1 ile 20 arası toplam 20 sonuç

Konu: Karşı Takım Analizi | Maç Antremanı | Rakip Takım Talimatı [ REHBER ] [ S.TEKİN ]

Default Karşı Takım Analizi | Maç Antremanı | Rakip Takım Talimatı [ REHBER ] [ S.TEKİN ]

Merhaba arkadaşlar,

Son Günlerde birçok kişinin zorluk çektiği bir konuya değinmek istiyorum. Karşı Takımın kalemize sürekli atak yapması ve biz atak yapınca karşı takımın kapanması olayı çoğu kişide sorun haline geldi.Artık sadece taktik bir takımın tüm sezon işine yaramıyor. Sürekli takımlara göre taktik uygulamalısınız. Ayrıca Rakip Takım talimatlarına özen Göstermelisiniz. Bu rehberde bunuda bulabileceksiniz.

KARŞI TAKIM ANALİZİ

Öncelikle maç yapacağımız takımı iyi analiz etmek gerekmektedir. Çünkü Gözlemcileriniz sizin işinize sadece oyuncu bulmakla yaramayacaklardır. Eğer gözlemcileriniz iyi ise ve Türkiye Futbolunu iyi biliyorsa ozaman işte %99'a yakın doğru analiz yapabilirler.

Bunun için Maç başlamadan ortalama 3-5 Gün önce gözlemcileriniz Sizlere bir rapor sunarlar karşı takımla ilgili.

RAPOR

Buradaki Önemli nokta raporda yazılı olanlar değil Takım Raporunu bize sunmasıdır.

Burada gösterilen Karşı Takımın Kullandığı Taktiklerdir. Bu taktikler ile teker teker tıklayarak kaç gol atmış kaç gol yemiş bütün detayları gösteriyor. Ama bizim için önemli olan burası değil. Diğer resimdeki bilgiler bizim daha çok işimize yarayacaktır.

Burada gösterilen ise karşı takım hangi taktikle kaç dakikada bir gol yemesidir. Önemli olan noktada burasıdır. Çünkü takımların hata yaptığı taktikleri burada görürüz ve ona göre taktik dizilimimizi değiştirebiliriz.

Maç Antremanı

Önemli olan bir noktada Bazen Bize Gelen Maç Öncesi Antreman Hazırlığının nasıl yapmamız gerektiğini gösteren Mesajlardır. Bu mesajları dikkate alarak büyük takımlara karşı Savunma Yerleşimini İyi yapmalıyız. Küçük veya Eşdeğer takımlara karşı Hücum yerleşimini yapmalıyız. Eğer çok duran toplardan gol yiyen bir takımsak Savunma Duran topları üzerine yoğunlaşmalıyız. veya duran toplardan çok gol bulamıyorsak Hücum duran topları üzerinde yoğunlaşmamız gerekmektedir.

Rakip Takım Talimatı

Burada ise bize karşı takımın maça çıkmadan önce hangi taktiği kullandığı bize rakip takım oyuncularına uygulayacağımız talimatlar hakkında bilgi verecektir. Özellike karşı takım kanatlara yoğunlaşmış bir taktik ile çıkıyorsa oyun kurucularını ve kanatlarını Var olan 4 talimatıda uygulamamız gerekmektedir. Buda onlar açısında oyunu kitlenmesine sebep olacak ve böylece Biz geniş boşluklar bularak gol atmaya çalışacağız.

Sao Paulo ile aramdaki Dünya Şampiyonlar Kupası Final maçı Sonucu

NOT: Bu şekilde Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu , Avrupa Süper Kupa Şampiyonluğu , Dünya Şampiyonlar Kupası Şampiyonluğu Yaşadım Fenerbahçe ile. Yendiğim takımlar Barcelona, Milan , Juventus, M.City .. Daha aklıma gelen bunlar . Okuduğunuz İçin teşekkürler.

Hazırlayan ve Sunan : Süleyman Tekin
    Not : hiç bir şekilde İzinsiz başka sitelerde Yayınlanamaz.
    Last edited by sentugo : 07.Kasım.2012 at 02:13

Eline sağlık güzel olmuş. Yalnız 3 günde nasıl bu kadar ilerledin, kıskandım doğrusu.

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Eline sağlık güzel olmuş. Yalnız 3 günde nasıl bu kadar ilerledin, kıskandım doğrusu.
    3 Günde nasıl ilerledin derken? Oyundamı?

