Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 220 sonuç

Konu: Taktik ve Antrenman Tartışma Platformu

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Default Taktik ve Antrenman Tartışma Platformu

Taktik ve antrenman hakkındaki sorularınızı burada sorabilir, tartışmalarınızı burada yapabilirsiniz.

arkadaşlar klasik taktikte ok nasıl çıkarılıyor ya da geri çekiliyor ?

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by atakankcm View Post
    arkadaşlar klasik taktikte ok nasıl çıkarılıyor ya da geri çekiliyor ?
    oyuncu ayarlamasında koşu yap gibi bi özellik var onu sık sık a getirirsen ok cıkıyor diye biliyorum..

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

beşiktaş icin en uygun diziliş sizce hangisi?

Quote Originally Posted by Bulstrap87 View Post
    oyuncu ayarlamasında koşu yap gibi bi özellik var onu sık sık a getirirsen ok cıkıyor diye biliyorum..
    teşekkürler oldu

Question Taktik Yardım

Arkadaşlar ben galatasaray ile oynuyorum.
    Hücum hattım şöyle :
    Leandro damiao
    Seydou Doumbia
    Abel Hernandez ve
    Papiss Cisse (Hiç hile yok)

İlk sezon avrupa ligini kazandım
    2 ve 3. sezonlarda şampiyonlar ligini kazandım.4. sezona giriyorum.Abel ve Papiss i bu dönem leandroyu da ara dönemde almıştım.Sizce hücum hattım nasıl olmalı?Nasıl Bir taktikle oynamalıyım önerilerinizi bekliyorum
    not:forumda yeniyim hatalarımı affedin

Ekliyim bu arada Burak Yılmaz ve Quintero'da var

Aga ben hangi takımı alırsam alayım taktik tutmuyor..Anlamadım gitti..Taktik kısmı biraz zor olmuş oyunun hali hazırda bi başarı elde edemedim paso kovuluyorum çok şükürt..

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Default Çift Santraför mü Tek Santraför mü

Tüm Fm serilerinde veya FM 13'de hucum'da nasıl bir sistem uygulamaktasınız?

Hep tek forvet + 2 kanat forvet oynardım, orta üçlüden biri ya forvet arkası, ya da ön libero olurdu.Bu seride klasik 4-4-2 çift santrforu daha efektif kullanabiliyorum. Takıma, kadro yapısına göre değişir tabi. Eldeki malzeme uygun olduktan sonra tutmayacak formasyon-taktik yok herhalde fm'de

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Maalesef her serinin öne batan bir formasyonu oluyor usta. Bunda da vardır da henüz çözemedim. Yani ben başarısız oldum demiyorum, gayet iyi bir kariyerim var şu an ancak her türlü tutacak bir formasyon bulamadım henüz. Yoksa çok isterdim bir 4-6-0 yapmayı.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Arkadaş Defansta bir libero 2 kanat 2 de defansif oyuncu var yine de çok gol yiyrum.Hucumda ise 3lü orta 1-1 diye forvet var.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Default Yardım

Hem defansif olarak hemde hucum olarak en iyi diziliş şekli veya taktik önerir misiniz?

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Quote Originally Posted by futureless View Post
    Maalesef her serinin öne batan bir formasyonu oluyor usta. Bunda da vardır da henüz çözemedim. Yani ben başarısız oldum demiyorum, gayet iyi bir kariyerim var şu an ancak her türlü tutacak bir formasyon bulamadım henüz. Yoksa çok isterdim bir 4-6-0 yapmayı.
    Geçen seride defansif ortasaha çok önemli bir mevkiiydi. Bu yıl kanat bekler biraz daha önem kazanmış gibi. Atağa daha çok katılıyorlar, defansın arkasına iyi kaçıyorlar bir de iyi bitiriciliği olan bek olsa.

Barcelona için Jordi Alba ve Daniel Alves yedek olarak da Adriano çok iyi aslında. Bence ölçü olarak iyi bir takımı ele almalıyız. Barcelona'yı hangi taktikle oynatırsan oynat başarı gelir ama en verimli taktiği de ayırt edebiliriz bu şekilde. Sonuçta bir takımı 1-0 yenmek de var 5-0 yenmek de var.

bek olayına katılıyorum ben beşiktaşla oynarken hilbert bir sezonda 13 gol attı birde kaçırdıklarını görseniz..

