1 ile 16 arası toplam 16 sonuç

Konu: FM 2013 Online Oyun Rehberi

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Default FM 2013 Online Oyun Rehberi

Arkadaşlar bu rehberde sizlere aslında çoğunuzun bildiği bir olayı anlatacağım. Online Oyun Nasıl oynanır ?

Ekrana gelen seçeneklerden istediğiniz bir tanesini seçebilirsiniz. Biz burada Online Turnuvalar'da da kullanacak olduğumuz seçimi aktaracağız.

Yeni Çevirim İçi Oyun'u seçip devam diyoruz.

Buradaki ekranda oyunumuza İsim ve Şifre girip ekrandaki diğer ayarları yapıp yapmamak sizin tercihinize kalmıştır.

Bu ekranda ise oynayacağımız ülkeleri seçiyoruz, ardından da istediğimiz ligleri vs seçebiliriz.

Menajerimizi oluşturup oyuna başladığımız zaman sağ üstte bulunan FM'ye tıklayıp Tercihler sekmesine giriyoruz.

Tercihlere tıkladığımızda bu ekran karşımıza gelecek, sağ üstten Çevirim İçi Tercihler'e tıklayıp sol üstten Arkadaşlarının Oyuna Katılmalarına İzin Ver seçeneğini işaretleyip tekrar oyun adı ve şifreyi kontrol edip sağ alttan Değişiklikleri Onayla'ya tıklıyoruz.

Bu aşamada Online Oyun'u kurmuş oluyoruz artık arkadaşlarımız oyuna katılabilirler.

Peki ya arkadaşımızın Online Oyun'una nasıl bağlanacağız ? İşte şimdi de onu anlatacağım.

Oyun açıldığında Çevirim İçi Oyuna Katıl 'ı seçiyoruz.

Yeni Ekranımız aradığımız arkadaşımızın oyununu bulma ekranıdır. Ekrandaki değişkenleri istediğimiz ve aradığımız şekilde ayarlayarak Ara butonuna tıklıyoruz.

Arkadaşımızı bulup oyununu seçiyoruz ve sağ alttan Oyuna Katıl butonuna tıklıyoruz. Eğer oyun şifreli ise arkadaşımızın oyun için koyduğu şifreyi girip devam ediyoruz.

Artık arkadaşımızın oyununa katılmış bulunuyoruz ve sol üst bölümden Yeni Menajer Ekle diyerek oyuna seçtiğimiz takımla katılıyoruz.

İyi oyunlar diliyorum herkese...

---------------------------

Not: “Turksportal” adını geçirmek üzere bu yazıyı istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Sorularınızı ve görüşlerinizi lütfen belirtiniz.

LaigLeNoiR
    Last edited by sentugo : 06.Kasım.2012 at 14:14

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yine harika ve akılda soru bırakmayacak bir rehber olmuş, çok teşekkürler!

ara tuşuna basınca aramıyor maalesef

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Güzel Rehber Ellerine Sağlık. Bir şey de ben eklemek istiyorum.

Steam'a sağ tıklayıp Ayarlar'a tıklayın, Açılan bölümde üst sekmelerden "İndirmeler + Cloud" yazan yere tıklayın. İndirme Bölgesi yazan yeri "Turkey" olarak seçin ve tamam deyin. Bu işlemi yaparken oyununuz kapalı olsun (ki) Steam reset atacaktır. Bu işlemi yapmanın yararı ise Çevrimiçi bölümde arama yaparken bizlere en yakın sunucuların kolayca bulunmasını sağlamasıdır.

İyi Oyunlar.
    Last edited by ReaList : 10.Kasım.2012 at 15:31
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Biz arkadaşımla ortak hesap kullanıyoruz steamden. Aramızda ortak kariyer yapamıyoruz internet ve steam bağlantısı istiyor. Ama ikimiz de aynı anda bağlanamıyoruz bu yüzden. Ortak kariyer yapmamız için ayrı ayrı steam hesapları falan mı almamız gerekiyor? Başka şekilde oynamamız mümkün değil mi yahu?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Yanılmıyorsam ikinizinde farklı keylere sahip FM 13'ü elinizde bulundurmanız gerek.
    ...

İlk online tecrübemi yaşayacağım bilgi noksanlığı çok. Online oyun nasıl oluyor? Mesela bir oyuna başladık ama işim oldu 3-4 gün bağlanamadım, takımın durumu ne oluyor? Son taktikle sistem otomatik mi oynatıyor?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by fthz View Post
    İlk online tecrübemi yaşayacağım bilgi noksanlığı çok. Online oyun nasıl oluyor? Mesela bir oyuna başladık ama işim oldu 3-4 gün bağlanamadım, takımın durumu ne oluyor? Son taktikle sistem otomatik mi oynatıyor?
    Online FM denilen şey bir zamanlar benim de oynadığım footballmanagerlive'dan farklı. Burada sadece senin veya bir arkadaşının kurduğu bir oyuna dahil olma durumu var yani gerçek veya yapay zamanla ilerleyen bir durum yok. Sadece karşılıklı oynama, oyun kapandığı zaman oyuna devam eden kimse yoksa (veya kurucu kapatırsa) her şey kapanır : )

1. ve 4. mesajdaki düzenlemeleri yapman durumunda bir başka arkadaşının kurmuş olduğu oyuna dahil olabilir veya sen bir arkadaşının kurmuş olduğu oyuna dahil olabilirsin.
    ...

