yiz, bir hafta 4. İnşallah istikrar sağlayıp biraz rahat nefes alırız.
    Güngören mağlubiyeti tamamen benim hatam. Galibiyet için körü körüne hücum yaptığımız dakikalarda kontrataktan yediğimiz golle mağlup olduk, aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz derler ya... o hesap
    Last edited by Deus Dominus : 09.Kasım.2012 at 04:29

Türkiye Kupası 2. Tur
    Bandırmaspor : 0-3 : K.Maraşspor

Pek iç açıcı bir dönem geçirmiyoruz sonuçlara bakıldığında. Önce fazla önem vermediğimiz Türkiye Kupası'ndan kötü bir sonuçla elendik, ardından grubumuzda oynadığımız iki müsabakada bariz oyun üstünlüğüne rağmen skor üretemedik. Oyundan memnun olsam da sonuç için farklı şeyler denemek gerekecek gibi görünüyor, çünkü genelde her takım önce savunma güvenilğini düşünüyor. Hedeflediğimiz puanlar için oyun anlayışımızdan feragat edebiliriz ilerleyen günlerde.

edit: Crush Dump!!! 2 maç geriye gidiyoruz bilginize
    Last edited by Deus Dominus : 13.Kasım.2012 at 23:19

Koray Kurt'un müthiş performansı sayesinde (son 3 maç 8 gol!) puanlar elde ettik, gol bulma sıkıntımızı şu an için aşmış görünüyoruz ancak savunma zaafları baş göstermeye başladı, özellikle duran toplar oldukça tehlikeli oluyor kalemizde.

Son 3 karşılaşmada sezon genelinden ayrı olarak oyunumuzda bir düşüş olsa da savunma anlamında daha derli toplu görüntü çizdiğimizi söyleyebilirim. Sezonun yarısını geride kapatırken lider Sarıyer'in Nazilli deplasmanında 3 puanı bırakmasıyla liderlik koltuğuna da kurulduk İnşallah bir daha hiç bırakmayız.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Maçlar çok iyi bu sene favorisin.

Nesil
    2006
    Yer
    bursa

Güzel Bandırma Süper Lig'e yakışır.

Teşekkür ederim yorumlarınız için arkadaşlar. Aralık ayı içerisinde tek maçımız kalmıştı, sonrasında ara transfer dönemi ile birlikte 1 aylık bir araya girdik. Fırsattan istifade bu dönemi daha verimli geçirmek adına kısa bir kamp ayarladık diyebilirim. 4 hazırlık karşılaşmasıyla hem formumuzu korumak, hemde fırsat bulamayan oyuncularımıza maç kondüsyonu kazandırmak ilk amacımdı. Ayrıca fizik-kondisyon konusunda yoğun bir antrenman programı uyguladık.

Takım uyumu ve formumuz gün geçtikçe daha da iyi seviyeye geliyor. Son maçta talihsizlikler yaşayıp 3 puanı kaptırsak da memnunum genel performanstan. Aynı özen ve istekle çalışmaya devam edeceğiz ve hedefimiz PTT 1. Lig'e ulaşacağız inşallah.

Bu arada transferin son günü başkanımız listemde bulunan oyunculardan Tarık Çamdal'ı sezon sonuna kadar kiraladı. Oyuncularımızdan Celal Aras da kulüpten ayrılmak isteğini dile getirdi, Dardanelspor'a 16bin TL karşılığı transferine izin verdik.

22 maçlık periyodu geride bırakırken liderliğimizi de koruyoruz. İstikrarsız sonuçlar alsak da lig gerçekten çekişmeli gidiyor, birbirine denk takımların mücadelesi son haftalara kadar sürecek gibi.

3 maçlık galibiyet serisi son haftalara girerken oldukça rahatlattı bizi. İkinci Tepecikspor'la puan farkı bir anda 7'ye yükseldi. Sinan Yitmez'in gün geçtikçe yükselen formu ve Ahmet Kuru ile uyumu en önemli faktör bu galibiyetlerde. Ayrıca sakatlıktan dönen tecrübeli kalecimiz Kılıçarslan'da maç ve uyum eksiklerine rağmen son derece iyi işler çıkardı, sonuçların gelmesinde büyük katkı sağladı.

Pendikspor deplasmanında hesapta olmayan bir mağlubiyet alsak da (rotasyon ters tepti, kale ve hücumu bozmamak lazımmış )liderliğimiz sürüyor. Hatta kalan 3 lig maçından birini kazanmamız grubu lider tamamlamamıza yetecek. Puan durumunda da göreceksiniz, takımımızı geçme olasılığı olan tek takım Nazilli Bld.

Adım adım şampiyonluğa gidiyoruz! Bekle bizi PTT 1. Lig!

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

En son Balıkesirspor deplasmanına gittim ondan sonra bir Bandırmaspor sempatisi oldu bende o gün bu gündür takip ediyorum
    malatyAdana!

Quote Originally Posted by Papi44 View Post
    En son Balıkesirspor deplasmanına gittim ondan sonra bir Bandırmaspor sempatisi oldu bende o gün bu gündür takip ediyorum
    Aramıza hoş geldin diyeyim o zaman

K.Maraş maçında alınan mağlubiyet sonrası biraz tedirgin oldum, olmadım dersem yalan olur ancak Nazilli maçının sonucunu öğrendiğimizde hüzün yerini büyük bir sevince bıraktı
    Kalan tek rakibimizin deplasmanda puan kaybı yaşaması Bandırmaspor'un grup birinciliğini garantilemesi anlamına geliyordu. Zorlu sezonu geride bırakırken bir çok güzel anı hafızalarımıza kazındı, iki sezondur kapısından döndüğümüz PTT 1. Lige adımımızı atmanın verdiği mutluluk ve gurur müthiş bir şey

Geride kalan bu harika sezonda şüphesiz en büyük katkı tecrübeli forvetimiz Ahmet Kuru'dan geldi. 24 gollük performansıyla (+1 kupa maçında attı) normal dönemi gol kralı olarak kapatmayı başardı. Koray Kurt ve Sinan Yitmez de görev verdiğim zaman ellerinden geleni yaptılar, hücumda oldukça rahatlattılar takımımızı. Orta sahada asıl mevkisi ön libero olmasına rağmen Ercan Göç'ün asist-gol katkısı takdire şayan. Solda Metin Tuğlu, sağda Tarık Çamdal nerede görev verirsem vereyim (yeri geldi bek oldular, yeri geldi gizli forvet) üst seviye oyun sergilediler. Kısacası takım halinde ligi zirvede bitirmek için her şeyi en iyi şekilde yapmaya çalıştık ve meyvesini topladık.
    Başkanımızın isteği üzerine sözleşmem tazelendi, iki yıl daha buradayım. İnşallah nasip olursa çoook daha uzun bir süre Bandırmaspor'a hizmet etmek istiyorum
    Last edited by Deus Dominus : 18.Kasım.2012 at 22:01

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Serbest oyunculara yönel kardeşim ilk sezon play-off'a katılmaya bak Malatya ne durumda hocam
    malatyAdana!

Sayfa 1 / 12 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri