1 ile 3 arası toplam 3 sonuç

Konu: Ortak Oyun Almak

Default Ortak Oyun Almak

Başlıktada belirttiğim gibi arkadaşımlar ortak alıcaz oyunu.

Şimdi ben İstanbulda arkadaşımda Giresunda.Ben oyunu burdan bi mağazadan kutulu olarak alıcam ve yükliyeceğim.Kendi steam hesabımdan da oyunu aktive edicem ve kendi hesabımı offline yapıcam...

Sorularım burdan sonra arkadaşlar...

1 - Ben cd yi Giresuna gönderme şansım yok,kendi steam hesabımı kapattıktan sonra o benim hesabımla girip oyunu dvd kutusundan çıkan key ile steamde indirebilir mi?

2 - İkimizde aynı anda offline modda oynamak için tek steam hesabından mı oynamamız lazım?

3 - Tek steam hesabını(Aynı kullanıcı adı ve şifresi) offline modda farklı bilgisayarlarda açabiliyormuyuz aynı anda?

4 - Güncellemeleri indirmek için ben online olacağım indiricem sonra kendimi offline yapıcam sonra arkadaşım indirip kuracak ve offline yapsak olur mu ?

5 - Bu işlemi farklı 3. ve 4. pc lerde de uygulayabiliyormuyuz ?

Özet olarak aynı steam hesabından offline olarak aynı anda oynarmıyız ve DVD-Kutulu olarak aldığımız oyunu ben dvd den kurup arkadaşım da sadece key ile dvdsiz steamden kurabiliyormu??

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara Teşekkürler...

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

yardımcı olalım tabi ancak önce açılan konulara baksaydınız aradığınız cevabı bulabilirdiniz

oyunu kendi hesabınıza kaydettikten sonra o oyunu internet bağlantısı olan her yerde steamden indirme imkanınız var, yani dvd olması şart değil.

siz oyunu kurup güncelledikten sonra offline mod'a geçip steam in internet ile bağlantısını kesmiş oluyorsunuz.arkadaşınıza hesap bilgilerinizi vererek sizin adınızla steam'de oturum açmasını sağlarsınız. steamin koruma sistemi farklı ip lerde oturum açıldığını tespit ettiği için "gerçekten siz mi oturum açtınız yoksa birileri hesap bilgilerinizi mi çaldı?" mantığıyla sizin mail adresinize doğrulama kodu gönderir,bu kodu arkadaşınıza ileterek steam'i aktif etmesini sağlarsınız.arkadaşınız oyunu kurar ve güncelleyerek offline moda geçer.

ikiniz aynı anda online olamazsınız,biriniz online olduktan sonra diğeri online olmak istediğinde doğrulama kodu sorar yada hata mesajı verir.birbirinizle haberleşmeden online mod'a geçmemelisiniz.güncelleme yayınlandığında sıra ile online olup güncelleme yapabilirsiniz.bu işlemlerde de yine doğrulama kodu sorabilir.

bu yöntemi evde kardeşimle denedik,her hangi bir sorun olmadan offline modda aynı anda oyunu oynadık.hatta interneti kesip steam i açabilirsiniz,steam internet bağlantısı bulamadığı için offline modda başlayayımmı? diye soracaktır,sıkıntı yaşamazsınız.

bu tür paylaşım forum kurallarına aykırımıdır bilmiyorum,***** vs. sınıfına girmez ama suistimale çok müsait bi sistem

Ya evet hemde çok 10 kişide kurup alabilir 12 taksit yerine 12 kişi alınabilir ahaha..

Forumda çok aradım ama tam olarak istediğim cevaplar yoktu ve senin bu hepsini gayet açıklayıcı olarak cevap vermen çok işime yaradı çok saol teşekkür ederim ilgin için..

Cevalarımı aldım konu kapatılabilir

Mesaj Yetkileri