Default online oynamak

arkadaşlar "rehber" deki gibi yapıyoruz herşeyi fakat oyuna katılamıyorum...arkadaşım ismimi görüyor fakat manager ekle butonu aktif değil ayrıca başkalarının kurduğu oyuna rahatlıkla girebiliyoruz.!!! hiç bir yerde yardım yok biri detaylı bir şekilde anlatabilirmi artık! orjinal orjinal diye kafamızı ütülediniz ama aldığıma pişman oldum..adminler bi el atın artık şuna

arkadaşlar steamde online olmama,internete de bağlı olmama rağmen katıl deyince internete bağlı olmasınız ya da steam de online oalrak bulunmalısınız diyor??

Arkadaş ile online oyuna başladık. Aynı evde ( ağ ) kullandığımızda sorunsuz oynuyoruz. Farkı yerlerden oynadığımızda coğunlukla sorun çıkıyor. 1-2 kere farklı yerlerden internet üzerinden oynayabildik ama şuan sorun ile karşılaşıyoruz. oyuna join dediğinde o ekranda kalıyor ve ilerlemiyor. Server olan kişi oyuna giriş yaptığını görüyor fakat takımı kontrol et ekranı bağlanmaya çalışanda gelmiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi .

Şimdiden teşekkür ederim.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by macapapaz View Post
    Arkadaş ile online oyuna başladık. Aynı evde ( ağ ) kullandığımızda sorunsuz oynuyoruz. Farkı yerlerden oynadığımızda coğunlukla sorun çıkıyor. 1-2 kere farklı yerlerden internet üzerinden oynayabildik ama şuan sorun ile karşılaşıyoruz. oyuna join dediğinde o ekranda kalıyor ve ilerlemiyor. Server olan kişi oyuna giriş yaptığını görüyor fakat takımı kontrol et ekranı bağlanmaya çalışanda gelmiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi .

Şimdiden teşekkür ederim.
    bende de aynı hata vardı hamachiyi pcden tamamen kaldırıp tekrar denedik ve sorun çözüldü.yabancı bir sitede görmüştüm.eğer hamachi ile deniyorsan kaldırıp tekrar dene sorun cozulecektir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Online FM denilen şey bir zamanlar benim de oynadığım footballmanagerlive'dan farklı. Burada sadece senin veya bir arkadaşının kurduğu bir oyuna dahil olma durumu var yani gerçek veya yapay zamanla ilerleyen bir durum yok. Sadece karşılıklı oynama, oyun kapandığı zaman oyuna devam eden kimse yoksa (veya kurucu kapatırsa) her şey kapanır : )

1. ve 4. mesajdaki düzenlemeleri yapman durumunda bir başka arkadaşının kurmuş olduğu oyuna dahil olabilir veya sen bir arkadaşının kurmuş olduğu oyuna dahil olabilirsin.
    Arkadaşın sorduğu soruyu ben de soracaktım,cevabınızı gördüm fakat tam olarak kafamdaki soru işaretleri gitmedi.Atıyorum bir turnuvaya dahil oldum;oyunu açtım transfer yapabilecek miyim,yapabiliyorsam neye göre yapabiliyor olacağım,süresi mi olacak,maç gününü nasıl belirleyeceğiz karşıdaki kişiyle vs.

Kafamdaki bu sorulara net olarak cevap verebilecek bir babayiğit varsa buyursun

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Quote Originally Posted by aleekhan View Post
    Arkadaşın sorduğu soruyu ben de soracaktım,cevabınızı gördüm fakat tam olarak kafamdaki soru işaretleri gitmedi.Atıyorum bir turnuvaya dahil oldum;oyunu açtım transfer yapabilecek miyim,yapabiliyorsam neye göre yapabiliyor olacağım,süresi mi olacak,maç gününü nasıl belirleyeceğiz karşıdaki kişiyle vs.

Kafamdaki bu sorulara net olarak cevap verebilecek bir babayiğit varsa buyursun
    Burada turnuvadan kastın eğer forumlarımızda düzenlenen turnuvalar ise yanıt vereyim.

1- Bir taraf normal bir şekilde Çevirimiçi oyun kurar ve diğer taraf da o oyuna bağlanır. Daha sonra 2 takım arasında hazırlık maçı teklif edilir ve her oynanan hazırlık maçı 1 maç yerine geçer. Bu şekilde takımlar birbirleriyle maç yaparak turnuvayı sürdürürler.

2- Turnuva kuralları gereği herhangi bir transfer yapmak yasaktır.

Turnuva ile detaylı bilgi ve kurallar burada.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=101515

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

@LaigLeNoiR

Hocam bilgilendirme için teşekkür ederim.Yıllardır oynuyorum,hiç online oynama hevesim olmadı ama bu sefer bir deneyeyim bakalım.Tam anlamıyla öğrenmek lazım.Ara transfer yamasıyla birlikte online bir deneme yapayım hem bu yamayla oyun toparlar diye ümit ediyor,beklemeye geçiyorum.

Tekrar teşekkür ederim.

Çevrim içi oyuna katıl diyorum Football Manager'i çevrimiçi oyanayabilek için ağ bağlantısı gerekir.Lütfen internete olduğundan ve Steam'de çevrimiçi olduğundan sonra devam et diyor.Şuan Steam'dan giriyorum oyuna ve çevrimiçiyim ama hala oo uyarıyı veriyor ne yapabilirim acaba şimdiden teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

Mesaj Yetkileri