1 ile 6 arası toplam 6 sonuç

Konu: Swansea City - Bir Yerler

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Default Swansea City - Bir Yerler

Öncelikle merhabalar 2012'deki kariyerimin 2013'ün çıkmasıyla yarıda kaldığı için üzülmedim diyemem.Yine klasik başlangıcımızı yapıp güzel güzel ilerlerken her seneki gibi ilgiler anında 2013'e döndü tabi normal olanı da bu olsa gerek.

Biraz Swansea hakkında bilgi vereyim sizlere...

Swansea,Premier ligin ilk Galler takımıdır.Takımın sahipleri ise takım iflas eşindeyken takımı 50 bin paund'a satın alan iki taraftar.Evet,yanlış duymadınız iki taraftar.Birisi Galli,diğeri Hollandalı.Bu ikili John Van Zweden ve David Morgan.Asıl ilginç olan bu ikilinin tanışması.

34 yıl önce John'un babası Fulham-Swansea City maçına götürürür ve orada kanı ısınır Swansea takımına. Hollanda'da John van Zweden ingilizcesinin çok iyi olmaması nedeniyle lisede bir uyarı alıyor. Zweden özel öğretmen tutup zayıf ingilizcesini geliştirmek yerine ingilizce yazışabileceği mektup arkadaşı aramaya karar veriyor, her şey bu şekilde başlıyor.

Nerede bunu arıyor?

O dönem dördüncü ligde oynayan Swansea City'nin stadyumda çıkarılan gazetesine ilan vererek. Nedeni ise basit. Böyle tanınmamış bir kulup ile bağlantı kurmak isteyeceklere daha fazla önem verileceğini düşünüyor.

O dönem 14 yaşında olan Galler'de yaşayan David Morgan ise stadyumda elindeki gazetede duran ilana bakıyor:

" Pen Pal Wanted" (mektup arkadaşı aranıyor)

Bu ilanı cüzdanına koyup akşama da mektubu döşüyor Hollandalı'ya. Diyor ki sadece bu insanoğlunun kim olduğunu öğrenmek için dahi bu mektubu yazmalıydım. Yani hangi insan dördüncü sınıf bir takımın stadyumlarda dağıtılan gazetesinde kendisine mektup arkadaşı arar ki? üstelik Hollanda'da yaşıyor..

Başlıyor böyle arkadaşlık. Hollandalı'yı tam anlamıyla bir Swanswa City taraftarı yapıyor, ona her hafta kulüple ilgili bir şeyler yolluyor. Eh artık kıvama gelen Hollandalı arkadaşımız ölüp gitmeden şu kulubün bir maçını canlı canlı izleyeyeim diyerek Galler'e yolculuğa da çıkıyor. Asıl aşk burada başlıyor, "ben buraya ait olmalıydım" diye de hayıflanıyor.

Artık 50 yaşında John Van Zweden ve hala daha Den Haag'da oturur ve her hafta sonu Galler'e yolculuk yapmaya, en iyi arkadaşı David Morgan'a uğramaya devam eder. Lakin artık onlar taraftar değil kulubün sahibi zira 2002 yılında batmış olan Swansea City'i satın almışlar. Başta da söylediğimiz gibi yaklaşık 60 milyon paund olan bu kulubü bir Arap Şeyhi satın almak isterse onlara vereceği cevap şimdiden hazırmış:

"**** you very much"

Neden? Çünkü bu kulübün sahibi taraftarlarıdır. Kulüp iflas ettiğinde David Morgan önderliğinde bir kaç taraftar bir araya gelip kulubü almak istiyorlar ama son anda birisi çark edince David kulübe bağlı mektup arkadaşını arıyor gerekli olan 50 bin paundu bulmak için. O mektup arkadaşı ise karısına bile danışmadan bankaya gidip parayı çekip arkadaşına ulaştırıyor, 2002 senesinde.

Neden? Çünkü bu kulübün sahibi taraftarlarıdır. Kulüp iflas ettiğinde David Morgan önderliğinde bir kaç taraftar bir araya gelip kulubü almak istiyorlar ama son anda birisi çark edince David kulübe bağlı mektup arkadaşını arıyor gerekli olan 50 bin paundu bulmak için. O mektup arkadaşı ise karısına bile danışmadan bankaya gidip parayı çekip arkadaşına ulaştırıyor, 2002 senesinde.

2003'de Lig One'a çıkışını kutluyor Hollandalı..

Dünyada sahibinin madden ve manen kulübün taraftarları olan belki de tek kulüp Swansea City.. ve her şey bir gazete ilanındaki mektup arkadaşlığı ile başladı.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Kariyeriniz onaylanmıştır , başarılar dilerim.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2012
    Yer
    Trabzon

Paylaştığın bilgiler için teşekkür ederim, isminin telaffuzunun güzelliğinden mi bilmiyorum lakin sempatim var bu takıma karşı,zevkle takip edeceğim,başarılar.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

başarılar. bu hikayeyi daha önce bir yerden duymuştum. insana ilham verdiği yadsınamaz. umarım sende yerel oyuncular ve alt yapıdan gelen oyuncularla birlikte bize güzel bir kariyer izletirsin. takipteyim. ayrıca madem bu kadar taraftar odaklı bir takım, bende bu kulübün bir taraftarı olarak senden pahalı transfer istemiyorum. görelim bakalım

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    Kariyeriniz onaylanmıştır , başarılar dilerim.
    Teşekkürler.

Quote Originally Posted by azaptar View Post
    Paylaştığın bilgiler için teşekkür ederim, isminin telaffuzunun güzelliğinden mi bilmiyorum lakin sempatim var bu takıma karşı,zevkle takip edeceğim,başarılar.
    Vallaha herşeyi çok hoş bir takım sempati duymamak elde değil teşekkürler

Quote Originally Posted by görkemm View Post
    başarılar. bu hikayeyi daha önce bir yerden duymuştum. insana ilham verdiği yadsınamaz. umarım sende yerel oyuncular ve alt yapıdan gelen oyuncularla birlikte bize güzel bir kariyer izletirsin. takipteyim. ayrıca madem bu kadar taraftar odaklı bir takım, bende bu kulübün bir taraftarı olarak senden pahalı transfer istemiyorum. görelim bakalım
    Evet,çoğu yerde bulunuyor bu hikaye.İnşallah çok para harcamak gibi fazla bir lüksümüz yok zaten teşekkürler

---

Kendi takımım diye söylemiyorum ama çok hoş bir logoya sahibiz

"insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Başarılar Hikayeyi ilk burda okudum Harika..

Mesaj Yetkileri