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Default Sürekli Taktik mi? Değiştireceğiz.

Arkadaşlar, gerçekci olmak lazım. Sürekli taktik değiştirilmez. Aynı sistemle ard arda maçlarda kazanamıyorum.

Sistemi değiştirmeden yapabileceğim. Defansı koruyup,hucum odaklı olması için ne yapmam geerkir. Sistem çok mühim değil.Genel olarak cevaplayabilirsiniz (4-2-3-1)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default 4-4-2 Oynamak neden günah?

Arkadaşlar bu oyunda anlayamadığım bir şey bu. Galatasaray'ı yönetiyorum 2. sezonumdayım. Takımımda 4-4-2 için yeterince iyi oyuncular ve yeterli bir kadro var. Ama Akhisar Belediye gibi takımlar bile bana karşı maçlarda topa sahip olma ve şut istatistiklerinde hep üstünler, skor olarak da üstünlük sağlamaları zor olmuyor. Benim için ise galibiyet almak şöyle dursun, gol atmak bile büyük bir eziyet. Ben bu oyunu 10 senedir oynuyorum, aralıksız. 4-4-2 için kendi taktiklerimi denedim, ofansif oynadım, kontrollü oynadım, kısa pas oynadım uzun pas oynadım, tempolu oynadım yavaş oynadım geniş oynadım dar oynadım, internetten taktikler indirdim denedim ama yok olmuyor arkadaş. Ön libero hayatın vazgeçilmez gerekliliği mi? İngiliterede düğünlerde bile 4-4-2 oynamıyorlar mı? Nerede yanlış yapıyorum acaba. Paylaşabileceğiniz püf noktaları varsa çok sevinirim.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Şu konuda haklısın. Sürekli değiştiriyoruz ama olmuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Ben de katılıyorm nedense 4-4-2 sistemi oynadığında iki forvet kazık gibi ileride bekliyor ve savunma yapmıyorlar.Özellikle 2010'dan itibaren nedende 4-4-2 pek verimli değil...Ben mecburen 4-4-1-1 oynuyorum bu yüzden

Nesil
    2012
    Yer
    Trabzon

evet önliberolu sistemin bariz avantajları var oyunda nedense,halbuki şart değil önlibero.orta sahayı 5 lemediğin vakit rakip kim olursa olsun mesela akhisar gibi,topa senden fazla sahip oluyorlar ve bu da beni çıldırtıyor...

şu taktiği bi dener misininz

http://s2.dosya.tc/server21/Y4XRWY/4-4-2.rar.html

Not:Taktik kendi yapımımdır

Yalnız çok fazla denemedim fb yi süper kupada 3-1 yendim topla oynama 62 ye 38 öndeydim iyi gidiyordu

Bide kullandığınız oyuncuları yazarsanız ona göre tavsiyede bulunabilirim

İşe yaradı mı deneyen var mı yaramadıysa başka taktikler yapmayı deneyeyim
    Last edited by vivoperlei : 18.Kasım.2012 at 05:07

Dostum senden taktik isteyen yok ki.Sadece fikirlerimizi soruyor, konuyu baltalama lütfen.

4-4-2 içinse her zaman, fm'de 4-4-2 oynuyorsan maça 1-0 geride başlıyorsun demektir derler.Ben pek kullanmıyorum ama klasik taktikte 442'nin başarılı olduğunu gördüm.

Kusura bakma abi ben 1-2 maçta denedim yararlı oldu arkadaş belki faydalanır diye düşündüm

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

ben şu an 442 kullanıyorum adanaspor ile. ligin ilk yarısı içerde dışarda herkesi tokatladım resmen. ama ikinci yarı takım düşüşe geçti. ama toplantıyla falan toparladım yine. birkaç savede 442 denedim ama başarısız olmuştum. ilk defa tutturdum.

felsefe olarak, kontrollü ama oyuncuları çok serbest bırakmayı tercih ettim. uzun ve havadan paslar, lakin kontra oynamıyorum. hızlı ve geniş alanda oynuyorum.

bir de antrenman olayının etkisi büyük bence. ben yardımcıma bıraktım antrenmanı. iyi bir asistan lazım bunun için. taktik, kondisyon, adam yönetimi vb. önemli.
    (/s)

