Sayfa 4 / 8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 220 sonuç

Konu: Taktik ve Antrenman Tartışma Platformu

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Eğer Hücum futbolu oynayacaksak ofsayt taktiği yapmalı mıyız ? Tırsıyorum ofsayt taktiği yapmaya da.

Quote Originally Posted by OrcunFB View Post
    Eğer Hücum futbolu oynayacaksak ofsayt taktiği yapmalı mıyız ? Tırsıyorum ofsayt taktiği yapmaya da.
    Hücum oynayınca ayarlarda otomatik olarak ofsayt taktiği oluyor zaten. Ben öyle oynuyorum bir zararı yok(stoperlerinin hızı en az 14 ise sorun olmaz) defans arkasına atılan toplardan pek gol yediğimi hatırlamıyorum. Aslında olması lazım ama motorda öyle bir olay yok.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

İki stoperimin hızı 13 hızlanmaları da 14, sıkıntı yaşamam o zaman.

İki stoperimin hızı 13 hızlanmaları da 14, sıkıntı yaşamam o zaman.
    14 olsa daha iyi olurmuş hız.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Antremanda artırırız.

Hız ve hızlanmanın dışında konsantrasyon özelliğininde 14 15 civarı olması gerekir

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by abut View Post
    Hız ve hızlanmanın dışında konsantrasyon özelliğininde 14 15 civarı olması gerekir
    Biri 15 ki o müthiş oynuyor uzun yıllar oynar takımda inşallah diğerinin 13. Zaten 13 olan bir kere uzun pası ıskaladı Volkan çıkardı zorla. Onu satıp regen yerleştirmeyi düşünüyorum.

Okoreyi aldığımdan beri sürekli oynattım 10-11 konsantrasyonla harika oynuyor. Şimdi baktım oyun açıldığında 9la başlıyormuş hatta.

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Tabi ki. Eğer defanstaki futbolcuların zihinsel özellikleri yeterli ise iyi bir seçim olur. Tabi hakem hatalarını göz önüne almak gerekli böyle durumlarda.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

4-4-2 oynamak istiyorum. Ama ortasahamın top kapma sorunu olabilir. Salih'in top kapması 9, Jem'in 12. Sizce problem yaşarmıyım ?

4-4-2 oynamak istiyorum. Ama ortasahamın top kapma sorunu olabilir. Salih'in top kapması 9, Jem'in 12. Sizce problem yaşarmıyım ?
    Jem i savaşçı ortasaha savunma veya destek yapıp salihi oyun kurucu destek yaparsan hiç bir sorun yaşamazsın ama tabi üst düzey maçlarda ön liberolu oynarsan olası savunma zaaflarını kapatırsın

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Tamam, teşekkürler.

Nesil
    2006

4-3-3 sistemi oynatmak istiyorum; ama forvet hattı yan yana 3lü olmalı yoksa forvetin bir gerisinde kanatlarda mı olmalı?

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Universal View Post
    4-3-3 sistemi oynatmak istiyorum; ama forvet hattı yan yana 3lü olmalı yoksa forvetin bir gerisinde kanatlarda mı olmalı?
    Kanatları denedim. Kanatların hızlıysa adam geçebilme özelliği varsa çok iyi besliyorlar forveti. Hele o forvet Pivot Forvet'se.

Bence taktiğinin yapısı bu seçimde büyük bir etmen. Yanyana kullanmak biraz daha zor , forvet 3 lüsünün ikisi kanatlara inip top almalı hızlı teknik ve daha bitîrici olmalı fakat asıl rolü forvet olduğu içîn kondisyon problemleri yaşanıyor hulk tarzı forvet tiplerine sahip değilsem pek kullanmıyorum ben. Aynı zamanda iyi bindirme yapan boşlukları dolduran beklere sahip olmak gerek.Forvetin bir tık gerisinde kanatlarda kullanmak daha kullanışlı gibi..

Nesil
    2006

Kanatları denedim. Kanatların hızlıysa adam geçebilme özelliği varsa çok iyi besliyorlar forveti. Hele o forvet Pivot Forvet'se.
    Bence taktiğinin yapısı bu seçimde büyük bir etmen. Yanyana kullanmak biraz daha zor , forvet 3 lüsünün ikisi kanatlara inip top almalı hızlı teknik ve daha bitîrici olmalı fakat asıl rolü forvet olduğu içîn kondisyon problemleri yaşanıyor hulk tarzı forvet tiplerine sahip değilsem pek kullanmıyorum ben. Aynı zamanda iyi bindirme yapan boşlukları dolduran beklere sahip olmak gerek.Forvetin bir tık gerisinde kanatlarda kullanmak daha kullanışlı gibi..
    İkinizede teşekkürler bir adım geride kullanmak daha mantıklı geliyor hem kondisyon sorunu hemde kendinden güçlü takımlara karşı baştan mağlubiyet habercisi.

Eskişehirsprola 442 oynamayı düşünüyorum ileri ikilide Necatiyi yardımcı forvet rolünde kullanacağım fakat ona partner bulamadım yanına birini önerirmisiniz

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Eskişehirsprola 442 oynamayı düşünüyorum ileri ikilide Necatiyi yardımcı forvet rolünde kullanacağım fakat ona partner bulamadım yanına birini önerirmisiniz
    Eskişehirspor ile 4-3-3 olarak nefis bir geri dönüş aldım.