Quote Originally Posted by WebProgramming View Post
    3 Günde nasıl ilerledin derken? Oyundamı?
    Evet. O kadar başarıyı 1 sezonda yapmış olamazsın heralde

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Evet. O kadar başarıyı 1 sezonda yapmış olamazsın heralde
    İlk sezonda yaptım herhangi bir şey kullanılmadı sadece anlattığım şekilde yendim takımları. İlk transferlerim luis ibanez ve Alex oldu. Başarı geldi.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Çok güzel ve yararlı bir rehber. Ellerine sağlık. Paylaşımlara devam...
    Sentugo.

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Çok güzel ve yararlı bir rehber. Ellerine sağlık. Paylaşımlara devam...
    Eyw. Sağolun.

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

eline sağlık bu rehber işime yarayacak gibi hissediyorum ( Geçmiş sezonu fixtür halinde yayınlayabilir misin? )

Quote Originally Posted by Namzet View Post
    eline sağlık bu rehber işime yarayacak gibi hissediyorum ( Geçmiş sezonu fixtür halinde yayınlayabilir misin? )
    Önemli değil kardeşim nedemek Buyur Fikstürler 2012-2013 2013-2014

2012-2013

2013-2014

Bu sezonda ise şampiyon olarak bitirdim.
    Last edited by WebProgramming : 07.Kasım.2012 at 01:18

Nesil
    2005

Quote Originally Posted by WebProgramming View Post
    Rakip Takım Talimatı

Burada ise bize karşı takımın maça çıkmadan önce hangi taktiği kullandığı bize rakip takım oyuncularına uygulayacağımız talimatlar hakkında bilgi verecektir. Özellike karşı takım kanatlara yoğunlaşmış bir taktik ile çıkıyorsa oyun kurucularını ve kanatlarını Var olan 4 talimatıda uygulamamız gerekmektedir. Buda onlar açısında oyunu kitlenmesine sebep olacak ve böylece Biz geniş boşluklar bularak gol atmaya çalışacağız.

Ben bu kısmı anlayamadım. Nereden görebiliyoruz bu talimatları.

teşekkürler bilgilendirme için çok işime yarayacak

Rakip takım raporlarında sakat ve cezalı oyuncular vardı, bu seride göremedim ya da atladım mı bilmiyorum. Rehber için teşekkürler.

Quote Originally Posted by narakan1969 View Post
    Ben bu kısmı anlayamadım. Nereden görebiliyoruz bu talimatları.
    bu kısmı maça başlarken rakip takım talimatları var oradan ayarlayabiliyorsunuz.

Benim bir sorum olacak her maç öncesi rakip takımın taktiğine göre taktik değiştirmek bizim oyun anlayışımızı bozmaz mı yani mesela rakip galatasaray 4-3-3 sistemine karşi gol yiyor ondan sonraki maçımız sivassporla sivasspor 3-5-2 ye karşı gol yiyor sizce değiştirmeli miyim yoksa önemli maç diye ayırıp o maçlara ilgi mi göstermeliyim ?

Bir de kullanılan taktiklerle taktiklere yönelik kısmını açıklar mısınız ? Birinde mesela bucaspor son 4 maçında 4 farklı taktik kullandı yazıyor diğerinde ise son 4 maçında 4 farklı taktik kullandı yazıyor çeviri hatası mı ?

Ordaki toplam o güne akdar kullandığı taktiği yazmaktadır. Siz En çok kullanıldığı taktiği seçip ona göre taktik hazırlamanız gerekmektedir.

İnce detaylarda başarı yatıyor..

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

genelde rakipler bana gore taktik degistirdiginden gozlemci raporu o acidan pek bir isime yaramiyor. hangi taktige karsi puan kaybettiysem rakip tum sezon 442 de oynasa bana karsi benim basarisiz oldugum mactaki rakip takimin taktigiyle cikiyor. ben de mac icinde cozum yaratmak durumunda kaliyorum daha cok.

bu raporlama sanki daha cok PC icin uretilmis gibi

bunun disinda mac hazirliklarini asistana birakiyorum, rakip takimi inceledikten sonra zaten gereken antremani acikliyor. size de tavsiye ederim. eskisine gore bu sistem daha dinamik yapilmis. onceden asistana birakinca butun sezon duran top calistirirdi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by TeNaciOUS MidFieLdeR View Post
    bunun disinda mac hazirliklarini asistana birakiyorum, rakip takimi inceledikten sonra zaten gereken antremani acikliyor. size de tavsiye ederim. eskisine gore bu sistem daha dinamik yapilmis. onceden asistana birakinca butun sezon duran top calistirirdi
    Ancak sadece Taktiksel Bilgi Birikimi yüksek olana güvenmek lazım.

Şu konudaki fikrimi de söyleyeyim. Artık iyi bir takım olduysanız, daha az gol yemek veya atmak için duran top antrenmanlarına önem vermenizi tavsiye ederim.
    Sentugo.

Mesaj Yetkileri