Merhaba arkadaşlar... İlk ve uzun soluklu olmasını umduğum kariyere Galatasaray SK. ile başladım. Öncelikle hazırlık maçlarımı ve personelleri (kovup yenilerini alma) ayarladıktan sonra takımda kim kalsın/kim gitsin durumunu değerlendirdim. Sonuç olarak :

- baros
- elmander
- gökhan zan
- riera
- ceyhun 'un gitmesine karar verdim. Ceyhun iyi şartlarda kiralık olarak gönderildi. Baros ve Riera bonservissiz olarak takımdan uzaklaştırıldıktan sonra 4 milyon euro karşılığında Elmander de sarı kırmızılı formaya veda eden isim oldu.

Mevcut kadromdan son derece memnunken, lig kupası ve şampiyonlar ligi de göz önünde bulundurulduğunda kadroyu genişletmek istedim:

- sercan sararer 5.5M
- yigit incedemir 5M
- Kozak (Lazio'dan kiralık)

kadroma dahil oldu...

Bulgaristan'da iki maçlık hazırlık turu yapıp ilk maçı 3-0 kaybettikten sonra ikinci maçımı 3-1 kazandım ve taktik yavaş yavaş kafamda şekillenmeye başladı. Fenerbahçe ile süper kupa mücadelesi olduğunu öğrenince, gövde gösterisi yapma amaçlı TT Arena'da Chelsea ile bir hazırlık maçı yaptım ve Sabri'nin kadroda olmasının verdiği cenabetlikle maçı 4-1 kaybettim.

Fenerbahçe karşısına ideal 11'im ve mevcut taktiğimi defansif yaparak çıktım. Maç tam bir taktik savaşı oldu. Sonuç : Kupa GALATASARAY'ın !!! 2-1 kazandım ve lige moralli bir başlangıç yaptım.

Şampiyonlar liginde pek de fena olmayan bir gruba denk geldim. Hedef tabiki 2.likti

-Bayern münih
-Sporting Lisbon
-Galatasaray
-Dinamo Zagreb

Ligde 4 maç üst üste kazandıktan sonra Antalyaspor'a deplasmanda 1-0 kaybettim. Bu bir mesaj gibiydi... Daha sonra toparlandım. İlk maçımsa bir şampiyonlar ligi maçıydı. Zagreb'i 5'ledim...

Ligi dolu dizgin götürürken Bayern münih maçı belki de bazı şeyler için milat olacaktı:

şampiyonlar liginde bir üst tura katılmaya hak kazandım. Ligde zirvede Gençlerbirliği ile çekişmekteyim. Türkiye kupasında rüzgar gibi esiyorum.

Devre arası olur :

- Cris ve Gökhan Zan takımdan gönderilir. Kozak'ın kira sözleşmesi feshedilip Yerlerine
+ Adriano (yıldız olan:P ) beleşe, Alan ( Salzburg) 2,5M, Sinan bolat 1,5M ve Tunay 2,8M'a transfer edilir.

... Şampiyonlar liginde rakip Schalke ve ilk maç deplasmanda... 2-2 beraberlikle ayrıldıktan sonra TT Arena'da Melo'nun takımı 10 kişi bırakmasıyla 0-0 biten maç sonunda Adımı bir üst tura yazdırdım. devamı çok yakında...