4 defans - 1 DMC - 2 MC - 2 Kanat - 1 Forvet olarak.

Tabii 4-3-3 dememin sebebi o DMC'nin biraz da pas yapabilecek birisi olması. O da ofansif anlamda katkı sağlayacak biri olmasıdır, böyle bir DMC yok sanırım Es-Es de böyle birini alabilirsin.

İlk sezondan şampiyon olmuştum bu diziliş ile.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Quote Originally Posted by ThreepWooD View Post

Tabii 4-3-3 dememin sebebi o DMC'nin biraz da pas yapabilecek birisi olması. O da ofansif anlamda katkı sağlayacak biri olmasıdır, böyle bir DMC yok sanırım Es-Es de böyle birini alabilirsin.

Peki forvet olarak kimi kullandın. Çok teşekkür ederim

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by ThreepWooD View Post

Alper Potuk o işi yürütmez mi?

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Top kapması 10, Markaj'ı 10, Pozisyon Alma 11 bence yürütemez.

Belki Veysel Sarı o rölü üstlenebilir fakat ofansif anlamda biraz zayıf kalabilir

4-2-3-1 pas futbolu oynamak çok zevk veriyor arkadaşlar tavsiye ederim. Özellikle takımında süper yıldızlar gibi bireysel olarak skoru değiştirebilecek biri yoksa takım olarak hücum etmek çok iyi sonuç veriyor. Oyunu yönlendiren bir orta saha, hücumda kanatlardan destek veren ofansif kanat oyuncuları ve hücumun en büyük silahı komple bir forvet.

Bu pas oyununda Alex gibi serbest oyuncu olarak sahada görev alan bir ofansif orta saha çok büyük işler yapabilir. Kilit pasları ve etkili bitiriciliğiyle skora katkı yapabilecek isim öneririm taktiğinize.

Bu taktiğin tek kötü tarafı (Betis ile oynuyorum) takım skor olarak geri dönüştüğü zaman panik yapması ve beklenen geri dönüşü çoğu zaman gerçekleştirememesi. Belkide kadronun kişiliğiyle alakalı bir durum olmasına rağmen duran top ile gol bulmadan takım geri dönemiyor.

Göze hoş gelen akıcı bir oyun hedefleyen, kısa paslarla hücuma çıkmayı seven bir takım oluşturmak isteyenler için nacizane tavsiyelerimdir.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Her aldığım takımda şu taktiği kullanırım ;

Canım FEDA olsun sana !

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Peki forvet olarak kimi kullandın. Çok teşekkür ederim
    Forvetim Necati idi ve şunu söyleyim Malecki eğer iyi kullanırsan nefis oynuyor.

@Universal

Alper'i orada harcamak bence hata olur. Oyun Kurucu olarak ofansif anlamda büyük işler yapıyor ve kritik anlarda çok gol attığını gördüm Alper'in.

Simao diye bir oyuncu var mesela DMC ama gayet iyi. Onu alabilirsin DMC yerine..

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Beyler FM 11'de Devasto FM 12'de Grid gibi bu yılda büyük etki yapan bir taktik var mı ? Taktik özürlüsüyüm işte böyle çaresiz kalıyorum oyun zaten berbat bu yıl,iyi bir taktikte olmayınca hiç zevk alamıyorum,neyse kısa keseyim,varmıdır öyle bir taktik ?
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Si forumlarına girip oraları kurcala. Güzel taktikler çıkabiliyor
    FM Gazetesi

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Abi iyi hoş diyorsun da yeterli İngilizcem olmadığından şurayı bir türlü halledemedim

Yaklaşık 2 yıldır böyle,hiç uğraşmadım niyeyse
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yeni kullanıcı aç
    FM Gazetesi

Default Taktik ve Antrenman Tartışma Platformu

cm 03-04'ten beri menajer oyunlarını oynarım. fm 10'dan beri falan da hep kendi yaptığım taktiklerle oynadım hazır indirmek yerine çünkü oyunun zevki o zaten. Başarılı da olurdum genelde. Eskişehirspor ile ilk sezon ikinci, 2. sezon şampiyon olmuştum 2012'de mesela kendi hazırladığım taktikte. Hee tutmadığı da olurdu ama bu seride çok olağandışı bir hal aldı bu taktiğin tutmaması meselesi. Pasları seri tutuyorum olmuyor, kısa tutuyorum olmuyor.Geniş alanda oynatmaya çalışıyorum olmuyor, dar alanda yine olmuyor. Ofsayt taktiği uygulasam olmuyor, uygulamasam olmuyor, yaratıcılığı kısıyorum takım şut çekmeden maç bitiriyor, artırıyorum stoperler orta sahadan şut çekiyor. Oyuna yeni başlasam ya da eski serilerde de kötü oynasam anlarım da ilk defa bu seride oldu böyle bir olay . Var mı tavsiyesi olan, boşu boşuna aldım resmen oyunu. üç aydır bir tane bile kariyer yapamadım abartmıyorum...

Sayfa 4 / 8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Mesaj Yetkileri