Quote Originally Posted by lionelforlan View Post
    şu taktiği bi dener misininz

http://s2.dosya.tc/server21/Y4XRWY/4-4-2.rar.html

Not:Taktik kendi yapımımdır

Yalnız çok fazla denemedim fb yi süper kupada 3-1 yendim topla oynama 62 ye 38 öndeydim iyi gidiyordu

Bide kullandığınız oyuncuları yazarsanız ona göre tavsiyede bulunabilirim

İşe yaradı mı deneyen var mı yaramadıysa başka taktikler yapmayı deneyeyim
    Galatasaray la 3 maçta denedim 3 maç şöyleydi:
    Karabük 2-0 yendim
    Bursa 1-0 yendim
    Cska Moskova 3-0

İlk 11 i söyliyim(Sezon 4 ):

Muslera-İsmail Köybasi-Kara - Ömer Toprak-Hamit-Sigurdsson-Selçuk-Doumbia-Sidney Sam-Papiss Cisse-Leandro Damiao

26. Default

Topa sahibim ama Gol atmakta zorluk çekiyorum :S 4-2-2-2 oynuyorum ... Galatasaray..

bu seride orta alanı kalabalık tutmak en önemli şey olmuş ,açık ara hemde.

tek forvet 5 orta saha diziliş aşırı önemli değil.

4-2-3-1

4-3-3

4-1-2-2-1

farketmez.

orta sahayı kalabalık tutmak önemli.

eğer çift santrafor ve üstü oynamak istiyorsanız çok dar alan ve sürekli pres ile oynamalısınız aksi takdirde rakip çok rahat pas yapıp üstünüze geliyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Default Böyle birşey olamaz.

Arkadaşlar sabırla ve dikkatle yeni bir taktik oluşturuyorum. ilk karşılması 3-0 veya 3-1 kazansam, 2. karşılaşmada 5-2 3-0 yeniliyorum.Bu niye böyle ?? Ben sürekli sistem değiştirmek istemiyorum. Ayarlamaları da düzenlemek çok zor zaten:S

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    Arkadaşlar bu oyunda anlayamadığım bir şey bu. Galatasaray'ı yönetiyorum 2. sezonumdayım. Takımımda 4-4-2 için yeterince iyi oyuncular ve yeterli bir kadro var. Ama Akhisar Belediye gibi takımlar bile bana karşı maçlarda topa sahip olma ve şut istatistiklerinde hep üstünler, skor olarak da üstünlük sağlamaları zor olmuyor. Benim için ise galibiyet almak şöyle dursun, gol atmak bile büyük bir eziyet. Ben bu oyunu 10 senedir oynuyorum, aralıksız. 4-4-2 için kendi taktiklerimi denedim, ofansif oynadım, kontrollü oynadım, kısa pas oynadım uzun pas oynadım, tempolu oynadım yavaş oynadım geniş oynadım dar oynadım, internetten taktikler indirdim denedim ama yok olmuyor arkadaş. Ön libero hayatın vazgeçilmez gerekliliği mi? İngiliterede düğünlerde bile 4-4-2 oynamıyorlar mı? Nerede yanlış yapıyorum acaba. Paylaşabileceğiniz püf noktaları varsa çok sevinirim.
    Oyuncular iyi olabilir ama hem takıma bir süre vermen lazım, hem de takım talimatlarında adamların yapabileceği şeyler olması lazım. Mesela 4-4-2 de takımın yaratıcılığını özgür yaparsan çok zorlanırsın. ileri uçtaki forvetlerin genellikle top sürmesi en az 16-17 olması lazım. Hız ve hızlanma da gerekli tabii. Biraz taktiği karıştırsan iyi olur.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

fm 2013 taktik yapımında şu ana kadar en dikkatimi çeken şey, takım ayarlarında yapılan küçük değişiklikler oyuna hemen yansıyor. ve bence en önemli 3 ayar; genişlik,savunma hattının derinliği ve tempo bu 3 ayarı iyi yapamazsanız oyunu komutlarınız ne olursa olsun sıkıntı yaşarsınız...
    Ben 4-4-2 kullanıyorum şu anda.GS'de transfer yapmadım hiç.. İçerde de dışarda da genelde topa hakim oluyoruz...

Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri