1 ile 13 arası toplam 13 sonuç

Konu: Ara pası sorunu

Default Ara pası sorunu

Arkadaşlar oyunda sorun mudur nedir bilmiyorum oyuncular hiç ara pası denemiyor ara pası atıldığını görmedim nerdeyse ya kanatlara oynuyorlar yada şut çekiyorlar sorun nedir acaba

haklısın aynı şeyi bende gözlemledim hep maç antremanını hücum varyasyonları yaptırdım ama yıne sonuc senin dediğin gibi.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

ben 4-4-1-1 oynuyorum attığım goller, forvet veya orta saha bek-stoper arasına atılan toplar ve uzaktan şutlardan oldu.Nadir kanat golleri attım ve yedim

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

kenar talimatı uyguluyorum ve gayet ara pası atıyorlar.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Hangi sistemle oynadığına bağlı biraz da, genişlik v.b.

Tek forvet oynarsan genelde ara pas deniyorlar.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Şöyle bir durumla karşılaştım bende.Doğrudur çok fazla ara pası denemesi yapılmıyor genelde yan paslarla ilerliyor oyun.Ancak ara pası olduğu zamanda ise defanslar armut gibi avlanıyor.Yani pozisyonda avantajlı olan savunma oyuncusu olsa bile hücum oyuncusu bir şekilde topla buluşuyor.Bu hem benim takımımda mevcut hemde rakip takımlarda.Hal böyle olunca taktiksel bir sorun değil de maç motorundan kaynaklanan bir durum mu diye şüphelenmiyor değilim.

Bir de o ara paslara tek vuruş yapıp gol atmıyorlar mı ne olduğunu anlayamıyorsun

Nesil
    2012
    Yer
    Trabzon

Ara pası bir maçta ya 1-2 defa oluyor ya da hiç olmuyor bende açıkçası,her şeyi de denedim.Colmanla Soner ara pası atamayacaksa kim atacak bilmiyorum...

temponu arttır, genişliği arttır derim. Çok yavaş top çeviriyorsanız rakip alan daraltıp fırsat vermiyor olabilir.

Bende de baya arapası oluyor. Önemli kısmı gole dönüşüyor Galatasaray'ım. Elmander ve Selçuk iyi paslar atıyor araya.

Biraz taktikle alakalı sanırım bende selçuk sürekli burak ve elmander'in koşu yoluna paslar atıp duruyor.Hatta selçuk değil sadece kim olursa atıyor.

Genelde 4-4-1-1 formasyonu ile oynuyorum ve ara pası denemelerim çok oluyor. Arkadaşların dediği gibi kullandığımız taktiklar çok etkiliyor bu durumu. Ayrıca karşı takımın nasıl bir defans anlayışı içinde olduğuda önemli. Karşıda tendem oynayan bir defans varsa, ara pası denemelerim azalıyor, karşı takımın kalitesine göre bazen hiç olmuyor. Fakat çizgi halinde bir defans varsa, hele bir de kenar talimatı verdiysem, ara paslarının tadından yenmiyor

Mesaj Yetkileri